Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

108. Pansioner (válaszként erre: 107. - Bubinana)
2014. szept. 13. 21:39
Valóban Rózsa36 volt a biztatód??? Ha igen, akkor jó olvasni.Időközben Nick nevet változtattam, így lett belőlem Pansioner.Puszi!!!
2014. szept. 13. 16:16

Rózsa 36, zsuel...Hálám örökké..:D

Ti voltatok a nagy bíztatóim!! Millió puszim

106. bubinana (válaszként erre: 103. - Tünde64)
2014. szept. 13. 16:13
Látod?? Ebben sincs mindenkinek egyformán. Nekem a kapcsossal volt gondom...:D
105. bubinana (válaszként erre: 103. - Tünde64)
2014. szept. 13. 16:11
A fogmosáshoz annyit,hogy én mivel az alsót ragasztom..igy akkor amikor a ragasztó hatása elmulik. Akkor kiveszem ,mosom. Néha éjszakára nem teszem vissza hanem áztatom COREGA tablettás vizben. Hát a kivélelt azt neked kell rájőnni,hogy miként csináld szerintem. És ha már nem érzékeny annyira akkor biztos csak az ideg miatt érezted. Első két hétben csak lágy,puha dolgokat ettem a foggal. De őszintén bevallom..bűnöztem is!! Vasárnap a kedvenc csirkehusimat fog nélkül ettem. Ki voltam éhezve. A kenyér puha, de a haját is le kellett szednem. Fog az menni Neked is!! Nyugi,türelem.
2014. szept. 13. 16:07
Bizony a fog használatát is tanulni kell. A kivételnek az a technikája amit az orvosod mondott, de óvatosan kell csinálni nehogy kapocstörés legyen Bevallom amíg kapcsos volt a fogam, addig jobban kellett vigyázni. A kapocs nélküli ragasztásos állapot számomra maga a pokol.A tisztítást naponta 2ízben fogkrémmel végzem, hetente tisztítótablettával is kezelem.Amennyiben a munkahelyeden nem tudod a fogad rendbe tenni, marad az otthoni szájápolás.Igyekeztem kérdésedre válaszolni. Bátorság, türelem a kulcsszó!!!!
2014. szept. 13. 15:19
És még azt is szeretném megkérdezni, hogy tényleg minden étkezés után ki kell venni és ki kell mosni? Még itthon csak-csak, de a munkahelyemen vagy idegen helyen? És tényleg kell tisztítótablettában is áztatni időnként, vagy csak elég megmosni? Nekem a fogorvosom azt mondta, hogy csak rendszeresen mosni kell. Már kétszer próbáltam amúgy kivenni, de nem megy. Félek, ha nagyon erőltetem, felsértem az ínyemet, vagy eltöröm a kapcsot. Vagy esetleg ottmarad félúton. Vagy ha mégis sikerül levenni, mi van, ha nem sikerül visszarakni? Ez egyszerűen hajmeresztő! A fogorvos azt mondta, a két mutatóujjammal rögzítsem a két fogamat, a hüvelykujjammal meg nyúljak a protkó alá és billegtessem. Most mit csináljak? Ki volt már ilyen helyzetben?
102. Tünde64 (válaszként erre: 99. - Pansioner)
2014. szept. 13. 14:02
Köszi szépen! Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórum oldalt, így legalább meg tudjuk egymással osztani a problémáinkat és biztatni is tudjuk egymást. Remélem, egy hónap múlva már én is tudok jó tanácsokat adni másoknak. De addig is megpróbálok kitartó lenni.
101. Tünde64 (válaszként erre: 100. - Bubinana)
2014. szept. 13. 13:55
Köszi a biztatást! Tegnap éjszaka már jobban aludtam, de lehet csak azért, mert már nagyon fáradt voltam. Azt már többektől is hallottam, hogy a kapcsos rosszabb. Az öcsémnek is olyan volt, de vagy kétszer letört, azóta ragasztgatja. Úgy elvan vele. Egyébként kezdem megszokni. Próbálkozom az evéssel is, de egyelőre csakis puha dolgokat. Egyszerűen muszáj megszoknom, mert dolgozni járok. Mondjuk fog nélkül is bejártam dolgozni és senki nem nevetett ki. Annyi rosszfogú ember van, látom magam körül. Na de ezek az árak! Én azon se csodálkozom, ha valakinek nincs foga. Amúgy meg rettegek a fogorvostól. Most az a legnagyobb problémám, hogy az előbb próbáltam levenni, hogy megmossam, mert már csütörtök óta fennvan, de egyszerűen meg se bírom mozdítani. Egyszerűen nem bírok alányúlni. Nem ismerem a technikáját. Most viszont hogy megmozdítottam, mintha nem lenne olyan érzékeny. Lehet, hogy tényleg a kapocs volt tényleg nagyon szoros?
100. bubinana (válaszként erre: 98. - Tünde64)
2014. szept. 13. 06:40

A Pansioner tanácsát fogadd meg. Menj vissza.

Nekem kb 1 hónap kellett ,hogy megszokjam az alsót. Itteni tanácsra én is elkezdtem 3 hét után ragasztani. A felsőt nem kell mert az passzol. Volt,hogy kivettem és ugy ettem. Mert már kínok-kinját éreztem. Tele volt a szám..:D

Hányingerem is volt néha. De itt kaptam biztatást és ez jó volt. Hihetetlen,de még az idegállapotom is számított. Ha volt problémám...akkor nagyon zavart. Türelem...A szépségért szenvedni kell...:D

Látod már én is viccelek. Bocs. Ki kell bírni!! Zaklatni az orvost ha bármit érzel. Nekem kivehető az alsó is. Volt nekem is ilyen ..3 foghoz kapcsolt..de bár ne lett volna. Ezzel a mostanival sokkal jobb!! Könnyebb. Kitartást kívánok. Kérdezz...itt mindig van valaki aki válaszol.

99. Pansioner (válaszként erre: 98. - Tünde64)
2014. szept. 12. 21:03
Azt tudom tanácsolni, feltétlen menj vissza az orvoshoz,mert a fogérzékenységed adódhat abból, hogy a fogtőnél kicsit szorosan fog a kapocs.Azon tud állítani.Egyébként pedig úgy a felsőt, mint az alsót szokni kell. Együtt a kettőt meg pláne. Sajnos egyik percről a másikra nem megy. A szájban lévő"teltség"érzés szerintem mindenkinél jelentkezik.El fog múlni.Kicsit jobban kell tolerálni a viseléssel kapcsolatos kellemetlenséget.
2014. szept. 12. 20:09
Nekem tegnap lett kész alsó-felső fogsorom. A felsőt még meg lehetett fixre csinálni, már előtte is az volt, de cserére érett, de az alsó már kivehetős lett. Két egymás mellett lévő foghoz van kapoccsal rögzítve. Tegnap éjszaka alig aludtam valamit. Rettentően zavar. Tele van az egész szám. Este megpróbáltam egy kis sajtos kenyeret enni, de rájöttem, hogy nem tudok rágni. De ahogy itt olvasom a kommenteket, ezen nincs mit csodálkozni. Viszont annál jobban idegesít, hogy ez a két fog érzékeny. Holnap megyek vissza a dokihoz. Pedig ki lett gyökérkezelve. Mondjuk nekem túl gyorsnak tűnt. És szerintem az ínyem is gyulladt volt még, mikor feltette. Már előre félek. Én nem tudom, hogy mindenki olyan vastagnak érzi az alsó műfogsort, vagy csak én vagyok így ezzel? Ja, és állandóan nyeldeklek, ha kell, ha nem. Nekem is azt mondta az orvos, hogy ezt nem kell ragasztani. Azt hiszem, a későbbiekben számtalan kérdésem lesz.
97. bubinana (válaszként erre: 96. - D1d0eece08)
2014. aug. 5. 16:25
Köszi..és viszont!
96. d1d0eece08 (válaszként erre: 95. - Bubinana)
2014. aug. 3. 21:21
A felső nekem is príma, az alsóval van gondom, bár felhívta rá a dr-nőm a figyelmem.Sajnos csak küszködünk.Sok sikert előbb- utóbb rájövünk helyes használatára.
95. bubinana (válaszként erre: 94. - D1d0eece08)
2014. aug. 3. 18:41
Köszönöm,hogy válaszoltál. Nekem az a gondom az alsóval,hogy nagyon vékony rés van csak ..ebbe nyomom a ragasztót. Van amikor kicsit ki is jön alóla. Ez nem zavar, bár több kell igy a ragasztóból. De ebbe a kis résbe végig betapad a ragasztó és ezt nehéz kefével kiszednem. A kefém már be is keményedett. Erre keresnék valami jobb megoldást. Sajna a környetetemben nem ismerek senki akinek alsó fogsora is van. A felsőt ragasztanom sem kell ,annyira bepasszolt!!
2014. aug. 3. 10:45
Corega ragasztóm van s olyan fogsor tisztító tablettám is. A napi ragasztó símán lemosható melegvízzel.Lehet én nem használok eleget, de én min 2-szer ragasztok.
2014. aug. 2. 21:09
Megkérdezhetném mivel szoktátok tisztítani?? Leszedni a ragasztót? Még az is érdekelne,hogy ki milyen ragasztót használ? Nekem a Blend van. Van jobb is? Koszönöm ha válaszoltok.
92. ec7efbffe4 (válaszként erre: 91. - Bubinana)
2014. júl. 9. 17:25
Látod én sem tudom,ha már tökéletesen eltalálod,hogy mennyi ragasztó kell alá,hogy estére simán lejöjjön,akkor lesz igazán jó.Persze az is előfordulhat,hogy többet teszel és kijön alatta,felette:) Kicsit macerás leszedni,de nem vészes.
91. bubinana (válaszként erre: 89. - Ec7efbffe4)
2014. júl. 9. 13:47
Csak azt nem értem,hogy a fogdoki-nőm miért mondta,hogy ne ragasszak??,
90. bubinana (válaszként erre: 89. - Ec7efbffe4)
2014. júl. 9. 13:36
Köszönöm a biztatásod!! Fél nap után már írhatom,hogy bár előbb mertem volna. El sem hiszem,hogy rágtam vele..:D Köszönöm.
89. ec7efbffe4 (válaszként erre: 88. - Bubinana)
2014. júl. 9. 02:42
Ne má':) Nem is tudod,hogy mit veszítesz?:)
88. bubinana (válaszként erre: 87. - Ec7efbffe4)
2014. júl. 8. 07:08
Már megvettem. De annyi házon kívüli dolgom van,hogy még mindig nem mertem bevállalni. Lökött vagyok nagyon..:D
87. ec7efbffe4 (válaszként erre: 86. - Bubinana)
2014. júl. 4. 05:20
Jó lesz,hidd el! Majd csak akkor veszed igazán észre a különbséget,ha már nem ragasztod!
86. bubinana (válaszként erre: 85. - Ec7efbffe4)
2014. júl. 3. 18:51
Köszönöm szépen a válaszod. Holnap akarok venni.
85. ec7efbffe4 (válaszként erre: 84. - Bubinana)
2014. júl. 3. 18:30
Nem fáj:) A nyál oldja, egy idő után el is tünik a ragasztó.Kki kell tapasztalnod,hogy mennyi az annyi,hogy az esti mosásig simán lejöjjön.Először is az lesz vacak,amikor többet teszel:) Lesz használati útmutató,hellyel közzel jó is.
2014. júl. 3. 17:47
Lehet most buta lesz a kérdésem. Venni akarok ezt a Blend ragasztót. Gondolom minden rajta lesz miként csináljam. Fáj amikor leakarom venni? Van valakinek javaslata miként csináljam? Köszönöm előre is a választ.
83. d1d0eece08 (válaszként erre: 82. - Geranna7)
2014. júl. 1. 15:32
Ennyit tudtam tanácsolni.Sok sikert a továbbiakban.
82. geranna7 (válaszként erre: 81. - D1d0eece08)
2014. júl. 1. 12:26
Köszi a választ.Nem, nem az a gondja!! Nem igazán rág még mindig vele...Eddig sok puha kaját evett ahogy a doki javasolta. A rágással viszont bajban van.
81. d1d0eece08 (válaszként erre: 80. - Geranna7)
2014. júl. 1. 10:43
Az nem jó ha kiveszi, mert akkor nehezebben szokja. Azonban lehet félelme, hogy erősebben harap, s esetleg eltörhet.Egyen bátran!!
80. geranna7 (válaszként erre: 79. - D1d0eece08)
2014. júl. 1. 09:52
A szomszédom már másfél hónapja küszködik az alsóval. Szerintetek jó ha néha kiveszi és így eszi meg a rántott húsit más rágósabb kaját? Hisz tényleg mindent megkíván az ember. Úgy együtt érzek vele.Ezért is kérdezem.
2014. jún. 30. 20:43
Első sorban nehéz megszokni a használatát a fogsornak,nem beszélve a ragaszgatásról.Más alternatíva nem lévén,kénytelenek vagyunk az adott helyzethez alkalmazkodni, ami egyáltalán nem könnyű.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook