Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosható pelenka - miért kelt ekkorra ellenérzést az anyukákban? fórum

Mosható pelenka - miért kelt ekkorra ellenérzést az anyukákban? (beszélgetős fórum)


1 2
20. drnéni (válaszként erre: 19. - Mimmo33)
2009. aug. 17. 14:51

Én nézegettem már egy csomó márkát és típust, némelyiket ugyanolyan könnyű használni, mint az eldobhatót, úgyhogy szerintem bölcsiben is feladják rá. Nyilván kell vinni egy tárolózsákot, hogy a használtat el tudják tenni.


Én nem tudom, hogy tényleg hamarabb szobatiszták lesznek-e, de tény, hogy a szomszéd kislánynak most volt a második szülinapja, és már csak alváshoz használ pelust. Végig moshatóztak.

2009. aug. 17. 13:59

Sziasztok!


Én most várom a második gyermekünket, és gondolkodom a mosható peluson. Ha csak az első gyereknél elhasznált pelusok árára gondolok, akkor meg nagyon is;)

A szobatisztaságot miért érik el hamarabb moshatónál? Ha bölcsibe jár, ott hogy fogadják, hogy nem eldobható pelust használ?

18. drnéni (válaszként erre: 16. - Sznilla)
2009. aug. 17. 13:48
Sznilla! Mennyi idő alatt szárad a Coolababy? Nálatok milyen alkatú a baba? Én is barátkozom (többek között) ezzel a márkával, de azt olvastam, hogy egy dundibb babánál nem fog kitartani végig, és nekem a nagylányom igencsak megtermett gyerek, lehet, hogy a kicsi is az lesz.
17. drnéni (válaszként erre: 14. - Ében11)
2009. aug. 17. 13:45

Általában aki moshatót használ, az arra is odafigyel, hogy környezetbarát módon mosson. Ráadásul a zöld megoldások (pl. mosódió, epeszappan) gyakran jóval olcsóbbak és hatékonyabbak is a drága és környezetszennyező márkás mosóporoknál.


Hogy mit fáj, ha más eldobhatót vesz? Csak egy bolygónk van, mindannyiunk kötelessége, hogy vigyázzunk rá. Én is eldobhatót használtam a nagylányommal, mert nagyon kényelmes, de nem dicsekszem vele.

2009. aug. 17. 09:05
Mi két hónapja használunk mosható pelust. Először próbaképpen Monapelt rendeltem, szerencsére csak öt darabot, nem igazán vált be. Aztán 20 db Coolababy pelust, most azt használjuk, és nagyon jó. Hagyományos mosószert már hónapok óta nem használunk, a saját ruháinkhoz sem. Mosódió, mosószóda, és öblítő helyett ecet, illetve pár csepp illóolaj (jázmin, az a kedvencem). Így nem szennyezem mindenféle felesleges vegyszerrel a környezetet, és az sem mellékes, hogy a mi (főleg Bulcsú baba) bőrünket sem. Nem használok sokkal több vizet sem, hiszen a pisis pelenkát langyos vízzel kiöblítem, aztán jöhet a száraz tárolás. Kétnaponta pedig csak öblítőprogrammal mosógépben öblítek. Két evőkanál mosószódát teszek a dobra, az öblítő helyére pedig 1 dl ecet, 1 dl víz, és 10 csepp illóolaj. Így rövid ideig használok áramot, sokkal kevesebb vizet, és semmi felesleges vegyszert. Kakis pelenkát (általában napi egy darab termelődik) beáztatok némi bio mosószerrel (folyékony mosódió), aztán ugyanaz az eljárás, mint a pisiseknél. Nem szeretjük az erős illatokat, és ahogy azt már írtam, a feleslegesen használt vegyszereket sem. Így finom tiszta-szagú pelenkákat kapok. Véleményem szerint sokkal-sokkal kevésbé szennyezem a környezetet, mintha eldobhatót használnék, plusz nem kell Bulcsú fenekét sem állandóan kenegetnem (a két hónap alatt kb. kétszer kellett). És ez naponta kb. tíz perccel több munkát jelent... ennyi bőven belefér, nem????
15. ében11 (válaszként erre: 13. - 9bbaa658f2)
2009. jún. 22. 09:11
hát az elején van az 7-8 db is.egyébként meg szennyvizünk is lesz belőle-mosószeres szennyvizünk.
14. ében11 (válaszként erre: 12. - Tüti)
2009. jún. 22. 09:10

?hogy jön ez ide?

miért fáj neked ha valaki megveszi az eldobhatót?

árban nagy különbségek vannak,lehet egész olcsón is venni eldobhatót is.

én is azt használtam,gondolkodtam a moshatón is.egyébként az is szennyezhet-sok mosás, fertőtlenítő szerek bele a vízbe...szóval egyik sem a legtökéletesebb megoldás...sőt anyósom azt mondta, régen a sok pelusmosás mellett nem volt annyi ideje a gyerekre...a textilpelusokkal sokat kellett foglalkozni, fertőtleníteni mosni,szárítani vasalni.szerencsére a mai moshatókkal ez is egyszerűbb.

2009. jún. 22. 08:13
Én is a moshatót használtam három gyereknél.Ki kellene számolni mennyi pelust használ el egy gyerek .Napi öttel számolva egy hónap=150 két év alatt 3600 db.Gondoljátok el mekkora mennyiségű szemét ez.
12. tüti
2009. jún. 22. 08:09

Én a 80-as években szültem a két gyerekemet, éppen abban az időben jöttek be az eldobható pelenkák, de az akkori gyesből még csak álmodni sem mertem volna eldobható pelenkáról.

Ma meg azt látom, hogy a legutolsó (segélyből, az én adómból) élő cigányputriban nevelkedő gyerek sz@ros seggén is eldobható pelenka van.

Nem vagytok egy kicsit elkényeztetve? El kellene gondolkodni egy kicsit, nem csak rinyálni mindig, hogy mennyire kevés a gyes, gyed, vagy mit tudom én mi van manapság.

11. time (válaszként erre: 8. - Drnéni)
2009. ápr. 6. 14:41
Igen, a Monapelről én is sok rosszat hallottam, olvastam. Mi Pop-int használunk. Sok keresgélés, internet-bújás után választottam és nagyon meg vagyok vele elégedve. Utazáskor is ezt használjuk. Az éjszakát is nagyon jól bírja, akár 4 szopival is 12-13 órát. A kakival meg szinte nincs is balesetünk, mióta a moshatót használjuk.
2009. ápr. 6. 14:29
Mikor az én lányom még pici volt, nem volt eldobható pelenka. Ha most választhatnék, biztos hogy az eldobhatósat választanám. Azt mondják drága. Ha összeszámolnám a sok vizfogyasztást, áztatást, főzőmosást, vasalást, egyáltalán nem biztos, hogy olyan nagy lenne a különbség.
2009. ápr. 6. 14:20
Olyan kérdésem van még, hogy ha elmentek hazulról, mindig eldobhatóst visztek magatokkal, vagy erre is van valami megoldás?
8. drnéni (válaszként erre: 6. - Time)
2009. ápr. 6. 14:16

Megírnád, hogy melyiket használjátok? Szerintem itt is leírhatod, ha nem mered,, priviben. Köszi!

Én a lányomnál a Monapelt próbáltam ki, de nagyon nem jött be sajnos. Már 10 hós volt, de még akkor is akkora bugyra lett, hogy alig bírt menni, a feneke meg merő pisi reggelre. A gumibugyit hiába öblítgettem, pisiszagú maradt.

De szívesen megpróbálkoznék újra a dologgal a második babánál, ha más márkánál nincsenek ezek a gondok!

2009. ápr. 6. 13:54
mert lusták kimosni; kényelmesebb eldobni ill. kidobni azt a sok pénzt, amiért megveszik
6. time
2009. febr. 21. 07:54

Mi most tértünk át a moshatózásra és nagyok jók a tapasztalataim!

Az a márka, amit mi vettünk nem a legolcsóbb, de sokat böngésztem a netet és a sokat próbált moshatózós anyukák is ennél kötöttek ki, annyira jó. Én meg talán a tájékozódással megspóroltam magunknak ezt a sok próbálgatást. Ebben a pelusban alapból két nedszívó betét van nagyrészt bambuszból. A bambuszt nem régóta használják a textiliparban és szuper nedvszívó anyag.

Engem az a zselés, büdös dolog nagyon zavart az eldobhatókban. S most nincs reggel bűzös pisiszag Emma szobájában.

A költségek szempontjából meg 10-12 havi eldobható pelus árából megvan egy, vagy akár két baba teljes pelusszükséglete újszülöttkortól a szobatisztaságig. S a 12 haviba áramot, vizet, mosódiót, mosószódát, teafaolajat is beleszámoltam, tehát az összes járulékos költséget. Mert ezeket ilyen öko módon érdemes mosni, s így valóban környezetkímélő.

Szívesen segítek, ha valakit érdekel bővebben!

2008. dec. 21. 22:26

Moshatot hasznalok mind a kettonel, most varom a harmadikat, vele is ezt hasznaljuk majd.

A mai modern moshato nadragpelenkakkal egyaltalan nem olyan maceras, mint regen. Nem kell fozni, sot szigoruan tilos. Csak bedobom a mosogepbe, es 60 fokon kimosom. Mososzer helyett mosodiot hasznalok, sokkal kimeletesebb a baba borehez. Gyujteni pedig teafa olajos vizben gyujtom oket. (Erosebb fertotlenito szer, mint a hypo, es a baba boret sem irritalja. Mellesleg az illata is kellemes.)

Sokkal tobb folyadelot felsziv, mint az eldobhato pelenka, es az anyatejes kaki sem folyik ki belole. (Aki szoptat, tudja mirol beszelek.) Soha nem volt vele balesetunk, es soha nem volt pelenka kiuteses a popsijuk.

2008. dec. 19. 23:43
Szia! Én nagyon sokat gondolkoztam a mosható pelenkán, amíg a lányomat vártam. Igyekeztem utánaolvasni a témának, és nem tudott teljesen meggyőzni. Az, hogy kétnaponta mosni kell (amikor egy pici baba miatt egyébként is jelentősen megnő a mosási mennyiség), magas hőfokon, előtte áztatni, ez számomra nem szól a környzetvédelem mellett. A többlet energia-, többlet vízfogyasztás, mosópor, öblítőhasználat, stb. Ennek ellenére lehet, hogy még így is környezetkímélőbb- ebben nem tudok állást foglalni. Most így döntöttem ennek ellenére nem zárom ki annak a lehetőségét sem, hogy a következő gyerkőcnél emellett fogok dönteni.
3. 5796fb1dbf (válaszként erre: 1. - Aminee)
2008. dec. 17. 20:59
Már jómagam is túl vagyok a pelenka korszakán. Négy gyermekemre mostam a pelenkát, de a 70-es években még arra sem volt pénzünk, hogy mosógépet vegyünk. Az eldobható pelenka úgy emlékszem még nem létezett, de ha igen, bocs, tévedek. Sparhelton mosófazékba főztem a pelenkát nap-mint-nap. Gyönyörűek voltak és én élvezettel csináltam, mert láttam az eredményt és a gyerekek popsija sem volt sebes. Igaz, hogy több macerával járt, de megérte. Idő előtt szobatiszták lettek. Nem érzem magam konzervatívnak, de nem vagyok híve az eldobható pelenkának, mert kiszárítja a kicsi popóját. Szívesebben mosnám még most is.
2. winny (válaszként erre: 1. - Aminee)
2008. dec. 12. 18:08

Már túl vagyok a pelenka mosáson.Három gyermekemre mostam.

Nem volt sebes a popsijuk és hamarabb lettek szobatiszták.

Ja! A kényelem........Minden pénzt meg ér.

2008. júl. 27. 16:16

Sziasztok!


Tegnap írtam ki egy szavazást a mosható nadrágpelenkákról, amiből kiderült, nagyon kevés anyukának szimpatikus ez a megoldás. Arra már nem is térek ki, környezetévédelmi szempont alapján mennyivel jobb a mosható az eldobhatóval szemben, de ha azt nézzük, mennyivel jobban érzi magát a csecsemő, ha természetes anyag öleli körbe a popsiját? Most azt kérdezném meg, a kényelmi szempontokon kívül ki miért választotta az eldobható pelust?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook