Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit teszel ha dühöng, csapkod, kiabál, veszekszik veled a gyereked? fórum

Mit teszel ha dühöng, csapkod, kiabál, veszekszik veled a gyereked? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
57. ritamoto (válaszként erre: 54. - Tündér74)
2010. ápr. 8. 14:33

Nekem anyósom bevallotta hogy rossz gyerek volt.:-)

De érdekes módon ő aki leginkább kritizál engem nevelési kérdésekben, mert az ő fiára csak elég volt ráéznie, és tudta mit kell csinálni.És most állítólag az unokája( mármint az ördögfióka , aki miatt feltettem ezt kérdést) is azonnal hallgat rá, adjam oda egy hétre, majd ő megneveli.

Csak hát közben a férjem meg meséli, hogy sokszor elbújva sírt a szobájában,ezt az anyja ( anyósom) nem is tudta, mert olyan kegyetlen, igazságtalan volt vele.És azóta sincs köztük őszinte kapcsolat, titkolóznak egymás előtt.Ezt én nem szeretném a fiammal tenni....

56. tündér74 (válaszként erre: 24. - Ritamoto)
2010. ápr. 8. 14:32

Mivel a kisgyermek a hisztis tevékenysége után nagyon elfárad, idegrendszere kimerül, idő kell míg elcsendesül, megnyugszik és képessé válik normális beszélgetésre.

Ki kell várni amíg ez az állapot bekövetkezik és utána öleld meg és csendesen kérdezd meg mi volt a gondja. A gyerekkel éreztetni kell hogy ránk számíthat, de ne tartsunk neki ”hegyibeszédet”!

55. 223cf40dc0 (válaszként erre: 53. - FormáSan)
2010. ápr. 8. 14:26
az sem rossz mentség! :DD
54. tündér74 (válaszként erre: 46. - Ritamoto)
2010. ápr. 8. 14:24
Anyám, apám nyugis gyerekek voltak, /és most is nyugis felnőttek/ mégis a nővérem olyan kezelhetetlen, rossz volt, mint 5 komisz fiúgyerek:)
53. FormáSan (válaszként erre: 52. - 223cf40dc0)
2010. ápr. 8. 14:24
erre szoktam mondani:-) olyan mint az apja)))))))))))
52. 223cf40dc0 (válaszként erre: 51. - 223cf40dc0)
2010. ápr. 8. 14:23
FormáSan-nak :))
2010. ápr. 8. 14:22
igen, neked is igazad van az elfogadással és a karakterekkel kapcsolatban - de míg mi tanítanánk, nevelnénk azt a gyereket, addig neki magának meg kell tanulnia vissza fognia mindezeket a vakká tevő dührohamokat ..... mert gyereknél is nagyon csúnya, nem még egy felnőtt embernél - ott már tényleg pszichológus a lelke, talán annak sikerül megtanítania rá, hogyan kell feldolgoznia az impulzusait
2010. ápr. 8. 14:20

Beleolvastam a topicba - nem alaposan. A lányomnak is voltak hasonló dühkitörései és rá is igaz, hogy az óvodában nagyon nyugis gyerek, a hisztiket csak itthon produkálta. Meséltem az óvónéninek - nagyon csodálkozott, nem gondolták, hogy ilyen is tud lenni. A véleménye az volt, hogy ezek csak nekem szólnak. Azt jelzi, hogy neki most valami nem oké. Azóta már iskolás, elnőtte, és valóban minél többet gondolkodom, annál inkább arra jutok, hogy a felgyülemlett feszültségét valahol le kellett vezetnie. Mikor kihisztizte magát, minden ok volt. Én többnyire hagytam, volt, hogy rácsaptam a fenekére, de igazából nem használt egyik sem, az volt jó, mikor kitombolta magát.

Szerintem nincs szükség nevelési tanácsadóra stb-re, ha az oviban nem csinálja, valószínűleg az a helyzet, mint nálunk.El fogja nőni!

2010. ápr. 8. 14:19
azért azon érdemes elgondolkodni, hogy a csecsemő amikor megszületik már egy kis egyéniség! Mi szülök, csa formálni tudjuk, némi sikerrel vagy sikertelenséggel! Amikor azt mondják, hogy nem nevelte meg otthon senki sem, az sem igaz! Küszködik az ember, hogy a jóra és csak is arra tanitsa, rendszerető, tisztelettudó, tanulni vágyó és még sorolhatnám! Én a minap kaptam meg, (leányom 19 éves, úgy hisztizett, hogy szinte epilepsziás roham volt már, nagyon féltettem) Hogy gondolom, hogy az viz amivel nyakon öntöttem használt? Vagy ha csendesen és szeretettel kértem, minden leperget róla! Ha beküldtem a szobába akár ott maradt másnapig is! Ha nincs édesség nem is kell:-) Tehetetlen voltam! Most már azt hittem a tini koron túl van és majd talán más lesz! De Ő ilyen, igy kell elfogadni és szeretni! Talán ez az ami használ! Hallgatni a dühét és néha hümmögni vagy nem szólni!
48. 223cf40dc0 (válaszként erre: 46. - Ritamoto)
2010. ápr. 8. 14:16
:)) nálunk is ez van - a többit meg a rokonokra fogom, mert azok idegbetegek :DD
47. giga455 (válaszként erre: 46. - Ritamoto)
2010. ápr. 8. 14:09

Nagyszülőktől :P

de akkor neked szívás :)

Nálunk apa nyugis volt, én viszont túltettem 3 fiún. Most kamatostul visszakapom, amit annó jóanyámmal műveltem. ha panaszkodom, akkor anyutól, mamától kórusban hallom :anyjaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Na de ez cseppet sem vígasztal :(

A tetejébe az enyém még vissza is beszél: Pedig nem is tud beszélni, de azt hogy DE tökéletesen mondja, közben teli szájjal vigyorog, és még a nyelvét is kiölti rám :(

2010. ápr. 8. 14:05

És van köztetek olyan aki kisgyerekként nyugis volt, és a férje is jó gyerek volt kiskorában , és a gyerekük meg ilyen rosszcsont lett?

Mi így vagyunk.Kitől örökölhette?

2010. ápr. 8. 13:43
Szerintem az a legfontosabb hogy Te biztos legyél benne hogy mik a határok mi az amit Te még megengedsz és ezt MINDIG tarts be. Ha nem úgy viselkedik egyszer figyelmeztesd utána jelölj ki egy állandó helyet ahol csak annyi percet üljön amennyi éves . persze először elfog menni onnan de te szép nyugodtan visszateszed. annyi perc múlva ahány éves odamész hozzá elmondod miért ült utána bocsánatot kell kérnie ha nem akkor megint annyi időt ül még egy idő után elég csak a figyelmeztetés.Nekem bevállt a kölykökkel akikre vigyázok. Jó is ez a supernanny műsor :). A legfontosabb hogy Te nyugodt légy miért is idegeskednél nem Neked van bajod neki :).
44. tinti8
2010. ápr. 8. 13:39
sziasztok nagyon nehéz manapság rendesen nevelni a gyerekett és ami gáz hogy van mikor szemem látára a tanár okitota a kis elsöst aki szidta a saját anyát hogy " k..anyát..." öszintén retegés hogy ilyen közegben van a lányom nap mint nap tudják ezek csunya dolgok és megbeszéljük mindig mit szabad mit nem itt is azért van hiszti nálunk játékválogatás a bünti
43. Sirga
2010. ápr. 8. 13:33
Nálunk az válik be a legjobban, ha sikerült megőriznem a hidegvérem, és higgadtan, látszólagos nyugalommal - mintegy ellensúlyozva az ő hisztijét -, csöndesen megkérdezem, mi a baj.(Természetesen a kérdés a körülményektől függően más és más.)Ilyenkor eleinte még a saját vérmérséklete szerint reagál, de 1-2 mondat után a hiszti okafogyottá válik, és ő maga is megnyugszik. :)
42. giga455 (válaszként erre: 36. - 223cf40dc0)
2010. ápr. 8. 13:32

Igazából az enyémnél se viselem a hisztit, de én legalább megpróbálok tenni ellene.

Ő meg egy kis műbalhéra teljesít minden hülyeséget a gyereknek. Nem akar oviba menni, akkor megy a hiszti, és nem megy oviba... érdekes hozzáállás...

41. giga455 (válaszként erre: 32. - Ritamoto)
2010. ápr. 8. 13:28

nem semmi kis méregzsák :)

félek az enyém is ilyen lesz :( felköthetem a gatyómat...

Nálunk is szokott lenni olyan sivalkodás, és hiszti, a szomszéd azt hiszi hogy verjük a gyereket.

Komolyan már aláírást akar gyűjteni, és feljelenteni a gyámügyön :(

40. MMMaya
2010. ápr. 8. 13:28
Én beküldöm a szobájába, van egy bünti fotel, ha hisztizik, csapkod, akkor ott kell csücsülnie míg meg nem nyugszik. Ha már lehiggadt megbeszéljük miért is volt ez.
39. bige (válaszként erre: 33. - Cservenák Vali)
2010. ápr. 8. 13:27

a gyerekek soha nem viselkednek egyformán otthon és az iskolában. valahol ki kell magát tombolnia. az a jobbik eset, ha ezt otthon teszi.


nekem a nagyobbik lányom 1x próbálkozott trágársággal. kimosattam a száját szappannal

38. ritamoto (válaszként erre: 33. - Cservenák Vali)
2010. ápr. 8. 13:27

Nálatok már bekavar a kiskamasz kor, ahol a kortárscsoport( osztálytársak) a szent, és a szülő a hülye.Ki kell bírni, de pont az a baj, hogy ráhagyni meg nem lehet, de hát nem verheted agyon, a szép szó meg nem használ.

Nem tudok tanácsot adni, bocsi...ha tudnék, akkor nem indítotam volna ezt a topicot...:-)

37. giga455 (válaszként erre: 17. - Ritamoto)
2010. ápr. 8. 13:25

:)

A fogmosásért nálunk is megy már a hiszti.

Nálunk ha valami "kárt" csinál pl. kiönti a vizet, én feltöröltetem vele. Persze ő még kicsi, szóval segítek neki azért.

Próbáld azt, hogy ha hisztizik akkor mondd neki, hogy így nem érted mit szeretne, nyugodjon meg és szépen mondja el mi a baj, mit szeretne kérni. De ne engedj a hisztinek különben ő "nyer". Azt meg pláne ne hogy megüssön! Próbáld büntibe tenni, és azt is mond meg neki, hogy mennyi ideig kell ott maradnia pl. 5 perc(ne órákra!). És ha letelt, akkor guggolj le hozzá, és mond neki, hogy azért kellett ide ülnöd, mert:...

Nemtom milyen adóitok vannak, de szokott lenni ilyen műsor, hogy segítség gyerekeim vannak. Nagyon jó használható ötletek vannak benne.

36. 223cf40dc0 (válaszként erre: 31. - Giga455)
2010. ápr. 8. 13:25
:DD ugye?? mert az enyémet elviselem és nevelem, de a másét azért ne legyen már kötelességem!
35. bige (válaszként erre: 32. - Ritamoto)
2010. ápr. 8. 13:25
nem neki lett igaza, mert nem kapott vizet:)
2010. ápr. 8. 13:24

Amúgy az én fiam az oviban egy nyuszi, és más idegen helyen is.Csak itthon és a nagyinál meri így elengedni magát.

( olvastam, olyat is, hogy az a jó ha ilyen itthon, mert a gyerek akkor és ott rossz, ahol biztonságban érzi magát.)

2010. ápr. 8. 13:23
nekem az a véleményem ,hogy a mai gyerekek nevelhetetlenek,mert amit az iskolában eltanul néhány rossz kölyöktől az elképesztő,nekem a lányom 12 éves lesz októberben tehát ötödikes az iskolában igazugatói dicséretben részesül magatartásból otthon meg igazgatói intőt érdemelne az is kéttszer aláhúzva mert egyszerűen időnként ugy beszél velünk mint más a kutyájával sem beszél néha elviselhetetlenül beszél nyomdafestéket nem türően mert azokat mind az iskolában hallja,mert otthon még egyszersem hangoztak el azok a szavak amiket ő mond kislány létére.Most adjatok tanácsot ebben az ügyben ha tudtok. Köszönöm előre is. További szép napokat mindenkinek.
32. ritamoto (válaszként erre: 27. - Bige)
2010. ápr. 8. 13:20

Naponta 20x megbeszéljük, hogy ő már okos nagyfiú,és anya olyan büszke rá, mikor szépen viselkedik, ügyesen játszik, de amikor kiabál, csapkod, akkor nagyon szomorú vagyok .Elmondom, hogy ha szeretne valamit, hogyan kell kérni, még vissaz is kérdezek, és szépen el tudja mondani.De "éles" helyzetben az egészet elfelejti, és jön a dühroham.

Egy példa: "anya adjál már vizet".Én erre:hogyan kell szépen kérni?( Már 100x megbeszéltük előtte)Erre ő: ( és már kezdődik is)akkkor nem is kell, csúnya vagy, hagyjál békén, elrohan és becsapja az ajtót.

Próbáltam azt is hogy nem hallom meg , ha csúnyán beszél, vagy csúnyán kér, de a végeredmény ugyanaz, akkor is úgy felhúzza magát hogy elrohan, bevágja az ajtót.Inkább nem iszik, de akkor is neki legyen igaza.:-)

Ördögfióka...

31. giga455 (válaszként erre: 22. - 223cf40dc0)
2010. ápr. 8. 13:20

hű!

Na az én sógornőm gyereke is hasonló :(

Ide azóta nem jöhet amióta hisztijében majdnem megdobta az akkor még 7 hónapos fiamat, és megtaposta a játékait :S

Akkor mondtam anyósnak, hogy ide legközelebb csak akkor hozza, ha az anyja megtanította normálisan viselkedni...

2010. ápr. 8. 13:15
Nekem annak idején egy pohárka hidegvíz volt a megoldás. Okos szó és rábeszélés nem segített.
2010. ápr. 8. 13:12
az a baj, hogy mindíg elmegy a végsőkig, és nem lehet megelőzni, mert olyan hirtelen dühbe gurul, 1 pillanat alatt.
28. correct (válaszként erre: 24. - Ritamoto)
2010. ápr. 8. 13:11
Nevelési tanácadó. Ha nem tudsz rácsapni a fenekére.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook