Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyünk a felettünk lakókkal, két gyerekük van éjjel-nappal örjöngenek? fórum

Mit tegyünk a felettünk lakókkal, két gyerekük van éjjel-nappal örjöngenek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
99. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 94. - Orsóka23)
2009. jan. 13. 12:42
Hát valakinek csak mennie kell kenyeret sütni. A pletykás öregasszony meg hogy kerül ide? Az is zajtarhelést jelent?
98. 05ca69913d (válaszként erre: 97. - Orsóka23)
2009. jan. 13. 12:34
Azért azt szerintem ki lehet bírni, mert nem lehet a gyereket leszögezni. De sajnos mi erre kelünk, erre fekszünk, így elég nehéz. Meg néha már a frász jön ránk, mikor valami leesik a földre, borzasztó csörgés hallatszik le, az asztaltologatás is mindennapos persze hétvégén, amikor mi is otthon vagyunk, mert hétköznap napközben én is leszarom, hogy mit csinálnak, de hétvégén mi is pihenni szeretnénk, csakhogy nem nagyon lehet...
2009. jan. 13. 12:30
Egyébként nem azt írtam hogy reggeltől estig szaladgálnak, hanem azt hogy van egy olyan fél óra. És nem is minden nap, csak néha rájuk jön!
96. Orsóka23 (válaszként erre: 93. - Emagdi)
2009. jan. 13. 12:27
Minden áldott nap lent vagyok velük, akár órákat is még ebben a szar időben is.
95. 05ca69913d (válaszként erre: 91. - Emagdi)
2009. jan. 13. 12:27
az az igazság, hogy egyszer már szóltunk, aztán nem győztek elnézést kérni, de azóta is ugyanaz megy, szóval inkább nagy nehezen elviseljük, de nem akarunk mi sem senkivel haragot, nem akarjuk megbántani őket, mert amúgy rendes család lennének.
94. Orsóka23 (válaszként erre: 88. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 13. 12:24

Ottokár.:

Miért te mész dolgozni,vagy a szomszéd hogy nekem legyen fűtésem meg kenyerem? Ne nevettes már! Van férjem, aki napi 8 órát dolgozik egy gyárban, én meg gyesen vagyok! Alattunk meg egy vénasszony lakik, akinek a pletykán kívül semmi más gondja! Mást sem érdekel, és nem is érdekelt mióta itt lakunk, hogy az én férjem kipiheni e magát amikor éjszakás, vagy a gyerekek tudnak e aludni pl. délben. Hidd el van más is aki tojik az egészre!

93. emagdi (válaszként erre: 84. - Orsóka23)
2009. jan. 13. 12:21

csak azt nem értem, ha a gyerekeidre rájön a rohangálhatnék, miért nem viszed le a ház elé vagy a játszótérre őket, amíg el nem fáradnak annyira, hogy ne a lakásban dübörögjenek?


könnyű ráfogni, hogy majd megszokja az alattad lakó, és hogy nem tehetsz róla... de szerencsétlen gyereknek is jobb lenne, ha mozgásigénye van, akkor azt ne az ötven négyzetméteres panelben kelljen levezetnie.

92. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 89. - Orsóka23)
2009. jan. 13. 12:13
Legtöbbször nem féléves gyerekről van szó hanem jóval idősebbekről akiknek már meg kell tanítani az együttélés szabályait. És azt is hogy a lakás mire való mert nem rohangászásra, dobogásra.
91. emagdi (válaszként erre: 86. - 05ca69913d)
2009. jan. 13. 12:12

elég rosszul hangzik.

próbálj meg nekik megint szólni, bár nem hiszem hogy lenne értelme, valószínű ők maguk sem bírnak a gyerekeikkel.. :(

90. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 72. - 94f5071827)
2009. jan. 13. 12:09

"nem tudom miért kell egy magnót teljes hangerővel hallgatni, szerintem azt a hangos zenét nem is lehet élvezni, hiszen csak a dobszó dominál"


És a fejhallgatót is feltalálták már elég rég. Arról nem is beszélve hogy akkor csak a zenét hallja az illető és nem a külső zajokat is.

2009. jan. 13. 12:03
Egy fél éves gyereknek nem lehet megmagyarázni, hogy ne ordítson. Se beszélni, se mutogatni hogy mi baja van neki nem tudja. Ha nem éhes vagy nem szomjas csak találgat az ember. A 4 évesnek talán meg tudja magyarázni. De néha annál jobban csinálják. Nem gondolod, hogy a másiknak is kellemetlen a helyzet, nem csak nektek? Egyébként szerintem a gyereket nevelő szülők álma nem egy panel, csak éppen nem adatik meg az a helyzet, esetleg háttér, hogy családi házat vegyenek!
88. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 84. - Orsóka23)
2009. jan. 13. 12:01

"Ki nem szarja le délután"


Az pld akinek éjszakára menni kell dolgozni hogy legyen neked fűtésed, meg áramod meg legyen kenyered másnap.

87. d0a7a517d6 (válaszként erre: 84. - Orsóka23)
2009. jan. 13. 11:58

Szia Orsi!


Írtam neked privit!

Kemény dió!

A panelba minden áthallatszik.

Én is laktam panelba és a szomszédunk bármit csinált hallottuk. A szomszédodnak tudnia kéne,hiszen voltak neki is kicsik a gyerekek . Nem hinném,hogy bárki is bunkónak tartana!

2009. jan. 13. 11:46
Komolyan, akkor jó, ha nem vagyunk otthon. A felettünk lévőnek már 2 gyereke van. A kisebb kb. fél éves múlt, van hogy egész nap sír, már nem tudjuk mi a p...a baja van, hajnalban kezdi és az esti filmnél is tisztán hallatszik az üvöltése. Közben a másikból kb. 4 éves lehet, nem lehet kivenni az elemet, reggel 7-kor kezdődik, hogy rohangászik a lakásban föl-le, hallatszik éppen hol jár, minél nagyobb, annál hangosabban dübörög. Egyszer már szóltunk nekik, hogy jó lenne leállítani a gyereket, mert kibírhatatlan ahogy rohangászik. Semmi nem történt, ugyanúgy meg minden. De az is tök jó, hogy amikor a kisebb gyerek hajnalban rákezdi, úgy fél óráig egyedül van, majd nagy duzzugva bemennek hozzá, persze ezt is lehallani, mekkora sebbel-lobbal rohannak be a szobájába. Kész vagyunk tőlük, néha már a radiátort is meg kell verdesni, hogy elég már!
2009. jan. 13. 11:38
Ja És egyébként mindannyian voltunk gyerekek, és nem hiszem hogy senki sosem csinált olyat ami másnak nem tetszett. Nem volt mindenki mintagyerek,és nem is lehet mindenki az.
2009. jan. 13. 11:32

Komolyan mondom ezt nem értem. Itt az a vélemény van többségbe, hogy szólni a szülőnek, a szülő a hibás, nincs megnevelve a gyerek. Mert zavarja a szomszédokat.

Van egy másik kérdés, ahol pont a másik fél kérdezi, hogy zavarja a szomszédot a gyerek szaladgálása, mit csináljon. A válaszok: beszélj a szomszéddal, ne foglalkozz vele, ...stb.

Akkor most mi van?

Nekem is van két gyerekem, az egyik 4 éves múlt, a másik most töltötte a kettőt ráadásul fiú mindkettő. Rájuk is rájuk jön a félóra néha. Panelba lakunk. Eleinte én is csak tűrtem amikor szóltak. Próbáltam őket csitítani, elfoglaltságot találni nekik, leültem velük játszani. De nem mindig használt. Kiabáltam velük, akkor azért szóltak. Akkor most hagyjam hogy szaladgáljanak, vagy kiabáljak rájuk. Mert a szép szót néha elengedik a fülük mellett. Mielőtt belém kötne valaki, meg vannak nevelve mind a ketten, és foglalkozva is van velük, bárhova elmehetek velük tudnak viselkedni! Ezért vagyok. De nem ülhetnek egész nap mint a feszület. Most pedig nem lehet egész nap lent lenni velük, ezt be kell látni!

Másrészről megértem az alattunk lakót is! Tudom nem kellemes. De most ez van! Majd idővel talán el tudunk menni egy családi házba. Tudom őt ez nem érdekli. De pl. neki is volt 3 gyereke. Tudja mi az, mondja is. Máskor pedig szól. Az ősszel festés volt, a gyerekek hangoskodtak, és délután fél négykor képes volt feljönni, hogy mit csinálunk, mert ő olyan hirtelen felébredt. Ki nem szarja le délután?

Megfogadtam, hogy ha legközelebb szól, még is is páros lábbal fogok ugrálni neki! Most mondhatjátok rám hogy micsoda bunkó vagyok, nem érdekel!

2009. jan. 13. 07:31

Mi is laktunk panelbe albérlőként. Még fél órája se költöztünk be, de az alattunk lévő néni már feljött-gondolom hallotta hogy új lakók költöznek-és elmondta hogy nem szeretne hangoskodást (inkábbmegfenyegette minket , h kirakat minket), még azt is megszabta hogy mikor használhatjuk a mosógépet..stb. Odaszületett a lányom, és szegény állandóan csitítgattam, hogy ne sírjon,mert hangos. Az alattunklévő állandóan zaklatott minket. Egyszer nem bírtam és én hívtam fel a tulajt, hogy mi a helyzet, és ő mondta, hogy ne aggódjuknk, ő nem fog kirakni minket, minden albérlőjét,zaklatta a néni és előbb-utóbb elüldözte. A néni igazi albérlő-gyűlölő volt. Egyszer a gangon álltam és meghallottam, hogy alattunk beszélget a szomszédjával, hogy minden albérlőt ki kéne rakni a házból, és meg kéne tiltani a tulajoknak, hogy albérletbe adhassák a lakásaikat. Másrész mi meg hallgattuk egész nap a felettünk lévő lakásfelújítást, ami több mint egy évig tartott és szó szerint egész nap fúrt. Onnan tudom, hogy mit csinált, mert a védőnő kérdezte, nem zavar hogy felettünk kisbaba született? Mondom, nem hallom a fúrástól. Akkor mondta a védőnő, hogy apuka kavicsokat flexel ketté és felfúrja,meg felragassza a falra. Mikor a kavicsokat elejtette, annak volt olyan hangja mintha üveggolyóztak volna felettünk. Mi nem szoltunk, csak türtünk.

Két évig húztuk, és mihelyt tudtuk lakást venni, léptünk. Nem is gondolkodtunk panel-vagy társasházban, irány falu, kertesház! A fiam már ide született. Imádják a gyerekek.

2008. aug. 31. 18:21
Én is jártam már így.Teljesen fel kell hangosítani a TV-t aztán majdcsak észbe kapnak.
2008. aug. 31. 16:34
Nekem is volt ilyenben részem. Tényleg örjítő!! De nekem szerencsém volt, mert akkor kezdődött a nyár és a játszótéren randalíroztak, levezették a fölös energiájukat. Aztán nem hallottam őket. Lehet kinőtték, komolyodtak??
80. o.andi
2008. máj. 23. 17:28
Biztosan szólnék nekik...nem cserélnék veled:-))
2008. máj. 23. 17:10
Nem a gyerek a hibás! A gyerekek olyanok mint a szüleik.Az a helyzet, hogy ugy látják a mostani szülők,az ő gyerekeik különbbek mint a mieink voltak. Nekünk is vannak gyerekeink,unokáink is, de már kis korukban meg kell őket arra tanitani, hogy másokra is tekintettel kell lenni.Higyjék el ,ez bevált és megértik a gyerekek nagyon is.De amikor a szülőt kellene először erre megtanitani,akkor tényleg nehéz!Pedig megbosszulja magát majd ez a szemléletük, mert ha kamaszodnak,kezelhetetlenné válnak és ők sem fognak birni velük. üdvözlettel,egy olyan, akinek sikerült.
2008. márc. 3. 14:49

Azért valamikor csak alszanak nem? Éjjel nappal?

Nekem is volt egy ismerős család, akinek több gyereke is volt, és az alattuk lakó rendszeresen feljárt, és kiosztotta őket.A végén már büncselekményre vetemedett (nemadok tippeket). Az új lakóval, aki a helyükre költözött ugyan ezt csinálja, pedig azoknak még gyerekük sincs.

A födémet tessék hibáztatni, és szigetelni, szigeteltetni.

77. kismarcsi (válaszként erre: 76. - 94f5071827)
2008. febr. 20. 17:53
De sokkal jobb a kertes.megoldottuk a problémát,nem beszélünk csak amennyit muszáj,és ne tünjünk bunkónak,viszont 2,20cm tégla kerítésünk van,és elktromos kapunk,így minimális a találkozás.persze azért néha beszélgetünk,és a gyerekeket se utáljuk.de csak módjával.nem fogunk eggyütt grillezni az biztos!
76. 94f5071827 (válaszként erre: 74. - Kismarcsi)
2008. febr. 20. 07:59
Hát minden részvétem a Tiétek! Csak tudod az a szörnyű, hogy az ember a szomszédjával nem szívesen veszekszik, meg ugye előfordul olyan is, hogy ha szólsz valamiért, akkor "csakazértis"! Sajnos ahogy olvasgaom ezt a fórumot, egyre inkább rádöbbenek, hogy a kertes ház sem sokkal jobb a panelnél, mármint a szomszédokat, és a zajt illetően, esetleg a kertes háznak az az előnye, hogy a fejed fölött senki nem ugrál, alattad pedig nem vagdalják a WC-ajtót.
2008. febr. 18. 15:51

folt.köv.és mikor találkozunk az utcán,megkérdezik :nem voltatok otthon hogy nem hallotuk a hangotokat?mit tudtok csinálni az udvarban? nem unatkoznak a gyerekek? már nagyon várom a nyarat!!!

:)))

74. kismarcsi (válaszként erre: 72. - 94f5071827)
2008. febr. 18. 15:40
Keretes házban lakom,és ha hiszed ha nem,a szomszédaim megvannak vasárnap őrűlve!reggel 8 fűnyírás,(fölváltva) ez kitart délig,és mikor azt gondolnád vége és mennek ebédelni,kijönnek az utcára és az össz.szomszéd 4-5 hiperaktív gyerekkel motorozik a műanyag motorjával.délután,mikor pihi lenne,kocsit mosnak,és nem tudom milyen fát,de fűrészelik kb.du.4-ig!(elektromos fűrésszel)azután este 6-körül,eltünnek.(Dunára,mamához,stb.)Ez kb.4 éve minden nyáron így van!azért 4,mert elötte csupa idős lakott a szomszédban,de sajna meghaltak,és fiatalok költöztek be helyettük!nem mintha én öreg lennék,de vhogy nem érdekelnek.pedig nekem is van 2 gyerekem,de érdekes,elférnek az udvarban.Ja ,és azért az utcán játszanak,mert nem tudják eldönteni melyikük parkosított, kis medencés, mászókás,homokozós,udvarába menjenek! NORMÁLISAK???
73. supin
2008. febr. 13. 08:02
Jázminka véleményét írnám
72. 94f5071827 (válaszként erre: 71. - Berdor)
2008. febr. 13. 07:46
Nem tudom, hogy a kertes házaknál hogyan működik, de a panelban van ugye egy "HÁZIREND", /nálunk legalábbis van, csak nem olvassák el!/ amibe rögzítették, hogy este 8 órától reggel 7 óráig nem lehet olyan tevékenységet folytatni /porszívózás, mosás, hangos zene, stb./ ami a többi lakó nyugalmát zavarja. Na már most nálunk ez éppen fordítva van, mert este 8 órától mosnak, porszívóznak, mondjuk nem reggel 7-ig, de általában 11 óráig biztos. A másik pedig a hangos zene, nem tudom miért kell egy magnót teljes hangerővel hallgatni, szerintem azt a hangos zenét nem is lehet élvezni, hiszen csak a dobszó dominál. De visszatérve az első mondatomra, egy kertes házban is hasonló időszakokra esik - gondolom - a "csendrendelet", és senki nem szólhatna azért, mert délelőtt 11 órakor valaki füvet nyír. Igaz, hogy nem egy kellemes a fülnek, de hát ennyi tolerancia azért kellene hogy legyen szomszédok között. Én a nappali zajok közül csak a hangos zenére tudok kiakadni, és gondolom ezzel nem vagyok egyedül, amikor a TV-t teljes hangerővel sem hallom, ugrál alattam az ülőgarnitura, mert a szomszéd asszonyom "süket"!
71. berdor (válaszként erre: 69. - 94f5071827)
2008. febr. 12. 15:18

mondjuk vicces lenne az éjjeli fűnyírás, bár teliholdkor nem kizárt :D

Na a viccet félretéve, a paneles 3 évem alatt az alattunk lakó mindig éjszakás volt és ezért elvárta, hogy nappal csendben legyünk. Szerinte nem voltunk, pedig csak ketten laktunk ott a barátommal. A másik pedig az, amikor a kertes szomszéd közli valakivel, hogy ő bizony ebéd után lefekszik aludni és zavarja a fűnyíró hangja, vagy nem kel korán és 11 előtt ne nyírja senki a füvet. Ez nyilván a két sarok, de sajnos ez a fajta hozzáállás az alkalmazkodás maximális hiányáról tanúskodik.

Sajnos a panel átka, hogy szimbiózisban élsz magadon kívül még 50-100 emberrel....

70. Jázminka (válaszként erre: 66. - 94f5071827)
2008. febr. 12. 14:22

A mese szót az érti,akinek szántam,tehát ennek itt ilyen formában nincs helye.Csak sejtem,hogy a panaszkodóknak nincs gyereke,az adatlapukból.Ez egy dolog.

A jóindulatú szó megintcsak annak lett küldve,aki engem rosszindulatúzott.De nem probléma ez sem.Csak olvasd végig,és megérted.

Egyébként meg már magam sem tudom miért foglalkozom én más problémájával,mert az én gyerekeim nem zavarnak senkit,egyébként is mindíg kertesben laktunk.Csak átéreztem védeni szerettem volna azokat,akik ebben a "zajos" cipőben járnak.

Csak még az zavar,hogy néhányan elfelejtették,hogy egyszer ők is voltak gyerekek.-És nem biztos,hogy a legjobbakból valók.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook