Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
916. kaszimo
2010. okt. 5. 11:22
Teljesen jó hogy ennyire pozitív vagy. Sajnos, nekem még nem sikerült ezt elfogadnom, pedig elméletileg nem lehetne panaszra okom, állítólag a külsővel abszolút nincs gondom, a kapcsolatteremtéssel sem, de a szemkontaktus nem megy és nem a jellem miatt! :) A szemész szerint nem vészes a kancsalság, nem látszik annyira, de ezt egy olyan ember nyilván lazábban kezeli aki el sem tudja képzelni milyen egy szemmel látni a világot, meg mi az "annyira nem vészes"?! Nem merészkedtem még elmenni 3D-s filmet nézni, nem akartam magamnak adni egy pofont avval hogy mindenki el van alélva a hatástól én meg nem...de fő a pozitívizmus, azért kipróbálom majd! :) Bármennyire is azt mondják hogy nem vészes, ettől függetlenül neki futok egy műtétnek...pontosan tud valaki valamit a Molnár-féle módszerről? Hol alkalmazzák ezt pontosan, helyileg? Ár, eljárás, módszer...minden érdekel :) A google sajnos nem sokat írt róla, ezért kérdezem hátha valaki tapasztalatból tud szolgálni hasznos információval! Köszönöm :)
2010. okt. 4. 18:42

Sziasztok! Új vagyok itt. Olvasgattam amiket eddig írtatok, hihetetlen, hogy ennyien vagyunk.. Őszintén szólva én nem örülök. Örülnék, ha másnak nem kellene ezzel a "szépséghibával" élnie, mivel nem vagyok rosszindulatú típus.. de azért mégis jó, hogy nem vagyok egyedül, igaz? Én már "felnőtt" vagyok, 32 éves, gyerekkorom óta kancsal - és még sorolhatnám hány jelzőt aggatak rám sugdolózva a hátam mögött.. - vagyok, sajnos akkoriban nem igazán törődtek ezzel, nem műtöttek meg, a takarást nem erőltették a szüleim.. szóval így maradtam és tompalátó is lettem a bal szememre. Mondhatom azt, hogy jól megtanultam vele élni.. jó munkám van, párom, egy gyönyörű, szépszemű gyermekem :) és fiatal koromban sem volt gond kapcsolatokat teremtenem, talán mert a személyiségemmel kompenzáltam a hiányosságomat:) Pár éve aztán rátaláltam egy dokira, rászántam magam a műtétre. A műtét után szebb lett a szemem, bár nem tökéletes.. látszik és persze örülnék, ha hibátlan lenne, talán még egy műtéttel sikerülne, de nem merem bevállalni. Nem egy leányálom, de ajánlom mindenkinek, mert egy próbát megér, viszont nem mindegy, hogy melyik dokihoz mentek. Nekem a műtét után sokáig véres volt a szemem, a vágás a mai napig is látszik.


Mostanában próbálom a Bates módszert gyakorolni, Ti próbáltátok? valaki aki javulást ért el?


A másik kérdésem pedig, hogy ez a tórikus lencse mifene? nagyon le vagyok maradva, de még soha nem hallottam róla... A neten olvasgatok róla, de akkor is tud segíteni, ha tompalátó vagyok?


A 3D-s filmmel kapcsolatban nem tudom hogyan lehet, de én láttam :) pedig elméletileg nem láthattam.. Én egy természetfilmet láttam külföldön évekkel ezelőtt és a farkas majdnem rámugrott a nézőtéren. Fantasztikus élmény volt és máig nem tudom, hogyan lehetséges.. Én frankón vezetek is egy szemmel, tükrökkel megoldom a térlátást:)


Bocsi a sok szövegelésért, de jól esett sorstársaknak írnom kicsit..

2010. okt. 4. 15:43
Akik már voltak műtve, azoktól kérdezem, hogy műtét után 1 héttel mennyire véres még a szem?
913. kaszimo
2010. okt. 1. 21:19
Igen, olvastam róla...
2010. okt. 1. 20:37

Heló

Igen elö fordul a mütét utáni ketős látás de ez egyépként el mulik azt szokták mondani mert hozá kel szoknia az agynak az új hejzet hez.

Egyépként meg egy Molnár kálmán nevezetű magyar ember talált ki egy műtéti módszert a kancsalságra és igen eredményes álítolag.

911. kaszimo
2010. okt. 1. 10:12
Igen, ez sajnos észrevehető hogy éles különbség van a TB által támogatott és a saját zsebből támogatott rendelések között, akármelyik területen az egészségügyben. Igazából, lehet bennem a hiba, de nem értem hogy-hogy ezeket az ókori módszereket alkalmazzák még mindig. Nem várok varázspálcát az orvostól, de tanul 6 évig, különböző tanulmányokat ír, kutatásokat végez, elméletileg a tudománynak él és semmi újdonság, semmi korszerű módszer, csak a kezébe vesz egy kinder figurát és kövesd a szemeddel meg tágítsuk ki a pupilláját. Az ügyvédeket tartja mindenki rossz embernek, de ők mégis a hatályos jogszabályok alapján képviselik az ügyfeleket, nem a 30 évvel ezelőtti joganyag alapján, meg saját véleményem szerint nincs benne akkora üzlet, mint ahogy az orvosok játszanak az ember életével. Ez az én véleményem. Még gondolkozok rajta elmenjek-e vkihez magánrendelésre, úgyanis azért a műtét is klassz, ha sikerül, mert minden szervezet másképp reagál rá, de azért vannak negatív hatásai is (tegnap egy nő azért reklamált mert kettőslátása van és cirkuszolt, erre a doktornő annyit mondott hogy nincs varázspálcája meg garancia semmire..Magyar egészségügy 2010 :) Hurrá! :)
910. 64089b6941 (válaszként erre: 909. - Kaszimo)
2010. okt. 1. 07:53
Szerintem ha zavar, akkor ne hagyd annyiban. Egyébként a Deák A.-nak is van magánrendelése, lehet, hogy megpróbálhatnád azt, vagy nem tudom. Persze érdekes lenne, ha akkor más véleményt mondana, de mint tudjuk, manapság sajnos egy magánrendelésen teljesen más az ellátás színvonala, mint az SZTK-ban.
909. kaszimo
2010. szept. 30. 17:03

Megtörtént...eltipegtem a szegedi szemklinikára, vártam 3 órahosszát, majd sorra kerültem...méregették..nézzek így-nézek úgy, ezt mér, azt mér, majd jött a jól bevált szemfenéknézés, de előtte egy intenzív 20 percenkénti csepegtetés és pupillatágítás. Maga Deák Andrea nem sokat foglalkozott velem, egyik fiatal doktornő foglalkozott velem és néha ellenőrző jelleggel Deák A. is oda nézett. Pontos fokot nem tudok a két szem közötti különbségre, mert nem közölték.

De állítólag nem vészes és ne mütessem meg, ezt mondták! Persze amikor bent voltam épp egy nő panaszkodott hogy a műtét után kettőslátása van....úgyhogy nem tudom, mások azt mondják alig látszok a kancsalságom, de én látom, lehet csak bebeszélem, nem tudom. Írtak receptet, új lencsék, új szemüveg, de minden változatlan. örülök is meg nem is hogy nem ajánlják nekem a műtétet, mert állítólag "nem vészes",-ezt mondták, olyan 10 fok körüli a különbség . Azért lehet önigazolásként egy magánorvoshoz is elmegyek, vmelyik szemklinikán, nem tudom még. Erre is számítottam, úgyhogy nem lepődtem meg. De egyébként rendesek, korrektek.

908. 64089b6941 (válaszként erre: 907. - 64089b6941)
2010. szept. 29. 21:56

Jesszus, ez az "én is kíváncsi vagyok" nem tudom, hogy honnan jött, este van, fáradt vagyok. :D

Azért remélem érthető... :D

907. 64089b6941 (válaszként erre: 906. - Kaszimo)
2010. szept. 29. 21:55
Hú, én is kíváncsi vagyok, majd megírod, hogy mi volt? Csak mert engem is szegedi doktornő fog műteni. :)
906. kaszimo
2010. szept. 29. 19:45

Sziasztok!


Olvasgattam a hozzászólásokat, így kedvet kaptam a regisztrációhoz, mert sajnos én is ilyen problémával küzdök. Sajnos, a bal szememnél befelé térő kancsalság volt észrehető, így 3 évesen megműtötték. kb. felére csökkent a kancsalság, de még így bőven jól látható volt. Akkoriban a 90'-es évek elején, 1 hétig x.rakodtak a kórházban fekvéssel, ma már csak 1 nap, de szomorúan látom hogy semmit nem változott ebben az orvostudomány, még mindig a jól bevált szemtakargatás meg hord a szemüveget orrvérzésig :)) Hát, megtörtént 3 éves koromban a műtét...persze a műtét utána varratott rosszul szedték ki, rá néhány hónapra addig-addig fájlaltam, hogy utólag szedték ki a varrat utolsó darabjait! Majd az elmúlt 20 évem úgy telt hogy viseltem a szemüveget, volt szemtorna, a jó szem letakarása, minden volt...de nem sokat használt, úgyanúgy látszott a kancsalság. Mondanom sem kell a gyerekkorom egy rémálom volt, a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni, de felnőttem és itt vagyok! Aztán meguntam a szemüveget mega rizsát hogy majd helyre jöna szemem tőle, nem jött helyre, de nem is romlott (amint a vizsgálatok kimutatták az évek alatt), szépen magától elkezdett a szemem helyre jönni. Volt aki kérdezte is hogy megműtettem?! Hát, nem...De, nem 100%-osan jött helyre, ha fáradt vagyok, vagy sokat ülök gép előtt(sajnos a munkám miatt kell), akkor látszik, meg ha oldalra nézek. Meg pszichésen is nagyon bennem van ez, felszabadultan, mindenféle görcsösség nélkül nem tudok belenézni az emberek szemébe. Tudom, nincs hibátlan ember, de amin csak tud változtatni az ember, azért tegyen, hát én próbálok tenni. Félek a műtétektől de talán egy korrekciós műtét segítene. Így felhívtam a szegedi szemklinikát és 3 héttel ezelőtt kaptam is időpontot holnapra. Rettentően kíváncsi vagyok hogy hány fok lesz a különbséga két szemem között, illetve a "viseld a szemüveget és fogadd el hogy kancsal vagy" megszokott szövegen kívül kapok-e valamilyen értelmes mondatot a kedves doktornőtől. Hát, ennyi az én storym...majd megírom mit mondtak! :)

2010. szept. 29. 08:35

Sziasztok!

Október 29.-én műtenek :) :) :)!!!

2010. szept. 28. 15:58

Látom nincs mindenki tisztában a dologgal, nem akarok okoskodni távol áll tőlem :D

De, a tórikus lencse nem azt jelenti hogy kontaktlencse kancsaloknak !

szóval egyáltalán nem biztos az hogy aki kancsal annak tórikus kontaktlencse kell, csak bizonyos esetekben úgy tudom ha valakinek cilynderes szemüvege van és klencsére tér át akkor kell a tórikus mert az a cilynder megfelelője.

903. 64089b6941 (válaszként erre: 900. - Kismiújság)
2010. szept. 28. 09:20
Mikor? :)
902. dem1982
2010. szept. 25. 12:15
A prizmás szemcsihez meg annyit ,hogy a doki azt mondta a kancsalság meg marad tőle viszont a kettős látást meg lehet vele szüntetni. A kontaktlencsére visszatérve még azt mondta előnyösebb ha az illető mínuszos szemcsiről tér át,mert a pluszos szemcsi nagyit,és kontaktlencse ezt annyira nem tudja jól.Szóval nem mindenkinek lehet egyénekén váltózhat
901. dem1982
2010. szept. 24. 20:46
Voltam ma tömő utcában doki azt mondta lehet kontaktlencsém szerinte,de hozzá tette elég komplikált eset vagyok
2010. szept. 23. 13:01
Voltam az uj dokinal,hamarosan beszamolok.
899. kingu20
2010. szept. 22. 22:00
Persze, senki nem lát 3D-ben. Sajnos az Avatar sem nyújtott igazi élményt. Én csak néztem a moziban, hogy az emberek minek kapkodják a fejüket. :D :(
898. Tam1981
2010. szept. 21. 16:55

Én, kipróbálom a prizmás szemüveget.

Ha abba is látszani fog hogy kancsal vagyok, akkor

bevállalok mégegy műtétet.

897. valaki001 (válaszként erre: 890. - 64089b6941)
2010. szept. 21. 12:55

a térlátáson egyébként lehet javítani.

én nem vagyok tompalátó amúgy.

896. Anikó123 (válaszként erre: 892. - Bolgar89)
2010. szept. 20. 12:43

Szió!


Szerintem nincsen minimum, maximum- hoz kötve a kezelés. Manapság már annyi féle- fajta módszer van, hogy biztos megtalálják a számodra a megfelelőt. Ami fontos hogy jó szakemberhez menj! A befele kancsalságot is biztos lehet kezelni.

2010. szept. 20. 12:37

Sziasztok!


Én úgy gondolom, és úgy látom itt a véleményekből, hogy a kontaklencse általában beválik. Nekem tórikus lencsém van, de más a sima lencséről is jókat mond. Szerintem ha elmentek a szemészetre, és ott megvizsgálják a szemeteket biztos a legjobb megoldást fogják ajánlani. Engem már kiskoromban műtöttek 2x is, akkor befele kancsítottam( jobb szem), most kb egy fél éve meg a jobb szemem kifele állt. Hiába, hogy az egyik szemem volt csak "rossz" mindkét szememre kaptam lencsét. Így az együtt korrigálja a látásom, és együtt próbálja párhuzamba állítani a szemem. Nekem bevált. Mióta lencsém van nem áll kifele a szemem!

894. Tam1981
2010. szept. 19. 18:18

Üdv. !!

A prizmás szemüveglencse mennyibe kerül kb. ??

Látni rajt hogy nem olyan lencse mint a hagyományos ??

Kössz !!

2010. szept. 19. 09:07

Sziasztok!nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a tórikus lencse az mindig +?mert én rövidlátó vagyok (ráadásképp), így az én szemüvegem -.

Olyan nincs ami 2 az 1-ben?Ha valakinek van ilyen tapasztalata írjon!

2010. szept. 18. 22:23
Engem is érdekelne, hogy min. hány fokos kancsalságot lehet kezelni? + Amit írtam hogy két szemes befelé kancsalságot lehet-e kezelni?
891. bbza
2010. szept. 18. 21:31

Sziasztok!


Akinek bevált a tórikus lencse meg tudná mondani mennyire volt kancsal?Nem akarok hiú ábrándokat kergetni ezzel kapcsolatban.Legutolsó mérésnél egyik szemem 17 a másik 2 fokos volt.


Előre is köszi a válaszokat.

2010. szept. 18. 20:48
Nem láthatjuk a 3D-t, mivel amúgy sem látunk 3D-ben. Ahhoz két szem kellene, a kancsalok meg kb. 95%-ban tompalátók.
2010. szept. 18. 19:44
látom van pár új ember itt a fórumon, tőlük kérdezném, 3D-s moziba voltatok már e és láttátok e a "3d-t" ? :D
2010. szept. 18. 17:20
A tórikus lencse az nem kancsalság ellen van tehát ha kancsal vagy az nem azt jelenti hogy tórikus lencsét kell hordanod.
2010. szept. 18. 00:03
ja és proclear a lencsém márkája, bár ez nem hiszem, hogy számít
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook