Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mozgássérült kismamák..pl csipőficam..ilyen esetben hogyan zajlik egy szülés? fórum

Mozgássérült kismamák..pl csipőficam..ilyen esetben hogyan zajlik egy szülés? (beszélgetős fórum)


1 2
13. Cis77 (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. febr. 4. 08:57

Az ortopéd orvosod mondta, hogy nem szülhetsz? Nekem el kellett mennem a terhesség alatt az ortopéd orvosohoz és javaslatot kérni tőle, hogy mit szabad és mit nem.

Tehát ha még nem vagy terhes, akkor tessék elmenni egy ortopédi vizsgálatra, hogy legyenek rólad friss röntgenek meg állapotfelmérés, meg ilyesmi.

Ebben nem a nőgyógyász dönt!!!!

Nekem elég súlyos a helyzet és mégsem kellett volna csázár.

12. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - C75565e593)
2010. febr. 4. 08:56

Indokolt esetben (ez szerintem az) valóban altatásban zajlik.

De asszem ha megindul, nincs idő előkészülni rá, szóval lehet, hogy mégis gerinc-szuri lesz a vége. De ezt is a doki tudja jobban. Ha emlékeim nem csalnak, úgy hallottam ezt valakitől...

11. gne2
2010. febr. 4. 08:56

Nem biztos, hogy a kiírás előtt három héttel lesz a császár. Ez függ a baba érettségétől is és sok orvos meg is szokta várni a terminus végét.

Van ismerősöm, aki csípőficamos baba volt, és a szülei nem kezeltették. Ha egy egyszerű kengyelt használnak nála, ma semmi baja sem lenne... Két gyereke már biztosan van, régen találkoztunk.


A császártól pedig ne félj, túl lehet élni! :) Nekem kettő volt, mindkettő a baba érdekében, a második altatással, úgy siettek. Az kicsit rosszabb volt, viszont néhány óra múlva felkelhettem, mehettem a kicsihez.

Ugyanúgy tudsz örülni a babádnak a műtét után is, mintha simán szülnéd. Több fájdalommal jár a gyógyulás, de idővel felejthető. A baba és a te egészséged az elsődleges, csak erre gondolj! :)

2010. febr. 4. 08:55
Nekem a fő lényeg, hogy a csipőm ne romoljon,a gerincbe adott inekció az én gerincemre káros lehet.....ha elkapnak egy ideget nekem annyi.....ennyit viszont nem ér egy gyerek nekem...
2010. febr. 4. 08:54
Ezek szerint csak én voltam az a szerencsés, aki megúszta a császárt csípőficamosan?
2010. febr. 4. 08:52

Én erről nem is hallottam, bár még csak 19 vagyok, de a 20-as éveim közepén szeretnék gyereket.

Engem majd egy évig kellett, hogy szíjazzanak a szüleim, ajajj akkor lelkiekben készülhetek a császárra majd én is. :( :(

7. c75565e593 (válaszként erre: 2. - 064209f635)
2010. febr. 4. 08:51

Én 6hetes koromtól 3,5 éves koromig gipszben szijjban voltam....de sajnos semmi....

A császárral az a gond hogy a gerincembe én nem engedélyezek inekciót.....ugyhogy én altatásban kérném ezt a szülést, ha erre nincs mód én nem kockáztatok.

A hátam mögött van kb 8 műtét....és a gerincemet féltem nincs az a pénz, hogy én a gerincembe inekciót adassak!

De mondta a doki, hogy a kiemelés az altatásban zajlik.

6. Sylvia81 (válaszként erre: 3. - 9c74ec0b72)
2010. febr. 4. 08:49

Én is így tudom.

Annyi még, hogy ha megindul a szülés, természetesen akkor is be kell menni a kórházba. Ezesetben a doki fogja eldönteni, hogy mikor császároz, és ha indokoltnak tartja, ki sem várja a megbeszélt időpontot.

Mivel a csípőficam deformitással jár, azaz az okozza, azért van 3 héttel előbb a császár, mert ha a pici befordul és már elég lent helyezkedik el, beakadhat. Ezt nem mertik kockáztatni.

Szerintem.

De ha normális orvosod van, ő bizonyára mindent el fog mondani, mikor az ideje van, kb. a 3. trimeszter elején. :) És utána minden egyes alkalommal elismétli, hogy jól megjegyezd. :) (Tapasztalat: én akkor már mindent elfelejtettem, ami nem volt felírva... :D )

5. Kavicsné (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. febr. 4. 08:47

Szia!

Csípőficamos vagyok, kétszer műtöttek rá kiskoromban. Nagyon jól helyrerakták, és 4 éve lassan, hogy természetes módon szültem, nem császárral. Azóta sincs baja a csípőmnek, hála az égnek.


Rajtam anno volt kengyel, ez a szíj, és a kislányom is 4 hónapot terpeszpellusban élt le, pontosan azért, mert örökölhető, és elővigyázatosak voltak.


Lehet, hogy a te csípőficamod olyan mértékű, hogy az orvos biztosra megy. Én voltam előtte ortopédián, megvizsgálták, hogy mozog, van-e probléma a csípőmmel, és ezután döntöttek, hogy megszülhetem...

2010. febr. 4. 08:45
császár
3. 9c74ec0b72 (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. febr. 4. 08:43

Szia!

Nekem nem programozott volt a szülés, de mégis a kiírt időpont előtt 3 héttel született a kislányom császármetszéssel. Gondolom nálad is hasonló lesz a helyzet. Bemész a megbeszélt időpontban a kórházba, elvégzik a szükséges vizsgálatokat, aztán bevisznek a műtőbe, elvégzik a császármetszést és utána máris örülhetsz a gyönyörű, egészséges kisbabádnak! Igazán a programozott császár se különbözik a "sima" császártól, csak te tudni fogod, hogy pontosan mikor lesz a nagy nap.

2. 064209f635 (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. febr. 4. 08:43

HA programozott, akkor igen a kiírt időpont előtt (orvostól függ), császármetszéssel világra hozzák a picidet...


Ez a csípőficam egyébként nálunk is épp téma... a kislányomra szíjat kell adnunk pont e miatt... neked nem kellett hordanod?

2010. febr. 4. 08:39

Sziasztok!

Sokat gondolkodok,ha egyszer szülni fogok hogyan fog zajlani?

Csipőficammal születtem, emiatt sajnos nem szülhetek természetes módon...

Már korábban volt egy vetélésem...

És a doki azt mondta programozott szülésre számítsak...tehát a normál szülés előtt 3 héttel kiemelik a babát.

Mit jelent ez?

Valakinek van hasonló tapasztalat?

Az utóbbi időben ezen agyalok, mivel szeretnék gyereket de ettől félek, hogy milyen módon zajlana egy ilyen programozott szülés?

remélem adtok valami tanácsot..

Szép napot!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook