Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha félek a következményektől? fórum

Mit tegyek, ha félek a következményektől? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. szept. 15. 19:59

Az biztos, hogy félsz tőle.

Én a helyedben, jelezném az önkormányzat felé, hogy ő is bérlőtárs szeretne lenni, de te nem akarod ezt.

Mond el, hogy nem szeretnéd, ha tudna róla.


Még akár ki is jelentheted a lakásból egyébként!

Te vagy a főbérlő, így neked van ilyenekhez jogod...

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2022. szept. 15. 15:37
Egyelőre még messze van, hogy meg tudjuk venni. Lehet soha nem is engedik majd. Szóval ez még csak egy bizonytalan dolog. Most az a lényeg, hogy a bérlőtársítást nem szeretném. Ha egyedül nem tudnám megvenni 10 év múlva, nem baj, ha maradhatok bérlő akkor majd később veszem meg. Ha meg esetleg hoznak egy olyan törvényt, hogy nem lehet megvenni, akkor ez kb olyan mintha albérletben laknék. Ezt a törvényt is nemrég hozták hogy nem öt év. Nem lehet előre tudni, hogyan döntenek. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy én még nem a megvásárlás miatt aggódok és nem azon gondolkodok.
47. 55Judit (válaszként erre: 46. - Birebora)
2022. szept. 15. 15:33
Biztos hogy közösnek fog számítani, hacsak nem tudja igazolni hogy saját külön vagyonból, vagy örökségből volt rá a pénze. Azt gyanítom, a párja fizetésére is szüksége van a vásárláshoz. Itt a válaszút.
46. birebora (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 15. 15:30
Amint lehet vedd meg. Tényleg jobb lenne egyedül, nehogy közös szerzemény legyen ha megveszed.
45. 55Judit (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 15. 15:26
Oldd meg, hogy ne szeressen ott lenni. Mindenhol jobb legyen neki mint otthon.
2022. szept. 15. 15:22
Szolgálati lakásként kaptam. Ha munkahelyet váltok akkor a lakást vissza kell adni. 10 év múlva viszont meg lehet venni, de abból még csak 5 év telt el. De most lesz majd határozatlan idejű a bérleti szerződés. Eredetileg úgy volt, hogy 5 év után meg lehet venni, de szigorítottak rajta, ezért lett belőle 10 év. De amíg szolgálati lakás, csak addig bérelhetem, amíg a jelenlegi munkahelyemen dolgozok. Viszont ketten együtt nem kérhettük annak idején. Főleg hogy a férjem többször is munkahelyet akart váltani. Ezért sem örülnék neki, ő is bérlő lenne, mert akkor sem tudom mi van ha az egyik bérlő már nem dolgozik itt. Ez sehogy sem lenne előnyös, még akkor sem ha nagyon jól meglennénk.
43. 55Judit (válaszként erre: 42. - Birebora)
2022. szept. 15. 15:07
Amíg csak egy kis szeletet ismerünk az életükből, mégpedig csak az egyik féltől, nem is fogjuk érteni.
42. birebora (válaszként erre: 38. - 55Judit)
2022. szept. 15. 15:03
Nem értem az egészet.
41. birebora (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 15. 15:03

A neveden a lakás, tiéd a kutya, megtudsz egyedül is élni. Állj már a sarkadra.

Én a cél érdekében még melóhelyet is váltanék ne kelljen egy levegőt szivnom vele.

Nem értelek. Nem értem az ilyen nőket. Társfüggő vagy?

2022. szept. 15. 15:00

De válás esetén nekem ítélnék kisállatot, ha az én nevemen van? Tehát az oltási kiskönyvébe az van írva, hogy én vagyok az állat tulajdonosa.

Mert ettől is félek, hogy bosszúból elvinné, vagy csak ezzel zsarolna. Mert tudja hogy nekem a legfontosabb. Tudom ez sokaknak kis problémának tűnik hogy emiatt is aggódok, de nekem fontos.

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - 55Judit)
2022. szept. 15. 14:57

Igazából meg tudnék élni egyedül is.

Viszont egy munkahelyen dolgozunk. Bár itt szerintem a kolléganőim mellettem állnának bármi is lenne. Sőt sokan mondták már váljak el.

38. 55Judit (válaszként erre: 35. - Birebora)
2022. szept. 15. 14:30
Lehet hogy valamiért rá van utalva. Vannak akik mindent képesek eltűrni mondjuk az anyagi biztonságért, vagy nem tudom, sok minden lehet a háttérben. Minden esetre a semmiért nem szokták az emberek hagyni, tűrni hogy megalázzák és fenyegessék őket. Az az ember valamiért nyeregben érezheti magát, csak erről még nem esett szó.
37. 55Judit (válaszként erre: 36. - E620d9d97b)
2022. szept. 15. 14:27
😀
36. e620d9d97b (válaszként erre: 34. - 55Judit)
2022. szept. 15. 14:27
Nem harap? 🤔 Szerintem kutyája válogatja.
2022. szept. 15. 14:22
Konkrétan mitől félsz? És miért fenyeget? Milyen kapcsolat ez, hogy szeret téged? Kb sehogy. Miért vagy vele? Úgy kirúgnám, hogy a lába sem érné a földet. Kell egy ilyen neked?
34. 55Judit (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 15. 14:19
Amelyik kutya ugat, az nem harap. Te pedig ne mondogassál, legyél csendben, közben hanyagold el őt minden szinten amennyire csak lehet. nem vagy jól, nem tudod megcsinálni, véletlenül elrontottad, elfelejtetted, stb. nem baj ha bolondnak tart, ez most a te érdeked.
33. Léna123 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 15. 14:19
6 éve vagytok házasok, és 5 éve zsarol? Miért vagy vele?
32. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 15. 14:17

Mi az hogy fenyeget? Ezzel megaláz!!!

Azt nem mondom hogy mit csinálj, de azt igen, hogy én mit tennék. Elintézném neki hogy ne szeressen ott lakni. ne szeressen velem élni. Ha én indítványozom a válást, még azért is én szívhatnék, elérném nála hogy ő akarjon válni. Hogyan? Először is nem feküdnék le vele. nem gondoskodnék róla. nem főznék. Így kapásból ennyi, de ha tudnám pontosan mire van igénye, lennék olyan kreatív hogy elérném, mielőbb keressen valami vagy valaki mást.

31. birebora (válaszként erre: 26. - E620d9d97b)
2022. szept. 15. 14:16
Ne is mond.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Ágio8405)
2022. szept. 15. 14:05
Ezt azért feltételezem, mert ebben az öt évben is folyamatosan mondogatta hogy majd elintézi hogy elvegyék tőlem a lakást stb. De ha bérlőtárs lenne, gondolom még jobban mondogatna mindent.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Soufflet)
2022. szept. 15. 13:53

Ezt most nem értem.

Mire gondolsz?

28. Soufflet (válaszként erre: 25. - Ágio8405)
2022. szept. 15. 13:47
Ki akarja rakni a berlot, akinel lakik. Muhaha
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Ágio8405)
2022. szept. 15. 13:46

Mind a ketten dolgozunk.

El tudnám tartani magam persze.

2022. szept. 15. 13:42
Micsoda házasság...
2022. szept. 15. 13:29
Szerintem is inkább a váláson gondolkodj. Milyen eleve ez a kapcsolt amikor te azt feltételezés hogy ki akar rakni ha ő is bèrlőtárs lesz. Dolgozol? El tudod tartani magad? Ő dolgozik?
24. Soufflet (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 15. 13:14
Nem ertem, miert nem csak a valason gongolkodsz, majd kivitelezed.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2022. szept. 15. 12:34

Hat éve vagyunk házasok.

Aztán rá egy évre kaptam ezt az önkormányzati lakást. Ő lakcím szerint be van oda jelentve, de amíg nem telt le az öt év, nem lehetett bérlőtársi kérelmet benyújtani, pedig szerette volna már akkor. Aztán most telik le az öt év, most lehet majd kérni hogy határozatlan időre módosítsák a szerződést, és ha már határozatlan idejű lesz, akkor én kérhetem, hogy bérlőtárs legyen.

Ez a lakcímünk mind a kettőnknek, azt még akkor intéztük el, mikor ide költöztünk, és ezzel is vannak jogai, elég sok, tehát nem lehet csak úgy kitenni, viszont azért nem olyan mintha bérlőtárs lenne, mert akkor ha elválunk, akkor sem kellene elmennie a lakásból. Szóval az nem lenne jó.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Liliom10)
2022. szept. 15. 12:16
Igen, páran mondták is, hogy azt ne tegyem. Viszont azt is mondták már akik valamennyire ismerik, hogy csak a szája nagy. Lehet csak azért csinálja, mert ő is látja rajtam, tartok tőle, és így talán elérheti amit akar.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Ágio8405)
2022. szept. 15. 12:12
Igen, valószínűleg nyomást akar gyakorolni rám, hogy megijedjek és akkor majd hátha elmegyek. De nem fogok. Viszont azt már elhatároztam, hogy ha ki akar készíteni, akkor elválok, mert azt nem lehet minden nap csinálni. Az állattal kapcsolatban amellett hogy ő is szereti, azért sem merné bántani, mert ő is tudja, hogy amiatt meg is ütheti a bokáját. Arra is vannak szabályok, jogi utak.
20. liliom10 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 15. 12:07

Ha bejelentenéd, pokollá tenné az életedet, elmenekülnél magadtól is. Lehet,hogy az a célja, hogy ő maradjon a lakásban !

Tudok olyanról, akit idegileg készített ki a férje annyira, hogy nem bírt tovább egy levegőt szívni vele. :(

Kérj tanácsot egy ügyvédtől !

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook