Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet vásárolni egy nap 500 Ft-ból, hogy az 2 étkezésre elég legyen? fórum

Mit lehet vásárolni egy nap 500 Ft-ból, hogy az 2 étkezésre elég legyen? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. aug. 19. 12:14

Tejből literest vegyél,úgy olcsóbb,mint ha 2 dl-enm

ként vennéd.Ált.minden ből a nagyobb kicserelést érdemes venni.A kenyér egy részét mélyhűtőbe teheted és csak fogyasztás előtt röviddel(vagy este)veszed ki.Így biztosan nem szárad rád és nem romlik meg.Felvágottat kimérve vegyél,úgy olcsóbb,mint az előre csomagolt.Vacsira lehet rántotta-omlett zöldséggel.

31. syria (válaszként erre: 23. - Csirivirir)
2012. aug. 19. 12:09
Mindenképpen jobb ha magad vásárolsz hideget. Mert amit a koliban azért az összegért kihoznak... Hm, talán a kutyának jó lenne.
2012. aug. 19. 12:07

Köszönöm szépen a segítséget!


Azt hiszem el is döntöttem, maradok a saját úton való beszerzésnél.

2012. aug. 19. 12:04

Medvesajt pl, azt lehet akár darabonként elvinni, 250-300 körül van, de jó sokáig. kifli 25 Ft, egy csomag retek 120 körül. Csinálhatsz főtt tojást, az laktató, és hűtőben eláll, nem kell minden nap főzőcskézni.

Ez a toast kenyér meg tényleg jó ötlet!

2012. aug. 19. 11:55

Eldönteni Neked kell.

A fiam kolis, az ő kolijában mindennap meleg vacsora van. A reggeli változatos.

Igaz, mi kedvezményesen kapjuk az étkezést, és az én fiam sem eszi meg mindennap a reggelit, de főleg hideg időben sokat számít, hogy indulás előtt iszik egy csésze meleg teát, kakaót vagy ami éppen van. A többit vagy zsebrevágja, vagy otthagyja, de általában elviszi, mert messze van még az ebéd.

A vacsorát meg, ha éppen nincs "otthon", egy haver felviszi neki a szobába.

27. f1e23b97ee (válaszként erre: 23. - Csirivirir)
2012. aug. 19. 11:49

Nekem mindig elég volt a reggeli. Kenyeret azt vehetsz amennyit szeretnél, mert egy kosárban ki van rakva./Sokan még a koliba is felvittek maguknak/

De a tányéron lévő felvágott -legtöbbször ez volt-is teljesen normális adag volt.


Ha pedig esetleg nem volt elég, a büfében vettem egy Balaton szeletet amivel simán kihúztam az ebédig.

2012. aug. 19. 11:47
figyi én reggel mikor melóba megyek, beugrok a közértbe és kevesebb, mint 200-ból kijön a reggeli. 2 kifli+ egy doboz májkrém 40+120 Ft.. és még másnapra is szokott maradni egy fél doboz májkrém. vagy kérek 4 szelet felvágottat, amiért még egy 100-ast se fizettem soha, pedig nem mindig ilyen olcsó pancsolt párizsit veszek. van, hogy sonkát, tavaszi felvágottat vagy jobb minőségű párizsit.. szóval szerintem ki lehet ennyiből jönni. ha szereted a zöldséget, hozzádobsz egy parit vagy paprikát és kb. 300ra kijön az egész :)
25. Csirivirir (válaszként erre: 22. - F1e23b97ee)
2012. aug. 19. 11:46
Az tény, hogy ügyesek, nem kellett sokat várni a kiszolgálásra.
24. 9f98008a3b (válaszként erre: 23. - Csirivirir)
2012. aug. 19. 11:46
Lekvár, befőtt, házi szalámi....
2012. aug. 19. 11:44

Nem félek, csak próbálom kiokoskodni, hogy job-e így, vagy jobb a kolis reggeli, ami nem hiszem, hogy egy laktató adag.


Így jobb, mert nem vagyok időhöz kötve.


Köszönöm a sok ötletet! Úgy tervezem, hogy vasárnap, amikor megyek vissza otthonról viszek fasírtot, rántott husit stb, az is 1-2 napra és már csak 3 nap marad. :)

22. f1e23b97ee (válaszként erre: 20. - Csirivirir)
2012. aug. 19. 11:43
Akkor is voltak sokan, de mindig volt ülőhelyünk. És a kiszolgálás is gyorsan történt. A többi ilyen iskolához viszonyítva, ahol eddig megfordultam hatalmas ennek a sulinak az ebédlője.
2012. aug. 19. 11:42

Vacsora:

Ha tudsz és van érdemes pirítósokat, szendvicseket készíteni. Szerintem a toast kenyér jól adagolható, nem túl drága, s vázlatos szendvicset tudsz készíteni.

1 hétre a toast kenyér 200-250 Ft-ból kijön.

Szerintem egy hétre előre vedd meg a dolgokat: vajkrém, szalámi, sajt, májkrém, zöldségek.

20. Csirivirir (válaszként erre: 13. - F1e23b97ee)
2012. aug. 19. 11:40
Nem tudom a te idődben hogy volt, de amikor én voltam, leülni alig tudtunk, dugig volt rendszeresen az ebédlő.
19. vikucka (válaszként erre: 8. - Csirivirir)
2012. aug. 19. 11:40

NÉzd meg az üzletek kinálatait, ilyen lejárat előtti napokon. Pl. ha aznap jár le a felvágott szavatossága, akkor 50%-os kedvezményt adnak rá.


Ugyanigy a joghurtokkal is. Persze ezeket azonnal meg kell enni. Ha tudsz otthonról vinni lekvárt, vajat, májkrémet, üveges uborkát, akkor csak zsemlét kell hozzá venni, esetleg instant kakaót, 1 liter tej 2 napig elég. Ehhez tudni kellene, hogy van-e hűtő

18. f1e23b97ee (válaszként erre: 9. - Csirivirir)
2012. aug. 19. 11:40

Ebéd után még egy kiadós pihenésre is mindig jutott idő. Az asztal tetején feküdve :-))


Mikor pedig továbbképzésen voltam ott, simán felmehettünk a szobánkba és 20-25 percet sziesztázhattunk.

17. Csirivirir (válaszként erre: 10. - F1e23b97ee)
2012. aug. 19. 11:38

Igen-igen, erre gondoltam. Margarin, kenőmájas, kiflivel, zsömivel kiadós.


Kenyeret semmiképp, csak hamar rámszárad.


Joghurt, stb.


Ilyenekben gondolkodom.


Vannak nagy konzervek pl chilis bab. 300 ft környékén van. Az 2 étkezésre nekem bőven elég és tápláló. Vannak instant levesek. Abból is van olcsó.

2012. aug. 19. 11:38

Reggeli:

2 zsemle, mini vaj, 2 szelet szalámi a pultból szerintem 200 Ft körül alakul, ha veszel mellé 1 szem almát tízóraira akkor is 300 Ft-ból kijön.

Májkrémet drágábbak, de nem eszel meg egy teljes májkémet egyszerre, tehát azt el lehet rakni (szerintem 3-4 adag)

Ha joghurtos vagy egy joghurt 100 Ft körül mozog, 1 joghurt+2 kifli 150 Ft.

1 sulitej/kakaó/madártej + 2 kifli 200 Ft

2 pogácsa is 300 Ft alatt van.

15. kristof2003 (válaszként erre: 8. - Csirivirir)
2012. aug. 19. 11:38
Én éppen ma vettem a Sparban gépsonkát 31 dkg volt 300 Ft, ez egymagadnak 2-3, de talán tovább is elég. Nem minden akciós termék tré :)
14. 9f98008a3b (válaszként erre: 8. - Csirivirir)
2012. aug. 19. 11:38

Nézd!


Szerintem ha bemész egy pékségbe, naponta lenne változatos reggelid, nem olyan csillagászati árak ezek, vacsorára meg mehet a kenyér, felvágott, tej....


Meg ha otthonról viszel a hétvégi menüből, egy napot kilőhetsz.


Én reggelente rákattantam a krumplis pogácsára, és Nekem bevált.

Nekem közel útba esett a pékség, de hát Neked is lesz ott lehetőség.


Mitől félsz?

Meg fogod oldani! ;)

13. f1e23b97ee (válaszként erre: 9. - Csirivirir)
2012. aug. 19. 11:37

A reggeli mindig elég volt.


Ebédelni is lesz elég időd, mert egy teljes óra áll rendelkezésedre. Úgy van megoldva, hogy jusson rá mindenkinek ideje, mert több ciklusban történik az ebédeltetés. Nem pedig egyszerre tódul oda a tömeg.

12. kristof2003 (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2012. aug. 19. 11:36
Én a vásárlásra szavaznék. Párizsi, sonka, szalámi,májkérém, sajtok, saláták. Ezeket vegyítve is lehet enni 1-2 zsemle vagy kifli vagy akár kenyér (ami több napra is jó lehet). HA hűtő van akkor tej is mehet, ezt sem kell naponta venni. Kakaó, instant kávé (de a főzött még kifizetőbb). Vajas kalács stb. Rengeteg olyan kajcsi van ami nem túl pénzes, de viszont laktató. Én a fiammal napi 3-400 Ft-ból eszünk reggelit és vacsit. Az ebéd sem egy napra szól, mert nem főzök minden nap. A férjem meg este eszik az ebédből :D
2012. aug. 19. 11:35
Saját magam finanszírozom, kolit fizetek majd stb. Nagyon kell figyelnem a pénzre, de szerintem nem meglepő ez a mai helyzetben.
10. f1e23b97ee (válaszként erre: 8. - Csirivirir)
2012. aug. 19. 11:35

Vegyél magadnak margarint, azt beteheted a hűtőbe. Eláll sokáig.


Illetve otthonról vinnék magammal zsírt. Ahhoz már csak kenyeret, néhány szem paradicsomot vagy paprikát kell venni és máris kész a fenséges vacsora .

9. Csirivirir (válaszként erre: 6. - F1e23b97ee)
2012. aug. 19. 11:34

Igen-igen, ott tervezem.


Neked jobban van is tapasztalatod. Gondolom nem túl kiadós az ottani reggeli, vacsora.


Csak az zavar, hogy te tudod a legjobban, hogy arra alig jut ott idő, hogy ebédelni elrohanj. Zavar, hogy időhöz van kötve.


Kényelmesebb leülni nyugodtan, amikor épp éhes vagyok.

8. Csirivirir (válaszként erre: 4. - 9f98008a3b)
2012. aug. 19. 11:32

Korábban vásároltam, volt párom, főztem. De hónapok óta anyánál vagyok, nem követem már az árakat.


Illetve nem volt olyan, hogy 500-ból okoskodjak, ezért kérem, hogy segítsetek.


Adjatok már ötleteket!


Zsömle oké. Belevaló? 3-400 Ft a felvágott. Na erre mondom, hogy kell a segítség rutinosabbaktól.

7. 9f98008a3b (válaszként erre: 5. - Csirivirir)
2012. aug. 19. 11:32

Reggel mi sem kotyvasztottunk, max kávét főztünk magunknak, inkább este volt főzés anno.


Te fogod látni, mi a jó Neked.


Ezt így előre megmondani....


Alakul a napokkal, az elfoglaltsággal.

6. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2012. aug. 19. 11:32
Én a helyedben reggelit kérnék, a vacsorát pedig beszerezheted a közelben lévő szép nagy boltban.
5. Csirivirir (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2012. aug. 19. 11:30

Igen, van konyha, de nem tudom mennyire felszerelt meg ilyesmik. Az igazság az, reggel 6-kor suli előtt kétlem, hogy lesz időm sütögetni meg stb.


A közelben lesz egy Tesc:, azt remélem meg tudom majd oldani.


Akkor szerintetek is jobb, ha inkább magam veszem a reggelit, vacsit?

2012. aug. 19. 11:30

Ebből lehet venni zsemlét, belevalót, még gyümölcs is belefér szezonban.


Most Te nem vásárolsz élelmiszert még?

2012. aug. 19. 11:29

Nem főtt ételre gondoltam, az ebédem az lesz.


Bármi másra, ami megvehető.


Pl: Zsömi + konzerv vagy ilyesmi

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook