Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tesznek a fodrászok a "páciens" hajára, amitől sima lesz? fórum

Mit tesznek a fodrászok a "páciens" hajára, amitől sima lesz? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. globus
2016. nov. 19. 14:49
Olcsóbb kategóriában Golf balzsamok nagyon jók.
12. TBügyintéző (válaszként erre: 10. - Jucika33)
2016. nov. 19. 14:47

Nekem bevált!

Régen én is sokszor küzdöttem a hajammal, mert nagyon nehezen kezelhető. De - lekopogom - az utóbbi években már nincs vele gond.

Ja! És amit még mondott nekem a fodrász... majd elfelejtettem: az is fontos, hogy ne a legerősebb sebességű/hőfokú fokozaton, hanem közepesre állítva kell szárítani a hajam. Én pl. régen mivel sok időbe telik a száradás, mindig a legerősebb és legforróbb fokozatot használtam, amitől ilyen szalmás tapintású lett, és totál szállt. Igaz, hogy 5percet elveszítek az életemből azzal, hogy már nem azt csinálom, viszont a problémák elmúltak. Remélem te is megtalálod a Számodra ideális megoldást! Én drukkolok! :)

11. jucika33 (válaszként erre: 8. - Plavalaguna)
2016. nov. 19. 14:45
Majd ezt is megnézem, köszönöm. Mindet kiolvasom majd és megveszek egyet, hátha beletrafálok. :-)
10. jucika33 (válaszként erre: 9. - TBügyintéző)
2016. nov. 19. 14:43
Van avonos néni a munkahelyemen, majd veszek tőle. hasonló lehet a hajam, mint neked a leírás alapján. Ki fogom próbálni ezt a gezemicét.
9. TBügyintéző (válaszként erre: 7. - Jucika33)
2016. nov. 19. 14:41

Én ezt használom, de többféle is van... :) Meg hát nem ennyiért veszem sose. :D Mindig figyelem, hogy mikor akciós, és akkor rendelek meg kettőt. Sokszor van fél áron! Szóval ha van Avonos ismerősöd, néha lapozd át a katalógust. :)

[link]

8. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2016. nov. 19. 14:35
az én hajamra (ami amúgy drót...) pl egy gliss kur olajat fúj a fodrász. Én, egyszerűen szereztem otthonra is :) De mindegyik hajhoz más való ált, mást is használnak, kérdezz rá, lehet fodrászkellékesnél megkapod, ha sima boltban nincs.
2016. nov. 19. 14:33
Köszönöm. :-) A hajvégápoló szérumot ki fogom próbálni, illetve a szárítási sorrendet is, mert idáig másképpen csináltam, lehet, hogy az is számít. Drága hajszárítóm nincs (most éppen csak valami régi van, mert a jó pont tönkrement), de majd kapok én is valamilyet :-) Illetve írok akkor a segítőkész fodrásznak is, hátha elárulja a titkot.
2016. nov. 19. 14:30

[link]

Fodrász vagyok, segíthetek? c. fórumon kérdezz!


és t.Ili is fodrász, ő is segítőkész , keress rá

2016. nov. 19. 14:15

Azt nem tudom a fodrász mit tesz rá, de én egy avonos hajvégápoló szérumot használok évek óta. Azt dörzsölöm bele a törölközőnedves hajamba, és voilá! Az a hatás, amit felsoroltál. (Plusz egy elég drága hajszárítót használok, amit magamnak soha nem vettem volna, de ajándékba kaptam. Szerintem az is sokat számít, hogy milyen a hajszárító.)

Én pl. sose használok kefét szárítás közben. Miután megtöröltem a hajam, akkor kifésülöm... aztán úgy szárítom, hogy először előre hajtom a fejemet, és az alját... hátsó részét szárítom, majd aztán oldalra dobva a hajam szárítom meg mindkét oldalát, és a legvégén a tetejét.

Az én hajam nagyon dús, és erős szálú. Alapvetően enyhén hullámos. Gondolom sokat számít a hajtípus is. Ki kell tapasztalni kinek mit szeret a haja.

Az enyém a Head&Shoulders sampontól anno annyira korpás lett, hogy fél évbe telt, mire sikerült megszabadulnom tőle. :D

Azóta fél évente váltogatom az Elseve és a Gliss Kur samponokat, ugyanis fél év alatt hozzászokik a hajam és a fejbőröm... nem olyan hatékony, kell a váltás.

Balzsamot soha nem használok. Nem festetem, ezért nincs rá szükségem, illetve nekem attól a hajam nagyon elnehezül és két nap múlva már zsíros. A fodrászom azt mondta, hogy nem mindenkinek igényli a haja a balzsamot sem.

Szóval mindent ki kell tapasztalni egyénre szabottan! :)

2016. nov. 19. 14:10
Valami keratinos cuccot.
3. jucika33 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2016. nov. 19. 13:46
Már próbáltam több kifésülő balzsamot, amiktől valóban jól fésülhető lett, de akkor is szálkás, szálldos. :-( Én is fésülöm közben kefével- persze nem tudom úgy, mint ők, de nem használ.
2016. nov. 19. 13:43
szerintem valamilyen balzsam, kifésülő balzsam, viszont a szárítás sokkal intenzívebb a kefével, mint ahogy mi otthon meg tudjuk csinálni, s ezért nem lesz az otthoni eredmény ugyanolyan
2016. nov. 19. 13:33
Pontosan: melyik kence, fújó vagy hab az, amitől a fodrásztól távozva a következő mosásig olyan a hajam, mintha tökéletesen sima lenne, selymes, nem töredezik, nem száll, nem szálkás? Kérdeztem már tőlük többször, de nem árulták el, vagy vetettek velem valami drága terméket, amitől még véletlenül sem lett olyan.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook