Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szóltok a kormány mostani megszorításához?A rokkantak felülvizsgálatához? fórum

Mit szóltok a kormány mostani megszorításához?A rokkantak felülvizsgálatához? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. márc. 2. 09:27

Legalább fordítva kezdenék el s dolgokat!Munkát teremteni és utána úgy is menne dolgozni aki bír.Mert a rokkant nyugdíj nem meg gazdagodást szolgál.De aki ezt elveszi annak több marad a zsebébe.Ez a törvény rájuk is kéne.hogy szóljon.Miért nem kapnak kevesebb fizetést??

A gyógyszerek szigorítása?Hát majd több ember fog meghalni.Mert nem tudják megvenni az alap gyógyszert se.

Az ál rokkantakat is ők teremtették mert mint azt tudják mondani,hogy a munka nélküliségből menekültek ide!Akik akkor esetleg menekültek lehet sok már valós rokkant vagy nem is él.Az orvosok hibája az,hogy leszázalékoltak olyan embereket akik nem jogosúltak rá.Meg akik eddig is lefizették az orvosokat azok ezekután is megteszi.

Dolgozik erőnek erejével.

Akkor annak idején miért az volt a jó,ha valaki rokkantnyugdíjasként dolgozik?

Meg cáfolja magát a rehab:Fagy egy ürügy volt?

De kénytelen is volt elmenni sok nyugdíjas mert mit fizet ki a nyugdíjból amit most egy ország elvesz tőle?

Majd kíváncsi leszek hány álrokkanttól veszik el a nyugdíjat?!

40. Meda
2011. márc. 1. 20:14

Felháborító, hogy a beteges, igazi rokkant kisembereket, a levéglegesítetteket, főleg 50 éven aluliakat akarnak bántani és egészségessé nyilvánítani!

Hány igazi rokkant van, mert a kevés nyugdíja miatt kénytelen dolgozni, hogy ne csak fenntartsa magát, hanem fizesse is ki a közüzemi számlákat. Ha nem, kilakoltatás, ne adj isten még az életének is vége. A munkaadók meg az "okosok" a felelősök a becsületes munkaerők leolcsósításában.

Még rendes egészségügyi ellátást sem tudnak kapni...az értelmetlen rendeletek miatt.

Az álrokkantak meg nevetnek a markukba. Azok örülnek a legjobban, akik 8 órában dolgoznak, meg akiktől sosem veszik el a rokkantnyugdíjat!!!

39. Re87 (válaszként erre: 3. - 83e25137af)
2011. márc. 1. 18:31
Aki "álrokkant" az a felülvizsgálaton is át fog menni...
2011. márc. 1. 17:51
ezt beoszthatják
2011. márc. 1. 17:51
tőlem többet egy sem egy szavazatot sem
36. beziske (válaszként erre: 35. - F303be5590)
2011. márc. 1. 16:52
Erről meg kéne kérdezni a kisembereket!Csak sajnos szavazati jog csak a választáskor van!
2011. márc. 1. 16:47
de amíg odafönt sógor-koma-csoporttárs kapja a milliós megbízásokat, addig talán mégsem kellene csodálkozni
34. f303be5590 (válaszként erre: 6. - 9a8fb70e4a)
2011. márc. 1. 16:46
feketén
33. f303be5590 (válaszként erre: 19. - Access)
2011. márc. 1. 16:46
de minek neki lakást bérelni? hajléktalan?
2011. márc. 1. 16:36
Kíváncsi leszek kiket hívnak be!Akik levannak véglegesítve azokat is?
2011. márc. 1. 16:30

Jó ötletnek tartom, igenis vizsgálják ki, ki rokkant és ki nem! Anyósom is rokkantnyugdíjas, de csak mert abban az időben az volt a divat, hogy aki tehette, "rokkantasította" magát. Holott neki csak büdös volt dolgozni.

Meg persze kérdés ki a rokkant? Az, aki fizikailag sérült, vagy azok a szellemileg sérült minimum 20 milliós autóval járók, akik a mozgássérült parkolóban állnak? Komolyan mindig ezt figyelem a hétvégi nagybevásárlásnál, hogy ezekben a parkolókban csak ilyenek állnak... Persze az se jobb, mikor minap két csaj egy régi pici fostalicskával beálltak a családos parkolóba...

30. 0b42638902 (válaszként erre: 1. - Mimi néni)
2011. márc. 1. 16:27
Akik jogosan vették igénybe a rokkantnyúgdíjat, ezután is megfogják kapni. Aki meg pénzért vette a jogosultságát s a becsületes adófizetők pénzéből élt, az most mehet a szeme világába. Nagyon helyes ez így!
29. Cilumiluci (válaszként erre: 28. - Pöpike)
2011. márc. 1. 16:24
Megértelek.
28. pöpike (válaszként erre: 26. - Cilumiluci)
2011. márc. 1. 16:24
Imádom a babákat ne érts félre, de azt nem szeretem, ha szenvednek.
27. pöpike (válaszként erre: 23. - Gálos Ildikó)
2011. márc. 1. 16:22
Az én nagynéném 30 éve nem dolgozik asztmával van leszázalékolva no comment:oS
26. Cilumiluci (válaszként erre: 21. - Pöpike)
2011. márc. 1. 16:21
Igen,így is lehet nézni.
25. Cilumiluci (válaszként erre: 20. - Pöpike)
2011. márc. 1. 16:21
Igen,sajnos nagyon nehéz elhelyezkedni,tapasztalatból írom ezt:(
2011. márc. 1. 16:21

Én azt nem értem 2008 óta mióta megszigorítások vannak az volt a jó aki rokkantsága mellett dolgozott/zik/.De ugy dolgoznak,hogy 4 órában most nem igazán értem.Elakarják venni a nyugdíjukat és mehetnek a földekre kapálni?Az én édesanyám is rokkant,asztmás.Egyik nap jól van éjjel meg majd megfullad.Ha megy az ooszi elé akkor épp nincs fulladása mert szimulálni egy fulladást nem lehet akkor kidobják?!

Biztos,hogy sokan sokkal többet dolgoznak a nyugdíjuk mellet,de az kellene aki dolgozik mellette az menjen el dolgozni teljes időbe.

De sajnos sok olyanról is olvasok ahol épp az ilyen embereket használják ki.4 órás munkaidőbe van bejelentve és azt mondják neki ha nem teljesít többet mehet van helyette más.Ezeket is megkéne szigorítani.

Bár megvallom nem szeretnék beteg ember lenni.

2011. márc. 1. 16:21

Nem tartom helyesnek, de elhihetitek, hogy nagyon sokan visszaélnek a "rokkantságukkal".Olyan visszaélések és csalások árán jutnak "rokkantsághoz" és azután kétszer annyit dolgoznak mint aki egészséges.Természetesen tisztelet a kivételnek, én azokra értem akik megveszik maguknak mintegy biztos jövedelem forrást!

Elnézést kérek azoktól akik tényleg rokkantak, őket nagyon sajnálom és felháborítónak tartom, hogy azokat is "behívják" felülvizsgálatra akik járóképtelenek.

2011. márc. 1. 16:20
Vannak kivételek, de elég ritka, hogy megússzák károsodások nélkül, tudom, most tanulom, erről sok embernek fogalma sincs.
21. pöpike (válaszként erre: 17. - Cilumiluci)
2011. márc. 1. 16:19
Tudom, dolgoztam szülészeten is, és nem értek egyet ezzel a dologgal, de ez más tészta, nem annak az orvosnak kell utána évtizedekig egy vegetáló gyereket nevelni.
20. pöpike (válaszként erre: 13. - Cilumiluci)
2011. márc. 1. 16:18
De a szerzett sérült is is sérült és csökkent munkaképességű. Jó van itt is, aki szeretne dolgozni, de van, aki annyira rossz állapotban van, hogy örül, ha él. Én pl. a gyógyszertámogatások csökkentésével sem értek egyet. Szemetek a létbizonytalanság sodorja az embereket betegségekbe, inkább munkahelyek kellenének. Hogy ne kelljen évekig itthon ülnie olyan embereknek, akik szeretnének dolgozni, de ma már a wc pucoláshoz is lassan diploma kell.
19. access
2011. márc. 1. 16:18
Sok pénzt szeretnének ezzel megtakarítani, de NEM gondoltak arra sem, hogy ehhez is rengeteg pénz kell. Tehát először is költekeznek. Valóban sok olyan van, aki a bélelt borítékot oda csúsztatta a megfelelő helyre, de az ezek után is meg fogja tenni. Tehát NEM ér semmit sem. Viszont először is szerintem az első lépés az lenne, hogy munkahelyeket teremtsenek, majd csak azután kellene az a felülvizsgálat. Megint csak az jár pórul ezzel az egésszel, aki valóban rokkant ember. Attól is el akarják venni azt a nagyon kevés járandóságot. Fent a fejénél büdösödik a hal. Vagyis ott nem kellene havi szinten azt a sok sok milliókat elszórni és máris kevesebb lenne az a bizonyos hiány. Azért kap sok nagy fizetést ott fent, mert munka közben alszik vagy olvas, de amikor szavazni kell, akkor azt sem tudja miről szavaz, csak megnyomja a gombot. Tisztelet a kivételnek. Megkapja a nem kevés fizetését, lakást, kaját és még lehetne sorolni. Minek neki autót lízingelni, ami havi szinten 900 000 Ft, amikor lakást bérelnek neki ??
2011. márc. 1. 16:18

Nagyon sok embert tart el az a pár dolgozó, aki be van jelentve és becsületeen adózik. Ez nem igazságos.

Mint ahogy az sem, hogy olyan is rokkantnyugdíjas, aki egyébként tudna dolgozni. Aki valóban jogsult, annak nincs oka izgulni. De aki nem...

Nem vagyunk olyan gazdag ország, hogy fűnek-fának osztogassa az állam a pénzt különböző jogcímen.

17. Cilumiluci (válaszként erre: 15. - Pöpike)
2011. márc. 1. 16:18
Ez igaz,de az orvosok az élet megmentésére esküdtek fel.Nem mérlegelhetnek,ha van életjel,meg kell menteniük azt a kicsi életet.
2011. márc. 1. 16:17
Szerintem nem rossz ötlet, de legalább azokat cseszegessék, akik tényleg úgy lettek rokkant nyugdíjasok, hogy az elbíráló orvosnak egy vastagabb borítékot csúsztattak a zsebébe.
15. pöpike (válaszként erre: 11. - Cilumiluci)
2011. márc. 1. 16:16
Igazad van, azokat el is küldeném dolgozni, de, aki valóban beteg azt nem. Engem az is elszomorít, hogy sorra zárnak be a rehabilitációs központok, pedig egyre nagyobb szükség lenne rá. Pl. minél több kora szülött babát megmentenek, már nagyon kicsi korban, egyre több lesz a fogyatékos és sérült ember.
14. Cilumiluci (válaszként erre: 12. - Pöpike)
2011. márc. 1. 16:15
Így van.És 2 hónapja keresek munkát és nincs elég állás.
13. Cilumiluci (válaszként erre: 10. - Pöpike)
2011. márc. 1. 16:15
Nyilván nem a született sérültekre gondolnak itt.
2011. márc. 1. 16:14
Én is egy éve nem találok munkát egészségesen, majd őket fogják alkalmazni ráadásul nálunk a "másság" elfogadása még eléggé gyerek cipőben jár, sajnos.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook