Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek, hogy ne legyen dohos szagú a ruha a mosógépben? fórum

Mit tegyek, hogy ne legyen dohos szagú a ruha a mosógépben? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. dec. 4. 12:52
Ecettel én át szoktam mosni és folyékony mosószert használok. Az öblítőt is a minőségit.
2012. dec. 4. 12:45

Nézd meg a fedélnél a mosószer beöntőket. Azt is le lehet szedni - ott szokott a töményen beöntött mosószer és öblítő bepenészedni. A tartály két oldalán van egy-egy gomb, amit nyomva tartva lehet levenni a mosószer adagolót. Még tovább lehet nyitni, de óvatosan pattintsd, nehogy letörjön. Átmosás, szárítás után vissza tudod tenni.


A gumis rész alá is szokott bemenni a mosás során víz, ami bepenészedik. A gumit felemelve négy csavart találsz, azt meglazítva a gumigyűrűt ki lehet venni és jól átmosni, lesúrolni, majd száradás után visszacsavarozod.


A harmadik dolog, hogy a mosás után a felesleges vizet a gép aljánál lévő csavaros ürítőn keresztül minden alkalommal le kell engedni, és legalább másnapig hagyni kinyitva a gépet, hogy kiszáradjon belülről.

5. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - 4fabd36e36)
2012. dec. 4. 11:32
Akkor nagyon durván be lehet penészesedve. Ahol látható/elérhető, ott mosd le, aztán 95 fokon fertőtlenítőszerrel üresen indítsd el egy mosást szerintem. És ne csukd be a gépet utána, hogy ne penészesedten be!
4. Kukacc (válaszként erre: 3. - Peggy73)
2012. dec. 4. 11:31

így mosom a ruhákat én is :)

csak én magát a gépet is átmosom :)

2012. dec. 4. 11:28
Én pedig magához a mosáshoz szoktam rakni ecetet, az öblítős rekeszbe (+ illóolaj, de adhatsz hozzá öblítőt is, akkor fele annyi kell belőle), és nem lesznek dohos szagúak a ruháid! Tapasztalat :)
2012. dec. 4. 11:20
Én 1liter 20%-os ecetet szoktam havi 1-szer a dobba önteni, és 90 fokon átmosom a gépet.
2012. dec. 4. 11:18

Sziasztok. Ha nem veszem ki a ruhát a gépből azonnal amint lejár,az dohos szagú lesz. Mivel tüntessem el a mosógépből ezt a SZAGOT????

Segítsetek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook