Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit szeretsz a kertedben? Mi a legszebb most? fórum

Mit szeretsz a kertedben? Mi a legszebb most? (beszélgetős fórum)


2023. febr. 18. 14:59

IMádom az egészet úgy ahogy van. A fenyőket, a többi fát, a füvet, a rózsákat , most egyébként nem nyilik virág, de már a jácintok kibújtak a földből, de még nem virágoznak. A tél elején voltak rózsáink, az egész kertet szeretjük, ahol sétáltatjuk a macskánkat és a kerti asztalt, ahol rejtvényt fejtünk és sokszor ott dolgozunk, ill éjjel tanulmányozzuk a csillagokat és a holdat.

Most különben nem valami szép csak itt ott zöld. De tegnap már a benti virágokat kivittem

2023. febr. 18. 14:55
Lassan semmit. Qrva sok vele a meló, és soha nincs kész.
14. globus
2023. febr. 18. 14:49
Én már meguntam a kerti gabadozást, 40 évig csináltam. Volt olyan több éves időszak, hogy 3 településre galoppoztunk, a közeliekre hétközben, másikra hétvégén. Pihenni akarunk, ámen :)
13. Channa* (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2023. febr. 18. 14:31
És a hagymás növényeket?
2023. febr. 18. 14:29

Mi nagyon kezdők vagyunk. Múlt évben még nem csináltunk nagyon semmit, mert az átalakítás volt, így idén kezdünk bele. Persze, még nem lehet a teljes kertben, mert útban lennének az idei munkálatoknál.


Nincs nagy kertünk, olyan 180 nm, ahol lehet kertészkedni, de ez nekünk pont elég.


Nálunk nincs hóvirág, ezt majd kell beszereznem.

De nálunk is már kb. 10 cm-esek a korai virágok. Azt hiszem nárciszok és tulipánok, de lehet, hogy más is van, csak még nem ismerem fel, így a zöldről.


Ma elültettük a labdás fenyőket, illetve néhány cserjét is (borókát, tiszafát).


Hibiszkuszt, selyemfenyőt, stb., magjait kicsíráztattam és elültettem. Jelenleg 4-5 cm magasak. Nem tudom, hogy mikor kellene kiültetni, de arra gondoltam, hogy áprilisban fogom megcsinálni.


Illetve, szedtem sok cserjéről ágakat és egy részét vízben gyökereztetem, egy részét pedig dugványoztam. ezek is a lakásban vannak. Remélem, hogy nagy részük megmarad és ki tudom majd ültetni a kertben.


Vettem zöldség magokat is (sárgarépát, fehér répát, kígyó uborkát, póré hagymát, és halloween tököt, babot), amiket elvileg még nem lehet kiültetni, majd csak márciusban vagy áprilisban, és csíráztatni sem kell, ha jól tudom, hanem majd a földbe kell vetni).


Jövő héten lesz az aldiban ribizli, egres, hibiszkus, stb. növény. Fogok venni és azt is elültetem amikor lehet.


Már van olyan növényem, amiknek szép gyökerük van (kecskerágók, borostyán, stb.), ezeket most fogom elültetni cserépbe, ha megerősödnek, akkor áprilisban vagy májusban kiültetem. Remélem megmaradnak.


Tehát, igen, sok dolog van, de azért remélem, hogy ha ezek meglesznek már nem lesz annyi;)

2023. febr. 18. 14:18
Magát a kertet. Mikor kilépek a lakásból, nem az utcára megyek egyből. Mindegy mi van benne, csak zöld legyen:-)
10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. febr. 18. 14:17

A fákat, cserjéket tavasszal és ősszel ültetik, telepítik - tudtommal.:)

Földlabdával ásom ki és viszem át az új helyre. A fészeknek, amit készítek az alját betrágyázom. Ha kész, akkor a tövét még kicsit feltöltöm.

Szerintem így megmaradnak.

Egy hete két kis barackfát ültettem át és még jól vannak.:)

9. Channa* (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2023. febr. 18. 14:12

És, hogy telepíted át? Mikor? Kibírják?


Nekünk is át kell telepíteni rengeteget...

2023. febr. 18. 13:46
Valamelyilk kaktusz nem halt meg es egy oliva
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. febr. 18. 13:43

Tervezem, hogy hova állítom a fólia sátrat ahol majd nevelgetem a palántákat. Csak előbb a tulipánt át kell telepítenem. Majd összerakom a rotációs kapát és szépen előkészítem a kertet. A nagy kertet most tisztítják meg a kukorica csutkától, mert nem szánttatok csak tárcsáztatok. Az egyik kertben teljes egészében kukorica lesz, a másikban zöldséges, amíg elér az 50 méteres slag a fúrt kútról. A kutat is ki kell még furatnom. Szedret, málnát, szőlőt kell áttelepítenem, mert nagy munkálatok lesznek még a ház körül.

Egyelőre feladatok vannak, de alig várom, hogy az első termést szedhessem és elrakhassam. A kamrát is most rázom gatyába.:)


A hóvirág nálunk már január közepén kinyílt.☀😎

6. papája (válaszként erre: 5. - Jennyvagyok)
2023. febr. 18. 12:52
Szó szerint ezt írnám, annyi különbséggel, hogy nálam a nyavalyás őzek legelték le tavaly az 1 és 2 éve ültetett ciprusokat. Eddig nem történt ilyen és csak reménykedek többet nem fordul elő.
5. jennyvagyok (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. febr. 18. 11:15

Ha nincs is teendő, szeretek körbe sétálni, és mindent alaposan szemlélni. Nagyon feltölt, még a keményebb munkák is.

Amit nem szeretek, az, amikor a szarvasok lelegelnek mindent. Ilyenkor szomorú a szívem, mert oda a sok munka eredménye.

2023. febr. 18. 11:12
Most a hunyorok, a krokuszok virítanak, de van még hóvirág, és bújnak a hagymások. Mindig van, ami szép.
2023. febr. 18. 11:05
A kutyám birodalma elsősorban ... tele van évelő növényekkel , sok tuja ... egyszerűen gyönyörű minden .
2. simple (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2023. febr. 18. 10:58

Én azt szeretem benne, hogy ott a kutyám. :)

Nálam a hóvirágok már rég elnyíltak. Még nem dolgozgatok, mert csak március elejétől viszik a zöldhulladékot, tehát majd a hó végétől kezdem a kinti munkákat. Amit utálok, az a gaz.

2023. febr. 18. 10:20

Sziasztok!

Imádom a kertem. Sok munka, az igaz, de annyi öröm is van benne. Elkezdtek nyílni a hóvirágok és bújik ki minden hagymás. Nemsokára sok tulipán, nárcisz lesz, már nagyon váron.

Ti már dolgozgattok a kertben? Mit szerettek most épp benne? Mit nem? Ha van kedvetek, beszélgessünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook