Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni homlok- és arcüreggyulladás esetén? fórum

Mit lehet tenni homlok- és arcüreggyulladás esetén? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
108. Nikike1988 (válaszként erre: 106. - Andy79)
2013. febr. 6. 19:27

Igazàn nincs mit.


Jobbulást kívànok!

107. Andy79 (válaszként erre: 105. - Smumika)
2013. febr. 2. 17:46
Szia! Köszönöm Neked is a segítségedet. Igen, az infralámpát többen is ajánlották, szerintem fogok is venni egyet. Köszönöm mégegyszer!
106. Andy79 (válaszként erre: 103. - Nikike1988)
2013. febr. 2. 17:41
Köszönöm, hogy válaszoltál. Ma már kicsit jobb, tegnap elkeztem szedni a Sinupret-et. 2 hete kezdődött a náthám, mire kilábaltam volna belőle, a kisfiam kapott el egy vírusfertőzést és valószínű elkaphattam én is, mert újra kezdődött minden. Már nem is tudom hány csomag százas zsepi ment el. Orrcseppet már szinte 2 hete használok. Köszi mégegyszer, aranyos vagy, hogy válaszoltál.
105. smumika
2013. febr. 1. 19:09

Arc és homloküreg gyulladásra a legjobb infralámpázni naponta legaláb 3-4x 10 percig vagy kamillagőz ,ez is 3-4x ameddig birod .Bioparoxot vegyél még abba gyulladáscsökkentő van.

Ez kialakulhat megfázás után ráment az arcüregre homloküregre vagy megfújta a hideg szél arcodat homlokodat ha kimész sapka sál ami véd .Én lassan 20 éve ebbe szenvedek mindig évente 2-3x van pedig mihelyt hideg van sapka sál de ha kicsit megfázok már rá is megy az arcomra .Nekem a legjobban az infralámpa használ de láz esetén ne alkalmazd .A lényeg minnél hamarabb ürüljön ki,nekem ha ténylegesen nagyon elöjön antibiotikum kell mellé mert ez eltarthat akár 2 hétig is.

104. Nikike1988 (válaszként erre: 102. - Andy79)
2013. febr. 1. 18:45
Meg vagy fázva?
103. Nikike1988 (válaszként erre: 102. - Andy79)
2013. febr. 1. 18:44

Szia.

Naponta többször gőzöltem kamillàval.+sóval. Szerencsére kiürült az arcüregem..nem lett gond.Pàr nap alatt szerencsére elmult.

Hogy.mi okozta nem tudom mert szerencsére elmult pàr nap alatt.

Arra viszont emlékdzem hogy nagyon nàthàs voltam előtte és előfordulhat hogy a sok orrfujàs miatt fájt..

102. Andy79 (válaszként erre: 101. - Nikike1988)
2013. febr. 1. 18:25

Szia!

Már régen írtad ezt a hozzászólást, de ha emlékszel még, megírnád, hogy mi okozta a tüneteket? Arcüreggyulladás? Nekem most pont ugyanez a bajom, nekem is 1,5 hete kezdődött, már fáj az arcom is, szintén a jobb oldalon. Köszi, ha válaszolsz!

2012. márc. 28. 23:04

sziasztok


Kb másfél hete kezdődött a náthám..

Most ott tartok hogy az orrom még mindig folyik, sokszor kell fújnom de más bajom igazából már nem volt eddig,viszont tegnap sárga váladékot fújtam amit annak tudtam be hogy biztos ürülnek a "dolgok"..Ma pedig már néha-néha ilyen narancssárgás véres váladékot fújtam ki és nem tudom mért de az arcom jobb oldala is fáj..Nem vagyok lázas,fejem sem fáj..

Nem tudom mit csináljak menjek e orvoshoz.. lehet hogy a sok fújástól fáj az arcom? vagy ez arcüreggyulladás lenne?

Kamillával gőzöltem ma többször..

100. Sztavros (válaszként erre: 99. - Zebracsikó)
2012. márc. 13. 19:07
Koszi! Na igen, nagy dobbenet volt szamomra.. Azt hittem, itt aztan minden jo es szep... A nagy francokat! Ketszer annyira tojnak a fejedre, mint otthon... edes otthon...
99. zebracsikó (válaszként erre: 98. - Sztavros)
2012. márc. 12. 21:12

nem ez az első eset, hogy meggyőződhetek róla: a magyar egészségügy minden furcsasága ellenére jól működik!


Örülök, hogy javulgatsz!

2012. márc. 12. 21:10
Sziasztok! Ma voltam megint dokinal, annal az agytrosztnel, aki a multkor hazakuldott azzal, hogy majd elmulik... Hat, ma sem mondott sokkal tobbet, megultrahangozott es megallapitotta, hogy 2-3 nyirokcsomo be van gyulladva kozel egy erhez, ami tovabbviszi a fajdalmat... Hogy viszi egy er tovabb a fajdalmat??? Mindenestre adott antibiotikum, de hozzatette, hogy csak a megnyugtatasom vegett... Kertem meg fajdalomcsillapitot is, es most egy antibiotikumon vagyok eddig tul,de kijelenthetem, hogy ma tok jol elvoltam mar csak 1 db fajdalomcsillapiton a szokasos 2-3 helyett... Gyanitom, ez inkabb psziches javulas, mintsem tenyleges, de fo, hogy NEM faj vegre annyira. Kivancsi leszek a kovetkezo napokra... Na meg ugye, azt mondjak, hogy nyirokcsomo gyulladas nincs csak ugy, onmagaban, ok nelkul, de itt, Nemetorszagban ez nem gond, itt van, itt nem kell tudni, mi okozza... :(
97. Doki_
2012. márc. 12. 12:37

Röviden ha hozzászólhatok a témához:), megjegyezném, hogy az krónikus, gyógyulni nem akaró melléküreg gyulladás már egy okozat aminek a hátterében egy kiváltó tényező áll.

- Fog eredetű. (az esetek jelentős százalékában) Tehát ajánlatos ezzel kezdeni mivel egy elgennyesedett foggyökér ha túl közel van az arcüreghez könnyen felülfertőzheti anélkül hogy bármilyen tünetet okozna.

- gyenge immunrendszer

- allergia

- olyan anatómiai elváltozás vagy polip aminek köszönhetően a melléküregek szellőzése megszűnik.

- A fertőzéses gyulladásokat nem sorolnám ide mivel egy antibiotikumos kezelés hatására könnyen és gyorsan gyógyulnak.


A kiváltó ok felderítése nélkül tartós gyógyulásra nem lehet számítani. Alternatív kezelésként fájdalom esetén 32 gyógynövényből készült svédcseppes dunsztkötés. Napi 3x1 órára enyhíti a fájdalmat és elősegíti a genny kiürülését.

96. e1ba0e35af (válaszként erre: 95. - Sztavros)
2012. márc. 10. 19:25
Holnap feltétlen nézesd meg magad,a catflánt én nem használtam,de a gyerekeimnek,mindenre azt írta a doktorunk:Jobbulást neked!
95. Sztavros (válaszként erre: 94. - E1ba0e35af)
2012. márc. 10. 19:14
Koszonom szepen, igazsag szerint nem tudom, mert van bennem ket cataflame... Attol tartok, ugyan ugy vagyok... :(
94. e1ba0e35af (válaszként erre: 91. - Sztavros)
2012. márc. 10. 17:21
Jobban vagy?
93. Sztavros (válaszként erre: 92. - Zebracsikó)
2012. márc. 9. 21:39
Koszonom szepen! :)
92. zebracsikó (válaszként erre: 91. - Sztavros)
2012. márc. 9. 21:37
Jobbulást kívánok!!
91. Sztavros (válaszként erre: 90. - Zebracsikó)
2012. márc. 9. 20:45
Csak a hetfot erjem meg... Holnap meg holnaputan is melo reggel hettol, de ilyen fajdalommal... Na,ha ez sikerul, akkor hetfon kersunk valami olyan dr-t, aki orvos is... Koszi, rakerdezek!
90. zebracsikó (válaszként erre: 89. - Sztavros)
2012. márc. 9. 20:33

pfff

menj másik orvoshoz!

És kérdezz rá a középfülgyulladásra...nekem inkább az a gyanúm a tüneteid alapján.

89. Sztavros (válaszként erre: 88. - Zebracsikó)
2012. márc. 9. 20:30

Igen, muszaj lesz, csak amekkore egy zseni ez a doki... Inkabb erdeklodom itt, van-e valami tippetek, mert ha visszamentem, ugy is keresnem kell masik dokit is.

Annyit mondott, hogy valoszinu, hogy voltam beteg, es abbol maradt vissza egy a nyirokcsomo fajdalom, ami majd elmulik magatol. De semmi egyeb... Se gyogyszer, se valami papir arrol, hogy ott jartam. Bezsebelte a 10 eurot, es hazakuldott.

88. zebracsikó (válaszként erre: 86. - Sztavros)
2012. márc. 9. 20:24
és egyébként mi volt a diagnózisa ??
87. zebracsikó (válaszként erre: 86. - Sztavros)
2012. márc. 9. 20:24
menj vissza a dokihoz!
2012. márc. 9. 20:20
Igen, meg a torkomba. Ez hetfon volt, akkor meg csak a nyirokcsomom fajt elegge, a tobbi fajdalomra talan nem fektettem eleg hangsulyt, de emlitettem, hogy fajdogal a fogam meg a fejem is. Azota egyre esrosodik. :(
85. zebracsikó (válaszként erre: 84. - Sztavros)
2012. márc. 9. 20:01
belenézett a füledbe?
84. Sztavros (válaszként erre: 82. - Zebracsikó)
2012. márc. 9. 19:56
Ott voltam... :(
83. e1ba0e35af (válaszként erre: 81. - Sztavros)
2012. márc. 9. 19:55
Lehet recept nélkül is kapni.
82. zebracsikó (válaszként erre: 79. - Sztavros)
2012. márc. 9. 19:45
lehet ez középfülgyulladás is, én fül-orr-gégészhez mennék ezzel sürgősen.
81. Sztavros (válaszként erre: 80. - E1ba0e35af)
2012. márc. 9. 19:44
Hu, koszi! Az otthon venykoteles? emetorszagban vagyok, es nem tudom, itt mi van, de megkerdezem holnap a patikaban.
80. e1ba0e35af (válaszként erre: 79. - Sztavros)
2012. márc. 9. 19:40
Nekem általában a nem létező fogaim is szoktak fájni,akkor orrmellékem van begyulladva,a bioparox szokott segíteni.
2012. márc. 9. 19:31
Sziasztok! Nagyon fajdalmas nyirokcsomoval, eros bal oldali fog (taji) fajdalomma, homlok es ful (taji)fajdalommal hazakuldott a doki, hogy ez jo, mert mukodik az immundrendszerem, de el fog mulni magatol... Azota is (egy hete) napi 2-3 Cataflame-on elek, mert annyira faj a bal arcfelem meg a fejem. Az orrom nincs bedugulva, nem folyik. Gondoljatok, hogy ez arccureg gyulladas lehet? Volt valakinek ilyen eros fajdalma, ami hol az also, hol a felso fogaiban jelentkezettt, hol meg a fejeben?? Koszi, ha valaszoltok! N.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook