Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MPS (Mitrális Prolapszus Sindroma)-ben szenvedők írjatok! fórum

MPS (Mitrális Prolapszus Sindroma)-ben szenvedők írjatok! (beszélgetős fórum)


1 2 3
11. elliza
2009. febr. 3. 10:52

Szia! Nagyon szívesen! Remélem tudtam egy picit segíteni.A lázcsillapításon azóta is gondolkodom. A láz esetében az a probléma, hogy mindíg feltételezni kell valamilyen bakteriális vagy vírusos fertőzést a háttérben , (tudom ezzel nem mondtam újat :-)) , hiszen azért emeli meg a szervezet a testhőmérsékletet, hogy ezzel is szembeszálljon a kórokozókkal, mert a bacik bizonyos hőfokon elpusztulnak. Azt mondhatjuk tehát, hogy a láz egy természetes védelem a szervezetünktől és jó dolog, bizonyos fokig.

Viszont nem értem éppen ezért , miért javasol az orvos már 37,1 fokra lázcsillapítást??? Szerintem ez hülyeség! 38,5 fok felett lehet esetleg megpróbálni a láz csillapításával de nem rögtön gyógyszerrel, hanem mondjuk hűtőfüdrővel.

Tudomásom szerint sajnos ilyen esetben azonnal antibiotikumot adnak a kedves betegnek, mert a vérben lévő korokozók bekerülve a szívbe, károsíthatják a billentyűt.

Egyébként nekem is diagnosztizáltak ilyet kb. 7 éve. Egy darabig betaloc-ot szedettek velem és Rudotelt. Aztán letettem a cigarettát és azóta (5 éve lassan ) egy morzsa gyógyszert nem vettem be és teljesen jól vagyok.

Legyen szép napod!

2009. febr. 1. 17:01
Nagyon szépen köszönöm! :)
2009. febr. 1. 15:57

A mitrális billentyű előesése (prolapszus)

Mitrális prolapszus

Mitrális billentyű prolapszusban a billentyű vitorlája a kamra-összehúzódások alkalmával a bal pitvarba csapódik, és néha kialakul visszaáramlás, melynek során kis mennyiségű vér kerül a pitvarba.

Körülbelül a populáció 2-5%-ának van mitrális prolapszusa, mely általában ritkán okoz súlyos zavart.

Tünetek és kórisme

A mitrális billentyű prolapszusa többnyire tünetmentes. Előfordulnak azonban különböző panaszok, amelyeket nehéz csupán mechanikus problémákkal magyarázni: mellkasi fájdalom, szívdobogás-érzés, migrénes fejfájás, rossz közérzet, fáradtság és szédülés. Néhány betegben a vérnyomás álló helyzetben a normális alá eshet. Másokban enyhén szabálytalan szívműködés okozhat szívdobogás-érzést (a szívműködés tudatosulása).

Az orvos a diagnózist a szívzörej alapján állítja fel, amely jellegzetes klikkelő hang. Visszaáramlásra utal, ha a zörej kamrai kontrakció alatt is hallható. Az echokardiográfia ultrahangot használó képalkotó technika, az orvos számára láthatóvá teszi az előesett billentyűt, és meghatározhatja a visszaáramlás súlyosságát.l

Kezelés

A mitrális billentyű előesése többnyire nem igényel kezelést. Ha a szívműködés túl gyors, béta-blokkoló adható lassítására és a szívdobogás-érzés, valamint az egyéb tünetek csökkentésére.


A láz emeli a pulzuszámot is.

8. c06c587f53 (válaszként erre: 7. - Eb3745168d)
2009. febr. 1. 14:49
Nem tudom. Az Anyukámnak mondta az orvos,ha hőemelkedésem van,már akkor kapjak lázcsillapítót. Nem próbáltál meg a neten utánanézni??
7. eb3745168d (válaszként erre: 6. - C06c587f53)
2009. febr. 1. 13:35
De a láznak mi köze hozzá??
6. c06c587f53 (válaszként erre: 5. - Eb3745168d)
2009. febr. 1. 11:05
Nálam nem volt komoly! A cigit is szívtam, mégsem lett semmi. De a lázra figyelj oda! Mondjuk más gyermekkorban és felnőttkorban!
5. eb3745168d (válaszként erre: 4. - C06c587f53)
2009. febr. 1. 10:59
Nekem ilyet senki nem mondott soha! :(( Ez tényleg ennyire komoly? Nekem azt mondták hogy nem kell vele foglalkozni, nem árt semmit. Azt mondták. ! :(
4. c06c587f53 (válaszként erre: 3. - Eb3745168d)
2009. febr. 1. 10:40

Nekem azt mondták kiskoromban, hogy eszembe ne jusson majd dohányozni, mert halálos lehet.. 12 évig szívtam a bagót.. Most tettem le január 5-én.


De arra emlékszem, hogy 37,1 től már lázcsillapító kellett,mert nem szabad lázasnak lenni.

3. eb3745168d (válaszként erre: 2. - C06c587f53)
2009. febr. 1. 10:29
Szia! Nekem ez nemrégen derült ki, kb. 4 éve. És mostanában megint előjött. Olyan érzésem van, hogy össze vissza dogog a szivem, semmi más nincs. Csak olyan ijesztő. Én tavaly szeptemberben voltam UH, ott még látható volt! :(
2009. febr. 1. 10:24
Szia! Nekem mitralis billentyű prolapszusom volt. Kiskoromban évente kellet kontrollra járnom. Könnyített tornát végezhettem a suliban. Ennek az a lényege, hogy az egyik szívbillentyűm nagyobb,mint a másik. Mondták, hogy valószínűleg ki fogom nőni. És így is történt. Néhány éve voltam szívultrahangon, nem láttak semmit.
2009. febr. 1. 10:11
Ha valakinek van ilyen "betegsége" írjon! kiváncsi lennék hogy másoknak hogyan jön elő és milyen gyakran! Az orvosom szerint ezt nem lehet kezelni! :S
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook