Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Most építkezem. Nappaliba konvektor vagy padlófűtés a megfelelőbb? fórum

Most építkezem. Nappaliba konvektor vagy padlófűtés a megfelelőbb? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. ápr. 25. 12:29
23-évig padlófűtésen éltünk, nagyon szerettük, semmi bajunk nem lett tőle, semmivel sem keveri jobban a port, mint a radiátor, és mivel kerámia burkolat jön rá, könnyebb tisztántartani. Semmi plussz fűtés nem jött hozzá, mégis tökéletesen elég volt a legnagyobb télben is. Nekem ezután is csak az kell. Gazdaságosabb mint a radiátor, a konvektorról nem is beszélve.
2008. ápr. 25. 11:36

Nekünk nincs padlófűtésünk, csak a fűtéscsövek mennek az aljzatban, és nagyon jó langyos tőle a járólap.

Mi is konvektort akartunk, de azt mondta a tervező, hogy új házakban már nem engedélyezik. Lehet, hogy át lettünk.....? Mindegy, nem bántam meg a radiátorokat, tavaly szeptembertől ezidáig kifűtöttünk 100000Ft-ból. Lesz kandallónk is a nappaliban, a helye már megvan, csak pénz nincs hozzá:-(

2008. ápr. 25. 09:05
Mi csak beleszólunk a belső kialakításba.Mivel én nem dolgozom-gyeden vagyok-így ha beköltözünk nem akarjuk a drágább fűtési módot választani.Nappali és könyha egy légtérben van.
2008. ápr. 25. 09:02
Pénzügyi forrásaink kimerülnek lassan.Vállalkozó építi a házat
13. lufi
2008. ápr. 25. 08:20
Én is kandallót raknék, nagyon feldobja a nappalit.
2008. ápr. 25. 05:54
Én egy klassz kandallót csináltatnék.
2008. ápr. 24. 23:36
Padlófűtés.Gazdaságos,egyforma a hőmérséklet az egész helyiségben.Greslap van nálunk a nappaliban rajta,nyáron hűvöset tart télen meg kellemesen langyos.Már nem csak robotporszívót lehet kapni,hanem robotfelmosót is,így a takarítással nincs gond.
2008. ápr. 24. 23:19
Akinek keringési problémái vannak, annak a padlófűtéstől dagad a lába, a konvektorokban az a jó, hogy egyesével tudod szabályozni, esetleg kikapcsolni, csak akkor használod, ha abban a helyiségben tartózkodsz, a központi fűtés egyformán fűt mindenütt és sokkal többet fogyaszt, igen a kandalló a nappaliban, főleg, ha angol konyhás tényleg nagyon csinos és meghitt, nekem van és imádom - látod, ez a kpfűtéssel jó, ha szabályozós (pl. beállítod, hogy reggel, amikor keltek meleg legyen, mire mentek dolgozni, és este, mire hazaértek, ha esetleg otthon vagytok, gondolom általában a nappaliban tartózkodtok, és akkor nagy szükséget tehet egy kandalló, csinos is kellemes is, estére pedig ismét a kpfűtés, a fürdéshez) - és még valami: azt tudod-e,hogy a kandalló a kéményen keresztül is fűti a fölötte lévő helyiségeket és a mögötte lévő helyiséget még inkább - tapasztalat, nekem van és télen nagyon sokat használjuk rostonsütésre is (szép nagy, elhiheted, fél malacot is szoktam benne sütni, persze előtte jó sok parázs kell) :)
2008. ápr. 24. 22:49
Én a padlófűtést ajánlom. Nekünk az van az egész lakásban, és nagyon jó!Viszont a szőnyegpadló nem való rá, mert úgy tényleg nem túl egészséges.Szerintem a radiátor is kavar valamennyi port, és azt nem is lehet annyira tisztántartani, meg foglalja a falat.A padlófűtés egyetlen hátránya, hogy lassabban lehet szabályozni a hőmérsékletet a lakásban.Annál nem nagyon lehet azt megcsinálni, hogy reggel lecsavarod pár fokkal, és amikor hazaérsz, akkor gyorsan feljebb veszed a fűtést.Több óra múlva éri el csak a kívánt hőmérsékletet.Mondjuk mi nem szoktuk állítgatni, mindíg egyforma.
2008. ápr. 24. 22:42

Padlofutes!!

Ne is gondolkozz mason!

Kisse dragabb, de esztetikusabb, olcsobb hosszu tavon, es semmifele allergiat nem okoz, mert a meleg nem jon fel olyan erovel a padlobol, hogy felkavarjon barmilyen allergiat okozo tuneteket.

Nekem az van, es, bar en szinte mindenre allergias vagyok, de a futes volt idaig a legjobb valasztasom a hazban!

Nem is bantam meg soha, szerintem az egyik legjobb talalmanya a XX-ik szazadnak!

7. ejmi
2008. ápr. 24. 22:41

Se konvektort, se padlófűtést nem javaslok. Ebben a szakmában dolgozom. Padlófűtést esetleg csak a fürdőbe.

A legjobb a központi fűtés. A kandalló is klasszul hangzik a nappaliba :))

2008. ápr. 24. 22:41

Szerintem mindkettő együtt. A padlófűtés azért, hogy ne legyen hideg a padló. Viszont ez önmagában nem tudja igazán gazdaságosan felfűteni a lakást. Ezért kell lapradiátor is. padlófűtés elég az alsó szinten, ha többszintes lesz a ház.

Ja és van már falba beépített fűtés is.

Mi is most fogunk építkezni és párom nagyon utánajárt a dolgoknak.

2008. ápr. 24. 22:38
Semmiképpen sem konvektor. Nappaliba nagyon szép pl. a kandalló. Már azt is csinálják központifűtéssel is. Nekünk csempekandallónk van. Azon felül, hogy gyönyörű, nagyon jó is. Isteni télen mellé kuporodva nézni a hóesést.
2008. ápr. 24. 22:32

lapradiator!!!!!!!! a konvektor elavult, nem gazdasagos, a padlofutes meg egeszsegtelen allitolag - bar en eltem padlofutesesben, es szerettem, nem lett bajunk tole :)

ha csak a ketto kozott valaszthatsz, akor padlofutes - gazdasagosabb, esztetikusabb.

3. dus
2008. ápr. 24. 22:30

Én konvektort vagy lapradiátort tennék.

A padlófűtés persze esztétikusabb, de állítólag nagyon egészségtelen, mert az összes létező port felfelé kavarja a lakásban, ami nem csak száll, de allergiát is okozhat!

Ha már központi fűtésű rendszert akartok kialakítani, ami a padlófűtéshez kell, akkor szerintem a lapradiátor is megoldható. De tiéd a döntés, ez csak egy tanács.

2008. ápr. 24. 22:25
Padlófűtés szerintem mert esztétikusabb mint a konvektor.
2008. ápr. 24. 22:12
Most építkezem.Nappaliba Konvektor vagy padlófűtés?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook