Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szimbolizál a rövid női haj. Jól teszem ha levágatom? fórum

Mit szimbolizál a rövid női haj. Jól teszem ha levágatom? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2012. júl. 9. 16:56
2012. júl. 9. 16:56

Sziasztok!

Hajam olyan Louise Brooks-os lett. Először tetszett, de mostmár várom hogy legyen kicsit hosszabb. xD Szerintetek milyen az a haj?


Tudom nincs rólam fotó... Szerintem hasonlítok ahhoz a nőhöz, csak "lágyabb" az arcom, nem olyan kövérkés. és elég vékony vagyok.

2012. júl. 7. 15:18

Lehetsz nőies rövid hajjal is. Öltözködés, smink stb. segíthet. Én a félhosszú hajat szeretem, azt lehet variálni minden hogyan. Nem hosszú, de nem is felzselézhető pixie haj, inkább bubi.

A nagyon rövidet is fel lehet dobni pl színekkel, pláne nyáron, amikor kicsit vadabb színkombinációkat is bátran választhatsz. Nézz jutubon videókat, mert ott is van egy csomó lány, aki formázza a haját - akár rövid, akár hosszú-. Sok jó tippet találtam ott is.

Tanács: csak akkor vágasd le rövidre, ha tudsz is vele bánni. Nekem évekig volt rövid hajam, utáltam is, mert nem tudtam vele mit kezdeni, a fodrászom meg (idősebb hölgy) nem tudott tanácsot adni, mi állna jól. Váltottam is.

131. syria (válaszként erre: 1. - 55a99789c3)
2012. júl. 6. 15:31

Könnyebb lenne válaszolni, ha feltett fényképek alapján tehetnénk.


Szerintem a hosszú hajból sokkal könnyebb (a mosást, szárítást leszámítva) változatos, praktikus, csinos frizurát készíteni, mint rövidből.


Ma már semmit nem szimbolizál; aki ez alapján ítél, az tévúton jár.

Én nem vágatnám le.


Hogyan döntesz? :)

2012. júl. 5. 17:15

Nekem volt hosszú lapockáig érő és rövid, aminek egy része 0-ás géppel volt nyírva. Sok kísérletezés után tanultam meg, hogy mindegy, hogy rövid vagy hosszú csak fru-frum legyen, mert azt "igényli" az arcom.

A rövid hajnál egyébként az én meglátásom szerint érdemes követni a trendeket. Számomra nem nagyon van annál lehangolóbb, ha egy 20 éves lány beül egy olyan fodrászhoz, aki 30 éve végezte el az iskolát azóta egy tovább képzésen se volt és olyan hajat alkot neki, hogy még a nagyimnak is öreges lenne. Mondjuk szerintem az se szép látvány, ha valakinek van kb 3 szál haja és azt a fenekéig növeszti vagy épp a hajhosszának a fele szanaszét van törve, de síkitozik mikor a fodrász 1 cm helyett másfelet vág le a végéből...

Szerintem egy megfelelő fazonú rövid haj bárkinek jól állhat!

2012. júl. 5. 16:44
Nem tudom milyen az arckaraktered, de a hosszú haj valahogy nőiesebb, akár nevezhetjük erotikusabbnak is. Férfiak szeretnek benne turkálni
128. syria (válaszként erre: 126. - 458101abbf)
2012. júl. 5. 15:58
Így van.
2012. júl. 5. 15:36
Köszönöm mindenkinek!
126. 458101abbf (válaszként erre: 1. - 55a99789c3)
2012. jún. 30. 06:45
Ma már semmilyen szimbolikus jelentése nincs. Ha jó fazont választasz, jól fogsz kinézni, ha nem, akkor kevésbé.
125. 26c9a8950c (válaszként erre: 1. - 55a99789c3)
2012. jún. 29. 22:22
A végső döntés természetes a tiéd, de egy jól megválasztott rövid frizura teljesen ki tudja emelni az arc karakterét és dögössé is tud tenni. Egyébként is sokkal több féle fazont lehet vágatni, mint amit egy hosszú hajjal lehet csinálni. Ha csa Harry Berryt nézem, aki tényleg nagyon szép és csinos sokkal szebb és sikeresebb lett rövid hajjal. Addig valahogy az arca elveszlett a haja mögött. Sikeres választást.
124. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - 55a99789c3)
2012. jún. 29. 14:26

Régen (kb. 60-70 évvel ezelőttig) a nőknek hosszú hajuk volt. Csak a betegeknek és a bűnösöknek vágták le rövidre. Ez volt a stigmájuk, a jelük, hogy nem olyanok, mint amit elvárnak...

Nálunk az 1950-es évek tájékán kezdett divatba jönni a rövid haj - ez volt a lázadás jelképe (mint ma a kopasz női fej).


Szerintem a hosszú nőiesebb, de én soha nem tudtam megnöveszteni, mert ahhoz silány :(((


Ha kíváncsi vagy, milyen rövid hajjal élni, vágasd le - ha tetszik, hordd úgy, ha nem tetszik, majd visszanő :)))

2012. jún. 29. 12:49
Arctól, stílustól is függ... Én sosem vágattam eddig rövidre, csak a hosszúból valamennyit - töredezés végett -, de minden lenyisszantott centi után sírt a szívem. :)
122. virag32
2012. jún. 29. 09:57
Szerintem nem az a lényeg,mit szimbolizál,hanem hogy hogy áll.az én hajtípusom pl.olyan,amiről sokan álmodnának,vöröses aranybarna,vastag szálú,nagyon sok,természetes huklámos,stb,a bökkenő viszont az,hogy BORZALMASAN áll.Nekem évek óta rövid,és olyan,mintha egy új ember lennék tőle,annyival jobban áll.Azonkívül fej-izzadós vagyok,ezért tök elképzelhetetlen,hogy kiengedve legyen a hajam,ha hosszú.Engem speciel fiatalít a rövid,nőiesebbé és különlegesebbé tesz.Meg kell találni a saját stílust.
121. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - 55a99789c3)
2012. jún. 29. 08:31
Azt nem tudom mit szimbolizál,a rövid haj,de én a helyedbe elmennék egy jó fodrászhoz ,aki biztosan tudna segíteni abban,hogy milyen fazon állna jól nekem.A hátig érő sima hajból szinte bármit meg lehet csinálni.Szóval én nem esnék neki egyből ,hanem kísérleteznék ,más fazonnal,színnel, göndörítéssel..stb...és így biztosan megtalálnám a számomra legmegfelelőbbet!:))
2012. jún. 29. 08:12

Én szeretem a rövid hajat. Sokkal kényelmesebb:)


Lány koromban én is nagyon vékony voltam és akkor is rövid hajam volt a legtöbbszőr. Volt, hogy fiúnak néztek:) Bár ezt senki nem érti, mert nőies voltam a rövid hajjal is.


Mostanság is rövid a hajam, mert én nem szeretem a copfot (húzza a fejbőrömet), nem bírom a csattokat, mert allergiás vagyok mindenre azt meg végképp nem bírom, hogy a nyakamra, arcomra tapadjon a hajam ebben a melegben. A rövid hajjal fiatalosabb is vagyok.

119. a0c1361e44 (válaszként erre: 55. - Globus)
2012. jún. 29. 08:04

Ehhez haj is kell:)

Nekem van és elég jó minőségű, nem zsírosodó, ha bírnám, akkor hetekig nem kellene mosnom és akkor sem látszana rajta.


Tehát én minden reggel picit benedvesítem a hajamat, átszárítom és mehet rá a zselé, na nem annyi, hogy merev legyen, hanem csak annyi, hogy tartása legyen.

118. a0c1361e44 (válaszként erre: 54. - F1e23b97ee)
2012. jún. 29. 08:02

Jaja, jól látod:)

Én minden reggel égnek álló hajjal kelek fel, de kb. 5 perc alatt rendben van a frizurám:)

2012. jún. 29. 06:30
Szerintem próbáld ki, ha tényleg akarod, ha nem tetszik max visszanöveszted. Amikor előszőr vágattam a derékig érő hajat én is sokat vaciláltam, azóta 3x nőtt vissza derékig s vágattam le. Nekem max. a fül alá érő, mert elállóak a füleim. Ilyesmit érdemes figyelembe venni. Meg ha tényleg ki akarod próbálni röviden, akkor ne azért, hogy nagyobbnak nézzenek. Különben tud öregíteni vagy fiatalítani egy haj, de az arcformától jobban függ. Engem is mindig fiatalabbnak néznek, szőkén , feketén is, röviden is, hosszan is. Amúgy sok olyan program van a neten, amivel ki tudod próbálni, hogy különöző hajak hogyan állnának neked, ha van egy jó minőségű szemből képed amit fel tudsz használni alapnak reális képet ad.
116. Zizisicc (válaszként erre: 115. - D7ba7bf7ff)
2012. jún. 28. 23:49
Talán, mert nem hiszek az ilyesfajta összeesküvés elméletekben. :o)
115. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 114. - Zizisicc)
2012. jún. 28. 23:26
Azért mert nem látod hogy észrevétlenül manipulálnak?
2012. jún. 28. 23:24
Hát, az "áldozat" szó szerintem az esetek döntő többségében túl erős kifejezés.
113. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 111. - Zizisicc)
2012. jún. 28. 23:17
A divat áldozata, fogalmazzunk így...
2012. jún. 28. 23:16
111. Zizisicc (válaszként erre: 108. - D7ba7bf7ff)
2012. jún. 28. 23:14
Igen, szerintem is van, de aki a divatot követi, az is önmagát fejezi ki végső soron ..... azt az önmagát, ahol épp tart .....
110. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - 55a99789c3)
2012. jún. 28. 23:13

Majd más mondja meg neked hogy mit csinálj...


Az egyik azt mondja NEEEE!!


A másik azt mondja DEEEE!!!


A tiéd a felelősség ebben is, mint mindenben.


A hajvágás mindig bonyolult téma.


Először nyomozd ki milyen okból akarod, jól ál -e egyáltalán...


Sokan bizonytalanságból követnek el baklövést.


Mindent önmagadhoz kell mérni, mert ami másnak JÓ, az neked lehet hogy ROSSZ...


Szóval...

2012. jún. 28. 23:06

Szerintem nem teszed jól, de lehet jól teszed, csak szerintem nem.

Örülök, hogy segíthettem.:)

2012. jún. 28. 23:05
Én úgy gondolom hogy minden fontos jelentéssel bír, amit önmagunkon hordunk. Ezek jelzések önmagunkról, azt a nyelvet tükrözik amit beszélünk. Az indiánok sem divatból festegették magukat. Szóval régen a külsőnek még volt jelentése, egy mélyebb oka, kivetülése. Manapság ez már csak nevetség tárgya. Komolytalan. Divatból nem lehet kifejeződni, mert az már a tömeghez tartozik. Nem az egyént képviseli. Csak úgy tesz mintha...
2012. jún. 28. 23:01
Én hosszúhaj párti vagyok! Nekem derékig ért, levágattam, meg is bántam, most növesztem vissza!
2012. jún. 28. 23:00
Szerintem ne vágasd annyira túl rövidre,mivel nem igazán nőies :)
105. Zizisicc (válaszként erre: 102. - D7ba7bf7ff)
2012. jún. 28. 22:59
Egyetértek.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook