Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni egy hisztis kiskamasszal? fórum

Mit lehet tenni egy hisztis kiskamasszal? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 27. 07:50
megertonek es turelmesnek kell lenni,es ne feledd ez apmeneti allapot csupan es normalis hisz minden gyerek atesik rajta.
28. tenkne_helga (válaszként erre: 27. - Amee)
2009. máj. 11. 20:37

Szia!

Sokmindenben egyetértek veled!Nekem ikreim vannak,most másfél évesek.Teljese különböző természetük van.Fiú,lány páros.Nálunk a Martin(Tini) hisztizik néha,de a Sztézsa(Anasztázia)eddig még soha.A hisztizés nálunk akkor jön elő,ha nem az van amit szeretne,ilyenkor hátra dönti magát és hisztizik,oda megyek és elmondom neki,hogy most miért nem csináljuk azt amit szeretne és nagyobb százalékban abba hagyja,ha tetszik neki a csere,ha nagyon ragaszkodott ahhoz amit akkor nem csinálhat,mondhatok neki bármit.Ilyenkor elindulok és már pattan is fel és mégis megegyezünk.A Sztézsa általában mindenre vevő,ő még nem csinált hisztit,legalábbis akkorát nem,inkább csak a pityereg egy kicsit,de ahogy mondom a másik verziót megbékél.Nagyon is függ szerintem,ki milyen beállítottságú,természetű,mert vannak olyan gyerekek akik türelmetlenebbek és nehezen bírják,ha nem úgy történik valami ahogyan azt ők szeretnék.Nem mindig a szülő hibája,ha a gyerek hisztis,de az is igaz,hogy először beszéljük meg vele,hogy miért nem teheti azt,amitől elszakítottuk.Főleg ahogy írtad,hogy a nővéred kislánya már hat éves volt.

27. Amee
2009. máj. 11. 20:17
minden kisgyerek problema, nem a kisgyerek hibaja! Ha a gyerek hisztis, valoszinuleg oka van ra, vagy csak igy tudja vegso elkeseredettseget kifejezni! En is sokat hisztiztem, de mert engem soha nem akartak megerteni! Pohar viz az arcaba, kiabalas, veres, szobaba bezaras- semmi esetre sem megoldas. Ha a gyerek hisztis, a szulonek kene elgondolkoznia azon, mit ronthatott el. Es mivel egy gyerek is ertelmes, szanni kell ra idot, hogy megertesd vele azt, amit a gyerek keptelen megereteni. Az sem jo, ha csak azert hogy elhallgasson, jovahagyjuk a gyerek akaratat. Meg mindig az anya az anya, es nem a kisfiu neveli az anyjat, hanem az anya a fiat-lanyat. A noverem elcseszte a gyerek nevelest, es ez a 6 eves kislanyan meglatszott: s mikor hisztizni kezdett eleg alaposan, egyszeruen nem vett rola tudomast. Nem, ha valamit elcsesztunk, arrol igenis tudomast kell venni, es helyre kell hozni. Kitettek a kislanyt a teraszra, hogy ott orjongjon tovabb. En meg meguntam es kimentem hozza. Leultem, es elmagyaraztam neki, hogy mert kell vigyazni az iskolai cuccokra a tanevkezdes elott. A kislany sok ideig sirt, de megertette, es aztan meseltem neki az elso osztalyrol. Az olyan szulok, akik a gyerekuket elcseszik es aztan meg idegeseiti oket a boboles, kinem allhatom! Akkor mi a fenenek szulte meg? Tudhatta volna, hogy a gyerek nem rogotn 21 eves szinten fog kibujni belole, hanem babakent, akit 21 eves koraig minimum okitania kell, hogy normalis felnott legyen, normalis eretekkel!
26. 20eebe3d4c (válaszként erre: 25. - Cservenák Vali)
2008. szept. 28. 20:51
Én nem tudok ilyen brutális lenni.Nem tudom ti hogy vagytok a gyerekeitekkel,de engem most nagyon fáraszt valahogy.Idegesítő dolgai vannak,képtelenség lefoglalni hogy ne unatkozzon.Vagy velem lehet baj?Vagy másé is ilyen?Egy cetlit nem lehet kidobni ami az övé,minden lomot kacatot gyűjt mint egy műgyűjtő.Beszél egész nap mondja mondja a dolgokat mint akinek szófosása van.Szóval lehet én vagyok rossz anya vagy nemtudom,de engem így hétvégeken totál lefáraszt agyilag fizikailag és mindenhogy.
2008. szept. 19. 09:45
nem figyelembe venni,vagy leönteni egy pohár hidegvizzel
2008. szept. 11. 13:10
Mi most a " Nemérdekel!" korszakban vagyunk.Azaz akár mit mondok neki,mindenre ez a válasza.)))Már totál kivagyok,ráadásul rendetlen,trehány,lusta.D
2008. szept. 8. 23:34
Jó kérdés: Mit tennél?
22. 01c8755c79 (válaszként erre: 21. - 20eebe3d4c)
2008. szept. 5. 10:21
... remélem csak egy menyem lesz :o)) .. a másik gyermek ugyanis leány, de ebben a fórumban a fiúgyerekről volt szó... (amúgy pedig egyformán tökéletesek :o))
21. 20eebe3d4c (válaszként erre: 20. - 01c8755c79)
2008. szept. 5. 10:12
Hálásak lesznek neked a menyeid ezért majdan.
2008. szept. 5. 09:31

Lehet kiskamasz egy gyerkőc persze, de csak úgy, hogy senkit ne bántson meg. Az enyém 13 éves, mármint a fiú... és skorpió még ehhez. Ha dilis, akkor megkérdezem, hogy tudok-e segíteni... általában puffog valamit, akkor beküldöm a szobájába... olvasson, aludjon... vagy menjen el bicajozni. De nem szólhat vissza nekem. Viszont bármikor mondhatja azt, hogy most neeeeee... most hagyjuk békén, és becsukódhat. AKkor nem zaklatjuk.

Nem rakok alá(juk) mindent. Volt egy időszak, hogy úgy volt, hogy hazamentem a melóból, még akkor pakoltam ki a mosogatógépből... be a déli koszosakat... főzni másnapra... stb. stb. Akkor behívtam mindkettőt, és megkértem, hogy sorolják el az anya rokonértelmű szavait.. hjééé, a cseléd és a háziszolga nem volt köztük. :o) Aztán bemutattam őket egymásnak a mosogatógéppel... , hogy az az amiből, ha hazaérnek a suliból, ki kell pakolniuk a tisztát és ebéd után be kell pakolniuk a koszos tányérakat.

.... és közöltem, hogy ebben a lakásban egy királylány van, és az én vagyok, tehát így tessék hozzámállni... :o)))

19. 20eebe3d4c (válaszként erre: 16. - Ne add fel)
2008. szept. 5. 09:03
Én nem követelkek tőle semmi ilyesmit ,lehet ez sem jó,de én ösztönösen nevelek.Alápakolok mindent a fene alá.Elpakolok helyette,de legutübb a szétdobált taknyos zsepkendőkön már berágtam én is és összeszedettem vele.Persze jött a puffogás és a nemérdekel c nóta.PP
2008. szept. 5. 08:59
Az enyém még csak 9 éves de már határozottan kiskamaszos dolgai vannak.Sértődés mindenen,ajtócsapkodás,duzzogás és akár mit mondok az a válasz hogy nemérdekel.Az érdekletelenségére már megtaláltam a megfelelő ellenszert,de a többivel én sem tudok mit kezdeni.Attól tartok hogy a közömbösség sem túl jó megoldás,hisz azt hiszi hogy őt akkor nemszeretik,mert nem figyelnek rá.De ha túlzottan ráfigyelnek az sem jó,mert akkor meg van közönség.engem tegnap készített ki teljesen ahisztijével.Szerintem a türelmen kívül nem sok mindent tehet az ember.Ha durvul a dolog akkor felemelem én is hangom,persze erre megsértődik és jön a duzzogás.
17. h.editke (válaszként erre: 13. - A66308f214)
2008. aug. 29. 15:44
Tökéletesen egyetértek. Anyukád nagyon jól csinálta.
2008. márc. 27. 18:56

Nekem ugyanez a problémám. Az erőszakot azt elvetem. Én először szépen kérek. Utána ha ezt nem teljesíti, akkor én is úgy állok hozzá.

Nem akarja eltenni a ruháit?Kinyitom a szekrény ajtót és egy mozdulattal kisöprök mindent. Kezdheti előlről.

Megkértem a lányomat, hogy ne reggel jusson eszébe, hogy valamit alá kell írnom, vagy ilyesmi.

Kétszer megtettem, többet nem.

Nem tanul megfelelően. Letiltottam a gépről, nem mehet a barátnőihez csak hétvégén.

Kutyát kért? Megkapta. Nem vitte le sétálni.

Most már nem sötétedik olyan hamar, mikor hazaérek, akkor köteles a kutyát levinni min. egy fél órára. Következetesnek kell lenni.

Gondolom közben nagyon utál.

15. coline (válaszként erre: 13. - A66308f214)
2008. márc. 1. 19:52

Nekem a Te véleményed tetszik a legjobban!

Gratula anyukádnak! :)))))

2008. jan. 19. 14:42
Ezen át kell esnie. De lehet iskolai, lelki gond is. Kérdezz és figyelj oda rá.
2007. dec. 11. 07:40

Nagyon hisztis és nagyon undok voltam kamasznak, és anyu soha soha nem kiabált velem. Ha elkezdtem a műsort, egyszerűen lelépett, én meg magamban kidühöngtem az éppen aktuális fájdalmamat és ment minden tovább szépen.Idővel le is szoktam róla. Szóval nem mindig kell túlzott figyelmet forditani rá.

u.i.majd meglátjuk, mit tanácsolok, úgy 10 év múlva...

12. LoLiNa
2007. dec. 11. 05:48
türelem és határozottság. előre félek az én kis erőszakos tökmagom miatt. a báttyával semmi gond nem volt, nyugodt tökmag volt..:)
2007. dec. 10. 16:29
Türelem ...türelem ...türelem...
2007. nov. 24. 00:28
Turelmes kell lenni de mindenek van egy hatara.a hisztinek is ,
9. sate
2007. nov. 3. 20:25
türelmesen elviselni
2007. nov. 1. 18:08

Légy mindig türelmes és határozott! Ha elszakad a cérna, akkor ordíts, de utána megint legyél nagyon türelmes és határozott! (Gyakrabban legyél türelmes, mint ahányszor ordítasz!)

De félre téve a tréfát!

Nem kell mindent ráhagyni. Legyenek vele szemben elvárásaid! (De ne várj tőle túl sokat!) És a legjobb módszer: "Ki kell venni a zsírját!", hogy ne legyen energiája hülyeségeket csinálni, illetve ne legyen kedve visszadumálni stb.

(3 fiam van. Az egyik már túl van a kamasz koron 18,5 éves, a második a kamaszkor végén 15,5 éves, illetve a harmadik a dackorszak végén 4 éves.)

Nálunk alapvető követelmény volt, hogy a tanulás mellett sportoljon. Mindegy, hogy mit, de legyen heti 2-3 alkalommal rendszeres testmozgása, ami nem az iskolában van.

7. évi75 (válaszként erre: 6. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 1. 16:16

ez tök jó, ez tetszik!

na de addig mi legyen? mondjuk én -lehet hogy elítéltek érte, de nem figyelek rá, elfordulok.ha nincs közönség, befejezi.

2007. okt. 27. 12:17

Mit lehet tenni?


Meg kell várni, míg felnő.

2007. okt. 25. 20:15
nekem már régen voltak kamaszok a gyermekeim,de ahogy visszaemlékszem nem voltak hisztisek.megtudtam győzni őket mindenről.mindent megbeszéltünk egymással.nyitottak voltak felém.lehet szerencsém volt,meg van,hogy ilyen gyermekeim vannak?
2007. okt. 24. 07:44
semmit se kell tenni, el kell viselni ;-)
2007. okt. 16. 10:45
Sokszor akár elviselni se könnyű...sok türelem kell hozzájuk, annyi szent!
2007. okt. 10. 09:19

Szia cikicakk!

A lányom 11 éves,kitűnő tanuló és nagyon szorgalmas.Emelett nagyon nehéz közös nevezőre jutni vele.Akaratos,hisztis,sértődékeny.Mindig azt hiszi Ő okosabb és mindent jobban tud.Ja és egy kicsit szétszórt.Most jobban igénylik,hogy önnálóak legyenek,és egy privát szférát alakítsanak ki Maguk köré,amibe a szülőt nehezen engedik be.A jó tulajdonsága,mikor egy ilyen viharos veszekedés zajlik köztünk,utána pár percen belül bocsánatot kér ,mondván nekem volt igazam.Nagyon sok türelem és odafigyelést igényel egy kiskamasz.Mindig próbálok nyitott lenni felé,és igyekszem a problémákat vele megbeszélni.Elmondom,hogy amit szeretnék vagy kérek Tőle azt miért teszem.Mindig érdeklődöm a barátai felől és azokról a témákról amik érdeklik.Most például minden este sakkozunk.Meg kell próbálni egy kicsit a barátja lenni,egy bizonyos határig.Éreztetni kell vele,hogy mindig számíthat Ránk,és kialakul egy olyan kapcsolat ami könnyebben kezelhetővé teszi a kamaszkort.

2007. okt. 3. 21:10
Kisfiam 11 éves,és kb.fél éve nehezen tűri ha ne engedünk meg neki valamit.Egyből kiabál,pukkadozik,csapkod.A tanárok szerint ez a kiskamasz kor jellemzői.Ti hogy tudtátok ezt kezelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook