Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek a cicáimmal? fórum

Mit tegyek a cicáimmal? (tudásbázis kérdés)


1 2
19. Macsek. (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2010. jan. 6. 12:43
Ez biztos, hogy így van, csak erre kéne valami megoldás, hogy a nagy cica is nyugalomban legyen, a kicsi meg nyugodtan pöröghessen, de úgy, hogy ne zavarja a nagyot.
18. 99279bb06f (válaszként erre: 16. - Macsek.)
2010. jan. 6. 12:41

Semmi gond, ha már megmosdatta, akkor el is fogadta. Lehet, hogy szidja, mert nem jót csinált, vagy nem úgy viselkedik, ahogy ti Pamacstól megszoktátok, és ő meg "beszoktatja" a kicsit. Nem lehet?

Ha nem veri őt, csak morog, akkor semmi gond. Elfogadta, csak most neveli.

17. bnedora (válaszként erre: 16. - Macsek.)
2010. jan. 6. 12:39
Lehetséges, hogy ő nyugalomra vágyik, és zavarja a másik cica pörgése.
16. Macsek. (válaszként erre: 10. - 3a0842d373)
2010. jan. 6. 12:37
Jaj, remélem nálam nem lesz ennyire gázos a helyzet. Pamacs eszik, iszik, dorombol, de csakis akkor, ha nincs a közelben a kicsi. Amint megjelenik, és elkezd játszadozni, egyből elbújik valahova. De érdekes, mert ha a Mázli nyugodt, és nem jön rá a rohangászás, kergetőzés, akkor Pami simán ott van a közelében, sőt egyszer már meg is mosdatta a kis fejét. :)
2010. jan. 6. 12:35

Sziasztok!

Szerintem macskája válogatja... Ha 3 hónap alatt nem barátkozott meg vele, akkor nem biztos, hogy ez után is el fogja fogadni. Nekem vannak olyan cicáim, melyek együtt nőttek fel, és a mai napig nem bírják elviselni egymást. Fújnak egymásra, és össze is verekednek.

Sajnos tanácsot nem tudok ez ügyben adni.

14. Macsek. (válaszként erre: 9. - Sookie)
2010. jan. 6. 12:32

Nagyon köszönöm, ha megtennéd, és feltennéd a kérdésemet. Kedves vagy.

Köszönöm, tényleg édes cicáim vannak, majd teszek fel a kis rosszaság Mázliról is fotót.

13. 99279bb06f (válaszként erre: 11. - Macsek.)
2010. jan. 6. 12:32
A 16. éves (és a 8. éves) cicám mellé hoztam egy beteg kiscicát, aki már a napokban ivarérett is lett (fújj de büdi a jelölése), és most már ott tartunk, hogy a 16 éveshez odamegy esténként és az indítja ágyba. A 8 évessel is egymáshoz érve fekszenek. Egy hónap kellett kb. hogy összeszokjanak.
12. Macsek. (válaszként erre: 8. - 99279bb06f)
2010. jan. 6. 12:30

Igen, én is ezt tartanám a legjobb megoldásnak, de mi van, ha az új kis jövevény is rászáll Pamacsra?

Én is megfogadtam Cicókám halála után, hogy nem kell másik cica, erre tessék! Befogadtuk a kis Mázlit.

11. Macsek. (válaszként erre: 5. - Khatif)
2010. jan. 6. 12:27

Persze, nem igazán akarjuk a kiscicát elpaterolni, hiszen imádjuk, csak a megoldások keresése közben egy kósza ötletnek tűnt, de rögtön el is vetettük.

Csak nagyon félek, hogy a nagy cica meg belepusztul ebbe az állandó zaklatásba.

Köszi a bíztatást :)

2010. jan. 6. 12:20

Hmmm, egy ilyen húzást én is elkövettem a 4 éves koromfekete macsinkkal.

Hoztam neki egy 3 hónapos hófehér ifjoncot, mert hogy kitaláltam, milyen jó lesz nekik együtt, a kicsi felrázza majd a nagyot a magányos punnyadásból. És milyen jópofa a fekete és a fehér együtt. Na, ezt rajtam kívül senki nem gondolta így. Idősebb macsi először csak fújt, morgott. Aztán már a házba sem jött be (kinti-benti cica), majd már nem is evett, aztán az udvarról is eltűnt. Összességében 1 hónap alatt olyan sovány, kedvetlen, depressziós lett, hogy nem volt szívem tovább itt tartani a kicsit. Baráti házaspárnak ajándékoztuk, ahol ő lett a második gyerek. Így szerencsére mindenki jól járt. És én is rájöttem, hogy ami nekem tuti megoldás, nem biztos, hogy a macsinak is az. :( Kb újabb hónap múlva tért magához nagy macsi, de bújósabb is lett, mint volt. Biztosan megrázta ez a kis kaland.

Sok szerencsét a cicusokhoz :)

2010. jan. 6. 12:12

Phű... nehéz dolog. :(

Van egy-két cicás fórum, ahol tenyésztők írogatnak, meg állatorvosok, ha gondolod felteszem oda kérdésedet... hátha tudnak vmi jót mondani.


Egyébként megnéztem a képket, nagyon édes cica Pamacs, meg Cicuka is nagyon aranyos volt :(

8. 99279bb06f (válaszként erre: 4. - Macsek.)
2010. jan. 6. 12:12
Pamacs cicád nyugalma érdekében befogadnék még egy kiscicát, hogy a két kicsi együtt játszhasson. Pamacsot békén fogják hagyni, egymással lesznek elfoglalva. Így az utódról is mindjárt gondoskodsz, mire Pamacs az égi vadászmezőkre távozik, neked már lesz ott két szófogadó, aranyos cicád. Mert ennyi idő után úgysem fogod kibírni cica nélkül, ha nem lesz már Pamacs. Fogadja mindenki, de aztán úgyis az a vége, hogy újabb cicát fogad örökbe. Neked akkorra lesz már két felnőtt cicusod.
2010. jan. 6. 12:12
én is úgy gondolom, h idő kell még, h megszokják egymást. nem reménytelen az ügy.
6. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 4. - Macsek.)
2010. jan. 6. 12:11
Ez természetes, az elején inkább ez féltékenység, de majd összeszoknak.Ne add fel
5. Khatif (válaszként erre: 4. - Macsek.)
2010. jan. 6. 12:09

Nem fog ramenni.


Calvin 10 eves volt, amikor hazahoztuk az 5 hetes Lilut. Ugyan ez volt mint nalatok. Persze eltart egy ideid, e megszokjak egymast.

A vegen mar haverok lesznek es szeretik majd egymast.



A kiscicat pedig mar befogadtad es o ezt igeretnek vette, hogy torodsze vele. Nem adhatod vissza.


Kitartast :)

2010. jan. 6. 12:05

Sziasztok!

Van egy 13 éves cicám. Másfél hónapja egyedül maradt, mert sajnos a másik cicám nagyon megbetegedett, az orvosok nem tudtak rajta segíteni, ezért el kellett altatni. 16 éves volt. Ők 13 évig voltak együtt, és nagyon szerették egymást. Mivel a cicám (Pamacska) egyedül maradt, úgy gondoltuk a párommal, hogy befogadunk egy kiscicát, hátha jobb kedvre derül Pamacs, tud a kicsi felett anyáskodni, és legalább nem lesz egyedül. Lassan egy hónapja fogadtuk be Mázlit, aki egy kölyökcica, most 3 hónapos. Hát nagyon úgy néz ki a helyzet, hogy ez a húzás többet ártott Pamacsnak, mint használt. A kicsi állandóan játszana vele, kergeti, soha nem hagyja békén. Pami meg mivel már öreg cica, inkább pihenésre vágyik, úgyhogy menekül Mázli elől, fúj, morog rá. Néha úgy elbújik, hogy még mi is alig találjuk meg, pedig ilyet soha nem csinált. Amúgy is a kora miatt nem igazán egészséges, enyhe szívelégtelensége van, gyomorfekélye és veseproblémája. Állandó orvosi ellátásra szorul. Nyugalomra lenne szüksége, ehelyett állandó stresszben van szegénykém. Gondoltam már arra is (bár fájó szívvel), hogy Mázlit odaajándékoznánk valakinek, de annyira megszerettük (mert amúgy egy nagyon barátságos, bújós, dorombolós kiscica), hogy nem szívesen adnánk oda senkinek. Az is megfordult a fejemben, hogy befogadunk még egy kölyökcicát Mázli játszótársának, hátha akkor békén hagyja Pamacsot, de lehet, hogy ezzel még nagyobb bajt csinálnánk Pamacs lelkében. Viszont valahogy ezt a helyzetet meg kéne oldanunk, mert félek, hogy Pamacskám rámegy erre az egész tortúrára.

Ti mit tennének a helyemben?

2010. jan. 6. 12:05
Miért, mi van velük?
2010. jan. 6. 12:05
Szeresd őket... :-))
2010. jan. 6. 12:04
Mit tegyek a cicáimmal?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook