Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennétek, ha 2, 5 hónap után sem fizet ki a főnökötök? fórum

Mit tennétek, ha 2, 5 hónap után sem fizet ki a főnökötök? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. 3c0814215c (válaszként erre: 34. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 18:32
No, azért a telefonmarketinget nem mindenki tartja tisztességes munkának. Engem pl. nagyon bosszant amikor a magántelefonomon, vagy a céges telefonomon munkaidőben zaklatnak. Milyen jogon? Én bizony igen nyersen elutasító vagyok ilyen esetekben.
2009. dec. 15. 18:24

Én is örülök, de azért az örömöm nem teljes.

Egyrészt, nagyon bánt, hogy tisztességes munka után így kell a pénzem kiharcolni.

No meg bosszant, hogy még mindig sumákol, mert nem küldte el asz összes pénzt.

De esküszöm, ha hétfőig nem jelentkezik, akkor tönkre teszem az egész cégét.

Kíváncsi leszek, mit fog akkor csinálni.

Netán elmegy több műszakba dolgozni?


Viszont ha valakit érdekel, hogy melyik ez a cég, annak priviben nagyon szívesen megírom.

Vigyázzatok, nehogy hasonlóan járjatok Ti is.


Egy biztos: a meghunyászkodás helyett a határozott fellépés sokkal kifizetődőbb.

33. 3c0814215c (válaszként erre: 32. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 17:21
Nagyszerű!
2009. dec. 15. 17:16

Hát már azóta eljött a "jövő hét kedd".

És örömmel mondhatom, kaptam pénzt. De persze nem az összeset.

Kaptam tőle egy levelet is, melyben közölte, hogy péntekig pontos kimutatást fogok kapni, s ha még jár pénz, akkor azt is küldi illetve utalja.

Hát a kimutatás azóta sem készült el.

Kérdőre is vontam e miatt. Meg hát keveslem ezt a pénzt. Elvégre én több 100 ezer Ft-ot hoztam a cégnek az elvégzett munkám alapján.

Ja és az ügy pikantériája, hogy mivel a saját telómról dolgoztam, azóta is hívogatnak az ügyfelek.

Úgy hogy még nem fogom abba hagyni. Megírtam neki,l hogy sorban fel fogom hívni az ügyfeleket, s majd én elkészítem azt a bizonyos kimutatást ami szerint nekem még jár pénz.

Jelenleg itt tartunk. Még 1-2 napig várok, hogy mit lép. Ha nem mozdul, akkor majd én fogok.

Feljelenteni nem akarom. Legalábbis hivatalosan nem. A hátam közepe sem kívánja a hivatalos procedúrát és utána járást. De bizonyos helyeken ugye tehetek feljelentést névtelenül is...

31. manul (válaszként erre: 29. - Doxikri)
2009. dec. 15. 17:08

Igazad van a zaklatással kapcsolatban!

Szerintem nem szabad nyíltan"nekimenni",mert abból nagyobb baj is lehet!

30. manul (válaszként erre: 25. - Manul)
2009. dec. 15. 17:05
A Munkaügyi Felügyelettel nem lehet cicózni, büntetnek ha kell,ha nem!Nagyon sok feltételnek kell eleget tenni.Sajnos volt alkalmam néhány ellenőrzésen részt venni,így azt tudom tanácsolni,hogy érdemes kicsit megkeseríteni az életét,mert ha nincs minden szabályosan precizen adminisztrálva,illetve az alkalmazottak jogai sérültek,akkor annyi neki!Ha csak kellemetlenséget okozol az is elégtétel!Ne hagyd Magad!
29. doxikri (válaszként erre: 25. - Manul)
2009. dec. 15. 17:02

Én is feljelenteném, mindentől függetlenül....és én alapvetően optimista vagyok, de kíváncsi lennék arra a jövő hét keddre!!!


A zaklatással, ha tényleg meg akarod tenni, vigyázz, mert ott rövid távon te húzhatod a rövidebbet!

28. 3c0814215c (válaszként erre: 27. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 17:01
Tizet teszek egy ellen hogy nem fogod megkapni keddig a pénzt.
27. ginaanyus (válaszként erre: 25. - Manul)
2009. dec. 15. 17:00

Kösz az együtt érzést.

Hát jelenléti nincs, mivel otthonról dolgoztam. Az elvégzett munkát is max. az interneten elküldött jelentéseimmel tudom igazolni. Ez meg ugye kevés.


évekig én is munkáltató voltam. Bizony volt olyan, hogy nem ment a bolt, és kölcsön kellett kérnem, hogy kifizessem az alkalmazottaim.


De az ügynek még nincs vége...

26. doxikri (válaszként erre: 17. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 16:58
Attól a munkügyi felügyelőségen még feljelentheted. A bejelentés miatt...csak, hogy legyen valami "örömöd" is bennne!
25. manul (válaszként erre: 21. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 16:53

Fingasd meg jól a mocskos kis szarzsákot!

Jelentsd fel,kérj vagyonosodási vizsgálatot ellene,mószerold be az APEH-nál!

A munkaügyi Bíróság munkavállaló párti!Gondolom nem írtál alá bérjegyzéket,jó lenne,ha rendelkeznél jelenkéti ívvel,vagy az elvégzett munkát igazoló anyagokkal.Mindent bizonyítanod kell,és ha ezek megvannak irány a bíróság!

Ne hagyd annyiban!

Mi munkáltatók vagyunk,de ha nem ennék akkor is kifizetném az alkalmazottam bérét,amiért megdolgozott!Az ilyen gerinctelen férgek miatt tart itt ez az ország!


Bocs egy kicsit felhúztam magam!

24. 3c0814215c (válaszként erre: 23. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 16:50
Nagyszerű! A végén kicsit csalódtam. Ez eredmény? Ígéret eddig is volt. Végül megkaptad?
23. ginaanyus (válaszként erre: 22. - 3c0814215c)
2009. dec. 15. 16:43

Hát egyszerű.

Közöltem vele, hogy én nem megyek bíróságra a pénzemért, nekem nincs annyi időm. Viszont ha nem fizet ki, akkor úgy megkeserítem az életét, hogy kínjában felköti magát.

Az ötleteim: az egész környéket tele rakom olyan kiírásokkal, melyben leírom, hogy ő és a cége csaló, szélhámos.

De még a házból sem fognak tudni kimenni, sem ő sem az anyja, de még a felesége sem, mer megyek utánuk, és végig kiabálom az utcán , meg a boltokban, hogy tolvajok,m csalók.

Persze kérdőre vontam, hogy egy hívő ember hogy tehet ilyet????

Szerintem biztos el fog kárhozni.

No erre tényleg betojt.

Azt ígérte, hogy a következő hét végére kifizet.

Én persze kötöttem az ebet a karóhoz, hogy az késő, idáig türelmes voltam. Legkésőbb szerdáig várok. Ebbe bele is egyezett, de erről kértem tőle egy írásos , céges papírt, tanúval aláíratva.

Mondtam, hogy amíg nem kapom meg, addig el sem megyünk a házból és ha kell az összes lakónak elmondom, hogy jártam vele.

Meg is lett az eredmény.

Még haza sem értünk, de már hívott telefonon, s ígérte, hogy következő hét kedd délig megkapom a pénzem.

22. 3c0814215c (válaszként erre: 21. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 16:34
Izgalmas. Igazi szappanopera. Várom a folytatást!
21. ginaanyus (válaszként erre: 18. - 3c0814215c)
2009. dec. 15. 16:21

Látom izgat a kérdés.

Hát én nem hagytam magam. Összeszedtem a kis családom, és kora délután bementem Pestre a lakására. Vagyis velem jött a kislányom, egyik nagy lányom, meg az unokám.

Könnyű volt megtalálni a lakást, és persze könnyű volt bejutni az emeletes házba is.

Az ajtónál a nagy lányom állt, az unokámmal a karjában.

Amikor bemutatkozott, rögtön tudta a főnök, hogy miről is van szó.

Persze rögtön elkezdett hadoválni és hazudozni.

Ekkor már előléptem én is és bemutatkoztam.

Mit mondjak kissé megijedt.

Megint jött azzal, hogy nincs a cégnek egy fillérje sem, s ha gondolom pereljem be.

2009. dec. 15. 16:12
Próbálj meg keresni mást akit ugyanígy átvert,akkor nagyobb az esély,hogy inkább kifizizet,minthogy feljelentsétek!
2009. dec. 15. 16:11
Zaklasdd!!!! És mellé jelentsd fel! Ezért el is "vehetik" a cégét és jól meg is büntetik!
18. 3c0814215c (válaszként erre: 17. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 16:11
?
17. ginaanyus (válaszként erre: 12. - Doxikri)
2009. dec. 15. 16:09
Köszi, de nekem most kellett a pénz. Ennél gyorsabb megoldást kellett választanom.
16. 3c0814215c (válaszként erre: 13. - 3c0814215c)
2009. dec. 15. 16:09
Ha telefonmarketinges voltál akkor van benne rutinod. :D
2009. dec. 15. 16:08

:-))

Ó nálunk gyakran történik ilyen na Istenem..nem pénzért dolgozunk hanem a munka öröméért:-))



Azért remélem még év vége előtt megkapom az agusztusban esedékes fizetésemet...

2009. dec. 15. 16:08

Több tevékenységet is folytat a cég.

-internetes adatbázis értékesítés

-pénzügyi befektetési tanácsadás, első sorban Romániában

-Romániai cégalapítás


Most tervezi:

Romániába napi rendszerességgel buszjáratok indítása, munkás busz, és bevásárló járatok.


Megtudtam, hogy a cég székhelye, tulajdonképpen a lakása.

Tudom az anyukája, sőt még a felesége nevét is. De azt is kiderítettem, hogy 2 gyermeke van, egyik a felesége előző házasságából származik.

Sőt ami leginkább ledöbbentett: Jehovisták

2009. dec. 15. 16:08
Másik lehetőség, hogy addig "zaklatod", amíg ki nem fizet.
12. doxikri (válaszként erre: 7. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 16:07

Menj a bíróságra! Mindennképpen. Most már törvénnyileg nem húzhatják az időt! Ha van szerződésed, de nem jelenntet be, akkor párhuzamosan jelentsd fel a munkaügyi főfelügyelőségnél is. Minden papírt amit onnan is kapsz, add be a bíróságra!

Én is perben állok, hasonló ügyben.

Ha tudok segíteni, írjál privit!

11. 3c0814215c (válaszként erre: 7. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 16:04
Ez már az ő problémája.
10. 3c0814215c (válaszként erre: 5. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 16:03
Ez jó. Akkor mehetsz munkaügyi bíróságra, ha létező céggel szerződtél. Adószám alapján ellenőrizhető.
2009. dec. 15. 16:02

Aznap mikor az utolsó telefonhívását vártam, egész délelőtt a neten lógtam, és nyomoztam.

El se tudjátok képzelni, mennyi információt sikerült megtudnom a cégről, és a tulajról, sőt az egész családjáról.

8. ginaanyus (válaszként erre: 6. - Russodebby)
2009. dec. 15. 16:00

No azért a csődtől messze áll.

Mint megtudtam, inkább, fejleszteni akar, bővíti a tevékenységei körét.

7. ginaanyus (válaszként erre: 3. - Russodebby)
2009. dec. 15. 15:59
Hát mint később megtudtam, a munkaszerződésem ellenére "elfelejtett " bejelenteni.
6. russodebby (válaszként erre: 5. - Ginaanyus)
2009. dec. 15. 15:58
Akkor így már beperelheted,de az sokáig eltart és akkor sem biztos,hogy megkapot a pénzed, Főleg ha csődöt jelentett a volt főnököd.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook