Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennél meg, hogy jobb legyen Magyarország? fórum

Mit tennél meg, hogy jobb legyen Magyarország? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
44. globus (válaszként erre: 43. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 11:17
Hát fogjunk össze, indítsd el! :)
43. zsoka1984 (válaszként erre: 42. - Timycat)
2011. okt. 19. 11:11
Nem is kell neki menni a hatalomnak már nem azt a kort éljük, de meg lehetne oldani csak hát igen össze kell fogni. Bár ameddig csak azt mondjuk hogy, mert a szomszéd sem jön, addig nincs is megoldás.
42. timycat (válaszként erre: 40. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 11:05

Országos szinten olyan picike molekulák vagyunk hogy hihetetlen, hívó szóra a magyar meg sosem áll fel és megy neki vállvetve a hatalomnak, vonul a Kossuth térre (kivéve ha ingyen kaját osztogatnak)


Annyit tudsz tenni, hogy a magad sorsán megpróbálsz segíteni; ha már egy emberrel kevesebben élnek segélyen már tettél valamit Magyarországért

41. timycat (válaszként erre: 39. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 11:02

itt nem arról van szó, hogy a férj keresete nem közös; nekem igényem van arra, hogy ha "pasikám rosszul viselkedik" akkor gondolkodás nélkül össze tudjak csomagolni, mert önálló életet tudok biztosítani magamnak és a gyereknek, mert van miből élnem és nem Hoxa fórumot indítani, hogy mekkora görény már a pasi, de el kell tűrnöm, mert ő tart el...


Ami meg az anyai gyerekélethosszigtartó tutjgatást illeti, na az ilyenekből lesznek a szerencsétlen, lúzer kölykök... igenis menjen bölcsibe, oviba, suliba... játsza le a saját kis harcait, tanulja meg, hogyan kell viselkedni közösségben, hogyan viselkedik a közösség vele... nem otthon pátyolgatni; ezzel csak neki ártasz; attól meg hogy egy nő dolgozik még nem lesz rossz anya, aki nem tud a gyereknek elég szeretetet adni

2011. okt. 19. 11:00
Az egészben a lényeg hogy megoldani senki nem akart semmit. Ezalatt nem az iskolába nem járásra gondolok. Ezek szerint tényleg naiv vagyok, jó nekünk magyaroknak így ahogy van. Na ezért olyan az ország amilyen.
39. zsoka1984 (válaszként erre: 34. - Timycat)
2011. okt. 19. 10:55

Én azért gondoltam ezt hogy az anyukat vagyis a szülök neveljék a gyerekeket és ne csak az iskola az utca. Mert én úgy érzem hogy először is érzelmi biztonságra van szüksége a gyereknek és csak utána anyagira.

Én ha nem dolgoznák akkor sem érezném magam kitartottnak mert szép is volna ha férjem keresete nem volna közös.

38. MissHeart (válaszként erre: 32. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 10:50
Bocs hogy beleszólok, ez nem az ő realitása, hanem az ország vezetőié...
2011. okt. 19. 10:50
Annyira lesarkítjátok amit írtam fekete-fehér.
2011. okt. 19. 10:49
további szép napot :)
2011. okt. 19. 10:49

"Az ésszerű ember igazodik a környezetéhez. Az ésszerűtlen ember magához igazítja a környezetét. Az ésszerűtlen emberek viszik előre a világot."



George Bernard Shaw

34. timycat (válaszként erre: 18. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 10:48

az miért normális hogy "anya" max 4 órát dolgozik? Ettől jobb lenne bárkinek is? Én nő vagyok, anya vagyok, de qrva sz@rul érezném magam HTB-ként, kitartottként, mert pottyantottam 1-2 gyereket... ez a gond az emberek sírnak, fel kell kelni (ágyból, szgép elől, fotelből stb) és el kell menni dolgozni; ha 50km odébb van melóhely akkor oda.


Azzal hogy pl a gyerekedet nem engeded suliba, amíg nem változik a helyzet nem sokra mész; senkit nem zsarolsz meg vele; max elővesznek "kiskorú veszélyeztetése" miatt

33. genlips (válaszként erre: 28. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 10:48
mondd csak, azzal, amit te itt le írsz mi, de az égvilágon MI az, ami megoldódik????????
32. zsoka1984 (válaszként erre: 24. - Genlips)
2011. okt. 19. 10:48
A te realitásod az hogy elnyomni a szegény embert a kiszolgáltatottat.
31. genlips (válaszként erre: 25. - E16fe97baf)
2011. okt. 19. 10:47
csinálj magadnak, ha olyan egyszerű
30. globus (válaszként erre: 15. - Jk)
2011. okt. 19. 10:47
Nem biztos, azon nevettünk, hogy pl. a Soproni sör ára Írországban veri a Guinnessét :) Nyilván nem azért, mert jobb.
29. genlips (válaszként erre: 18. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 10:46
leszbikus párokkal, szinglikkel mi történjen? éljenek éhbérből?
28. zsoka1984 (válaszként erre: 20. - Genlips)
2011. okt. 19. 10:45

Nem vagyok naiv csak kíváncsi ki hogy látja ezt a problémát? Én teszek értük azzal hogy megtermelem azt amit tudok és azt rakom az asztalra.

De például azzal amit te írsz semmit nem lehet megoldani.

2011. okt. 19. 10:45

Nem akarok kizárólag "magyar" ételeket enni.

Minőségi ételeket akarok enni és sokszor nem fedi a kettő egymást. Sőt, olyasmit is akarok enni, ami ebben az országban nincs.


Elég lenne, ha mindenki minden jövedelme után befizetne minden adót, az már lendítene elég sokat a gazdaságon.


Másrészt viszont semmi, de semmi bajom a "külföldi" ezzel-azzal, mint senkinek nem lehet, aki képes felfogni, hogy ez az ország sem egy különálló bolygó. Valami nem rosszabb csak attól, mert 900 km-rel odébbról származik.

26. genlips (válaszként erre: 10. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 10:44
hahahahaaa, édes szívem ezt államosításnak hívják és diktatúrának. tsz-t meg szmk-t nem akarsz?
25. e16fe97baf (válaszként erre: 24. - Genlips)
2011. okt. 19. 10:43
igazad van...de legyen munkapiac!
24. genlips (válaszként erre: 6. - Enya78)
2011. okt. 19. 10:42

kedves Enya, az államnak nem a támogatásból élő családok kellenek! azért ilyen alacsony, hogy lehetőleg ezzel visszakényszerítsen a munkapiacra, ja és minél hamarabb. hogy adót fizess.

ne érts félre, nem az államot védem. reálisan látok.

2011. okt. 19. 10:41
Sírjatok csak...csináljatok 100ezrekből Karácsonyt,egyetek ájulásig,utána meg leskelődjetek,és szidjátok a rendszert!Csak így tovább!
2011. okt. 19. 10:39

Én porig rombolnám, és új társadalmat építenék fel ha lehetne ilyet tenni. Mert a mostani felfogás, az emberek és a politikusok egyaránt nem jó irányba haladnak.


Régi eszmék, erkölcsök, és értékek ma már semmit nem érnek! Mindennek a pénz a mozgató rugója, pedig az élet nem csak ebből áll. Hol van már az emberek közti tisztelet, szeretet, megbecsülés, elfogadás, és a jó szándék? Ezek már azonos társadalmi rangúak között sincs meg, nem hogy egy diplomás és két kezi munkás között. Addig, amíg az emberek nem értik meg azt, hogy mind eggyek vagyunk, egy bolygón élünk, és mindenkinek egyformán tenni kell a jóért, gondolok itt arra pl. hogy nekünk egyszerű polgároknak le kell mondanunk dolgokról, akkor a vezetőknek és jó módban élőknek is legyen részük a lemondásból. Lopnak, csalnak hazudnak, kizsigerelnek a luxusért, míg a másik földönfutóvá válik.

Ezen kell változtatni, addig nem lesz jobb. Mind egyek vagyunk, legyenek a törvények mindenkire egyformán kiszabva. Bevezetném az egységes béreket. Jól hangzik a tv-ben, hogy 200 ezer az átlagkereset, de az úgy annyi, hogy az egyik keres 500 ezret a másik meg 60-at. Csak nem mindegy hogy melyikből kell megélni.


Szóval összefoglalva, ez az ország, de még a világ is akkor lesz jobb, ha majd jön egy nagy meteor, elsöpri az életet a földről, és amikor újjá születik a föld, új élet jelenik meg rajta, új társadalmak jelennek meg, akik talán más értékrendek szerint élnek majd, és jól csinálják.


Addig viszont álmodik a nyomor... vagy totális az egész emberiségre kiható agymosás!!!

Ez az én véleményem.

21. ade3888e36 (válaszként erre: 10. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 10:39

Uram Isten! Ezt beleírhattad volna az első hozzászólásba hogy egyből tudjam, semmit sem tudsz sem a makro-, sem a mikroökonómiáról.

Besza, behu.


Azért gondolom történelmet tanultál. Elég ha visszatekintünk a ketté vált Németországra ahol is a keleti blokk úgy gondolta hogy majd saját erőből mindent megold. Remélem feltűnt a kontraszt.

20. genlips (válaszként erre: 5. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 10:39

ha ennyi benned az ambíció, menj politikusnak. egyébként pedig az elkeseredettség és naívság (csúnyább nevén az ostobaság) beszél belőled.


tessék, tegyél valamit a gyerekeidért! ne dolgozz, amíg meg nem valósul egy (nem mind! ne légy naív...) pontod!

éhenhaltok...

19. ade3888e36 (válaszként erre: 1. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 10:33

"Mit tennénk meg a gyerekeinkért?" - ez elég nagy mártírkodásnak tűnik. Nem azért vagy a Földön hogy a gyerekeid előtt elsimítsd az utat, hanem hogy a saját életedet megéld. Mi lesz veled ha rááldozod az életed és még 40 éves korában is istápolgatod meg támogatod minden téren. Nem azt mondom hogy ha kő gazdag vagy akkor ne vegyél neki házat, autót, miegymást, de gondolom nem vagy az ha ilyen problémáid vannak az országgal. Aztán meg keseregsz majd magadban hogy "az egész életemet rájuk áldoztam és közben elfelejtette megélni a saját vágyaimat. most meg már felém se néznek" Most talán azt hiszed hogy ez nem fordulhat elő de honnan tudod hogy nem dugnak egy szép napon egy kedves kis otthonba, mert túl nagy teher vagy nekik? Nem létezik ilyesfajta kötelesség. Tisztességre nevelni, taníttatni, etetni az kötelesség.


Az ország problémája egy kollektív probléma. Magánszemélyek nem oldhatják meg. A multik meg az export elleni rebellálás csak cirkusz. Nem fogod porba dönteni a Tescot azzal hogy nem vásárolsz külföldi termékeket mert a szegényebb emberek az olcsóbbat preferálják és az export olcsóbb. Egymáson sem tudnak felül kerekedni a multik, a kis magyar gazdácskák, már bocsánat a jelzőhalmozásért, nem tudnak keresztbe tenni a multiknak. Az országnak meg az ÁFÁból meg az SZJA-ból van a legnagyobb bevétele. Ha visszavetjük a forgalmat azzal hogy nem engedünk be német húst meg a génszennyezettnek csúfolt termékeket, akkor nem biztos hogy a beszedett plusz multiadók fedezik a kiesést. Plusz a multik kivonulásával jelentkező gigászi méretű munkanélküliek tábora tuti nem fog fogyasztani ami további bevételcsökkenést jelent.


Segíteni a devizásokon? Mégis hogyan. Egyetlen állami bank van amit Magyar Nemzeti Banknak hívnak és tuti hogy onnan egy devizás sem vett fel hitelt. A többire nem sok ráhatása van az államnak. Írhatsz szívhez szóló sztorikat az OTP-nek hogy egy 7 gyerekes család lakik a pincédben, de gyanítom, tojni fog rá.

18. zsoka1984 (válaszként erre: 11. - Enya78)
2011. okt. 19. 10:32
Én az anyukák munka vállalást max. 4 órában tartanám normálisnak, sőt igazából a férfiak keressenek jóval többet, hogy az anyáknak ne kelljen dolgozni menni. Aki pedig egyedül neveli az kapjon jóval több támogatás a gyermekek után.
2011. okt. 19. 10:31
Gyerekek! Itt nem politizálunk, mert szerintem ez már azon a szinten van.
16. 432d0af620 (válaszként erre: 13. - Enya78)
2011. okt. 19. 10:26
akinek nem inge, ne vegye magára
15. Jk (válaszként erre: 8. - Globus)
2011. okt. 19. 10:26
érdekes, hogy a magyar termék külföldön olcsóbb, mint Magyarországon...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook