Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Muffin mániások ide :) fórum

Muffin mániások ide :) (beszélgetős fórum)


1 2
3. 7275fd03fa (válaszként erre: 2. - 001269bfc9)
2012. okt. 24. 22:24
pedig az én kedvencem a narancsos-csokis
2012. okt. 24. 22:20

Nekem a kedvencem a barackos-fahéjas, a nutellás-almás, és most már a sütőtökös muffin, illetve kaptam egy bababarát tej-és tojásmentes piskótatorta receptet, az valami isteni finom muffinnak megsütve!

A férjem szerint egyébként egy muffin vagy csokis legyen (nagyon) vagy gyümölcsös, a kettőt keverni nem jó! És milyen igaza van :)

2012. okt. 24. 22:10

Hello,

Már fél éve előszeretettel lepem meg szeretteimet muffinnal, és kísérletezek azon, hogy miket lehetne beletenni, és milyen kombinációban, ami finom és különleges is egyben.


Ma lehet túlzásba estem, mert narancsos-csokis-fahéjas muffint akartam csinálni, az alap tésztához adtam narancslevet, kevertem hozzá Dr. Oetker forró csoki port (gondoltam hátha másabb íze lesz, mint a kakaónak) illetve apróztam bele fehér és tejcsokit fél-fél táblát. Ja, és persze szórtam bele fahéjat, a tál tetejét ellepte.

Sajnos mindezen annyit lehet érezni, hogy csokis. Nagy fájdalmamra se a narancs, se a fahéj nem érződik rajta... vagy keveset raktam bele, vagy sok lett a csoki a forró csoki por miatt, és elnyomja. Jaj, és a teljesség kedvéért szórtam rá egy kis kókuszt is, az legalább érződik a csoki mellett. :)


Ma beültették a bogarat a fülembe, hogy hogyan lehet olyan muffint csinálni, aminek a közepén csoki van, nem sül az aljára a formának, és ha esszük, akkor folyik ki belőle a csoki. Ezen, illetve azon is elgondolkoztam, hogy mi lenne, ha Cherry Queen-t tennék a muffin közepébe :)


Ezt a fórumot pedig azért indítottam, hogy hátha tud valaki segíteni az egész csokis muffin ügyében, illetve mindenki kedve szerint írja le a kedvenc muffinját, hadd szerezzük ötleteket :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook