Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől "férfi" egy férfi a házasságban? fórum

Mitől "férfi" egy férfi a házasságban? (beszélgetős fórum)


1 2
23. csodapók (válaszként erre: 17. - 2f464cd274)
2009. dec. 16. 12:37
Ez egy nagyon nehéz időszak mind a kettőtök számára. Ha vki önhibáján kívül elveszti a munkáját és huzamosabb ideig nem talál másikat, befelé fordul, hiszen kudarcként éli meg ezt az egészet. A másik félnek, jelen esetben Neked, is nagyon nehéz, mert a megélhetés miatt többet kell vállalni. Szerintem ez már egy jó lépés, hogy észrevetted a problémáét és nem mentél el mellette! Beszélgessetek!! Nagyon sokat! Biztosítsd róla, hogy így is értékes számodra. Fontos, hogy megismerjétek egymás gondolatait ebben a helyzetben! Sok sikert és kitartást kívánok!
2009. dec. 16. 12:36
Igen a női módon az jó...kicsit ilyenek a férfiak.:) De ha növeled az önbizalmát, jobban hisz magában, több siker érheti, illetve a kudarc talán nem töri le annyira.
2009. dec. 16. 12:36

Sziasztokí!

5 éve élek együtt a férjemmel, és vannak problémák, nem nézek fel rá úgy, mint egy férfire. És a legroszabb a dologba, hogy nem érzem magam nőnek mellette. Ennek hatására megvettem dr. Cserus Imre A Nő című könyvét. Csajok olvassátok el nagyon vulgárisan fogalmaz, de kőkemény igazságok vannak benne, és lehet hogy nemcsak a pasikba van a hiba, hanem bennünk is. Megkérdezte a férjem, hogy akkor milyen pasit is akarok, és őszintén megmondva elgondolkoztam rajta. Szép napot!

20. 9242a6388c (válaszként erre: 17. - 2f464cd274)
2009. dec. 16. 12:35
Kérd meg, hogy néha-néha főzzön valami vacsorát mire te hazaérsz...És mondd el mire vágysz... biztos jól esne neki, ha érezhetné, hogy te erős támasznak tartod...
19. 2f464cd274 (válaszként erre: 15. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 16. 12:34

Persze, megertem a helyzetet es tudom, hogy O sem erzi jol magat. Csak nagyon nehez es elotte is erosnek kell mutatkoznom, mert ha nem, akkor csak jobban bedepizik O is, en is :(

Amikor otthon vagy a gyerekkel, az mas, a kozos gyermeketeket neveled, dolgozol eleget :)

Es persze nem csak akkor ferfi, de valahogy a ferfi az "erosebb nem" tole varjuk a tobbet.

18. ad65f28ec1 (válaszként erre: 17. - 2f464cd274)
2009. dec. 16. 12:34

:) Próbáld ki, hogy ezt elmondod neki is, persze "női" módon.

Sokat kell túlóráznod, fáradt vagy, és szeretnéd, ha továbbra is gondodat viselné: figyelne rád, hogy ne nehezedjen minden a válladra, segítene otthon, hogy legyen időtök és energiátok is egymásra. Szeretnéd érezni, hogy támaszkodhatsz a férjedre, úgy, mint eddig.


Hasonló körítéssel ő is érezni fogja, hogy szükség van rá, és jó esetben megembereli magát a segítések terén is.


A férfiak néha olyanok, mint a gyerekek, ha az ember nem úgy fogalmaz, összetörnek, és duzzognak, de pár okos szóval szárnyakat lehet adni nekik. ;)

17. 2f464cd274 (válaszként erre: 14. - 9242a6388c)
2009. dec. 16. 12:30

Igen, neki is rossz, ez egyertelmu, es en nem is hibaztatom, nem is ereztetem vele hogy ennek nem igy kellene lennie. Elvarasai? A szokasos ferfi elvarasok a no fele, amivel nekem nincs is gondom, teszem a felesegek dolgat, dolgozok, otthon is helyt allok, csak nagyon nehez, mert faradt vagyok rettenetesen, tuloraznom kell, hogy a szamlak ki legyenek fizetve.

Mit varok en tole? Titokban azt, hogy gondomat viselje, hogy stabilitast adjon a mindennapjainknak.

Ehelyett sajnos lassu elhidegules van, mert napi 10 -12 ora munka utan hazamegyek, gyors vacsi, valami kaja osszedobasa masnapra fel ora tv es alvas. Mar alig beszelgetunk - ami persze nem csak az O hibaja...

16. ad65f28ec1 (válaszként erre: 12. - 2f464cd274)
2009. dec. 16. 12:26
Azon kívül, hogy nem tudnék úgy gondolni a dologra, hogy "eltartom". Ő se így gondol rám, amíg itthon vagyok a gyerekkel, hogy most kitartott nő lennék. :(
15. ad65f28ec1 (válaszként erre: 12. - 2f464cd274)
2009. dec. 16. 12:24

Nehéz kérdés.

Nem szabad, hogy ezen múljon a házasságotok!

Hidd el, nem könnyű állást találni, válság van, leépítések, most év végén gyakorlatilag lehetetlen.


Visszakérdezek: csak akkor férfi a férfi, ha eltartja a családját?

Ha hasonló háttérrel rendelkeztek, akkor lehet, hogy ő is így érez most, és borzasztó nehéz megtalálni a helyét egy ilyen szituációban.

2009. dec. 16. 12:24
Nem tudom ezt elképzelni...biztos feszült , ideges, stb lennék, hiszen ez a helyzet nem biztos...arra gondolok, hogy neki is rossz lehet... Miért nem talál munkát? Mit érez ő? Mik az elvárásai? Mit vársz te tőle?
13. csodapók (válaszként erre: 8. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 16. 12:23
"Miért Férfi? Nem tudom. Talán, mert ha belép az ajtón, akkor én leszek a Nő. " Szerintem ez a tökéletes megfogalmazás!
2009. dec. 16. 12:14

OK, akkor mondjuk ha mar egy eve eltartod, mert nem talal munkat akkor is ferfikent tudnal ranezni, ez hogyan befolyasolna? Tudom, nehez kerdes, mivel valoszinu nem voltatok hasonlo helyzetben.

Nalunk most ez van, es sajnos egyre inkabb ranyomja a belyeget a hazassagunkra :-(

Elvarasai vannak felem, mint felesege fele, de a kotelezettsegek azok nem annyira teljesulnek reszerol. Vagy ez nem is kotelezettseg??

2009. dec. 16. 12:12

És vajon mitől nézhetünk fel egy férfire 25 év után?

Mikor összekerültünk meg volt az okom. De ezek az okok változnak. Mint ahogy változunk mi is és a párunk is, no meg a körülmények is.

Jó a kérdés. Csak ne várj túl sokat. Tökéletes kapcsolat nem létezik. Ez olyan mint az élet: hullámvölgyekkel és dombokkal tarkított. Ha mégis közösen tudtok tovább evezni, akkor már semmi sem számít.

Ha csak egy dolog is van, amiért úgy érzed, hogy felnézhetsz rá mint férfire, akkor már Neked ő lehet a " NAGY Ő"

2009. dec. 16. 12:09

Mert sokkal jobb - kevesebb hibával rendelkező ember mint én, és folyamatosan motivál, hogy jobbá váljak.

Egyébként okos, rendes, megbízható, becsületes, őszinte, szépnek talál - és ezt hangoztatja! és még sorolhatnám:)


Jah és a halántékánál érzem azt a bizonyos illatot, amitől elalélok:))))

2009. dec. 16. 12:09
Akinek van saját elképzelése, tud választani, dönteni, kiemeli a nőiességemet!!
8. ad65f28ec1 (válaszként erre: 6. - 2f464cd274)
2009. dec. 16. 12:08

:D Hat év élettársi kapcsolat után volt az esküvőnk, nem kapkodtuk el.

Változtunk mindketten. Sokban összeszoktunk, összecsiszolódtunk, kötöttünk pár kompromisszumot az évek során.

Miért Férfi? Nem tudom. Talán, mert ha belép az ajtón, akkor én leszek a Nő.

2009. dec. 16. 12:06
Mindazt eltudom mondani mint nagypanka hozzátéve még azt,hogy tisztelettudó és udvarias.
6. 2f464cd274 (válaszként erre: 2. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 16. 12:05
De nyilvan felneztel ra, ezert mentel hozza. Az elet azonban neha teljesen megvaltoztat dolgokat. Nem feltetlen ugy van minden ma, mint mondjuk 6 evvel ezelott.
2009. dec. 16. 12:05
Mert mindenben számíthatok rá, felelősségteljes, őszinte.
2009. dec. 16. 12:04
Mert ő az Igazi Férfi számomra, és ezt tudtam az első pillanattól kezdve,
2009. dec. 16. 12:03
Mert okos, kedves, becsületes, vicces, tehetséges,megfontolt,szórakoztató,imádnivaló, szerény...
2009. dec. 16. 12:02

Ha nem tudok felnézni úgy a páromra, hogy igen, ő a Férfi, akkor ott nem beszélünk házzasságról, de már eleve a kapcsolat sem jön létre.

Kinek mitől.

2009. dec. 16. 12:00

Sziasztok,

Ti mitol neztek fel a ferjetekre, mitol erzitek ugy, hogy igen, O egy igazi ferfi?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook