Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Most nem kell fizetni a bankok felé? fórum

Most nem kell fizetni a bankok felé? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
53. mostmúltam (válaszként erre: 50. - Channa*)
2020. dec. 21. 16:31

Nem írnám meg a bank nevét. Panaszra ezt válaszolták: "Az ily módon meg nem fizetett törlesztő részletek kamattartalmát majd a moratórium után egyenlő részletekben szükséges megfizetnie a törlesztő részletekkel együtt." Nem az én hibámból nem történt törlesztés, nem indították el a beszedési megbízást. Többszörös telefon/levél után bementem a fiókba. Azt mondták internetbankon keresztül utaljam, amíg újraindítják. Azt meg nem tudták, mert "túlfizetés"-ben voltam az utalás miatt. Előtörlesztési szerződést kellett kötni a beszedés újraindítása érdekében. Utána meg szépen felemelték a havi törlesztőt.

Nem szoktam "keresni" a pénzt a számlán, megnézem a számlakivonatot és látom.

Még mindig nem tudom a "korhatáros" ügyfeleknél hogy hosszabbítják meg a futamidőt.

52. vivo44 (válaszként erre: 51. - Semleges)
2020. dec. 21. 15:43

Viccesen reagálva: Inkább a karácsonyi süti süljön el fordítva, mint az..:D:D:D

Értettem, de mind a két esetben az ügyintéző üti meg a bokáját, az ügyfelet csak időleges kár éri, a jogos pénzét akkor is meg kapja, csak később, vagy visszafizeti (10 milliónál, hozzá sem mernék nyúlni). Mérges lennék mind a két esetben, az tuti.

51. semleges (válaszként erre: 48. - Vivo44)
2020. dec. 21. 15:37
És ha fordítva sülne el?:)
50. Channa* (válaszként erre: 49. - Mostmúltam)
2020. dec. 21. 13:44

Ahhoz, hogy válaszolni tudjak a kérdésedre, több információra lenne szükségem.


Pl. melyik bank, pontosan mit számoltak fel és persze a kondíciós listára is.


Az is lehet, hogy egy olyan díjat számoltak fel, amit egyébként is felszámoltak volna.


Sokan pl. keresik a pénzüket a számlán, aztán kiderül, hogy most vonták le az éves kártyadíjat.


Egyébként, ha valóban a későn feldolgozott nyilatkozat miatt számoltak fel valamit, bár fogalmam sincs, hogy a nyilatkozatokra van e díj a bankodban, és persze, ha tévesen, akkor jóvá fogják írni.


Ha valami programhiba miatt történt, akkor biztos nem vagy egyedül, így dolgoznak rajta és meg fog történni a javítás.

2020. dec. 21. 12:34
Látom van itt néhány kiváló szakember, IT, stb. Biztos tudják vajon egy idős, buta ügyfélnek vajon miért számoltak fel 2 hónapra 1300 Ft kamatot a bank által "későn feldolgozott" törlesztés folytatási nyilatkozat miatt 2 hónapig nem vont 7.500 Ft-os törlesztőrészletre.
48. vivo44 (válaszként erre: 47. - Semleges)
2020. dec. 21. 11:10

Nekem nem nagyon fájna, ha egy 100 ezres utalásnál, háromszor elütne egy 0-át a banki alkalmazott:D:D:D

100 milla...

2020. dec. 21. 05:14
Minden szakmában gáz ha az ott dolgozók szakmailag butuskák, hogy szépen fogalmazzak. Csak vannak olyan területek ahol ez nagyon tud fájni.
46. vivo44 (válaszként erre: 23. - Magdi985)
2020. dec. 21. 01:47

Sajnálom, ha tévedek, de akkor az MNB és az MKB bank is téved, mely szerint 2020.December 31.-ig egy a bank által megküldött tájékoztatóban (az MNB kérdésre azt megerősítve), azt a tájékoztatást adta, hogy a nem túl nagy hitelem után többet nem kell fizetnem a moratóriumot követő időszakban, csak a moratórium igénylésének az első napjától, a moratórium utolsó napjának 00-ig terjedő időszakkal megnövekszik a hitelem futamideje, ugyanazokkal a konstrukciókkal, melyekkel a 2018-ban felvett hitel szerződésében foglaltatik.

Egyszerűbben fogalmazva: 2021- Január 1-től ugyanúgy 11237 forintot kell fizetnem havi törlesztést, mint azt 2020.November 1-e előtti időszakban! Természetesen gondolom pár forinttal majd többet, mert infláció, meg nem tudom (nem vagyok száviteles, sem bankos), de semmi esetre sem megterhelően többet, mint addig. A butáknak, az időskurúaknak be tudod magyarázni a banki megfogalmazásba bújtatott plusz kiadásokat, de van itt pár évek óta bankban dolgozó ember, aki rácáfolt a hülyeségedre.

Sok sikert a banki szakmához!

45. Channa* (válaszként erre: 44. - Unom)
2020. dec. 20. 18:13

Szerintem is gáz;)


De ez van.

44. unom (válaszként erre: 40. - Channa*)
2020. dec. 20. 17:42

Nagyon gáz, főleg a banknak.

Talán ha normálisan megfizetnék a dolgozókat, kaphatnának jobbakat is.

43. Channa* (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2020. dec. 20. 17:34

Erről beszélek.


Rossz ügyfél vagyok:D

Már azzal zavarba tudom hozni a banki ügyintézőket, ha elkérem az aktuális kondíciós listát:DDDD

42. Guruljka (válaszként erre: 37. - Magdi985)
2020. dec. 20. 17:17
Nem számítom magam sem minden lében kanálnak, sem nagyasszonynak, de ahogyan Te pl. a kamatokkal dolgozol, úgy én történetesen a szavakkal és a jelentésükkel.
41. Guruljka (válaszként erre: 38. - Channa*)
2020. dec. 20. 17:15

Annak idején, amiről írtam már, a hitelkártya kérelmezésekor az ügyintéző nagyon rá akart beszélni a svájci frank alapúra. Mondtam hogy ha van forint alapú, az nekem biztosabb, mert a valutaárfolyam mindig ingadozik és nagyon sok tényezőtől függ, mire ő azzal érvelt, hogy a svájci frank a legbiztosabb.

Áldom a bizalmatlanságom, hogy kitartottam a forint alapú mellett, így sem volt könnyű visszafizetni.

40. Channa* (válaszként erre: 39. - Unom)
2020. dec. 20. 16:40
De van, csak nem tudják használni;)
39. unom (válaszként erre: 38. - Channa*)
2020. dec. 20. 16:40

Komolyan, a banki ügyintézőknek nincs olyan program, ami ezt kiszámolja?

Most megleptél.

38. Channa* (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2020. dec. 20. 16:33

Én nem teljesen értem, hogy Magdi miért nevezi így, gondolom azért, mert nagyon szakmai akar lenni, illetve náluk így szokás, így hívják...


Röpködnek a THM-ek is, pedig sokan azt sem tudják, hogy mi van benne és, hogyan kell kiszámolni->azt meg főleg nem, hogy mit befolyásol a hitelüknél.


Nálunk az ügyleti kamat=referenciakamat+egy fix kamat %-ban, amely az ügyfél minősítésétől függ.

Az ügyfél pedig jellemzően annyit tud, hogy a hitele kamata 2,6%, de fogalma sincs arról, mert a szerződést nem olvassa el, hogy a hitele kamata: jegybanki alapkamat+2%, valamint tudhatna a költségekről is (kezelésiköltség, rendelkezésretartási jutalék, stb.), bár a tőkén kívül nem szeret másra gondolni, mert az jár neki, ahogy a banki szolgáltatás is, gondolom alanyi jogon és így ingyen...


Jellemzően az ügyfeleket a hitel felvételénél pont nem érdekli, hogy a hitelnek mennyi lesz a THM-je, milyen referenciához kötődik, mennyi egyéb kamat lesz még felszámítva és az egyéb költségek sem, csak az, hogy most rögtön és azonnal folyósítsák, hogy azon nyomban el tudja költeni.


A legtöbb ügyfélnek fogalma sincs, hogy mi az a jegybanki alapkamat vagy bubor, stb., ahogy ugye arról sem volt fogalmuk, hogy milyen kockázata van a deviza hiteleknek. Ott is csak a könnyen hozzájutható pénz lebegett a szemük előtt. Az annuitásos hitelt onnan ismerik, nem ilyen megnevezéssel, hogy tudják, minden hónapban 5 éven keresztül fizetni kell 20 ezret, de fogalmuk sincs, hogy ez a 20 ezer milyen kamat/költség, tőke, megfizetést tartalmaz.


Már régen nem akarom elmagyarázni egy banki ügyintézőnek sem, hogy mivel zavarják össze az ügyfeleket. Nem tudom elképzelni, hogy sok ügyintéző, hogy képes évekig/évtizedekig a székébe ülni a nulla tudásukkal.

Az elmúlt 25 évben végtelen alkalommal számoltam ki ügyintéző helyett a legegyszerűbb betétre fizetendő kamatot, vagy számlavezetési díjat, stb., pedig ez mind általános iskolai tananyag, és nem kell hozzá informatikus végzettség;)

2020. dec. 20. 16:21

Háromszor. De mindegy.

Itt is előkerültek szokás szerint a minden lében kanál nagyasszonyok, további jó szórakozást.

36. gyöngy:) (válaszként erre: 34. - Magdi985)
2020. dec. 20. 16:16
Én pl. nem gondolom, mert minden esetben úgy írtad, tízszer nem üti el az ember.
2020. dec. 20. 16:13
Mindenki sejti, hogy elirás, de ha már ennyire tudod a tutit, erre figyelhetnél.
2020. dec. 20. 16:09
Nem gondolod, hogy az ügyleti kamat helyett ügyeleti kamat az nem más, mint egyszerű elírás??
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Channa*)
2020. dec. 20. 16:01
Jelen esetben törje az ügyfél a fejét azon, miért fizet "ügyeleti" kamatot, amikor ő rendes munkaidőben ment a bankba hitelért?
32. Channa* (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2020. dec. 20. 15:54

Van az úgy, hogy bankban dolgozók nem ismerik a banki alapfogalmakat sem.


Néhány hónapja egy kolléganőm, aki nem mellesleg vezető beosztásban van, telefonon érdeklődött valami után.


Vettem a fáradtságot és roppant részletesen meséltem neki és közben elejtettem egy-két banki fogalmat. Ezt azért engedtem meg magamnak, mert kolleginával beszéltem.

Nem voltak bonyolult fogalmak, hanem ezek IG1, IG2, AFR, Swift.

Miután elmondtam amit szükségesnek gondoltam a kolléganő elnézést kért és megkért rá, hogy mondjam el mi az IG1, IG2, AFR és a Swift.

Elmondtam. Közben a hátam mögött hallottam kuncogni a főnökömet és a kollégáimat.


Amikor letettem a telefont, akkor a főnököm megkérdezte, hogy tudom e, hogy kivel beszéltem. Én mondtam, hogy persze, mondta, hogy ki ő. Csak azért kérdezte, mert az illető a kontrolling vezető volt...


Hát érdekes volt...;)

31. Guruljka (válaszként erre: 26. - Magdi985)
2020. dec. 20. 15:39

Nem vagyok érintett, nincs hitelem.

De feltűnt, hogy -habár azt mondod, banki területen dolgozol- mindig ügyeleti kamatot emlegetsz. Nem egyszer, esetleg elgépelve, hanem következetesen.


Pedig az ügyleti kamat.

[link]


Nincs itt semmi ügyelet: ügylet, azaz "valamely társadalmi működés" jelentés van.

30. globus (válaszként erre: 19. - Semleges)
2020. dec. 20. 13:41

Nekem is van egypár ismerős...ujjongott, hogy hurrá, most végre megcsináltatja a fürdőszobát ebből a pénzből, ami megmarad! Azt sosem hagyná ki, hogy de jó neked, hogyhogy letelik x év múlva, övüké nem ilyen jó, melyik banknál vetted fel, a miénk mocsok...

Én évente be tudok fizetni 2 havi extra részletet ingyen, ami után újraszámolnak és csökken a törlesztőrészlet. Nem leállítani szetetném, hanem minél előbb letudni, akár futamidő előtt. 5 éven belül semmiképp, mert akkor ugranak a felvételi kedvezmények.

Nyilván ahol munkanélküliség lett, más tészta. Hitel eleve necces, mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy 2 kezes is lett.

29. levarosbukta (válaszként erre: 28. - Mostmúltam)
2020. dec. 20. 13:28
Nyugtával dicsérjük a napot! Mondtak ezek már mást is oszt még sem úgy lett. Móratóriumot én is kértem, havi 50 eFt a törlesztőm, de ezt a pénzt nem tapsikolom el, hanem teszem félre továbbra is , kicsit felturbózom vele a megtakarított pénzecskémet.
28. mostmúltam (válaszként erre: 24. - Channa*)
2020. dec. 20. 08:41
Nem szeretnék meddő vitát. Fix kamatozású. Nem javítják ki, nem korrigálnak. Nem véletlen kapják sorozatban a bankfelügyeleti bírságot.
2020. dec. 20. 08:27
Nem még
26. Magdi985 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2020. dec. 20. 08:24

Igen ám, de a késedelmi kamat nem ugyanaz mint az ügyeleti kamat.

Késedelmi kamat felszàmításáról szó sincs, de az ügyeleti kamat, amit az adós felé a THM fejez ki, az bizony gyűlik.

25. Magdi985 (válaszként erre: 17. - Vivo44)
2020. dec. 20. 08:22

Ajánlom pl ezt az írást.

Valamennyi bank oldalán ez a tájékoztatás szerepel, aki nem hiszi, járjon utána:

[link]


Az ötödik kis zöld pipáig érdemes lemenni.

“ A fizetési moratórium ideje alatt felhalmozódott kamatot a hátralévő futamidőben esedékes törlesztőrészletekkel együtt – a lízingdíjakat is ideértve a továbbiakban -, a fizetési moratórium lejárta után, évente egyenlő részletekben kell majd megfizetni”


Igenis, minden tartozás kamatozik a moratórium ideje alatt.

Tehát a végén többet kell visszafizetni, mint az eredeti kalkulációban szerepelt. Ez egy frissen megkötött, tízen milliós kölcsön esetén egész jelentős lehet.

Éppen ezért mondták el ezerszer, hogy aki tudja, az fizesse inkább!

24. Channa* (válaszként erre: 20. - Mostmúltam)
2020. dec. 20. 08:22

Ha felvesz valaki hitelt, akkor a törlesztőösszege a következőket tartalmazza tőke+kamat+költségek.


Tehát az összes törlesztés ezeket tartalmazza. Ha késedelembe esik az ügyfél, akkor hozzájön a késedelmi kamat, ami csökkenti a tőketörlesztés összegét a befizetéskor.


Ha a moratórium előtt fizetett valaki 20.00Ft, amiből a tőke: 10.000, a kamat 6.000, a költségek 4.000Ft, akkor ugyan ennyit kell fizetnie a moratórium után is.

Így szól a jogszabály. Ahhoz, hogy ez így legyen a futamidőt meg kell hosszabbítani, ezért lesz az, hogy a moratóriumos ügyfelek hiteleinek a futamideje pl. 5 év helyett 6,5 év lesz.


Tehát, a tőke tartozásra felszámolt kamatot és költséget nem engedték el, hanem annak a fizetését is felfüggesztették! A moratóriumi nem fizetés nem számít késedelemnek, azaz erre késedelmikamat nem számítható fel. Ha a te esetedben megtették, akkor nincs apróbetűs rész 3 oldalon keresztül, hanem javítsák ki!


Ha neked megemelkedett a törlesztésed, akkor az is lehet, hogy a kamatperiódus miatt újraszámolódott a törlesztés összeged. Az, hogy kellett e ilyennek történnie, az a szerződésből derül.


A fixkamatozású szerződéseknél nincs törlesztő változás, de azok a hitelek, ahol 1,2,5,stb. kamatperiódus van ott a kamatperiódus lejáratakor az aktuális báziskamat, stb. alapján a törlesztőrészlet megállapítása fog történni, ami lehet emelkedés és csökkenés is., ami attól függ, hogy a báziskamat milyen irányba változott.


Remélem érthetően írtam írtam le.


Ja, még az jutott eszembe, hogy nem minden banknak sikerült a programját módosítani egyik napról a másikra, így könnyen meglehet, hogy ezért történt, amit írtál. Ezt korrigálni fogják és kell is nekik...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook