Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mozgásában enyhén korlátozott fórum

Mozgásában enyhén korlátozott (beszélgetős fórum)


1 2
34. Hold3 (válaszként erre: 33. - Hold3)
2023. aug. 1. 06:21
Sajnos nem igen jelentkezik senki aki szívesen sétálna velem, bár kicsit járáshibás Budapest szép parkjaiban.p.l.d.a Szigeten.
33. Hold3
2023. júl. 29. 06:22
Ahogy elnézem itt sajnos nincs egy mozgásában enyhén korlátozott ember aki társaságra vágyik
32. Hold3 (válaszként erre: 30. - Regin_a)
2023. júl. 20. 05:21
Nyílván nagyon félsz az amputációtól és ezt meg lehet érteni.Lehetséges, hogy cukorbeteg vagy?De ilyenkor a társaság el tudja terelni a figyelmet a félelemről.
31. Channa* (válaszként erre: 30. - Regin_a)
2023. júl. 19. 21:46

Hát nem tudom...

Biztos azért ment le a terembe, hogy ne jártassam annyit a számat:DDDDD

30. Regin_a (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. júl. 19. 14:11

Irigylem a bátyádat a hugáért :)

Nálam láb érszűkület, ami előrehaladását erős gyaloglással lehet lassitani, de már nincs energiám a gyalogláshoz. Van futópadom, azzal is lecsökkent a járástávolságom

Nincs aki inspiráljon, még ha hülye kifogás is ez. Elég lenne az amputációtól való félelem, ami majdhogynem kopogtat az ajtón :(


A fórumhoz

Nem, nem akarok ismerkedni, nem akarok beszélgetni, mint látszik, más a fizikai problémám

Kívánok jó egészséget!

29. Hold3
2023. júl. 19. 13:56
Megkérdezhete, hogy sikerült a műtét? Mennyit bír mozogni azóta?
28. Channa* (válaszként erre: 26. - Hold3)
2023. júl. 19. 07:21

A férjem január 3-ó1-én fogja megkapni az első térdprotézisét

Igen, kijár a szabadba.

Minden nap elmegy dolgozni. Klímás kocsiban dolgozik, de ki szokott szállni.

Kb. 14-kor itthon van.

Ha van kedve, akkor csinál valamit a kertben is. Vásárolni is szokott járni.

Hétvégente járunk bicajozni.

Itthon klíma, ventilátor, tusolás.

27. Hold3 (válaszként erre: 23. - Icuska538)
2023. júl. 19. 05:07
Én is mindent megtettem, szerintem a mozgás ami valamít segít.
26. Hold3
2023. júl. 19. 05:06
Akinek fájnak a testrészei, ilyen, olyan okból, hogy bírja ezt nagy meleget.Kijártok a szabadba?
25. Hold3
2023. júl. 18. 05:44
Azoknak nyitottam ezt a fórumot akik hasonló gonddal küzdenek és esetleg Budapesten laknak.Szeretnek mozogni , de az egészséges embereket gátolnák, így szívesen ismerkednének, sorstársakkal közös mozgás céljából.
24. Hold3 (válaszként erre: 23. - Icuska538)
2023. júl. 15. 03:59
Cuki a baba a bemutatkozáson, esetleg unoka?Bocs de nem tudom, hogy hány éves vagy.Szerintem a mozgás segít, pld az uszás, ebben a melegben, zárt helyen uszodába.
23. Icuska538 (válaszként erre: 22. - Icuska538)
2023. júl. 13. 23:06
Én is átmentem térdeimmel sok mindenen, semmi nem hozza vissza a porcot. Sajna. Leginkább a mozgás segít.
22. Icuska538 (válaszként erre: 20. - Hold3)
2023. júl. 13. 23:04
Azért mert van akinek valami bevált és tűzön vízen meg akar arról győzni többeket.!
21. Icuska538 (válaszként erre: 14. - Hold3)
2023. júl. 13. 23:00
Csak annyit tudok hozzá tenni hogy teljesen egyetértek veled. Tapasztalatom ugyanez. Ugyanigy gondolom. Nincs csodaszer.
20. Hold3
2023. júl. 13. 21:02
Vajon hogy jutott egy fórum, amelyben olyan embereknek szólt volna, akik kissé, de nem teljesen mozgássérültek, vitaforummá vált arról, mennyire lehet a porckopást megelőzni?
19. Channa* (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2023. júl. 13. 18:20
Én sem!
18. 55Judit (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. júl. 13. 17:40
Tudod, én csíplek téged. Vitázni aztán végképp nem akarok. Azt mondom, legyen mindenkinek hite szerint!
17. Channa* (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2023. júl. 13. 16:07

Nem lehet!

A férjemnek is lesz 2 db térdprotézise.

A jobb térdében semmi porc nincs, a balban van egy kicsi, de mire megműtik a jobb lábát, addigra el fog kopni a bal is.

16. Channa* (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2023. júl. 13. 16:04

Sajnos a porckopást nem lehet visszafordítani, akkor sem, ha teszünk érte. Nem fog újra teremni:(

Nem használ semmi, sőt! a legtöbb szer ártalmas. Mint kiderült az ajánlott glükozaminszulfátos gyógyszerek/szerek, bár nem segítenek a porcon, de mellette cukorbetegséget és egyebeket okoznak.


Ha valakinek van még porca, de kopott, akkor átmenetileg segítség lehet a térd tisztítása/feltöltése (artószkópos műtét) vagy mi a neve, de ez csak átmeneti megoldás, a porc el fog kopni és kell a protézis.


A műtét előtti mozgásra azért van szükség, hogy az izmok ne sorvadjanak el, mert a műtét után nagy szüksége lesz a betegnek rájuk.


Sok betegségnél megoldás a speciális mozgás, mert az izmok átveszik a szerepét az ízületeknek, kikorrigálják a deformációkat, stb., de sajnos a porcra semmi hatása nincs.

15. 55Judit (válaszként erre: 14. - Hold3)
2023. júl. 13. 14:50

Hát hasonlónak hasonló volt az én gondom is. De az én porcaim még nem voltak teljesen elkopva és súlyos csontritkulásom is volt. De hát ugye nem kell azt megvárni hogy valami totálisan leépüljön.

Itt már nem írok többet erről mert van 2 csontritkulásos fórum is ahol leírtam már mindent.


Kívánom találj megoldást te is a problémádra!

14. Hold3
2023. júl. 13. 13:43
Igazából ezt mindenkinek írom aki hozzászólt.Sajnos a súlyfeleslegemmel nehezen bírkózok meg, de teszek a cél érdekébe.Ha egy porc elkopott, az orvostudomány mai állása szerint nincs más mint a műtét.Már mindent megpróbáltam és mindennek utánna néztem.Remélem olyanok is írnak, akiknek hasonló gondjaik vannak.
13. 55Judit (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. júl. 13. 11:47
Így van. Akinek elég erős a motivációja megtalálja a számára hasznos utat. 🙂
12. 55Judit (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2023. júl. 13. 11:40

Nem. A CBD-t alvásminőség javításra teszteltem, de nem hozott teljesen kielégítő javulást. Azóta találtam mást, ki tudja hanyadikat, és végre ez bevált.


Akinek protézis van a térdében, szerintem nem lehet alternatív módot találni arra hogy tovább javuljon a helyzet. Úgy gondolom az a műtét végleges megoldást produkált. Legalábbis én ilyen problémára nem kerestem megoldást.

11. aszparagusz (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. júl. 13. 09:25

Áruld már el, hogy egy kopott térd-csipő izületen milyen alternatív módon lehet javítani.

A férjemnek mindkét térdében protézis van, előtte ő is kipróbálta a gyógyszer, kenőcs, fizikoterápia, injekció és társai lehetőséget.

Csak nem a csoda cbd olajodra gondolsz?

2023. júl. 13. 08:13

A bátyámnak fertőzése lett a kórházba, így kivették a már kétszer beépített csípőprotézisét.

2 évig élt protézis nélkül, csak járókerettel tudott járni, de nagyon hiú is emellett, így inkább azt mondom, hogy nem is kellett járnia, hiszen alig ment ki a lakásból.


Sokat járt a szám, hogy miért nem jó, ha csak bent van a lakásban.

Amúgy sem kicsi a tesóm, de jó sok kilót felszedett, azaz nagyon meghízott, így ezzel kezdtem piszkálni, jó testvér módjára;)


Nem voltam vele napi 24 órában, így az evését nem igazán tudtam ellenőrizni, de nagy neheze rábeszéltem, hogy menjen el konditerembe.


És szerencsére megtette. Nem volt sehol lépcső, azaz kiment a lakásából a járókerettel hívta a liftet, leliftezett, majd elcammogott a teremig, ami nekem 5 perc távolságra volt, neki pedig 20 percre. Beszélt egy edzővel, vett egy bérletet és onnantól minden nap ott töltött 3-4 órát.

Csak olyan gépeket használt, amihez a lábait nem kellett használni, szépen komótosan végezte az edzését minden nap, közben emberek között volt, beszélgetett, és fogyott.

Néhány hónap alatt lement róla a felszedett 20 kg, az újra felépített izmoknak köszönhetően, jobban ment neki a járókeretes mozgás is.

Innentől otthon is tudta használni a súlyzóit, húzódzkodót, amihez nem kellett a lába, jobb kedve is lett, stb.


Nincs lehetetlen, csak csak bele kell állni és csinálni kell.

9. 55Judit (válaszként erre: 6. - Hold3)
2023. júl. 13. 08:08
Ezt így szerintem helyes teszed. Én tudom hogy nehéz a pluszt cipelni. Még nekem is van mitől megszabadulni, de ügyelek arra hogy lassan adjam le, mert már azt is tudom milyen jojózni.😀 Sok évig próbálgattam a "jobbnál jobb" fogyókúrákat. Persze első időkben mind hatásos, az idő múlásával pedig egyre több visszajött. Mikor betelt a pohár, életmódváltásba kezdtem ami úgy tűnik, bevált. Ebbe nálam se csak az evés megváltoztatása van benne hanem a mozgás, az alvásminőség javítása és egyéb apróság. Én se erőltetem a tornát hogy ki ne ábránduljak belőle, és én is gyalogolok. ma már sokat tudok, és nem régiben elkezdtem a kocogást is. A 68-at betöltöttem, de az idő múlásával nem rosszabbúl, hanem egyre jobban vagyok. Ezt kívánom szívből neked is.
8. 55Judit (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2023. júl. 13. 07:54
jav: nem teszek több időt ebbe.
7. 55Judit (válaszként erre: 5. - Papája)
2023. júl. 13. 07:54

Kérlek ne támadj állandóan minden témában! Még az is jobb ha nem szólsz hozzám.


Nem mentem neki. Feltettem egy kérdést. Nem sértőt csak érdeklődtem mert nem tudom tett-e már valamit a saját érdekében.


Olvasd lassabban amit írtam, hátha úgy megérted, és ne magyarázd félre amit írtam. Kihangsúlyoztam hogy nem biztos hogy neki is segítene ami nekem. Melyik szót nem érted? Nem is kell válaszolnod, ismerlek. Tudom mit írnál. De megengedem hogy tied legyen az utolsó szó mert úgyse bírnád ki hogy ennyiben hagyd, viszont én net teszek több időt ebbe.

6. Hold3 (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. júl. 13. 07:49
A fogyás biztos használna és ami tőlem telik meg is teszem.Természetesen úszom, tornázok és gyalogolok is , persze keveset és gyakran leülök.
5. papája (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. júl. 13. 07:33
Ne menj neki látatlanban. Honnan tudod, hogy Ő hogyan él, eddig mi mindent tett meg az egészsége érdekében. Azonnal érezteted vele, hogy csak a te praktikád hatásos, bármiről is legyen szó !
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook