Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek a féltékenykedésem ellen? fórum

Mit tegyek a féltékenykedésem ellen? (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. Smile:) (válaszként erre: 32. - Tidike)
2009. júl. 17. 11:21
Köszönöm:)Reméljük:)
2009. júl. 17. 11:21

Megpróbálom ezt a módszert is zsini köszönöm szépen.Igen valószínüleg az önbizalomhiány okozhat sokmindent.Köszönöm majd írom a fejleményeket is:)


Neked is köszönöm mango valószínüleg itt lehet a kutya elásva:)Megfogok felelni neki:)

32. Tidike
2009. júl. 17. 11:20
Sok sikert és kitartást kívánok hozzá!:)
2009. júl. 17. 11:16

Leülök vele este ha hazajön és megbeszéljük,hogy nem fogok nyomozgatni és nem féltékenykedek a barátnőkre.Mert szeretem és nem akarom elveszteni.És közben magamat is megváltoztatom szép lassan.


Igen nekem is lehet az az oka,hogy rengeteget csalódtam már és rettenetesen kis magabiztossággal rendelkezek.És ő is elmondja,hogy imád és hogy velem akarja leélni az életét (meg hát végülis már eljegyzett decemberben) nem tudom miért csinálom,egyszerűen nem tudom megmagyarázni.


Valahogy sikerülni fog és nagyon köszi az eddigi segítségeket:):)

30. a4cf17146e (válaszként erre: 27. - Zsini8)
2009. júl. 17. 11:16
Egyetértek a módszerrel.
29. Tidike
2009. júl. 17. 11:14
Ezzel én is egyetértek.
2009. júl. 17. 11:13

Próbálj felépíteni magadnak egy jókora önbizalmat, próbálj úgy élni, hogy ha az illetőnek jobb másnál, akkor nem kötelessége maradni, az ajtó mindig nyitva áll ha neki nem jó ott ahol van. A féltékenység beteggé tesz, szó szerint, próbálj úgy élni, hogy te nem arra születtél, hogy a nap 24 órájában a másik érzelmeit kerkesd, hogy ki felé húznak az érzelmei. Próbálj úgy élni, hogy te vagy olyan jó, szép, kedves, házias, hogy ha a jelenleginek a

ez nem megfelelő, akkor létezik más, akinek meg fog felelni. Ha minden tőled telhetőt megteszel a másikért akkor nincs szükség az érzelmeit kergetni, tudjon róla minnél előbb, hogy ha jobbat talál nálad, akkor mehet Isten hírével oda.

27. zsini8 (válaszként erre: 2. - Smile:))
2009. júl. 17. 11:11
Szerintem a féltékenység alapból abból ered, hogy azt érzed nem vagy elég jó, nem érdemled meg, hogy jól érezd magad. Így az önbizalom erősítés az egyik leghatásosabb módja annak, hogy felül kerekedj saját magadon. Egy konkrét ötlet, ami nálam sokszor bejött, ha valami miatt aggódtam, vagy féltem, hogy mi lesz belőle: vegyél egy lapot, középen húzz egy függőleges vonalat és a lap baloldalára írd fel, hogy mi a jó a kapcsolatotokban, mi az amiért érdemes benne lenni. a bal oldalára írd fel (őszintén), hogy mi az ami nem jó, mi az, ami zavar, miért lenne jó ha külön lennétek. Majd fordítsd meg a lapot és ezt is oszd ketté. Itt a bal oldalra írd fel azt, hogy mik lehetnek azok a dolgok, amiket a féltékenységed okozhat, a legenyhébbtől a legrosszabbig szépen végig gondolva minden eshetőséget. A jobb oldalára pedig azt, hogy mi történhet, ha nem ellenőrzöd a párod, itt is írd le mindazt,ami az eszedbe jut. HA kész vagy a feladattal, aludj rá egyet és utána egészítsd ki avval, ami még eszedbe jut evvel kapcsolatban. Ezután már sokkal tisztább képed lesz a kapcsolatodról és jobban tudod, hogy mit is szeretnél. Még jobb, ha együtt átbeszélitek az egészet, sőt ha ő is elvégzi a feladatot, hiszen úgy tűnik ő sem mentes a féltékenységtől. Drukkolok nektek. Zsini
26. Smile:) (válaszként erre: 21. - Marjann)
2009. júl. 17. 11:11
Igen már ő is törli őket.Vannak amit mások félreérthetnek ha nem látnak bele a dolgokba csak egyszerűen mostanság elég hülye helyzetek jönnek elő.
25. Tidike
2009. júl. 17. 11:10
Addig amíg rendesen hazajár és érzed, hogy téged imád addig semmi értelmes a féltékenykedésnek.
2009. júl. 17. 11:09

Én is borzasztó féltékeny vagyok.... Sajnos :(

Minden apró kis hülyeségre...

De ennek azt hiszem az előző kapcsolatomban elszenvedett sérelmek az okai, és az hogy nem vagyok teljesen magabiztos!

Habár az aktuális párom minden nap elmondja mennyire imád és mennyira oda van értem, ez azért kicsit enyhiti az agybajom, mert igy, ha megjegyzész is tesz egy nőre, akkor is ott van bennem az a tudat, hogy szeret! És engem szeret! :)

23. Tidike (válaszként erre: 16. - Smile:))
2009. júl. 17. 11:09
Szerintem ne folytasd, mert már csak azért is csinálni fog olyan dolgokat amire féltékeny vagy és így el is veszíted rövid időn belül. Tudom, nem könnyű urrá lenni a helyzeten, de tényleng próbáld meg. Nekem se volt könnyű. Többszöri nekifutásra sikerült.
22. Smile:) (válaszként erre: 19. - 89b99f816e)
2009. júl. 17. 11:09

Igen azért is :S Meg ez így belülről jön és nem tudom megmagyarázni :(

Igen kutakszik és avval magyarázta,hogy túl sokat dugdostam előle a pendrive-ot és kezdett gyanakodni.És azt mondta gusztustalan dolog amit csinálok és semmi közöm hozzá,mert ezek az ő magánbeszélgetései.(Ami részben igaz is)

2009. júl. 17. 11:08
Mi automatice törlünk minden msn naplót. Az ő nevében nem nyilatkozok, de tudom, hogy sok olyan dolgo elhangzik a barátnőim és köztem, amit nem szánok bántónak, más szemében mégis kétértelmű lenne.
20. 89b99f816e (válaszként erre: 16. - Smile:))
2009. júl. 17. 11:02

Akkor ezek szerint ő is kutakodik...

Amúgy nehéz lenne rábukkanni rejtett dolgokra, ha nem keresi az ember..

19. 89b99f816e (válaszként erre: 2. - Smile:))
2009. júl. 17. 11:00
Azért vagy féltékeny, mert ahogy írtad, sokan közétek akartak/akarnak állni.
18. Smile:) (válaszként erre: 17. - Marjann)
2009. júl. 17. 10:59
Hát nem gondoltam,hogy megnézi a rejtett fájlokat is :S
17. Marjann (válaszként erre: 16. - Smile:))
2009. júl. 17. 10:56
Hát ezt nem csodálom! Ha már kutakodsz, legalább legyél óvatos...
16. Smile:) (válaszként erre: 15. - Tidike)
2009. júl. 17. 10:51

Szia:)

Igen én is ettől félek azért szeretném valahogy leküzdeni vagy elfojtani,mert már jó pár nem kis veszekedés adódott belőle,hogy féltékeny vagyok.Főleg mikor megtalálta a pendrive-omon pár napja a beszélgetéseket lementve amiket a volt barátnőjével folytatott.

15. Tidike
2009. júl. 17. 10:48

Szia!

Én is eléggé féltékeny voltam a páromra. Nagyon nehéz volt, de leküzdöttem a féltékenységemet. Azt hiszem időben jöttem rá arra, hogy semmi okom nincs rá és ha így folytatom elveszíthetem. Semmi olyat nem tett ami okot adott volna rá. Az, hogy más nőkkel is beszélget, egy dolog. Én is beszélgetek férfiakkal, sőt a munkahelyemen azokkal vagyok körbevéve. Nagyon örülök, hogy sikerült leküzdenem. Azóta jobban érzem magam és sokkal kiegyensúlyozottabb a kapcsolatunk is. Próbáld meg Te is, tudom nem lesz könnyű. Ha így folytatod elveszítheted a szeretett párodat. Gondolom ezt nem akarod.

2009. júl. 17. 10:45
Igen őt is zavarják az ilyenek.
13. Smile:) (válaszként erre: 11. - Marjann)
2009. júl. 17. 10:45

Igen azthiszem,hogy így lesz a legjobb mindkettőnknek csak ott van az rossz érzés,hogy egyszer valaki elveszi tőlem:((

Megbeszélem vele és minden rendbe jön:)

12. Marjann (válaszként erre: 10. - Smile:))
2009. júl. 17. 10:43
Gondolj bele: biztos neked is vannak régi fiú ismerőseid, akikkel "csak úgy" jól esik beszélgetni. Persze a pasik máshogy működnek, nem fog nyíltan féltékenykedni, de a szitu ugyanaz.
11. Marjann (válaszként erre: 9. - Smile:))
2009. júl. 17. 10:42
Nem fog menni. Kompromisszumokat köthettek, de megváltozni soha nem fogsz. Légy vele nyílt és mondd meg neki, hogy nem akarsz hisztizni, de ez meg ez zavar, fogadja el. Cserébe te se rendezel jelenetet, nem kutatsz utána stb. Nem könnyű, de ez az egyetlen megoldás.
10. Smile:) (válaszként erre: 8. - Marjann)
2009. júl. 17. 10:42
Igen ezaz,hogy ahogy ő elmondja már semmi rossz nincs benne de rosszul esik és néha furcsa.Igen ez sem egy rossz dolog,hogy kompromisszumot kötünk:)Köszönöm:)
2009. júl. 17. 10:40

Szeretjük egymást,én nem tudok nélküle élni és ő sem akar elveszíteni engem.Én hiszek neki.

Csak megváltozni szeretnék.

2009. júl. 17. 10:40

Én megértelek, ismerős a szitu. Az én páromnak is vannak dolgai, amik nagyon zavarnak. Az ő szemszögéből nézve persze semmi rossz nincs benne, pl én megértem, hogy vannak régi lánybarátai, akikkel beszélget, de ettől még rosszul esik.

Szerintem ha van konkrét dolog, ami zavar, akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy te nem akarsz féltékenykedni, de értse meg, hogy téged ez zavar. Én nem kértem, hogy soha ne beszéljen más lányokkal, de megbeszéltük a szabályokat, így már nekem is könnyebb.

És semmiképp se nyomozz utána! Lehetnek olyan dolgok, pl egy smsben, amit te félreértesz, hiszen nem ismered a hátteret, pedig lehet teljesen ártatlan üzenet. Ne kínozd magad ilyenekkel!

2009. júl. 17. 10:37
Ha féltékenységre van okod keress mást
2009. júl. 17. 10:35

10 hónapja vagyunk együtt..:)


A horoszkóp is közre játszhat a személyiségbe nem?Gondoltam,hogy attól is lehet:)


Igazából az ok az lehet,hogy még az elején egyszer majdnem megcsalt de utánna azt mondta a csajnak,hogy engem nagyon szeret és nem teheti ezt meg velem.Aztán amikor én leveleztem később egy sráccal tényleg csak barátilag de a srácnak én bejöttem és a párom bosszúból az exbarátnőjével aki már csak jóbarátja csináltak egy videót amin a csaj eléggé hozzásimul,egy másik lány (aki szintúgy csak jóbarát) meg átvette a pasim ingjét előttük és majdem félig kigombolva hagyta nekem ez azóta is nagyon fáj de végülis nem történt semmi konkrét dolog.

2009. júl. 17. 10:26
Tortént valalmi ami végett van okod ezekre a dolgokra amit csinálsz ?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook