Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mobilon nem tudok hívni és fogadni sem... fórum

Mobilon nem tudok hívni és fogadni sem... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
161. globus (válaszként erre: 159. - Hombrecito123)
2017. júl. 4. 19:59
Hogyan töltöd fel? Valamennyi kezdeti összeg talán van rajta, aztán gém óver.
160. Piroska52 (válaszként erre: 159. - Hombrecito123)
2017. júl. 4. 19:57
és a regisztrálatlan sim kártyáddal milyen szolgáltatónál telefonálsz
159. hombrecito123 (válaszként erre: 157. - A03dd05915)
2017. júl. 4. 10:05

Csak felhívtam a figyelmet arra, hogy a szolgáltatók és a felhasználók számára sok kellemetlenséget okozó törvény teljesen értelmetlen, mivel teljesen legális úton lehet számos EU-tagállamban, korlátlan mennyiségben regisztrálatlan SIM-et vásárolni és azokkal itt roamingdíj nélkül beszélgetni.


Ezt a tényt egy fórumtárs megkérdöjelezte, és ezért alakult ki hosszabb párbeszéd.


Arra sajnos senki sem próbált meg válaszolni, hogy most mitöl lesz majd kevesebb terrorista?

158. Lolita63 (válaszként erre: 155. - Guruljka)
2017. júl. 4. 09:42
Sajnos a sikeres adategyeztetés ellenére és a tegnapi személyes ügyintézés ellenére sem működik az egyik telefon:( Megvárják a 72 óra elteltét...
157. a03dd05915 (válaszként erre: 156. - Hombrecito123)
2017. júl. 4. 07:06

Számomra az meglepő, hogy egy már hatályos törvényt és kormány rendeletet ezen a viszonylag korlátos fórumon próbálsz megkérdőjelezni.

Itt már nincs min vitatkozni.:)


Ha mégis úgy érzed, hogy korlátozzák a személyes jogaid, és neked fontos lenne, hogy továbbra is mennyiségi korlátok nélkül, regisztrálatlan sim-kártyákhoz juthass, akkor a megfelelő fórumokon lobbizz azért, hogy a törvényt megváltoztassák!

156. hombrecito123 (válaszként erre: 155. - Guruljka)
2017. júl. 3. 22:44
Ha téged nem érdekel, akkor ugord át! Lehet, hogy a többezer fórumtagból van, akinek ez érdekes, új információ. Többen már meg is lepödtek.
155. Guruljka (válaszként erre: 154. - Hombrecito123)
2017. júl. 3. 22:11

Természetesen.

Csakhogy engem nem érdekel az általad feldobott téma, ezért nem érdekelnek az azzal kapcsolatos elméletek vagy gyakorlatok sem.


Remélem, mindenkinek sikerült a regisztráció,és mindenki tud telefonálni már. Ez volt eredetileg is a topik célja, és én ennél maradok.

154. hombrecito123 (válaszként erre: 151. - Guruljka)
2017. júl. 3. 20:25
A civilizált, érvközpontú vita az évezredes emberi kultúra és a demokrácia szerves része. A régi görögök és rómaiak tanították is.
153. hombrecito123 (válaszként erre: 149. - Bözsi néni)
2017. júl. 3. 20:20
Akkor írjál az országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának, hogy tévednek, te jobban tudod és Magyarország volt a legutolsó EU-s ország, ahol a regisztrációt bevezették és ezért most már sehol sem lehet instant simet kapni.
152. Piroska52 (válaszként erre: 150. - Bözsi néni)
2017. júl. 3. 18:57
nem az volt a szándékom hogy megbántsalak, távol áll tőlem,de nekem ez jött le a párbeszédből, hiszen ez csak egy ártatlan kérdéssel kezdődött,sajnálom ha megbántódtál, neked is szép napot
151. Guruljka (válaszként erre: 147. - Hombrecito123)
2017. júl. 3. 18:47
Nem azért nem írtunk itt többen, mintha annyira igazad lenne, hanem mert nekem pl. nincs ilyem vitákra időm, és tényleg nem a vita szándékával indult a topik. Lehet, neked tetszett volna a hullámok további gerjesztése, de nálam ez egyáltalán nem szempont. Bözsi néni közölte a közlendőket, tartsd meg a további véleményed.
150. Bözsi néni (válaszként erre: 145. - Piroska52)
2017. júl. 3. 18:10

Tényleg utoljára: tényleg ezért az egy hozzászólásért célozgattál két alkalommal is?


Ennyire zavart az a néhány mondat? Érdekes, mást meg nem. De legyen igazad, befejeztem itt a beszélgetést most már véglegesen. Bár ezt már írtam előbb is, de miután még voltak reagálások, ezért írtam újra.


No, szép napokat neked.

149. Bözsi néni (válaszként erre: 147. - Hombrecito123)
2017. júl. 3. 18:01

[link]


Ők nem olvasták ezt a fórumot, ahol már pár évvel ezelőtt is arról beszélgettek, hogy pl. lakcím nélkül, adatok nélkül nem lehet SIM-hez jutni.

Ez Németország.


A Nemzetbiztonsági Bizottságban meg ugyanazok ülnek, akik 7 éve alszanak a Parlamentben. No comment.


Részemről tényleg ennyi, felesleges itt győzködnünk egymást, te hidd, amit te akarsz, én meg amit én.

Majd ha leszek olyan szerencsés, hogy utazgatni tudok Európában, kipróbálom.

További szép napokat.

148. Lolita63 (válaszként erre: 144. - Bözsi néni)
2017. júl. 3. 17:07
Szó szerint így van!
147. hombrecito123 (válaszként erre: 143. - Bözsi néni)
2017. júl. 3. 16:57

Akkor még olvasd el ezt is. Itt sopánkodik a nemzetbiztonsági bizottság, hogy máshol még nincs regisztráció:


[link]

2017. júl. 3. 16:56

Akkor még olvasd el ezt is. Itt sopánkodik a nemzetbiztonsági bizottság, hogy máshol máshol még nincs regisztráció:


[link]

145. Piroska52 (válaszként erre: 75. - Bözsi néni)
2017. júl. 3. 16:35
erről beszéltem
144. Bözsi néni (válaszként erre: 140. - Lolita63)
2017. júl. 3. 15:13

A jogszabály miatt a kormányt lehet szidni, az elrontott kikapcsolások miatt meg a szolgáltatót.

Mindkettő megérdemli:D

143. Bözsi néni (válaszként erre: 139. - Hombrecito123)
2017. júl. 3. 15:10

Köszönöm. Elolvastam az egész cikket, itt azt írja, hogy sok feltöltőkártyás SIM jöhet be. Szó nincs róla, hogy azokat nem kellene - nyilván akár kint - regisztrálni.


Szóval nem győztél meg, de befejezem az erről való társalgást, mert úgy látom, hogy másokat zavar, ha erről beszélgetünk.

2017. júl. 3. 14:44

Kérlek, ne beszélj így, senki nem feszült senkinek, csupán eltérő véleményeket szólaltattunk meg. Ennyi az egész.


Ha valaki állít valamit, a másik pedig azzal vagy egyetért vagy nem és érveket sorakoztat fel, azt hívják beszélgetésnek. Ha hevesebb, akkor vitának.

Ennyi az egész, nem kellene itt célozgatnod és minősítgetned másokat.

Köszönöm.

141. Piroska52 (válaszként erre: 140. - Lolita63)
2017. júl. 3. 14:20
tartsál ki csak vége lesz egyszer, az meg hogy páran egymásnak feszültek legyen az ő problémájuk,biztos ettől boldogok
2017. júl. 3. 13:13

Sziasztok!


Sajnálom, hogy ez a fórumtéma így "felborzolta a kedélyeket", nem állt szándékomba embereket összeugrasztani, csupán információkat szerettem volna megtudni az adategyeztetés utáni állapotról...

Ma reggel a szolgáltatónál kezdtem, időbe mentem nyitás előtt, így a 9. voltam, de pár perc múlva nagyon sok ember érkezett.

Nekem és a Férjemnek sikeres adategyeztetést mutatott a rendszer, de volt aki bent járt vagy neten csinálta és sikertelent jelzett.

Az ügyintéző azt mondta hívjuk fel a 80-as számot és ott kell visszakapcsoltatni a telefont.

Sokan mondtuk, hogy órákon át senki nem veszi fel a telefont, ekkor megpróbált egy belső számot hívni, amin Ők egymás között beszélnek, csak hogy 50 PERC UTÁN SIKERÜLT...

Várni kell 72 órán belül kapcsolják vissza:(

Volt aki a kormányt, volt aki a szolgáltatót szidta. Tehetetlenek vagyunk, félő hogy újra kikapcsolják.

139. hombrecito123 (válaszként erre: 137. - Bözsi néni)
2017. júl. 3. 08:50

"Mindeközben a hazai pre-paid szegmens jövő nyáron erős konkurenciát is kap a nyakába. Az uniós roaming 2017. júliusára tervezett eltörlése révén a környező országok e téren jóval kevésbé szigorúan szabályozott piacairól gyakorlatilag ellenőrizhetetlenül áramolhatnak be a pre-paid SIM-ek az országba, melyeket a jelenleg ismert roamingszabályozás-tervezet szerint Magyarországon ugyanolyan tarifával lehet majd használni, mint az anyaországban. Eközben a külföldi állampolgárok (különösen ha nem valamilyen uniós tagállamból érkeznek) várhatóan sokkal nehezebben juthatnak majd magyar pre-paid SIM-hez itt tartózkodásuk idején, mint korábban."


[link]

2017. júl. 3. 07:47
nagyon csunya irányba ment el ez az ártatlannak indult beszélgetés,, elmondok egy esetet és gondolkodjon már mindenki józan ésszel,,,jun.5-én eltünt a barátunk 85 éves anyukája nem volt nála a telefonja ,ha nála lett volna már a cellainformáció alapján meglenne és még élne ami megnyugtató lenne, most se tudunk róla semmit ha józan paraszti ésszel gondolkodna mindenki ,és nem szólongatnátok be egymásnak szebb lenne a napotok ez az oldal egyébként se arról szol szép napot mindenkinek
137. Bözsi néni (válaszként erre: 136. - Hombrecito123)
2017. júl. 3. 00:08

Ó, igen, mert ilyen esetek tömegével előfordultak eddig is, ezután meg pláne.


Na, ha ki akarod kerülni, hogy hálózati adatbázis készüljön a hívásaidról - bár a Kubatov-listák nem arról készültek, köze nincs a telefonhoz - akkor intézd személyesen, a telefont meg hagyd otthon. Így aztán jól kicseszel velük:D


Egy linket ide rakhattál volna, már ha lenne miről ugyebár.

Jó éjt neked is.

136. hombrecito123 (válaszként erre: 134. - Bözsi néni)
2017. júl. 3. 00:01

Óriási különbség van aközött, hogy tudják, hogy Gipsz Jakab tartózkodik egy helyszínen, vagy a 0012/3456789 telefonszám ismeretlen tulajdonosa. Elöbbi esetben be kell menned a kihallgatásra (akkor is, ha felesleges, mert nem tudsz semmit), utóbbiban tehetnek egy szívességet.


A hívások alapján csodálatos hálózati adatbázist lehet készíteni arról, hogy ki kivel tart fent kapcsolatot az országban, amit sok mindenre használhat a hatalom (Kubatov-listák, zsarolás...)


Az internetes keresöt pedig tudni kell használni.

Jó éjt!

135. Bözsi néni (válaszként erre: 128. - Hombrecito123)
2017. júl. 2. 23:50

Nem a kártyákat követik, hanem - ahogy az általad idézett cikk is írja - CELLAINFORMÁCIÓK alapján...

az meg tudod nem a kártya, hanem a készülék.


Na, erre varrjál gombot:D

134. Bözsi néni (válaszként erre: 130. - Hombrecito123)
2017. júl. 2. 23:47
Na, tessék, pedig akkor még csak regisztráció sem volt! Akkor most mi a nagy baj azzal, hogy van? Mi a különbség?
133. Bözsi néni (válaszként erre: 132. - Bözsi néni)
2017. júl. 2. 23:45
azonosítást vezette be - így akartam írni
132. Bözsi néni (válaszként erre: 129. - Hombrecito123)
2017. júl. 2. 23:45

Jajj már, ne légy ennyire berezelve. Most egy törvény - és nem a szolgáltatók, már ha érted a különbséget - az azonosítást vezette.


A titkosszolgálat eddig is megfigyelt, akit akart, ha akarta... nem kell ahhoz külön azonosítás, ne légy naív.


Internetes keresővel meg max. azt találhatom meg, hogy vehetek SIM-kártyát. Azt akármelyik magyar szolgáltató weboldalán, magyar szupermarketben, elektronikai üzletben megtalálod, csak az nincs külön odaírva, hogy az aktiváláshoz regisztrálnod kell magad.


Na, szóval, hiszem, ha látom.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook