Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lesz egy 4-5 éves gyerek gonosz? fórum

Mitől lesz egy 4-5 éves gyerek gonosz? (tudásbázis kérdés)


31. Krilion (válaszként erre: 18. - Zizisicc)
2013. jún. 30. 11:21
Ha egy ilyen kis gyerek "gonoszul" viselkedik, akkor szerintem is hiányzik neki az igazi figyelem, törődés, méghozzá a szülei részéről. A gyerek azt igényli, hogy határokat szabjanak neki, nem azt, hogy mindent szabad. A szülei hozzáállásából pedig azt látom, hogy ők a könnyebb utat választják. Neked szerintem, mivel nem vagy a szülője, nem szabad közvetlenül nevelned, mert akkor feszültség lesz a gyerekben, ha esetleg olyat mondassz neki, amit a szülei másképpen tanítanak, hanem tényleg úgy kellene viselkedned, mint ahogy Zizisicc leírta. Ez az egyetlen célra vezető út szerintem is, már ha tényleg szereted annyira, hogy időt, energiát áldozz rá.
2013. jún. 30. 11:21

Húgod?

Nekem is nagy korkülömbséggel van kistestvérem (majdnem 11 évvel fiatalabb).

Elég komoly harcok folytak.

Ráadásul én sem voltam a gyerekek gyöngye.

Sokáig tartott mire összeraktam magamban a dolgokat.

Figyelmet akar. Ha már annyira ki van éhezve a gyerek a figyelemre és a törődésre, már nem számít, hogy a tetteire adott reakció pozitív, vagy negatív.

Ezek a rosszaságok sem a gonoszságból fakadnak, hanem inkább azt mondják: foglalkozz velem. Vedd észre, hogy itt vagyok!

Persze, hogy nem tudja megfogalmazni, hogy mi a baja, hiszen ezek nem tudatos dolgok.

Szerintem akkor lepődnétek meg igazán, ha a szemedbe nézve azt mondaná: szeretném ha foglalkoznál velem, mert nagyon elhanyagolva érzem magam!

A megoldás:

Közetkezetesen foglalkozz vele:

Ha odajön, ne várd meg, míg figyelemfelkeltő taktikához folyamodik.

Kérdezd meg, akar-e csinálni valamit. Jobb ha ajánlatot teszel, kis választási lehetőséggel: Rajzoljunk, vagy nézzünk mesét? Menjünk a játszótérre, vagy csak labdázzunk az udvaron?

(ha van választási lehetősége, akkor egy kicsit úgy érzi irányít, de mégsem neki kell kitalálnia mit akar.)

Viszont: ha nekiáll játék közben durváskodni, akkor szólj rá határozottan.

29. hippie_lany (válaszként erre: 28. - Szitaszivárvány)
2013. jún. 30. 11:21
Mi történt? Megosztod velünk?
2013. jún. 30. 11:16

Pedig ennyi idősen is léteznek gonosz gyerekek. A mi életünket már 4 éve keseríti meg egy ilyen fiúcska. Óvodában kezdődött, folytatódik az iskolában.

Egyértelműen a szülő hibája. Azt adja, amit otthonról hoz. Lehet ezen szépíteni, de felesleges.

A gyerekek a szüleik tükörképei. Annyi különbséggel, h a szülők mások előtt tudják magukat kontrollálni, a gyerekek viszont nem.

27. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 24. - 25800e2d09)
2013. jún. 30. 11:15
Ezzel én is egyet tudok érteni. Ezt a kisgyereket már elkapatták. Mindent ráhagynak és azért hiszi jó az amit tesz. Nyilvánvaló, hogy a helyes útra magától nem tud rátérni......ha az anyára nem hallgat, illetve a szép szóra ha nem hallgat, akkor jöjjön az apa!
26. 17aadc1082 (válaszként erre: 14. - 25800e2d09)
2013. jún. 30. 11:15
Ennyi.
25. 25800e2d09 (válaszként erre: 24. - 25800e2d09)
2013. jún. 30. 11:13
na ezt most jól megmondtam.. szóval nem beszélni kell hanem cselekedni.. így értettem.
24. 25800e2d09 (válaszként erre: 15. - Hippie_lany)
2013. jún. 30. 11:12
ez azért van mert nő vagy... :D felesleges mindig mindent megbeszélni.. vannak dolgok amiket hagyni kell... egész egyszerűen nem kell hagyni hogy így viselkedjen. csírájában el kell fojtani...
23. fd681950b6 (válaszként erre: 1. - Hippie_lany)
2013. jún. 30. 11:12
Ez az alap. Ezért van szükség nevelésre.
22. hippie_lany (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2013. jún. 30. 11:10
Igen, unokatesóm:)
2013. jún. 30. 11:09
Lehet az apukája ha határozottabban lépne fel, nem érezné magát ennyire szabadjára engedve!Erre mondják, hogy jó, ha a gyereknek van apja is.Néha az apai szigor csodákat tud művelni. Hatásosabb a fellépése némely esetekben mint az anyának.
20. andi6020 (válaszként erre: 19. - Hippie_lany)
2013. jún. 30. 11:09
Rokonod neked ez a gyerek? (bocs, ha már írtad)
19. hippie_lany (válaszként erre: 16. - Lepke99)
2013. jún. 30. 11:06
ebbe nem látok bele sajnos, mert másik kerületben laknak.
18. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Hippie_lany)
2013. jún. 30. 11:06
Figyelj rá és szeresd. Ha veled van beszélgess vele - de ne kioktasd, vond bele tevékenységekbe, ha vmi dolgod van, kérd meg, hogy segítsen, vagy játsszatok együtt. Azt érezze, hogy figyelsz rá, ne azt, hogy esetleg útban van. Ha épp "zsarolni" próbál, azt kedvesen, de határozottan állítsd le, ha rosszalkodik, mondd meg, hogy ez nem helyes, de ne foglalkozz vele hosszan, viszont, ha segít, vagy jól eljátszotok, vagy aranyos, akkor ezt a viselkedést erősítsd dícsérettel, simogatással.
17. andi6020 (válaszként erre: 10. - Hippie_lany)
2013. jún. 30. 11:04

Ne hagyd, hogy uralkodjon feletted. Törd be.

A javaslatom megegyezik azzal amit WingedScourge írt.

2013. jún. 30. 11:01
foglalkoznak Vele a szülei?
15. hippie_lany (válaszként erre: 13. - Lepke99)
2013. jún. 30. 10:57
kérdeztem, szoktam vele beszélni "mint nagy lány, a nagy lánnyal". de ködösít, nem tudja megfogalmazni vagy nem akarja. amúgy én amondó vagyok, hogy mindent meg kell beszélni, át kell rágni.
14. 25800e2d09 (válaszként erre: 10. - Hippie_lany)
2013. jún. 30. 10:56
akkor megfogni a mellkasánál a ruhát, félkézzel felemelni, a szemébe nézni komolyan és azt kell mondani halkan de határozottan: még egy ilyen és a torkodon húzom ki a nyelved... meg fogja érteni.. hidd el..
13. lepke99 (válaszként erre: 12. - Hippie_lany)
2013. jún. 30. 10:54
szerintem megkérdezhetnéd mi baja van? miért csinálja ezt?
12. hippie_lany (válaszként erre: 8. - Zizisicc)
2013. jún. 30. 10:52
És egy "kívülálló" mit tud csinálni?
11. spinneli (válaszként erre: 1. - Hippie_lany)
2013. jún. 30. 10:52
Ilyen nincs, 4-5 éves gyerek nem lehet gonosz.
10. hippie_lany (válaszként erre: 6. - Trinitas)
2013. jún. 30. 10:51
Szerintem a hazugság és mások ütlegelése bőven nem rosszaság, hanem gonoszság, főleg, mert tudatos, amit csinál. Amikor látja, hogy kiakadtál, elégedett.
9. lepke99 (válaszként erre: 4. - Hippie_lany)
2013. jún. 30. 10:51
nekem úgy tűnik, hogy akkor a nevelésben lehet a hiba, bár én sem értek hozzá, kisfiam még sokkal kisebb ennél a kornál, de remélem nem lesz nálunk ilyen, már előre félek
8. Zizisicc (válaszként erre: 4. - Hippie_lany)
2013. jún. 30. 10:50
Ez a gyerek nem gonosz, csak több figyelmet, elismerést, szeretetet szeretne. Vagy túl sok a korlát körülötte, vagy egyáltalán nincs. Egyik sem jó.
7. hippie_lany (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2013. jún. 30. 10:50
5éves lesz és nem tudom, amikor próbálom elmondani neki, hogy rosszat, amit csinál rám pirítanak: "Csak egy kisgyerek, nem tudja mit csinál"
6. Trinitas (válaszként erre: 4. - Hippie_lany)
2013. jún. 30. 10:48
Bocs, de ez nem gonoszság hanem rosszaság.. azért van különbség..
2013. jún. 30. 10:48
És most hány éves az unokatesó? Ugye nem mondod komolyan, hogy nem tudsz kezelni egy kis gyereket?
2013. jún. 30. 10:42

Jó lenne azzal védekezni, hogy egy gyerek nem gonosz csak nincsen tudatában annak, hogy mit csinál. De ez nincs így, legalábbis nálunk. Az unokatesóm 4 évesen kezdte el, hogy hazudozik mindenkinek és még csak a szeme sem görbül. Múltkor féltékeny lett a barátomra és egy husánggal fejbe verte, majd elkezdett sírni, hogy megérdemelte a barátom, mert bántotta. (Ez nem igaz). Tegnap velem ugyanezt játszodta el, arcon vágott, mert nem sikerült érzelmileg zsarolnia. Szólok a szüleinek, hogy figyeljenek rá, de csak leszólnak, mert én nem érthetem milyen nehéz a gyereknevelés. Evvel valahogy egyetértek, mert tényleg nem tudom. De azt biztos, hogy miután hazudik és lebukik, nem dicsérni kellene, hogy "milyen ügyes vagy, a szemed sem görbült", hanem leszidni és elmagyarázni neki rosszat, amit cselekszik.


Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Odajön hozzám, leszól, gonoszkodik vagy egyszerűen arcon vág, megüt (erősen), majd odamegy sírni, hogy bántom. Hogyan kellene kezelni?

2013. jún. 30. 10:39
Mit értesz a "gonosz" szó alatt??
2013. jún. 30. 10:38
miben nyilvánul ez meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook