Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől lesz szép, átlátszó "arany" színe a húslevesnek? fórum

Mitől lesz szép, átlátszó "arany" színe a húslevesnek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. Karina82 (válaszként erre: 35. - Supin)
2008. nov. 25. 11:05
szia!:)én se tartok.de a parasztasszonyok a piacon iigen.és tőlük érdemes igazán venni.nem a boltból.(az csak van ott is...):):)
35. supin
2008. nov. 25. 10:53
No de aki nem tart baromfit??
2008. nov. 25. 10:50

sziasztok!

mitől lesz szép sárga?az igazi tyúkhus leves a tyúktól.persze ízlések és pofonok.valaki nem bízzza a húsra.inkább különbféle ételízesítőkkel rakja tele.de az igazi,az csak is a hús hájától

33. supin (válaszként erre: 30. - Evus111)
2008. nov. 25. 07:27
Ha mégis kell leveskocka akkor csak KNORR ,mert csak ezzel nem zavaros!!
2008. nov. 25. 07:18
Én hideg vízben teszem fel főzni a levest,ilyenkor rakom bele a zöldséget is hagymát meg egy krumplit.kelkáposzta helyett kelbimbót.Teatojásban rakom bele az egész borsot,a köményt.Ahogy felforrna leveszem egészen kis lángra,és ott hagyom fődőgélni,órákig.Ja és nem szeretjük a zsíros leveseket,és ezért a farhátról is amennyire csak lehet leszedem a bőrt,és zsiradékot.És a keresztfiam otthon nem eszi meg a húslevest csak nálam!!!
2008. nov. 24. 20:06
Gyöngyöznie kell,nem szabad forralni és fedő nélkül kell főzni.
2008. nov. 24. 15:48

csatlakozom az előttem szólókhoz.

hideg vízben a húst feltesszük főni, amikor habzik, habját leszedjük, lassú tűzre vesszük, és mehetnek bele a zöldségek is.

répa, gyökér, karalábé, zeller, 1 fej vöröshagyma, pár db fokhagyma, kis kelkáposzta negyede(negyedére szoktam vágni, és úgy cérnával átkötözöm, hogy ne essen szét)burgonya.

só, vegeta és egész bors(kicsi).

ha ezek szépen összeérnek, és összefőnek szerintem sem húsleveskocka, sem kurkuma nem kell bele, de ki hogyan szokta.

húsleveskockát akkor használnék, ha kevesebb húst tennék a levesbe.

nálunk a pulykaszárny vagy a pulykanyak a befutó.

tálaláskor pedig aki picit csípősebben szereti, tehet bele piros paprikát, vagy egyéb erős dolgot.

29. Arika (válaszként erre: 25. - Mugli)
2008. nov. 24. 13:27

Sziasztok!



én is így főzöm!;) bár én többségében csirkéből.


Hideg vízben felteszem a hust, a répát, gyökeret, karalábét, zellert főni, és addig forralom amíg el kezd habozni.

A habot szerintem mindig le kell szedni!!! ez fontos ! (anyósom ilyenkor forralja, majd egyszerűen leönti a vizet, és tiszta vízben teszi fel újra főni! nem is finom a levese!:( )


amikor az összes habor leszedtük, és jól kiforrta magát én akkor takarékra veszem, hozzáteszem a többi zöldséget (borsó, karfiol, brokkoli, hagyma, paradicsom, paprika, petrezselyemzöld, krumpli, kelkáposzta cikkely!) és fedő alatt kb 1-1,5 óra alatt megfőzöm.


Én sem használok szinezéket, csak ízvarázs ételízesítőt, pirospaprikát, szemes bors, és egy pici lestyán és majoranna. Ja és só!


szerintem nem kell bele semmi színező, meg leveskocka sem..gyönyörű szép aranyló nagyon finom leves lesz!;)

2008. nov. 24. 13:11
Én is "kitapasztaltam" már,hogy a lassú főzés mindig szép tiszta levest eredményez,de én a felfövő habját is mindig alaposan leszedem..
27. riti72
2008. nov. 24. 13:08
Anyukám szerint amikor felforr, azonnal le kell venni alacsony hőfokra, egy percig se "zuborogjon" ahogyan ő mondja. Neki ez mindig bejön, isteni a húslevese, tényleg mindig olyan szép tiszta, hogy "le lehet látni a lábas aljára". Ezenkívül lassú főzés, lehabozás, de ezt látom már sokan leírták.
2008. nov. 24. 12:51
Házi pipi és sáfrány
25. mugli
2008. nov. 24. 12:48

Én nem ismerem ezeket a kurkumás fogásokat, ettől függetlenül nagyon szép húslevest tudok főzni. Általában házi tyúkból fő nálunk a húsleves, vagy vegyesen különféle húsokból, de mindíg van benne szárnyas, mert igazán ez ad neki színt. Valóban le kell szedni a habot a tetejéről, valóban sokáig kell főzni lassú túzön, és a zöldségelés sem mindeggy, mert a túl sok zöldség is el tudja rontani. Én pl. nagyon szeretem a húslevesben megfött krumplit, de ebből csak egy, max. két szemet szabad belefőzni, mert ettől kicsit zavaros lesz a leve. És természetesen a húslevest le kell szűrni levesszűrőn, bár úgy tapasztaltam, hogy ezt sokan nem tartják fontosnak. A benne megfőtt zöldségeket és húsokat pedig külön tálon rakjuk mellé.

Jó étvágyat! ...:D

2008. nov. 24. 12:38
zoldseg,husi,lassu fozes
23. huszka
2008. nov. 24. 12:08
Na most már én is kupróbálom ezt a kurkumás sztorit :)
2008. nov. 24. 12:08
Ha nem tyúkhúslevest csinálok, akkor a húslevesbe egy kis kurkuma fűszert teszek.
2008. nov. 24. 11:59
köszönöm, kifogom próbálni
2008. nov. 24. 11:57
opalma tökjónecvedvan
19. huszka
2008. nov. 24. 11:57
Szijj Palma...sáfrány :) Én sosem teszek bele ilyeneket... a zsír már eleve ad neki egy szép színt. Egyébként a disznó leves sosem lesz olyan szép sárga, mint a csirke vagy tyúk..úgyhogy ebben igazat adok hapcimanonak :D
18. supin
2008. nov. 24. 11:57
Nagyon lassú főzéssel!!
2008. nov. 24. 11:57
a francbba
2008. nov. 24. 11:56
gheh
2008. nov. 24. 11:55
sáfránytol es a husitol es a zoldsegektol:)
14. huszka (válaszként erre: 7. - 10d89b51ea)
2008. nov. 24. 11:55
Van, aki le sem habozza, mert a végére úgyis leülepszik az aljára. Mondjuk én leszedem a habot. De, ha a végén is habos, arra csak hideg vizet kell önteni és leülepszik szépen :)
2008. nov. 24. 11:55
Mikor engedi fel a koszos habját, akkor nagyon le kell habozni! Illetve függ a hústól is, én csirkéből szoktam szép mindig a színe, de ha tyúkból csinálod, az az igazi. Azt viszont tovább kell főzni. Én mindennel együtt teszem fel hidegen, aztán lehabozom, mikor forr, fűszerezem (szoktam bele tenni húsleves kockát, attól is szép lesz a színe, és az íze is jobb), és utána fedő alatt lassú tűzön 1,5 óra alatt megfőzöm.
2008. nov. 24. 11:54
Én azt tapasztaltam, ha csirkét is teszek bele, mindenféle furfang nélkül gyönyörű szine lesz. Ha csak csontból főzöm akkor teszek bele cseppnyi sáfrányt, ha nincs kurkumát. A sáfrány egyébként bármilyen krémet (sütibe) is szép sárgára szinez.
11. d@nu
2008. nov. 24. 11:54
Ha teszel bele vöröshagymát - pucolatlanul, akkor az is szinezi valamennyire a levest és még jó ízt is ad.
10. huszka
2008. nov. 24. 11:54
Én sosem teszek bele kurkumát, csak delikátot és egész szemes fekete borsot. :) A tyúkhúslevesbe egy fél tyúkhúsleves kockát, a disznóba pedig erőleves kockát szoktam főzni. Nálunk 2-2,5 óra lassú tűzön is megfő teljesen. A sok zöldség sem hátrány. ;o)
9. szebinora (válaszként erre: 4. - 12e44458f8)
2008. nov. 24. 11:50
Én minden húslevesbe teszek kurkumát, pörköltbe csak paprikát!
2008. nov. 24. 11:48
4 óra főzés, nagyon lassú tűzön.
2008. nov. 24. 11:45
a husleves lényege, hogy hideg vizben kell feltenni főni.Amig felfő nagy lángon, lehabozni, majd beletenni a zöldségeket, a husleveskockát, füszereket.utána már csak takarékon szabad főzni. Én általában csirkéből szoktam csinálni. mindig nagyon szép sárga.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook