Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Monster high babák - Normális, hogy zombikkal játszik a gyerek? fórum

Monster high babák - Normális, hogy zombikkal játszik a gyerek? (beszélgetős fórum)

1 2 3
39. bd55e3f068 (válaszként erre: 28. - Panatta)
2013. febr. 13. 10:58
Remélem, ilyen hófúvásban nem teszik ki a gyerekeket a friss levegőre :D
38. 130454e42d (válaszként erre: 36. - G.Garbo)
2013. febr. 13. 10:57
Csak arra céloztál, hogy aki megveszi konzumidióta. Te ezt nem vennéd meg, megvettél mást, legalábbis szerintem.
2013. febr. 13. 10:57
Az én lányom még kicsi,de meg venném neki ha szeretné.Nem kell ezt túl reagálni,szörny babák na és? Ilyen alapon mesét se nézzen,mert a Piroskát megeszi a Farkas,a királynő meg ki akarja vágni Hófehérke szívét stb stb.Szerintem az a nem normális aki egy szörny babából problémát csinál :)
36. G.Garbo (válaszként erre: 33. - 130454e42d)
2013. febr. 13. 10:56

Írtam, hogy ha megveszed, egyenlő azzal? Nem.


Írtam, hogy semmit nem kaptak vagy kapnak meg, amire vágynak? Nem.

35. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Panatta)
2013. febr. 13. 10:52

Most rákattintotam. Inkább az aggasztana, hogy HP-s meg qrvás. De a Barbie már csak ilyen, ettől nem lesz lelki defektje.

Ezek nem félelmetes karakterek.

34. kinni
2013. febr. 13. 10:52

Előítéletei nincsenek a gyereknek de az ízlését és értékrendjét a környezete elsősorban a szülők formálják.

Nekem még kicsi gyerekem vannak, most úgy gondolom nem vennék nekik ilyen babát a lányomnak. A fiamnak sem veszek robotot, transzformert, és főleg fegyvert nem. Ha ilyesmit kapunk rakom fel a vaterára vagy megy kukába. Az én felelősségem mivel játszik, én is azon az elven vagyok ha valaki valamit kitalál és divat lesz belőle attól még nem kötelező menni a birkacsorda után menni és ugyanazt csinálni és vásárolni. Annyi szép kedves játék van, ízlések és pofonok kinek mi tetszik és mit vesz a gyerekének.

33. 130454e42d (válaszként erre: 31. - G.Garbo)
2013. febr. 13. 10:47

Szerinted ha megveszek valamit amire a gyerek vágyik az egyenlő azzal, hogy a reklámokban mutatott szarokat egytől egyig beszerzem?

Te sose vettél semmit a gyereknek azért, mert vágyott rá?

32. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Panatta)
2013. febr. 13. 10:46
Te látod rosszul. Egy gyereknek nincsenek előítéletei.
31. G.Garbo (válaszként erre: 12. - 130454e42d)
2013. febr. 13. 10:35

Igen, van gyerekem. Ettől függetlenül és ezzel együtt sem vagyok annyira ostoba, hogy minden, egymással párhuzamosan működő lehúzó divatnak felüljek, csak azért, mert reklámozzák.


Azért, mert van a családban gyerek, még nem vásároltuk meg a hetente megjelenő játékkatalógusok új, teljes kínálatát, mert konzumidiotizmus.

2013. febr. 13. 10:32

Ezek nem zombik,csak nem szépek a szó hagyományos értelmében.Azt hiszem,a toleranciaszintje megnő annak a gyereknek,aki ilyet is lát maga körül.És erre nagy szüksége lesz az életében,hogy jól tolerálja az egyre több másságot.

A pálcika lábak valóban betegesek.

29. hottie (válaszként erre: 1. - Panatta)
2013. febr. 13. 10:24

Megnéztem ezeket a babákat, nem is olyan szörnyűek.:) A mesét nem ismerem.

Én vennék a lányomnak...

2013. febr. 13. 10:23

hát lányok, lehet, hogy én vagyok csak régimódi, de én azt gondolom, az iskolába nem való a játék, nálunk nem is lehet (elvileg) vinni...szünetekben meg inkább menjen a friss levegőre, mintsem divatbabákkal játsszon bent a teremben.

A mi időnkben is volt Miss Pixy, Buci baba, Barbie, "Zsigi baba", de nem azért, hogy iskolába hordjuk őket.

27. 17073e7c10 (válaszként erre: 25. - Urbanszkyviki)
2013. febr. 13. 10:15
én előszöl laurát vettem meg. Rózsaszín hajjal kis szívvel az arcán egész ari.
2013. febr. 13. 10:11

Nézzétek meg a róluk szóló meséket, sztem tök tanulságosak. Az én gyrekeim is imádják, 3 (!) babájuk is van - többek között a Jézuskától : )

Én is elgondolkodtam, hogy normális-e, hogy ilyennek játszanak. Aztán arra gondoltam, hogy mivel az üzletekben hiánycik, ezért valószínűleg nem csak én veszem : )

Majd azért figyelemmel tartom őket... : )

2013. febr. 13. 10:10
8 éves a lányom, ezért eléggé belelátok már ebbe az őrültségbe. :D 7 éves volt kb. mikor elkezdte a nyígást egy ilyen babáért, és akkor kapásból nemet mondtunk rá, az ok azthiszem egyértelmű. Megértette valamelyest, most viszont már "muszáj" volt, hogy hozzon a Jézuska, mert a lányok az iskolában és az osztlyban is már versenyt csinálnak belőle - egyszóval "kiváltság" lett egy ilyen baba birtokában lenni. :S Azt mondta a lányom, hogy ne aggódjak, neki a legszebb kell, csak, nem a legszörnyesebb, így meg is kapta Lagoonát, vagy kit minden hozzávalójával, illetve ruhatárral együtt - így egyfajta barbi baba maradt mégiscsak. :) De már megjelent magyar nyelven is a mese, eddig spanyolul meg mittudoménmilyennyelven "bújták", és akkor eszméltem rá, hogy hiába szörnybabák, de rendes ügyes-bajos tinilányokként viselkednek, és sokszor még nagyon is viccesek.
24. 17073e7c10 (válaszként erre: 16. - Ágio8405)
2013. febr. 13. 10:10
tv 2-őn adják hétvégén délelőtt. Sörnysuli, tehát tinilányok életéről szól.:)
23. acuko
2013. febr. 13. 10:07
Ahh.. Szerencsére nem tudom, miről van szó, csak sejtem. Anno mi a Barbikkal voltunk igy, akkor az volt a divat. És volt olyan baba, ami hasonló volt mint a Barbie, csak jól elvolt túlozva a feje és az arányok. Hatalmas szem, nagy száj, rengeteg haj, meg ilyenek. Persze ez olcsóbb volt, és más. Nekem már az sem tetszett, de a gyereknek igen. Ő nem látta csúnyának. Sőt! :)
22. 17073e7c10 (válaszként erre: 4. - Kinni)
2013. febr. 13. 10:06
Az én lányom imádja őket. Azt kér minden alkalomra. Mindig jönnek ki újabb és újabb szörny fazonok ami még nincs meg. Szépen játszik velük, kicsinosítja és teszi veszi őket a babaházban. Most ez a divat,szerintem a lelkivilágát nem rombolja. A fióknak sem jobb a sok robot, transzformersz, meg a hasonlók.
21. c6973617d3 (válaszként erre: 18. - C6973617d3)
2013. febr. 13. 10:05
Megnéztem ezeket a babákat, hát szörnynek nem nevezném őket.
2013. febr. 13. 10:05
A fogpiszkáló lábaik ijesztőek ez tény:)Én sem vennék a gyerekemnek,már csak azért sem hogy értse meg ,nem dőlünk be a reklámoknak ,és amiért 24 kislánynak megvették az osztályból,nem azt jelenti neki is muszáj....A fiammal is próbálom megértetni a tudatos vásárlást,az ár-érték arányt,és hogy nem olyan világban élünk hogy bármit megvehetünk amit agyonreklámoznak, csak azért hogy ne lógjunk ki a sorból és nekünk is legyen...Engem is igy neveltek,nem volt meg minden új megjelenő Barbie babám mint az osztálytársaimnak(pedig néha kivántam volna újat...és volt hogy cikiztek is emiatt hogy nekem nincs meg az ami nekik),de megértettem hogy nem lehet,és meg is maradt bennem az hogy ne utánozzam a többieket és ne féljek kitűnni ebből a szempontból,hogy nem vagyok ebben olyanok mint ők:)
2013. febr. 13. 10:02

Ha csak átlagos ember alakú babákat lehetne kapni, akkor már az eredeti Barbie sem kerülhetett volna a polcokra, meg még sok másik sem.


Ha normális nevelést kap a gyerek, akkor teljesen mindegy, hogy milyen babával játszik, mert különbséget tud tenni játék és valóság között.

2013. febr. 13. 09:55
Előfordulhat, hogy ezekkel a babákkal éppen a Barbikat akarják felülírni, hogy a csúnyákat is lehet szeretni, és ne akarjon mindenki tökéletes lenni :)
17. RLindi
2013. febr. 13. 09:54

Nekem nem tetszenek, borzalmasan náznek ki és szerintem semmi közük a babákhoz.

Az én lányaim egészen biztosan nem fognak ilyenekkel játszani.

2013. febr. 13. 09:53
Minden 8-10 éves kislány ezért van most megőrülve. Majd elmúlik, nem okoz semmi problémát szerintem. Az én gyerekkoromban a Barbie-t is hányan szidták mégsem lett semmi bajunk tőle és normális emberek lettünk. Én sem értem mért kell ilyen testalaktunak lennie ezeknek a babáknak na de minden ki kell találni valami ujat a játékfejlesztőknek. N ameg ugyebár ez egy meséből indult(bár a meséböl még egyet sem láttam, nem tusdom az milyen)
2013. febr. 13. 09:53
Én csak most néztem utána mi is ez..:).azért szerintem nem csunyák,inkább ilyen punkos stilusú barbi babáknak tűnnek,akiknél most tombol a tinédzser kor,ezért még csak most ismerkednek a sminkkel,és szeretnek kitűnni a tömegből,nincs letisztult stilusuk....de majd elnövik és akkor igazi barbik lesznek:P:)
14. Muraja
2013. febr. 13. 09:52
Gyerekeknek meg el a fantazia vilag es hagy eljen amig lehet ! ugyis egy szep nap utol eri öket is a valosag . Fiam negyedikes volt es irt egy dolgozatot arrol hogy az egsz csaladunk vendegsegben jart a Muse Pignal nagyon tetszet a tanarnak es igazan dijaszta hogy meg koranak dacar elt a fantazia es az a fö ! Ez nem hiszti ez ehez a vilaghoz tartozik a gyerkek vilagahoz amit igenis respektel kell elfogadni.
13. 130454e42d (válaszként erre: 11. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 13. 09:52
Hogy függ össze a kettő?
12. 130454e42d (válaszként erre: 10. - G.Garbo)
2013. febr. 13. 09:51
Van gyereked? Vagy emlékszel, milyen volt gyereknek lenni?
2013. febr. 13. 09:51
A szülô azért van, hogy példát mutasson minden szépre-jóra-nemesre. Segíteni egy kerekesszékesnek, vaknak, idôsnek, járókeretesnek... már sok lenne az agyonfényezett egojának.
2013. febr. 13. 09:50
Nem kell minden divatnak felülni. Bármit kitalálnak, tukmálnak és kicsalják a pénzed. Aki hülye, hagyja, újra és újra.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook