Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit szoltok a csecsemő bántalmazáshoz, a gyerek brutális bántalmazásához? fórum

Mit szoltok a csecsemő bántalmazáshoz, a gyerek brutális bántalmazásához? (beszélgetős fórum)


1 2
24. 984ff08d0b (válaszként erre: 20. - 8a897208fc)
2007. nov. 9. 21:38
Hát ha te ebből ezt olvastad ki, akkor máris a saját állításod igazolod, grat, tedd amit képzelsz. :P
23. 0260f21e84 (válaszként erre: 19. - 984ff08d0b)
2007. nov. 9. 21:35
A bantalmazas, az eroszak -ugy, ahogy mondod-,az a borzalom. Nincs hatar a "jo" szandeku, nevelo pofon/ "jogos" buntetes (!!??) es az eroszak kozott. A fizikai bantalmazas eroszak. Nem tudom, hogy a tarsadalom mennyire fogadja ezt el, de ez buncselekmenynek szamit mar Mo.-on is. A neveles celja nem az, hogy a gyerek rettegve a fizikai fajdalomtol engedelmeskedjek, hanem az, hogy megertsen dolgokat.
22. 8a897208fc (válaszként erre: 21. - 0148b688d6)
2007. nov. 9. 21:35
legalábbis attól, hogy ellopják a kocsidat. De attól viszont igen, hogy átvágja a férjed a torkodat, ha megcsalod. De szép is!
21. 0148b688d6 (válaszként erre: 18. - 8a897208fc)
2007. nov. 9. 21:34
Igazad van. Tavaly voltunk Iránban,és ott mondták a rokonok,hogy pl. egy autó ellopásáért levágják a lopós kezet. Így éjszakára is nyugodtan nyitva lehet hagyni, a kutya sem nyúl hozzá! Elég furcsa ez nekünk, de legalább ott nem kell félni.
20. 8a897208fc (válaszként erre: 19. - 984ff08d0b)
2007. nov. 9. 21:17
Igazad van. És ebből következik, hogy senki sem felelős semmiért, hiszen mindenkivel csak a képzelete játszik. Tehát senki sem ítélkezhet senki más felett, sőt a bűn fogalma is realtív. Ebből az következik, hogy mindenki csináljon azt, amit a képzelete diktál.
2007. nov. 9. 21:14

Nincs jogom ítélkezni. Nem ismerjük a hátteret, nem tudjuk a körülményeket. Viszont egyik "romlottsága" sem mentség egy gyermek megölésére. Ha valaki nagyon nem akar gyereket, tegyen, hogy ne legyen. Ha már van, és akarta, akkor szeresse annyira, és legyen annyira a maga ura, hogy nem üti meg. Ha van és nem akarta, inkább "adja le", van rá lehetőség és mód, mint ezt tegye vele. Sok helyen (Magyarországon!) ma is elfogadott dolog a gyermek veréssel való fenyítése. A szülő sokszor a saját családi hátteréből hozza magával, sokszor "csak úgy" kialakul a környezet hatására...a makarenkói pofon viszont nem egy csecsemő arcán csattant! Nem a brutális bántalmazás, az egyáltalán felmerülő bántalmazás maga a borzalmas. A kisgyermek a határokat keresi, viselkedésének visszaigazolására figyel, és elbizonytalanodik, ha a szülő megveri. A legdurvább eset ami kiborított, egy 7 éves kislány mondata volt, akit az édesanyja rendszeresen vert, majd mikor segítséget kapott és ezt a viselkedésformát felszámolta a gyerekével szemben, a kislány összeomlott és azt mondta:

-Szerintem már nem szeret, biztos nagyon rosszat tettem, már meg sem vert...

A gyerekek többségének a szülő a minden, anya az érzelmi minden, apa az erő mindene, az útmutatók. Ha így "foglalkoznak" vele, neki ez lesz a természetes, a mindennapi és ki is vívja magának.

Egy kisgyermek, egy csecsemőkort alig elhagyó emberke a dacával önmagát alakítja ki, az énjét, ennek a legdurvább elutasítása a verés. Vagy az ellenkezéssel, a viselkedésének változásával a súlyos családi belső problémákra próbálja felhívni a figyelmet, anya felé, apa felé, a bölcsiben-oviban...Az ilyen nők segítségre szorulnak, ha a környezet olyan, sajnos a külső segítséget gyakran mereven elutasítják a berögződött viselkedésminták miatt.

Az emberi elme tagadása pedig akkora tud lenni, olyan dolgokat tudunk "letolni" a mély tudatalattinkba, hogy elképzelhetetlen. Az anya a szobájában üvöltve vajúdó lányát "nem hallotta", meglepődött, mikor mentősök álltak az ajtóban, mert a szomszéd kihívta őket. Nem tudta, hogy a lánya terhes! Nem látta, mert nem akarta látni. A fiatalember aki meggyilkolt egy nőt tagadott. Nem volt ellene bizonyíték, rémálmai voltak, pszichiáterhez került, nem fogadta el, nem tudta, hogy ő ölt. Nagyon furcsa a fejünk belseje és gyakran sokkal ijesztőbb folyamatok zajlanak ott, sem mint azt sejteni tudnánk...

2007. nov. 9. 20:58
Jó lenne halálbüntetés. Nyílvános kivégzések, mint Iránban. Vagy pl. stadionban, mint Afganisztánban. Építkezési darúval húznak fel egyszerre több elítéltet is. Legalább lenne hírünk a világban.
2007. nov. 9. 20:58

Te jo eg! En nem is hallottam! Az ilyen hirektol, amiota kisbabam van, sirogorcsot kapok! Aki csak almodozik az anyasagrol, annak nem teljesul. Aki meg ilyen...nem is talalok ra megfelelo kifejezest, semmibol nem allt kioltani azt a kis eletet.

Mennyi idos volt a kicsi? Tul.keppen teljesen mindegy, hogy mekkora gyerekrol van szo!

2007. nov. 9. 20:44
Majd kap pár évet, kihozzák , hogy nem volt beszámítható és megússza az egészet. Pl. ilyenkor sajnálom, hogy nincs halálbüntetés. :-( Az ilyen megérdemelné.
2007. nov. 9. 20:18
Számomra felfoghatatlan...:(
14. 8a897208fc (válaszként erre: 9. - F7bc159e64)
2007. nov. 9. 20:17
Megint a tipikus felelősségáthárítás. Nem a családvédelmis és a védőnő felelős azért, hogy valaki primitív állat.
2007. nov. 9. 20:12

Agyonverném a barmát, aki egy gyerekre kezet mer emelni! Nem egy súlycsoportban (szellemileg sem) van 1 gyerek és 1 felnőtt.

Nekem két fiam van, soha nem ütöttem meg őket és nem is fogom!!

2007. nov. 9. 20:07
Aki ilyent tesz a védtelen kisgyermekekkel, avval ugyanzet tenném bár én képtelen lennék rá az 50kg-al.De megérdemelné, a börtön ezeknek nem elég büntetés, olyant kellene kitalálni amit ő is a bőrén, a testén, érezne-határtalan fájdalmat, kínt...
11. davicsa (válaszként erre: 7. - Desstiny)
2007. nov. 9. 19:14
Mert legtöbbször ahol ott kellene lennie a védőnőnek ott nincs és "talán el is kerüli a problémás helyeket" nem általánosságban beszélek de elég sokszor előfordul!!
10. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 7. - Desstiny)
2007. nov. 9. 17:41
Ez olyan,mint amikor pl egy terhességet nem vesz észre senki...nem értem:((
9. f7bc159e64 (válaszként erre: 7. - Desstiny)
2007. nov. 9. 16:57
Hát ez az, a családvédelmisek is olyanokkal foglalkoznak akikkel nem kéne!
8. dee7182d35 (válaszként erre: 7. - Desstiny)
2007. nov. 9. 16:56
Erről beszélek!Nem hiszem,hogy nem lehet nem észrevenni ilyet a tragédia előtt.Csak sajna az emberek szeretik elfordítani a fejüket,ha ilyet látnak,s ezért a szememben épp olyan bűnösök,mint az anya.
2007. nov. 9. 16:54
Valószínűleg többször is bántalmazta, csak azt nem értem, miért nem vette észre senki? Hol volt a védőnő?
6. dee7182d35 (válaszként erre: 4. - F7bc159e64)
2007. nov. 9. 16:54
Ha a környezetemben ilyen történne,én biztos nem állnék jót magamért.Olyan elemi erővel robban belőlem a felháborodás,hogy ha csak beszélünk róla,már ölni tudnék!
5. f7bc159e64 (válaszként erre: 3. - Desstiny)
2007. nov. 9. 16:52
ha ennyivel meguszná,de remélem nem akkor elég SZAR törvény van!
4. f7bc159e64 (válaszként erre: 2. - Dee7182d35)
2007. nov. 9. 16:50
Tudod a pláne az az és tényleg gyomor idegem volt tőle hogy ülve megvárta mig apuka haza ért,nem tudom milyen büntetést érdemel az ilyen nő.
2007. nov. 9. 16:49

Sziasztok!


Én is olvastam ezt a cikket és kiakadtam tőle teljesen. Nem tudom, hogy tehet egy anya ilyet a gyerekével. Remélem élete végéig bűnhődik majd, bár szerintem megússza pár évvel.

2. dee7182d35 (válaszként erre: 1. - F7bc159e64)
2007. nov. 9. 16:47

Ugyanazt tenném vele,mint ő a gyerekkel.De lehet előtte megkínoznám egy kicsit.

Meg azt is,aki sejti,hogy gond van az anyával,és nem szól senkinek!

2007. nov. 9. 16:43
Sziasztok, az egyik újságban olvastam hogy az "anya" azért vágta bele a kislányának töbször a fejét a szék karfájába mert idegesitette. Aztán meg még amit kapott szegény,belehalt. Nekem 4 gyermekem van egyszerüen,BORZALMAS hogy mik vannak!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook