Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tudni a Tibeti gombáról? fórum

Mit lehet tudni a Tibeti gombáról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
16. 2ecfe1b5f5 (válaszként erre: 14. - Gyömbi)
2007. dec. 5. 07:18

Jó ezeket a dolgokat olvasni. Nagyon biztató, hogy te vagy már a második akinek a bőrproblémáját rendbe tette a gomba. Mi is nagyon bizakodunk. A lányom 7 éves, 3éve vannak allergiás panaszai, ami a bőrén jön ki--tiszta ekcéma. Mindi vitaminokat, immunrendszererősítést és folyamatos gyógyszerelést ir elő. Parlagfűre, lisztatkára érzékeny és mindent kipróbálunk amit ajánlanak. Ebben még hiszünk is, mert akitők kaptuk Ő nagyon beteg autoimmunproblémás fiatal lány. zserencsére mióta ezt issza látványosan jól van!!!! Nyár óta most találkoztam vele és alig akartam megismerni.

JA!!!!! Ő is ingyen adta a gombát!

Mi is ingyen fogjuk tovább adni (már) 3 beteg kedves ismerősunknek. Kösz i a biztatás!

2007. dec. 5. 06:42
Óh, tehát ez egy természetes gyógyhatású gomba...
2007. dec. 4. 20:45

loosg: szívesen!


én azt gondolom, hogy a gomba elsősorban az immunrendszert erősíti, s ezáltal hat ki a szervezet minden szervrendszerére közvetetten. A benne lévő élőflóra helyreállítja a bélflórát, s ezáltal a felszívódásunk is javul, könnyebben épül be az étellel bevitt vitamin, ásványianyag stb…

A tapasztalatom:

Az emésztésem teljesen rendbe tette, előtte állandóan hasmenésem volt, meg diszkomfort érzetem, felfújódtam, meg nem sorolom, mindenki tudja a tüneteket szerintem. Aminek örülök, hogy reggelente nem keserű már a szám. Ettől szenvedtem a legjobban. A bőröm kevésbé gyullad be (patik). Nekem is volt ilyen ekcéma-szerű elváltozás, de elmúlt, s nem is viszket. (Nem tudom, hogy az-e, nem diagnosztizáltattam.) A vizes kefir gombát ajánlották nekem a bőrömre, hogy mossam le vele, az is jó hatással volt rá!

Nekem canon01-gyel szemben nem gombamód szaporodik :)

Hogy felér-e egy tisztítókúrával, azt nem tudom, de nem kizárt.

És hogy arról is beszámoljak, hogy milyen is a kefir, mert erről nem esett még szó: nagyon finom. Olyan íze van mint a mátrás kaukázusi kefirnek.

Beszerezni nem hiszem, hogy bárhol be lehet boltfélében, ezek a gombafélék (kaukázusi, japán, tibeti, kombucha) afelé száll az ének szájról-szájra, száll a gomba házról-házra alapon beszerezhetőek. Neten vannak ilyen árverések, ott lehet megvenni még. Nekem kicsit furcsa, mert én még egyetlen egyszer sem kértem egyetlen forintot se értük!

13. Juddyt (válaszként erre: 6. - Canon01)
2007. dec. 4. 11:05
És milyen kedvező tapasztalataid vannak?
12. Juddyt
2007. dec. 4. 11:04
Anyumnak elég sok baja van neki szivesen kipróbálnám, ha volna rá lehetőségem.
2007. dec. 4. 09:32
Gondolom a hatásuk felér 1 tisztító kúrával. Immunrendszert is erősíti?
2007. dec. 4. 09:31
Akkor ezek a "gombák" Jók a lányom ekcémás testére is?
9. 2ecfe1b5f5 (válaszként erre: 2. - Gyömbi)
2007. dec. 4. 09:29
Köszi Az információkat!!!!!
8. gyömbi (válaszként erre: 6. - Canon01)
2007. dec. 4. 08:17

Két féle tejalapú gombát ismerek.

A kaukázusi kefirgomba, amely egy karfiolra emlékeztet. Kb.3-15 mm, de előfordul diónyi merétben is.

A szintén tejalapú tibeti kefirgomba kisebb, és morzslékosabb. kb. 3-10 mm, vagyis nem éri el a kaukázusi kefirgomba méretét. Hatása megegyezik a Kaukázisi kefirgombáéval, csak az eredete más.

A vizes kefirgomba (japánkristály gomba)fehéres-áttetszõ, porcogós csomócskákból áll. Csak vízben szaporítható, s kell bele dobálni mazsolát, citromot, cukrot (esetleg fügét mazsola helyett). Erdetét nem tudják meghatározni, s limonádészerű italt eredményez.

2007. dec. 4. 06:27
Biztosan Tibetben terem....:))
2007. dec. 4. 01:20
Én úgy ismerem, hogy kaukázusi kefir. Évek óta csináljuk minden nap. Hasonló képpen, mint gyömbi, csak lefedve, és sötét helyen, lehetőleg szobahőmérsékleten tárolva. Maga a gomba eléggé szapora, sajnos a fölöslegeseket ki kell dobnunk. Ha valaki vállalkozik rá, hogy csinálja, annak tudnia kell, hogy max. 48 óráig bírja a gomba ugyanabban a tejben, azután elpusztul. Ezért folyamatosan kell készíteni.
2007. dec. 3. 22:39

Eddig nem is hallottam erről a gombáról.

Nagyon jókat irnak róla.

Hol lehet beszerezni?

4. lucullus (válaszként erre: 3. - Audrey40)
2007. dec. 3. 18:24
szívesen adnék van, egy felesleges adagom
2007. dec. 3. 18:16
Oké, és hol lehet ehhez hozzájutni?
2007. dec. 3. 18:05

Tibeti gomba, aki nem ismerné:


A gombát tibeti szerzetesek tenyésztették,és a következő gyógyító erőkkel bír:

1. A szervezet ellenálló képességét helyreállítja

2. Meggyógyítja a szívbetegségeket,s a szív érrendszerét és szétbomlasztja a koleszterint a vérerekben.

3. Meggyógyítja a hasnyálmirigy, a máj és a lép betegségeit.

4. Meggyógyítja az epét, kitisztítja az epevezetéket, a patkóbelet és szétbontja az epekövet.

5. Meggyógyítja a gyomrot és a bélcsatornát,a patkóbelet és eltünteti a fekélyeket.

6. A gomba antibiotikumot képez a szervezetben, és ez által meggyógyítja a gyulladásokat.

7. Optimalizálja a vérnyomást.

8. Meggyógyítja a beteg vesét és kontrolálja a húgyelvezető utakat.

9. Visszatartja és fékezi a metasztázisok újra fellépését.

10. Megakadályozza a gyors öregedést.

11. Megszünteti a test petyhüdtségét és a megterhelés(stressz) okozta fáradtságot.

12. A gomba mindennemű,az élethez szükséges vitamint tartalmaz.

ALKALMAZÁSI TANÁCS 1 SZEMÉLY RÉSZÉRE:

Kb. 2 evőkanálnyi mennyiségnek megfelelő gombát leöntünk 2,5 dl felfőzetlen tejjel/kizárólag friss,zacskós tej alkalmas/. 24 óra múlva átszűrjük műanyag szitán. Az átszűréshez segítségül csak műanyagból vagy fából készült kanalat használhatunk. Az átszűr joghurt kész a fogyasztásra. A szitában maradt gombát folyó hideg víz alatt leöblítjük,majd a kitisztított üvegbe visszatöltjük és 2,5 dl tejjel újra felöntjük. Az üveget a konyhában,szobahőmérsékleten, fedetlenül tartjuk. Nem szabad hideg helyre vagy hűtőbe rakni.

A GOMBA FÉMMEL NEM ÉRINTKEZHET!

KÚRA

A joghurtot este közvetlen a lefekvés előtt fogyasztjuk el.

A kúra időtartama 20 nap, ezután 10 nap pihenő következik.

A kúrát addig folytatjuk, amíg egészségi állapot helyreáll.

FIGYELEM!

Ha a gomba nem kap elegendő tejet, fekete lesz és 24 óra múlva elveszti a gyógyító erejét, elpusztul. Tehát 10 napos pihenő alatt is rendszeresen meg kell tisztítani,és a tejjel ellátni. Az egészséges gomba 17 nap alatt duplájára szaporodik,ekkor meg lehet felezni és az egyik felét másnak lehet adni .A gomba szaporodásával arányosan a tej mennyiségét is megfelelően növelni kell. A gombát egy professzor hozta Magyarországra,aki 5 évig dolgozott Indiában. Májrákban megbetegedett és a Tibeti szerzetesek ezzel kezelték. Meggyógyultan tért vissza és hazatérésekor a szerzetesek egy adag gombát adtak neki,amit hazahozott.

Jó egészséget, és sok szerencsét!

2007. dec. 3. 18:03
Mit lehet tudni a Tibeti gombáról?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook