Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Most tényleg lefogyok! fórum

Most tényleg lefogyok! (beszélgetős fórum)


1 2
2021. nov. 25. 14:09

Egy kis motiváció:

[link]

25. dafke (válaszként erre: 7. - Kisj)
2021. nov. 24. 21:36
Egyetértek.
24. vigyefene (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2021. nov. 24. 20:33
A szalonnától nekem az ingem is össze megy.
23. michelle.r (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
2021. nov. 24. 20:28
A szalonnától biztosan nem 😝 Talán a kenyértől, amit hozzá eszel. De nem a szalonnától.
22. 37e1ff8723 (válaszként erre: 20. - Scherlock)
2021. nov. 24. 19:14
Persze. 😉
21. Bless the child (válaszként erre: 18. - 37e1ff8723)
2021. nov. 24. 19:13
Én is!
20. Scherlock (válaszként erre: 18. - 37e1ff8723)
2021. nov. 24. 19:10
Tsatlakozhatom"!? :D
19. 55Judit (válaszként erre: 1. - Self08)
2021. nov. 24. 17:44

Az előttem szólók közül azokhoz csatlakozom, akik életmódváltást jvasolnak de nem a fogyókúrád után ahogy te tervezed, hanem helyette. Igazuk van nem lesz jó, hidd el, én is sokféle fogyit kipróbáltam régen.


Az van, hogy amint abbahagyod a kúra végén azt amitől sikerült fogyni, azonnal visszahízod legalább a dupláját. Az csak egy álom hgy gyorsan lefogyok és utána váltok életmódot mert akkor már rérek kényelmesen de most bele kell húznom.


Jól gondolm az a 3 kiló amit le akarsz adni nem 2 hét alatt rakódott rád?

Nem kell fogyókúrázni! Fokozatosan építsd le az étrendedből azt ami hízlak, fogyassz kevesebb szénhidrátot, több fehérjét és zöldséget. Ennyi.


De ha mégis egy eredményes kúrára vágysz, hát itt van:

Hétfő:Reggeli: AlmaEbéd: Tejfölös paprikáscsirke illatának mély beszippantása, az asztalon hagyott morzsák, savanyúsággal.Vacsora: 2dl aludttej savója, néhány cukrászsütemény receptjének lemásolása.Kedd:Reggeli: Sárgarépa saját zsírjában, rágógumi.Ebéd: Hatalmas tál töltöttkáposzta és a hozzávaló friss kenyér megtekintése, edények elmosogatása.Vacsora: A szabad szemmel is jól látható darabka sovány sajt reszelt káposztatorzsával megszórva.Szerda:Reggeli: 5-6 teljes jógalégzés, félbevágott főtt tojás sárgájának fele, de abból annyi amennyi belefér.Ebéd: Bécsi szelet és sült krumpli készítésekor lejátszódó fizikai és kémiai folyamatok elemzése céklával. Nagy tál túróslepény lefényképezése.Vacsora: A képek előhívása, savanyú uborka hashajtó.Csütörtök:Reggeli: 1db fürjtojásból készült rántotta, utána kifli, gyulai kolbász és vaj segítségével tízórai készítése a gyerekeknek.Ebéd: Húsleves és rakottkrumpli alkatrészeinek beszerzése a közeli ABC-ből. Madártej elhelyezése a hűtőszekrényben. Vágott vegyes savanyúság.Vacsora: Ecetes hagyma citrommal.Péntek:Reggeli: Főtt kolbász, mustár, tea, citrom, zsemle ízléses, már-már esztétikai élményt nyújtó elhelyezése az asztalon, mire a többiek felébrednek, frissen mosott káposztalevél, kekszreszelék.Ebéd: Gőzölgő bableves, csülökpörkölt, uborkasaláta lerajzolása, kiszínezése. 1 szelet kétszersült harmadszor is átsütve, nagy pohár Igmándi.Vacsora: Hasított karalábé, dúsan díszített sárgarépareszelékkel. Lefekvés előtt füldugó a korgó gyomor neszeiben kiküszöbölése.Szombat:Reggeli:Joghurtba mártott almaszeletek, limonádé szacharinnal, nyomelemekkel ízesítve.Ebéd: "Halászlé, túróscsusza, sütemény" címmel frappáns epigramma megalkotása, egy teljes kockasajt parádi vízzel.Vacsora: Paradicsombelsőség, kamillatea, egy teljes rúd ropi.Vasárnap:Reggeli: Fagylalttölcsér, nagy adag friss levegő, sűrű szitán áttört kefir.Ebéd: Ricinusleves, csontlében abált torma citromhéjreszelékkel, süteménymaradványok levakarása a tepsiről.Vacsora: Amit a kanári meghagyott.

18. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Self08)
2021. nov. 24. 15:52
Én is holnaptól rendszeresen edzek. 😄
17. Cicamica3 (válaszként erre: 16. - Bichi)
2021. nov. 24. 08:19

Igy igaz,ár azt írtam ,hogy sok sikert kivánok neki.


De egy tapasztalattal lesz gazdagabb.

16. Bichi (válaszként erre: 1. - Self08)
2021. nov. 24. 07:17

Hát ezt a fogyókúrát most sem vállaltad fel a világ előtt, hisz fogalmunk sincs ki vagy.

Amit hozzá tudok szólni, a te adataiddal kizárt, hogy 2 hét alatt extrém mennyiséget fogyj, hiszen a plusz súlyod sem hatalmas. Az agyad nem áll át ilyen rövid idő alatt arra, hogy "most lefogytam, ezt tartani kell".

Én biztos nem ezt a módszert választanám, mert utána ott az "és akkor most mit egyek" kérdés, amit úgyis meg kéne oldani, és sokkal kifizetődőbb lenne eleve ezzel a változtatással kezdeni, mert tényleg ez a mennyiség úgyis nőni fog, és tényleg visszajön a leadott súly... És mivel az étrendnek semmi köze nincs ahhoz, hogy változtatsz, csak gyakorlatilag koplalsz, ennek semmi értelme.

De ettől függetlenül sok sikert :DDD

15. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 2. - Self08)
2021. nov. 24. 03:15

"Magamról pár szót.


Magamról pár szót.


44 év, 166 cm, 69 kg. "


Az én adataim.


72 év, 184 cm, 78 kg (kb)


Tádámmmmm....én nyertem...)))


(meg ne sértődj...))

14. vigyefene (válaszként erre: 13. - Vigyefene)
2021. nov. 24. 03:14
A csapd le csacsi nagyon jó játék.
13. vigyefene (válaszként erre: 12. - 5d8fd6c5cb)
2021. nov. 24. 03:13
Kártyázással többre mennél.
12. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2021. nov. 24. 03:09

Én rászoktam a sportra, teljes életmódváltás, de egy grammot sem fogytam...


pedig minden nap sakkozom.

11. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Self08)
2021. nov. 24. 01:12
Ha mindet betartod sikerülni fog. Sok sikert.
10. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Self08)
2021. nov. 23. 22:37

Ez nem olyan vészes az én olvasatomban...


Én örülnék ha csak ekkora problémám lenne.

2021. nov. 23. 22:19

Amikor valaki megjegyezte hogy jobban nézek ki soványabban, gondoltam akkor jól kinézek. Nekem használt a diétás paradicsomleves.

Receptje.

4-kanál forró víz egy piros tányérban.

Pl. a szalonnától nekem összemegy a nadrágom.

8. Amaunet (válaszként erre: 7. - Kisj)
2021. nov. 23. 21:39

Egyetértek.


A tartós fogyáshoz nem kúrák kellenek, hanem életmódváltás. Megváltoztatni az evési szokásokat és "rászokni" a sportra.


A kúrák olyan rövidtávú célok elérésére jók, ha pl. beleakarunk fogyni 1-2 kilóval menyasszonyi ruhánkba.

A hirtelen megvonásoktól pedig óhatatlan idegbeteg lesz mindenki.

7. kisj (válaszként erre: 1. - Self08)
2021. nov. 23. 21:26

Ez a diéta elég szigorúan hangzik.

Előnye, hogy 2 hétig esetleg kibírható és 1-2 kilócska lemegy.

Hátránya, hogy mire végzel vele farkaséhes leszel és nagyon könnyen elcsábulhatsz, a kilók meg hipp-hopp visszaugranak.

Másik hátránya meg szerintem az, hogy ez nem alakít ki az étkezéssel csapcsolatban betartható, megszokható szabályokat.

Én ezt a helyedben kihagynám és rögtön az életmódváltással és a mozgással, tornával kezdeném.

6. Cicamica3 (válaszként erre: 1. - Self08)
2021. nov. 23. 21:15
Elég kemény a cikkben leírt diéta,de nem elképzelhetetlen véghezvinni. A súlyod szerintem nem vészes a magasságodhoz képest.Sokunk kiegyezne vele.Éhezni semmiképpen ne éhezz!Fiatal vagy ,igy könnyebb lesz elérned a fogyást.Sok sikert kivánok!
5. kisj
2021. nov. 23. 21:09

A diétám időpontjáról nekem hűtőmágnesem is van,

világosan megfogalmazva: "A diétád holnap kezdödik"

És tényleg!

Én mindig betartom.

2021. nov. 23. 21:06

Kérdezhetitek, hogy miért beszélgetős fórumot inditottam a témáról.


Két okból

.

Az egyik, hogy bárki hozzászólhasson, biztathasson, beszólhasson AZONNAL, amint kedve tartja :D

A másik ok, hogy esetleg mások is csatlakoznának és egymást segithetnénk eme úton. :)


Szóval várom a hsz-eket. :)

3. Self08 (válaszként erre: 2. - Self08)
2021. nov. 23. 21:03

1. nap

Reggeli: 3 db abonett kenyér, 5 dkg Trappista sajt, 2 dl tejes kv (cukor nélkül)


Ebéd: 20 dkg hal roston, saláta


Vacsora: 1 db zsemle, 1 db kefir, 1 db főtt tojás

2021. nov. 23. 21:00

Magamról pár szót.

44 év, 166 cm, 69 kg. :(

Egy gyermeket szültem ő most lesz 6 éves decemberben.

Nem hiszek abbabn, hogy aki szült, reggeltől estig dolgozoik, egyedül vezet háztartsát minden szempontból és egyedúl keresi a betevőt, az jogosan elhagyhatja magát, mert más "örömre" sincs ideje, mint jókat enni.

Ennek ellenére, ezt tettem.

Az utóbbi években - mióta visszamentem dolgozni 2017 őszén állandóan csak a kajára gondoltam. Hogy mikor ehetek valami FINOMAT!!!!

És nem foglalkoztam azzal sem, hogy meg állj-t mondjak magamnak, ha izlett ettem sokszoros mennyiséget , mitn amennyit ildomos lett volna.

Most terveim szerint, ha a fogyókúrát SIEKRESEN elvégzem, a következő kitűzött cél, hogy apránkétn életmódot IS váltsak.

Első körben - önurlmat gyakoroljak az étkezések alkalmával. Majd pedig akarterőt, hogy testmozgást is végezzek napi rendszerességgel. Utóbbi esetében eddig addig juttam, hogy tudom, belátom, hogy FONTOS nem csak a a súly megtartása miatt, de egy egészségesebb élet miatt is.(ezáltal tesz azember azért is, hogy a gyermekével minél hosszabb ideig egészségesen lehessen együtt...)

2021. nov. 23. 20:52

Holnap kezdem! :D


Gondolom, ez a mondat sokaknak ismerős. Most én is merészkedtem ezt az elcsépelt kijelentést tenni, nemcsak magamnak de "ország-világ" előtt.

Lássuk valóban sikeredik -e a nagy elhatározást be is tartani, vagy alaposan lebőgök? :D


Azt a 2 * 1 hetes diétát próbálom ki, ami itt is fenn van a HOXA-n (2007 óta) és azt igéri, 2 hét alatt kb 6-7 kilót le lehet adni.

Igen, tudom, veszélyes, mert sokak szerint nem csak egészségtelen a gyors fogyás, de nagy eséllyel duplán jön vissza kilókban - viszont személy szerint úgy tartom, ha a sikeres fogyás után az ember oda figyel arra, hogy ne egyen ismét annyit, mint annak előtte, hanem annyit, amennyit az életmódja alapján szükségszerű ennie (nem többet és nem kevesebbet) akkor tartható lesz az elért eredmény.


Igyekszem a két hét alatt mindent leirni, ami a fogyókúrának köszönhetően felmerül bennem, illetve a mindennapjaimban...


No lássuk. Kezdés 2021.11.24-én ;) (ez a nap szerdára esik, de én a diéta keddi napra kiirt ételeivel kezdek, illetve lesz, amit mégis kicserélek, pl almát tejjel nem hiszem hogy bevállalom, mert kinézne egy jó kis hasmenés....)


Fogyjunk gyorsan, könnyen - [link]

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook