Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mondjam? Ne mondjam? Kimondom! fórum

Mondjam? Ne mondjam? Kimondom! (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. Channa* (válaszként erre: 83. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 23. 21:33

Ha elmeséled pl. a mai esetet, akkor tudunk nyilatkozni.


Így, hogy semmit nem tudunk, elég nehéz, hiszen itt nem arról van szó, hogy van véleményed és megosztod valakivel, hanem az, hogy te azt gondolod, te tudod a tutit. Nem szókimondó vagy, hanem inkább akadékoskodó?


Persze, lehet ezt szépen köríteni, csak nem biztos, hogy van értelme.


Nálam ilyen a trágárság is. Én nem szoktam rondán beszélni, és aki ezt teszi, szerintem nem jópofa, nagyszájú, szabadszájú, stb., hanem egyszerűen közönséges bunkó, és én az ilyenekkel nem állok szóba, hanem egyszerűen átnézek rajtuk.


Ugyan így vagyok a harsány emberekkel is, az állandóan nyafogókkal vagy állandóan idegesekkel.

2022. márc. 23. 19:58
Hahóóóó! Rajtam kívül senki sem szókimondó?? Én ma megint túl sokat mondó voltam :) Kíváncsiak vagytok?? Azt gondoltam, hogy vannak rajtam kívül még sokan, akik "tuti" mondóak, de úgy látom, magam maradok... :)
82. Scherlock (válaszként erre: 79. - Csillagszem38)
2022. márc. 18. 16:25
:)))
2022. márc. 18. 16:23
:(
80. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 78. - 37e1ff8723)
2022. márc. 18. 16:23
:)
2022. márc. 17. 21:28

oke, igazabol lesz.rom mit gondolsz :)



Akkor legyen ez a stilus, ha mar kimondjuk :))

78. 37e1ff8723 (válaszként erre: 76. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 17. 20:49
Sheldon (Agymenők) sem tudja, mikor kell befogni, pedig intelligens. 😄
77. Scherlock (válaszként erre: 73. - Csillagszem38)
2022. márc. 17. 20:46
:)))
2022. márc. 17. 19:49
Az intelligenciát többféle kvócienssel mérik....ha kissé szókimondó vagyok, nem gondolom, hogy ettől nem vagyok eléggé intelligens .De persze, lehetek bunkó akkor is, ha az IQ-m 140 :))
75. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 72. - Dfc04c70e4)
2022. márc. 17. 19:39
Dettó!! Köszi, hogy ilyen őszintén megírtad :) hasonlóképp vagyok én is ezzel a kérdéssel.
74. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 71. - Dfc04c70e4)
2022. márc. 17. 19:37
Hu, mennyi infót kaptam most tőled, köszi :) én nem vagyok ám ennyire gyakorlott fórumozó, hogy ilyesmiket észrevegyek :) Csak jóhiszeműen egy átlagos kérdésben próbálok eszmecerélni!
2022. márc. 17. 19:12
az intelligens tudja mikor mennyire lehet szokimondo es oszinte szavu;) esszel hasznalja az adottsagait. De persze van a bunko is, aki csak mondja es nem gondolkozik
2022. márc. 17. 18:46

A másik dolog, amit szintén írtam már. Én bizony kimondom, ami nyomja a bögyömet.

Több moderátori figyelmeztetést kaptam már. Több hozzászólásom törölve lett. Pedig most is szóról szóra vállalnám azokat a hozzászólásokat. Hozzáteszem: soha nem én támadtam a fórumozót, aki miatt ejnye-bejnyét kaptam. Csak emlékeztettem az illetőt, hogy miket írt/mondott. De mint megtudtam, a szabály az szabály. Ha nem tetszik valami, nem lehet nyílt fórumon hangot adni neki. Hát, ez van. Én meg egész biztos, hogy nem fogok privátban írni egy olyan személynek, aki irritál.


Még valami: a való életben sem fojtogatom magam a ki nem mondott szavakkal.

Viszont nálam aranyszabály, hogy ha úgy érzem, hogy hirtelen elszakadt nálam a cérna, és nem számoltam tízig, mielőtt beszéltem - akkor tudok bocsánatot kérni. Ez aláhúzva.

71. dfc04c70e4 (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 17. 18:36

Mármint irritáló, provokatív, trollkodó?

Ezeket csak azért írtam példának, mert ők hoznak ki a sodromból, vagyis ahogy írtam - ők azok, akikre ugrok.

Gyakran anonimként nyitnak fórumokat egyesek. Viszont zömében olyan témákban, amelyek egyáltalán nem igényelnének anonimitást. Sok ilyen fórum aztán a süllyesztőben végzi.

Aztán van, amikor szinte rögtön kiderül az anonim fórumnyitóról , hogy unalomból indít kamu fórumot, van olyan is, amikor csak később. Na, az ilyeneket nevezem én irritáló, provokatív, trollkodó személyeknek.

Persze vannak olyan fórumozók is, akik a választott nevükkel (nick) gerjesztik az indulatokat. Ők ugyanolyan irritálók, mint akik anonimként teszik ezt.


Szóval lehet irritáló, túl sok, és hiteltelen az is, aki a nickjét felvállalva keveri a trutyit.

2022. márc. 17. 17:52
Szerintem nem intelligencia kérdése , hogy ki mennyire szókimondó és őszinte szavú.A szókimondás határa szerintem nem az intelligencia hányados határa.... de lehet tévedek??
69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 68. - Scherlock)
2022. márc. 17. 17:10
:)))
68. Scherlock (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 17. 17:01
Tévedsz
67. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Dfc04c70e4)
2022. márc. 17. 16:47
Én az vagyok? :)
66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Scherlock)
2022. márc. 17. 16:43
De cuki vagy:) min nevetsz??Szerintem nem intelligencia kérdése , hogy ki mennyire szókimondó és őszinte szavú.A szókimondás határa szerintem nem az intelligencia hányados határa.... de lehet tévedek??
65. Scherlock (válaszként erre: 64. - Csillagszem38)
2022. márc. 17. 12:51
:)))
2022. márc. 17. 06:31
sztem aki intelligens, az tudja hol a hatar ;) ilyen egyszeru
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Channa*)
2022. márc. 16. 13:43
Visszaolvasgatva látom, hogy talán egy kicsit félre érthető lett a mondandóm azáltal, hogy írtam egy példát. :) Nem, nem a menyemről van szó, nem is emberi kapcsolatokról, hanem a "szókimondó" viselkedésről , illetve a visszafogottság kérdéséről.Köszönöm a sok jó tanácsot, gyakorolni fogom az önkonrollt, a bizonyos szituációkban.
62. dfc04c70e4 (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 16. 09:57

Nyilván egyetlen szülő sem rossz szándékkal ad kéretlen tanácsot a gyerekének. Viszont többnyire mégis rosszul sül el. Pont azért, mert mindegyik fél a saját megítélése szerint adja/fogadja a tanácsot.

Egy fiatal anya sok mindent teljesen másként lát, mint az anyukája/anyósa. Ez mindig is így volt. És legyünk őszinték, néha az anyák/anyósok a megrögzött, nem kicsit begyöpösödött szokásaikat emlegetik abban a meggyőződésben, hogy ez lenne a követendő, mert náluk bevált.


Azzal egyetértek, hogy délben nem jó a gyereket medencébe vinni. Arra a délelőtti órák a megfelelőek. Még akkor is, ha sapka van a féléves babán. Merthogy innen indult a téma, gondolom tavaly nyárról van szó.

Biztos, hogy én sem déli órát választanék pancsikálásra egy babával.

Mondjuk azt nem tudjuk, hogy hogyan tálaltad a megjegyzésedet a menyednek, és ő hogyan fogadta.

2022. márc. 16. 08:16

Alapvetően egyáltalán ne adj tanácsot, csak akkor, ha kifejezetten kérik. Hidd el, hogy minél kevesebb dologban adsz kéretlen tanácsot, annál többször kérik majd ki a véleményedet, mert nem azt érzik, hogy mindenbe bele akarsz szólni.

Ha mégsem tudod megállni, hogy ne mondd el a véleményedet, akkor tedd "én üzenetekkel". Így nem lesz offenzív. És akkor is elég egyszer elmondani. Ha hallgatni akar rád, ennyi is elég. Ha meg nem, akkor hiába erőlteted. Engem nem zavar, ha anyósom elmondja a véleményét. Annak ellenére, hogy mindig érződik rajta, hogy engem egy inkompetens hülyének tart. De az már igenis idegesít, hogy elkezdi hajtogatni a dolgot, mintha az előző 5-10 alkalommal nem hallottam volna.

60. Amaunet (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 15. 21:56

Itt vagyunk és beszélgetünk veled anélkül, hogy tudtuk volna, hogy egy nyitott, közkedvelt nagymami vagy.:)


Ahogy fentebb olvasom Channa*-nak sikerült végül konkrétumokat is megfejtenie, hogy miért is indíthattad a fórumot.

Túl messziről indítottál.

Ha konkrét problémád van konkrét helyzetekben azt kéne leírnod és akkor nem kerülünk nagyokat filozofálgatva.

59. Channa* (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 15. 18:07

Gondolom, akkor a menyedről van szó.


Ne szólj bele az életébe! Jusson eszedbe az, amikor te bekerültél egy új családba és az, hogy akkor neked mi esett jól és mi nem.


Szerintem, de lehet, hogy nem így kell, hiszen még nem vagyok anyós, ráadásul nálunk nem divat utálni az anyóst, valamint az anyósok nem utálják a menyüket vagy a vejüket.


Tehát, ha bármi olyat tapasztalsz, amit te másként csinálnál, akkor ne a menyednek vagy a vejednek szólj, hanem esetleg a fiad vagy lányod figyelmét felhívhatod, hogy szerinted a déli órák nem megfelelőek a medence kipróbálására, de csak finoman és nem bántóan.


Egyébként, nem értem a problémádat, mert ha te a saját gyerekedet megfelelően nevelted, akkor nem kell neked szólni semmiért, hiszen ő is tisztában van ezzel, azaz nem kell neki szólni, hanem majd ő rendezi a társával.


Az én fiamnak még nincs gyereke, de tisztában van ilyenekkel, hiszen egész életében hallgatta tőlem. Sapka+sál, a déli órákban nem a tűző napon vagyunk, nem iszunk túl hideget, nem futunk át az úttesten, nem megyünk át piroson, levesszük a cipőnket, papucsban vagyunk a lakásba, télen nem egy pólóban indulunk el, a kocsiba mindig legyen egy pléd, stb..


Ha jól csináltad, akkor tisztában van ezekkel és alkalmazni fogja.

2022. márc. 15. 17:58
Aranyos vagy :) De ki határozza meg az intelligencia határát, ???És ki határozza meg azt, hogy mi az "ok és ok nélkül"??? Ez szubjektív .
2022. márc. 15. 17:53
Igen, az önfegyelem miatt jöttem ide. :) Szeretnék hasonló helyzeteket hallani, látni, hogy tudjam magam önszabályozni, mérlegelni, ki hogy és mit csinálna hasonló helyzetben.
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Channa*)
2022. márc. 15. 17:47

Jajj, dehogyis :) nem akarom irányítani :) Pont ez a fórumfelvetésem témája.... hogy mikor, és mit lehet beleszólni?

És igen.... mikor van az a pont, amikor látom, hogy veszélyeztetés van de én beleszólhatok-e??

De igen,az hogy céltudatosan a medencébe viszi, délben, az kb. ugyanaz, hogy a kocsiba viszi napon .

55. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 15. 17:45
En ugy gondolom, h mas soha nem fog kiallni helyettem, magamert csakis en tudok kiallnines igenis ki kell nyitnunk a szankat ha olyan a helyzet, de legyunk intelligensek es ok nelkul ne bantsunk meg masokat, legalabbis torekedjunk ra.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook