Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mozi, színház, film, zene, kultúra fórum

Mozi, színház, film, zene, kultúra (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. aug. 25. 21:32

én csak most ásom bele magam, de soha nem késő... nagyon vonz!

Üvöltő szelek- imádom legalább 5x olvastam , filmen is láttam hát....

23. Astaroth (válaszként erre: 21. - 9242a6388c)
2009. aug. 25. 21:29

Nekem pont ez volt a bajom vele! :P Romantikus regény, ami nagyon tetszett az Bronte - Üvöltő szelek című remekműve.

Viszont a japán művészetbe beletrafáltál. Egy gésa emlékiratai? A könyv is remek volt, meg a film is! Valamint imádom a mangákat és az animéket!!! :D

2009. aug. 25. 21:19

Akutagava Rjúnoszuke (芥川 龍之介, Akutagawa Ryūnosuke) (Tokió, 1892. március 1. – Tokió, 1927. július 24.) a Taisó-korszak japán írója, a modern japán novella mestere. Nagyszerű stílusában megírt, leheletfinoman és pontosan kidolgozott történetei az emberi természet sötét oldaláról tanúskodnak.



"A titok ajtaját nem olyan nehéz kinyitni, mint ahogyan azt az emberek gondolják. Ellenkezőleg, az a szörnyű, milyen nehéz bezárni."

Rjúnoszuke Akutagava

21. 9242a6388c (válaszként erre: 20. - Astaroth)
2009. aug. 25. 21:16
peddig annyira romantikus, és szerelmes,és sírós!!!
20. Astaroth (válaszként erre: 19. - 9242a6388c)
2009. aug. 25. 20:51
Nem tudom, de az Anyegintól én annyira falra másztam, hogy azóta Puskin mű közelébe se merek menni... :S Én nagy Jókai fan vagyok! :)
2009. aug. 25. 18:02
A 200 éves ember nagyon jó film. A középiskolában kötelező volt az Anyegin, nyögve de kiolvastam... teltek az évek és nem is tudom hogy, de a kezembe akadt és elolvastam újra. Azóta már többször is és imádom...Látam a filmet is, az is jó, de a könyv jobb!
18. Astaroth (válaszként erre: 17. - 3ecf06f159)
2009. aug. 25. 15:47

H.P.-rel kapcsolatban csak azt tudom javasolni, hogy olvasd el a könyveket, sokkal részletesebb jellemrajzokat ad a karakterekről (főleg majd az utolsó könyv magyaráz el sokmindent). Ha jól emlékszem az a "pláne" abban, hogy Piton a Félvér Herceg, hogy (de erre nem merek megesküdni) a könyvben jóval többet segít a bájital könyvben leírt jegyzetek Harrynek mint a filmben (meg még valahogy kapcsolatba hozzák asszem Mardekárral, de már régen olvastam, szóval ezekben nem vagyok biztos :S).

200 éves embert nem láttam, de majd szeretném megnézni, a Hatodik érzék nagyon tetszett! :) Főleg a vége ütött nagyot, valamint Bruce Willis bizonyította hogy nem csak akcióhős karaktereket tud alakítani.

2009. aug. 25. 14:04

A Titkok kertjét én is olvastam gyerekként, nagyon tetszett...később láttam filmen, elbűvölő...

H.P. - lehet, hogy nekem nem jött le - igaz, a könyvet nem olvastam - de most mi a "pláne" abban, hogy Piton a Félvér herceg? Egyébként ebben a részben most több poén volt...


(Egyebek:pl.Kétszáz éves ember (Robin Williams), Hatodik érzék...(Bruce Willis)?)

16. Astaroth (válaszként erre: 15. - 3ecf06f159)
2009. aug. 25. 13:35

Nyugodtan lehet régebbi filmekről, könyvekről, bármiről beszélgetni... természetesen kultúrált keretek között (mondjuk aki ebbe a fórumba írogat, azokról mind feltételezek egy alap szintű műveltséget :)). Nos Harry Potter, olvastam mindegyik könyvet és nagyon tetszettek, a filmek közül a négyet találták el a legjobban, véleményem szerint, de ez a mostani is egészen szórakoztató volt. Mondjuk Dumbledore halála a könyvben szerintem kicsit drámaibb, mint ahogy a filmben megjelenítették, de a kamaszodó karakterek ábrázolása (főleg Ronnál :D) szerintem nagyon jól sikerült.

Kedvenc film, hmm... Ezen én is mindig sokat gondolkozok, de soha se tudok egyet igazán megnevezni. :S Sok filmet szeretek, amik nagyon megragadtak bennem: Titkok kertje (ez egy gyerekkori kedvenc), Forrest Gump, A. I. Mesterséges Intelligencia, és még sorolhatnám. :)

2009. aug. 25. 12:19

Kedves Astaroth!

Harry Potter és a Félvér Herceg??

Én imádom a többi H.P. filmet...ez utóbbitól v.színű már túl sokat vártam... csak új filmekről, filmdarabokról lehet szó? Imádom a filmeket,könyveket, de alig lehet beszélgetni ezekről valakivel...tetszik a fórumod...melyik a kedvenc filmed?

2009. aug. 24. 20:29
Én jelenleg cyberpunk regényeket olvasok (Shadowrun könyvek), de ősztől lesz időm és akkor újra elő tudom venni a kedvenc klasszikusaim: Jókai, Bronte - Üvöltő szelek... stb.
2009. aug. 24. 20:24
Mondjuk ha már zongoristáknál tartunk akkor Chopin és Mozart művek részemről, amelyek nagyon favorizáltak. De Debussy-nek is vannak nagyon hangulatos darabjai. :)
12. Astaroth (válaszként erre: 11. - Fiatal nő)
2009. aug. 24. 20:21
Köszönöm, megnézem :)
11. Fiatal nő (válaszként erre: 6. - Astaroth)
2009. aug. 24. 18:52
Ő az: [link] Csak már sokkal őszebb a haja... Hiába, megy az idő... :-)
10. Fiatal nő (válaszként erre: 6. - Astaroth)
2009. aug. 24. 18:50

Világhírű zongorista. :-)


Bartókot, Beethovent, Debussyt, meg még néhány bónuszt adott elő. :-)

9. 9242a6388c (válaszként erre: 5. - Meruru)
2009. aug. 24. 18:49
Nem tudom , hogy dvd-én megjelent-e a film, én várom!!!
8. 9242a6388c (válaszként erre: 7. - Astaroth)
2009. aug. 24. 18:48

Most olvasom Alan Stillitoe: "Születésnap"című könyvét.Nem olvastam még ettől az írótól, (az angol új hullám alakja), de ez a könyv fantasztikus, csak ajánlani tudom mindenkinek.

Nagyszerű stílus,magvas gondolatok, hús-vér emberek jellemzik.

7. Astaroth (válaszként erre: 5. - Meruru)
2009. aug. 24. 18:36
Köszönöm, habár jogos amit írsz, nem tudom hogy van-e még a portálon ilyen témájú fórum... :S Én nem találkoztam vele, azért kezdtem el ezt a fórumot, valamint azért, mert nagyon szeretem a filmeket, a zenét, a színházat, a jó könyveket és a kiállításokat! :)
6. Astaroth (válaszként erre: 3. - Fiatal nő)
2009. aug. 24. 18:34
Nem ismerem az előadót sajnos. Írnál róla, illetve arról hogy milyen zenét játszik?
2009. aug. 24. 18:32

Jó fórumötlet, ha még nem volt ilyen :)

Kezdésnek én javallanám, hogy aki még nem látta a Jégkorszak 3-at ne moziba nézze meg, annyit sajna nem ér :(

A Hajrá boldogság-ot még nem láttam csak a bemutatóját, de nagyon pozitív filmnek tűnik. Meg lehet valahol venni dvd-n?

4. Astaroth (válaszként erre: 2. - 9242a6388c)
2009. aug. 24. 18:31
Nem láttam, de ha mesélsz róla szívesen meghallgatom és hátha a többi fórumozónak is felcsigázod az érdeklődését... :)
2009. aug. 24. 18:29
Én pénteken voltam egy Kocsis Zoltán koncerten / hangversenyen. Nagyon jó volt! :-)
2009. aug. 24. 18:09

Szia! Nagyon jó ötlet ez a fórum!

Láttad a "Hajrá boldogság" című filmet? Erről a filmről nem tudok beszélgetni senkivel!

2009. aug. 24. 18:07

Sziasztok!


Ezt a fórumot azért szerettem volna elindítani, hogy legyen egy hely, ahol kitárgyalhatjuk az aktuális mozifilmeket, megoszthatjuk egymással milyen élményeket szereztünk egy kiállításon, vagy hogy mennyire tetszett egy most futó színdarab. Szeretettel várom a hozzászólásokat illetve az ajánlatokat, hogy mit érdemes megnézni/meghallgatni mostanában...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook