Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek, hogy ne vizesedjen a fal, ne párásodjon az ablak és ne penészedjen minden? Szavo sprayt használok, de hetente kell, az a baj. fórum

Mit tegyek, hogy ne vizesedjen a fal, ne párásodjon az ablak és ne penészedjen minden? Szavo sprayt használok, de hetente kell, az a baj. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. Meliga
2010. nov. 19. 09:39
a parom hasznalja,neki a falak fenn nedvesednek,elotte peneszes volt,most mar nem az. a fal most sem teljesen szaraz,napokozben latszik egy kicsit sotetebb ott a fal, ahol nedves.latvanyos mennyisegu viz gyullik ossze egy het alatt,kb 1,5 liter.igaz napkozben nem fut ha nincs otthon.
31. szecsilla (válaszként erre: 23. - 3dbc3a8de7)
2010. nov. 19. 09:39
az olaj, ha jól láttam, olyan 1000ft körül van, más nem kell hozzá csak víz, egy szórófejes palack és valami, amivel majd letörölöd.
30. dorka79 (válaszként erre: 24. - Meliga)
2010. nov. 19. 09:33
Tényleg összegyűjti a vizet,de a penész nem szűnik meg a használatától sem.Szerintem is először magát a penész gombát kell kezelni,de nagyon nehéz végleg elbánni vele!
29. 3dbc3a8de7 (válaszként erre: 24. - Meliga)
2010. nov. 19. 09:28
Te használod?
28. globus (válaszként erre: 12. - Nyafa)
2010. nov. 19. 09:25
Sajnos, éppen ezt akartam írni... egy ismerősöm nem fűti az előszobát, hanem a konyhából kinyitja az ajtót, hogy majd kimegy a meleg. De a konyhában állandóan főz, gőzöl, a gőzös levegő azonnal lecsapódik a hideg előszobában, folyik az ablakon a víz. Csakis az egyenletes hőmérséklet, és a párás műveletek csökkentése segíthet.
27. gatto4 (válaszként erre: 23. - 3dbc3a8de7)
2010. nov. 19. 09:02
Pedig az is egy megoldás, hogy lekaparjátok :( a vöröset és újra meszeltek. A diszperzites festék nagyon gáz, a mész sokkal jobb...
26. gatto4 (válaszként erre: 23. - 3dbc3a8de7)
2010. nov. 19. 09:02
Hát igen, itt nálunk is ez a baj, hogy a főbérlő vacak műanyag nyílászárókra cseréltette a dolgokat vagy 10 éve, szóval egyáltalán nem szellőzik semmi és már az ablakok is rosszak :S
25. gatto4 (válaszként erre: 24. - Meliga)
2010. nov. 19. 09:01
Mi most vettünk csak pár napja, nemtom beválik-e :S (ceresit stop pára...)
24. Meliga
2010. nov. 19. 08:50
lehet kapni paratlanito keszuleket.erdemes ra kolteni,osszegyujti a vizet a tartalyba, amit idokozonkent ki kell onteni bellole.
2010. nov. 19. 08:34

Engem is érdekel a dolog.Nekünk 25 éves házunk van. Azelőtt nem volt gondunk a párával, mert olyan rossz minőségű ablakaink voltak, hogy mozgott a függöny, a pára ellen használt, de nem győztünk fűteni,szigeteltettük az ablakokat, így az alapszellőzés egészen kicsi lett, megindult a párásodás. Majd tavaly tettünk rá még egy lapáttal, hagytuk magunkat rábeszélni vmi vödrös festékre a meszelés helyett, meg az új kazán sem vált be. Így most az életünk harc a penész ellen.

Szellőztetünk, szavózunk,de csak tüneti kezelés.

Már a szekrényekben is gond van. Öltöny bőrkabát, cipők.

Vevő vagyok minden ötletre, megoldásra, bár anyagilag nagyon korlátozottak a lehetőségeim.

2010. nov. 19. 08:29
utána néztem, lehet kapni, csak arra kell odafigyelni, hogy ha lehet minél tisztább olaj legyen
21. gatto4 (válaszként erre: 20. - Szecsilla)
2010. nov. 19. 08:28

Köszönjük szépen :)

Mondjuk azt nem értettem, hogy lefújtam a falat szavo-val és nyom nélkül pár perc alatt hogyan tűnik el a penész, úgy hogy le sem folyik valami fekete trutyi, meg semmi. Mintha "elpárologna" :P

2010. nov. 19. 08:26

Na megnéztem, Szegfűszeg olajat, egy pár cseppet belecsepegtetünk a vízbe, lefújjuk vele a penészes falat és egy éjszakára rajta hagyjuk, másnap letöröljük. És tényleg csak pár csepp kell. A legnagyobb gond szerintem a szegfűszeg olaj beszerzése, nem tudom, hogy hol lehet kapni. A lényeg. A penész ellen árult szerek fertőtlenítőt tartalmaznak, amik csak kifehérítik a penyészes falat, de nem ölik meg a spórákat, emiatt a penész nem tűnik el. A szegfűszeg olaj megöli a penész spóráit, így az nem tud kiujulni.

Remélem tudtam segíteni és hogy be is fog válni.


Szép napot mindenkinek

19. gatto4 (válaszként erre: 17. - Nyafa)
2010. nov. 19. 08:24

Ejaj, akkor nálatok sem egyszerű (sőt nálunk "csak" a fürdőn vettem észre) meg a nagyszoba egy kicsit, de a szavo elnyomta :P

Igyekszem sűrűn szellőztetni, csak ugye a ruhákat is kell valahol szárítani és most már nem tudom az erkélyen :(

De ez nagyon durva, hogy a falra ömlik a víz :( Nálunk sem egyszerű de azért nem ilyen durva :((((

18. Sibetti (válaszként erre: 3. - Szecsilla)
2010. nov. 19. 08:22
Lécci nekem! Mi is ezzel küzdünk! Köszönöm!
17. Nyafa
2010. nov. 19. 08:21
Az a baj,hogy az ablakról ömlik a víz,de szó szerint & rá a falra :s
2010. nov. 19. 08:19
leírom, csak egy kis türelmet kérek, most nem érek rá és pontosan utána akarok nézni, azért nem írtam ide ki, mert nem akartam reklámozni a műsort, de akkor leírom csak azt ami benne van. Próba cseresznye. majd meglátjátok, hogy beválik-e, hála az égnek nekem nem kell, de munkám során találkoztam ezzel a tippel és szerintem megéri kipróbálni.
15. Nyafa
2010. nov. 19. 08:18
10. Gatto4 , ugyanabba a cipöbe járunk. Sajnos,nem tudok mit tenni.
2010. nov. 19. 08:16
Én a szoba hőfokának emelését, és a sűrű, de rövid ideig tartó szellőztetést ajánlom.
13. szimonic (válaszként erre: 10. - Gatto4)
2010. nov. 19. 08:16
hát igen, így nehéz. akkor marad a gyakori szellőztetés. de ne sokáig legyen tárva az ablak, inkább többször max 10 percekre
12. Nyafa
2010. nov. 19. 08:15
Az a baj,hogy ez a konyha,ott pedig nincs fütésem. Kb. 10 fok wan ott,kiwéwe ha fözök. A szobában meg 22-24,ha otthon wagyunk. Ha nem,akkor 13.Az egyenletes hömérsékletet nem tudom megoldani. A szavo hatás meg bizony 1 hétig tart :(
11. dorka79 (válaszként erre: 3. - Szecsilla)
2010. nov. 19. 08:15

Én is kérhetném a privi segítséget?Az anyukáméknál penészesek nagyon a falak és már szinte mindennel próbálkoztak,de nem nagy sikerrel!Lassan kezd beleőrülni a penészbe:(

Köszi a segítséget!

10. gatto4 (válaszként erre: 7. - Szimonic)
2010. nov. 19. 08:14

Ez jól hangzik, de mi albérlők vagyunk, a főnéni meg semmit sem hajlandó külön fizetni, azt tuti nem fogja, hogy szellőztető rendszert akarok beszereltetni :D

Szóval marad a tüneti kezelés :(

2010. nov. 19. 08:13
a szigetelést is érdemes megnézetni
8. kevian (válaszként erre: 3. - Szecsilla)
2010. nov. 19. 08:13

Egyszerűbb lenne, ha ide kiírnád! :D

Engem is nagyon érdekel/érint....

2010. nov. 19. 08:12

mi szellőztető rendszert szereltettünk be, ami egyenletesen kb 50% körül tartja a páratartalmat. Azóta ritkán vizes egy centis csíkban az ablak alja.


az a baj, h a szavo csak a tünetet kezeli, az eredeti problémát kell orvosolni...

6. Erika31 (válaszként erre: 3. - Szecsilla)
2010. nov. 19. 08:11
Nekem is légy szíves! Köszi!
2010. nov. 19. 08:11

Hű az durva... Nekem a szavo után egy hónappal jött vissza egy picit, megint lefújtam, azóta talán ok.

De hogy egy héttel???? :-O

A privis ötletre én is beneveznék, ha szabad!!! :)

4. kerkira (válaszként erre: 3. - Szecsilla)
2010. nov. 19. 08:10
Please nekem is, mert érint a téma! Köszi
2010. nov. 19. 08:09
Egyenletes hőmérséklet az egész lakásban, sok-sok szellőztetés és priviben küldök még egy ötletet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook