Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mitől függ, hogy valami gyümölcs vagy zöldség? fórum

Mitől függ, hogy valami gyümölcs vagy zöldség? (tudásbázis kérdés)

1 2
10. gpetra
2007. jún. 1. 10:01

"A termesztett paradicsom (Lycopersicon esculentum L.) a burgonyafélék (Solanaceae) családjába tartozó zöldségnövény. Géncentruma Ecuador, Peru és észak Chile tengermenti területeire tehetô, de termesztésbe vétele Mexikóban történt. A vad Lycopersicon fajokat nemesítési alapanyagként használják fel, vírusok, kórokozók és kártevôk elleni rezisztenciák beépítésére."

GATE Kertészeti Tanszék

9. 54ec386d0c (válaszként erre: 5. - Velheim)
2007. jún. 1. 09:28
Én is úgy tudom a pari gyümölcs. Vannak lágyszárú gyümölcsök is, eper dinnye ananasz. Van paradicsomfa is. Vagy talán "zöldségeket" beszélek.
8. Loni
2007. jún. 1. 09:06
Azt nem tudtam, hogy a paradicsom a burgonyafélékhez tartozik..... Mindig tanulok valamit. Én csak annyit hallottam róla, hogy régen dísznövényként használták.
2007. máj. 31. 23:08

Köszi a válaszokat! Tényleg a burgonyafélékhez tartozik a paradicsom, a nagy eszemmel csak most esik le, pedig ezt tanultam is:)

Velheim: Köszi, kezdem érteni:)

6. gpetra (válaszként erre: 2. - Algea)
2007. máj. 31. 18:43
A paradicsom egészen bizonyos, hogy zöldség.
2007. máj. 31. 18:02

Élelmianyagismeretek könyvből kimásolva :)

Lágyszárú növények (zöldségnyövének) egyes része vagy részei, amelyek nyersen vagy feldolgozva emberi táplálékul szolgálnak; nagy biológiai értékkel bírnak; sok vitamint, ásványi anyagot, íz-zamatanyagot, színanyagot és élelmi rostot tartalmaznak.


Gyümölcsnek általában azokat a terméseket (áltermések) nevezzük, amelyek nyersen, frissen fogyasztva alkalmasak emberi táplálkozásra.


Egyébként a paradicsom a burgonyafélék családjába tartozik.

4. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 2. - Algea)
2007. máj. 31. 18:02
Aranyos a kérdés, ha a válasz egyszerű volna, már rengeteg választ kaptál volna, ezen én is gondolkodtam már. De nem hiszem, hogy a pari gyümölcs. Van egy pár olyaqn, amin a párommal szoktunk filozofálni, vajon mi lehet, zöldség vagy gyümi?
2007. máj. 31. 17:08
Attól, hogy mik voltak a szülei zöldségek, vagy gyümölcsök:)
2007. máj. 31. 17:06
Gondolom, egyszerű a válasz, és jobb lett volna anno figyelnem a suliban.... a paradicsomról olvastam valahol, hogy igaziból gyülömcs, nekem ez újdonság volt....
2007. máj. 31. 17:04
Mitől függ, hogy valami gyümölcs vagy zöldség?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook