Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit vennél az egyetlen gyerekednek ha a bankszámládon kb 60 milliód lenne? fórum

Mit vennél az egyetlen gyerekednek ha a bankszámládon kb 60 milliód lenne? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
38. 569a7df0cf (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2013. jan. 2. 11:48

Karacsonyfa volt, ajandek a picinek volt (2 eves), apa-anya otthon vele... Amit meg mb leir a tovabbiakrol hmm... elegge szubjektiv, vagyis szamomra inkabb rosszindulatu.

De ha letezik egy karacsonyi standard (ajandek, kaja, oltozet) osszatok mar meg velem is, nehogy szint alatt teljesitsek!

37. trapiti (válaszként erre: 36. - 569a7df0cf)
2013. jan. 2. 11:35
Én értem, hogy mire gondol... Nem a pénzköltés hiánya a baj, inkább az, hogy semmilyen ünnepe nem volt a gyereknek.
36. 569a7df0cf (válaszként erre: 33. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 11:33

"Nem a karacsony a fontos, az unnep, a meghittseg, hanem a penz"

Es azt kered rajtuk szamon, hogy nem vertek el egy valag lovet? WTF?

Egyebkent mi kacsasultet ettunk krumplipurevel es parolt kaposztaval, de megol a szegyen, mert nyavalyas 15 cent volt egy fej voroskaposzta, es mar nem volt idom dragabbat keresni... :(

35. trapiti (válaszként erre: 33. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 11:14
Erről az a véleményem, hogy én nem tudnék így élni, de ők nem én vagyok... :)
34. rena.b (válaszként erre: 4. - E28c748947)
2013. jan. 2. 11:08

A nagybátyám több cég tulajdonosa, kimondottan jó anyagi körülmények között él. Sokat kell utaznia, de cukorbeteg, magas a vérnyomása, a felesége félti, hát beruházott egy erős, jó autóra.

De látni kéne a nagybátyám arcát, amikor a hodály szervizben van, és ő beülhet a Suzukiba :))))


Nem vagyunk egyformák. Hadd éljen mindenki úgy, ahogy akar. Van, akinek fontos, hogy mutogassa, mire telik, másnak meg nem az.

33. 9678a02221 (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2013. jan. 2. 11:06

Ezen gondolkodtam ha ugy irom ki a forum comet hogy van penzem de carok az unnepekre es hasznalt ruhat vettem a gyereknek akkor az lenne a baj:)

Egyebkent ez a kislany mikor meglatogattak feloraig szagolgatta a fenyofat kerek szemekkel nezte a gyerekek ajandekait es nem ertette hogyha o jo kislany volt miert nem kapott jatekokat es naluk miert nincs "igazi" suti :(Az anyukaja azt mondta neki azert mert ok autot kaptak mire kapasbol valaszolt hogy azt NEM karacsonykor kaptak..Olvsastam utterly a hoxan olyan csaladrol akik nem tudtak ajandekot venni a gyerekeknek.Rengeteg otletet kapott az anyuka hogyan keszithet sajat kezuleg kis ajandekokat.De. az ilyen embereknel mint ez a csalad is mem a karacsony a fontos as unnep a meghittseg,ha em a penz.

32. rena.b
2013. jan. 2. 11:05

megvenném azt a hülye fekete csizmát, amin húztam a számat, mert sokalltam az árát, pedig baromi jó.

A többit meg befektetném neki, mert még csak 16, de mindjárt itt a továbbtanulás, önálló életkezdés.

31. trapiti (válaszként erre: 20. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 10:47

A kérdés at volt, ki mit venne a gyerekének ha lenne 60 millája...

Hát többen leírtuk. Akinek a megélhetés is nehéz az nyilván alapszükségletekre fordítaná, akinek így is megvan nagyjából minden amire szüksége van, az általában nem rohanna rögtön költekezni - mi ebben a furcsa???


Az említett családról nem tudok véleményt alkotani, nem ismerem őket, nem tudom az okokat. Mi nem így élünk, és bár nem főzök Karácsonykor sem és hétköznap sem igazán, de úgy gondolom, az ünnep hangulata nagyon is megvolt nálunk, még sütiillat is, amit a lányommal együtt sütöttünk. Szerencsésnek mondhatom magma, mert van normális munkánk, normális jövedelmünk, megtehettük hogy sok ajándékot kapott a gyerek Karácsonyra. Emellett a ruhái nagy részét pl. használtan veszem a teszveszen/vaterán, sőt a karácsonyfa alatt is volt használtan vásárolt készségfejlesztő. És a farsangra szánt hercegnpruháért sem fogok tízezreket adni, megvettem a teszveszen, kimosom, anyukám méretre alakítja. Mi ezzel a gond???

(Fura egyébként, az egyik fórumban azokat szapulják akik igyekeznek a lehetőségeikhez mérten sokat adni a gyerekeknek, ahol van ajándék meg szép számmal, mint nálunk is, a másikban azokat ahol nincs... úgysem lehet úgy csinálni hogy mindenkinek jó legyen...)

2013. jan. 2. 10:25
Drága kenyér...
29. édesmandula (válaszként erre: 26. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 10:24

maradj ahol vagy :D ez egy fertő :D

nekem is mentett kutyám van, ár nem karácsonyra :D nagyon használt, szaporító használta sokat, nem hiszem hogy nagyon foglalkozott vele bárki, mégis jó kutya.

és szeretem a turkálókat :D cipőből nem vagyok hajlandó egyáltalán használtat venni, de a többi nem zavar :D a karácsony meg a szeretet ünnepe. anno gyerekként én radiátort kaptam egyszer mert nem volt pénz más sok mindenre. pár könyvet még. a fish&chips luxus lett volna akkor is. mégis élveztem :D ha te arra neveled a gyereked hogy a külsőségeket szeresse akkor hozzádvágja majd a fish&chipset karikor ha szarul álltok anyagilag esetleg és hisztizni fog az ájfonért :D ha meg arra hogy együtt vagyunk és tökmindegy mi van, csak békesség, akkor meg örülni fog akárminek.

A jelenlegi itteni helyzetben sokan örültek ha befizetett sárga csekket tehettek a fa alá. A 60 millió akkor ér sokat ha az embernek nincsenek olyan hiányai amik fedezésére rá tudná fordítani és még utána is hiányokat tudna felmutatni.

Van a szegény igényesség az igaz, de a paprikás krumpli ezüst tálban is csak paprikás krumpli marad :)

28. emagdi (válaszként erre: 26. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 10:19

figyi, mi is csak annyira osztjuk az észt mint te:)


próbálj már megbékélni azzal, hogy másnak mások a preferenciái mint neked. :)

27. 569a7df0cf (válaszként erre: 26. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 10:19
Latod, pont ez a kulonbseg koztunk, en nem itellek el sem teged, sem mast, azert mert mashogyan gondolkodik, mint en.
26. 9678a02221 (válaszként erre: 25. - 569a7df0cf)
2013. jan. 2. 10:11
Hat ha tudsz mutatni nekem olyan magyar part akiknel csaladi hagyomany a lidl bol vasarolt fish & chips..Osztjatok itt az eszt,mintha ez lenne a normalis,hogy emberek igy elnek kulfoldon,satan hazalatogat es jatsza a nsgymenot..A menhelyrol hozott kutyaval pedig vigyazz,a baratnom kislanyat nagyon csunyan megharapta a menhelyrol hozott kutyus:(Itelj el erte de mi inkabb fizettunk 300 eurot es "uj" kutyut vettunk akinek nincsenek rossz emlekei.
2013. jan. 2. 09:29
miert tartod elkepzelhetetlennek, hogy egy 2 eves picilany orult annak a ruhanak? Lehet, hogy naluk csaladi hagyomany a fish&chips, amit a legegyszerubben igy tudtak megoldani. A fiam nagyon orult volna sult krumpli-chicken nuggets vacsoranak, sot kapott egy videojatekot, ami boltban 45 euro, en meg egy tizesert vettem az interneten.... Es kutyat is hasznaltat fog kapni, mert csakis menhelyrol vagyok hajlando befogadni.
24. emagdi
2013. jan. 2. 09:16

mindenki azt vesz a pénzéből, amit akar, nem?

valamint azt eszik karácsonykor, amit akar.

nem értem, miért kell egyáltalán azzal foglalkozni, hogy mit csinál a szomszédod/ismerősöd?

2013. jan. 2. 08:57
szabadságot :D kifizetném a hiteltartozásaimat :))
22. 9678a02221 (válaszként erre: 21. - 800b726b6d)
2013. jan. 2. 08:15

Szia

Magara a jelensegre voltam kivancsi illetve a reakciora es sajnos ugy latszik sokaknak ez a normalis hogy karacsonykor a legolcsobb mirelit kajat egyek a csokis keksszel es turkalobol vasarolt ocskasagot adjanak ajandekba egyszem gyerekuknek :(A igenytelenseg netovabbja:(Mit adnak tovabb az ilyen szulok a gyerekeiknek???

21. 800b726b6d (válaszként erre: 20. - 9678a02221)
2013. jan. 2. 08:05

Szia! :)


Nem vagy egyedül a véleményeddel amit ebben a hsz-ban leírtál azt én is így látom. Talán picit érthetőbben kellett volna leírnod már az elsőben és akkor megértették volna, hogy mire is gondolsz valójában.

2013. jan. 2. 08:02

Sziasztok

Koszi mindenkinek a hozzaszolast.Latom szinte egyedul vagyok a velemenyemmel miszerint egy 2 eves kislanynak meg kellene tanulnia a szuleitol mi kulonbozteti meg az unnepeket a hetkoznapoktol.Pontosan a karacsonyra valo keszulodestol a sutik illatatol a varakozas izgalmatol fosztjak meg a gyerekeket as ilyen szulok:(Es az en velemenyem szerint aki megtehetne hogy normalis boltban vasarolt pl kepessegfejleszto jatekot vegyen a csoppsegnek ne egy mask altal eldobott kifakult hercegno ruhaval lepje meg admit 2 euroert vasarolt es meg buszke is ra:(A feszre ppedig folraktak a mini mufenyo fotojat a kocsi kulcsaval mint fenyofadisz valamint anyuka legujabb arany karkotojet:(Az emberi butasagnak is van hatara de ez nekem aki anyakent es felesegkent az unnepek hangulatat szeretne megtanitani a gyerekeivel-nos ez a fajta hozzaallas szamomra elfogadhatatlan.

2013. jan. 2. 06:55
Először visszafizetném a diákhitelét!
2013. jan. 2. 00:54

Semmivel sem többet,mint most. Nem tudom miért azt ették,amit...lehet nem volt hirtelen mit készíteni.


Engem nem zavar, ha valaki használt áruk üzletéből vásárol, sokszor sokkal-sokkal olcsóbban kapni teljesen új ruhát, játékot még cimke és csomagolás is rajta van. Miért dobna ki az ember akkor feleslegesen többet. Mondjuk nekem ez a véleményem.

Az étellel kapcsolatban is, lehet, ha étterembe mennek ott is mirelit ételt tálalnak eléjük, már megesett jobb étteremben is. Nem normális, hogy nem friss volt, de a példa kedvéért írtam le.

2013. jan. 2. 00:52

1. kötnék magamra egy életbiztit és ő lenne a kedvezményezett

2. egy házat/lakást (ha még kisebb, addig is kiadnám)

3. 5 milliót lekötnék 10 évre

4. ami megmaradt azt pedig 5 évre

16. kisj
2013. jan. 2. 00:28
60 millió nem olyan fergetegesen nagy pénz. Rossz döntésekkel egy perc alatt a seggére lehet verni.
15. trapiti (válaszként erre: 14. - Aed525becb)
2013. jan. 2. 00:28

Miért lenne csúnya? Nálunk is zömében olyan játékai vannak a lányomnak, amikkel mi is szívesen játszunk :)


A mirelittel szerintem sincs nagy gond... Engem pl. azért szólnak meg többször, mert Karácsonyra nme főzök, hanem étteremből rendejük az ünnepi menüt. Így az étel finomabb mint amit én főznék, pénzben kb. ugyanott vagyunk ha mindent összeszámolok és jóval több időnk van egymásra :) A mi családunknak ez így jó, másnak meg elképzeéhetetlen... szerintem nincs ebben hiba :)

2013. jan. 1. 23:59
Mindegy hány millám van, vagy nincs az első nyekkenésre biztos nem de még a második nyekkenésre sem vennék meg neki értelmetlen vackokat, csak azért, hogy elmondhassa, hogy van neki aztán a sarokba landoljon. Még a végén azt hinné, hogy bármit megkaphat, és az ilyen elkényeztetett kölköket mi is utáltuk. Hogy mit vennék? Korának szintjének megfelelő játékot , (és ez most csúnya lesz) amivel én is szívesen játszom. Már ovis korában is szerettünk együtt legózni,most 9 éves, gyűrjük a stratégiai társasjátékokat. Másik téma. Ha mirelit, hát mirelit. Lehet nem tudnak, vagy nem is akarnak főzni. Nekem ez nem menne, nálam a hal megfogásától a főzéséig, a halászléillattól a rántotthalig hozzátartozik a karácsony hangulatához. Én így csinálom. Más másképp. Hol a hiba?
2013. jan. 1. 23:45
9 hetes gyerekemnek én vagyok a 60 millió,nekem meg őőőőőőőőőőőőő :)
2013. jan. 1. 23:45
Mindenki arra költi a saját pénzét amire akarja!!
2013. jan. 1. 23:27
Az egyetlen gyerek 5 éves :) Szerencsére egyelőre mindent meg tudunk venni neki amire szüksége van, meg olyasmit is amire nincs annyira szüksége viszont örül neki. A taníttatására mindenképpen félretennék belőle egy nagyobb összeget.
2013. jan. 1. 23:25

szerintem nincsen baj a fagyasztott kajakkkal, en szeretem!!! mi a baj veluk?



megint valaki a masik dolgaval foglalkozik!! :))

2013. jan. 1. 23:24
tényleg nem tudhatod, mi van a háttérben, de lehet csupán csak igénytelenség is.Nekik erre van igényük, így érzik jól magukat.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook