Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


2007. dec. 29. 22:01

Sziasztok! Nekem anyukámnak volt mind a 2 nagylábujján csúnya körömgomba...

Amennyire csak tudtam kivágtam neki, szegénynek kicsit fájt de jó alaposan fertőtlenítővel lemosta majd bekentük neki Canestennel. Amikor tudta szabadon hagyta lélegezni, egyébként canestenes ragtapasz volt rajta...

és elmúlt neki:-)

2007. dec. 29. 21:02

Sziasztok!

Rég jártam ezen a fórumon. Július óta grapefruit mag olajjal kenegetem a gombás körmömet a nagyujjamon. Éppen ma este, egy órája valami irdatlan mennyiségű rondaságot kapargattam ki alóla, majd jó rövidre levágtam, kifertőtlenítettem sebészeti spray-vel. Ahogy nézem, ami most nő, az már egészséges, kb a fele van kint. Még pár hétig grapefruitmag kivonattal kenem, aztán átállok az ecetre. Gyógyszert nem akarnék.

472. lencsi (válaszként erre: 470. - Dálf)
2007. dec. 29. 20:52

Kedves Dálf!

A korábbi ajánlatoddal kapcsolatban már elkezdtük a levelezést, csak Te megsértődtél valamin? Pedig hidd el semmi rossz szándék nem volt bennem, csak kíváncsiskodtam és kérdeztem hogy jut el hozzám? és milyen szerről van szó? Gondolom Te is vissza tudod olvasni? most is megnéztem és nem is értem? mi volt a bajod?

471. lencsi (válaszként erre: 470. - Dálf)
2007. dec. 29. 20:48

Sziasztok!

Nálam sajnos nem sok változás történt. Nyár végére mindkét nagy lábujjamon lett félig szürkés-sárgás a körmöm,(nem a körömágynál, hanem a felső fele) az egyik levált, amennyire tudtam, jól levágtam, és most úgy néz ki, hogy azon az ujjamon az új körmöm már egészséges, és már 3/4 része kinőtt. A másik egyhelyben áll, a felső fele a beteg, de nem akar se lenőni, se leválni. Azóta is minden nap kenegetem. Előszőr teafaolajjal kentem 2 hónapig, de nem sok változást láttam, megittam 2 üveg grapefruit-mag cseppet, most naponta 2x kenegetem 15%-os ecettel, és szedek Cink-Szelén-E vitaminokat.

Minden cipőmet fertőtlenítem, kifőzőm a zoknikat, szval, azthiszem mindent elkövetek a cél érdekében, de nem tudom nem kell-e majd mégis orvoshoz mennem?

470. dálf
2007. dec. 29. 16:36

Sajnálom hogy nem fogadjátok el a segítségemet .

Kapkodtok össze-vissza , de a tuti megoldás komoly felajánlás , volt .

469. megoldástakarok (válaszként erre: 468. - Triszo)
2007. dec. 29. 16:20

Megtudjuk mi is érteni h mennyire nehéz! Szerintem egyik forumozo sem igénytelen ember, és mégis ez ronditja kezét, lábát. Az emberekben meg sajnos az alakult ki, h az igénytelenség miatt alakulhat ki a körömgomba!

Hát azért remélem te is rátalálsz a modszeredre, de ezt a belsöleg valo kitisztitást, ill vitaminkurát én is hallottam! Sajnos nekem nincs bevált ötletem!

Sok sikert és vidámságot ettöl függetlenül, föleg igy uj év közeledtével:) szia

468. Triszo
2007. dec. 29. 14:37

Sziasztok!

Már régebben írtam ide, mostanában csak olvasgatlak benneteket. Várom a csodát!? Hiába vagyok optimista azért nagyon elvagyok keseredve, hogy erre a k..va körömgombára nincs semmi ami igazán jó lenne. Igényes, ápolt, fiatal nő vagyok. Akkor MIÉRT??? Még a férjem előtt is titkolom. Egyszerűen sírva tudnék fakadni ha a körmeimre nézek! bocsánat de olyan jó volt kiírni ezt magamból! Üdv. Nektek!

467. Cszsuka
2007. dec. 28. 20:45
Nagyon jó a körömgombára a grapefruitmag kivonat külsőleg. Jól le kell reszelni az elhalt részt és úgy rácseppenteni. Igaz, hogy sokáig tart a gyógyulás, de hatásos.
466. Cszsuka
2007. dec. 28. 20:43

Sziasztok!

Az én esetem annyi, hogy egyszer a bal kezem hüvelykujján oltárira begyulladt a körömágy, elhalt a körmömből egy kb 2mm-es sáv függőlegesen. Bőrgyógyász közölte, hogy körömgomba, kenőcsöt kaptam, két évet jósolt a gyógyulásra. Letelt egy év, javulásnak semmi nyoma. Felírt egy nagyon ütős gyógyszert, amiből 3 dobozzal kellett beszedni, dobozonként 5000 Ft volt 5 évvel ezelőtt. Kiváltottam az elsőt, elolvastam a mellékhatásokat és úgy döntöttem, a körmöm így marad, meg a májam is....

Közben kiderült, hogy candidában túltengek, megcsináltam az orvos által előírt terápiát és 3 hónap alatt új körmöm volt. Azóta sincs körömgombám.

Tanulság: akinek gombás a körme, belsőleg kell kitakarítania magát, s ez is rendbejön.

2007. dec. 28. 19:52
Sziasztok, egy ideje nem irt sneki. Nem történt valakinél azóta valami javulás? valami új ötlet esetleg? vagy a régi ötletek bevált esetei? irjatok !! Pá
464. megoldástakarok (válaszként erre: 463. - Shivacica)
2007. dec. 18. 19:27

Jó rendben, köszi szépen a tippeket és a segítséget!

Már nem egy éve küzködök vele, ugyh januárig kibirom várni a választ:) Kösszi!

463. shivacica (válaszként erre: 462. - Megoldástakarok)
2007. dec. 17. 23:00
Szia!Nem,nem mondtak erről semmit!Amit én a kolloidról tudok az nem erre a témára jó,de sok hasznos hatásátfigyelembe véve ezen is segíthet:D.Megkérdezem de az ünnepek miatt csak január első hétvégélyén kapsz választ a kérdésedre.Addig próbáld ki amiket leírtam:Vmint ajánlom a CLARA Sept folyékony szappant és a Baricidal36 fertőtlenítőt is.Pedisek is használják mi is ezt kaptuk suliba.Neten keress rá.Remélem segítettem és megkérdezem!Szia
462. megoldástakarok (válaszként erre: 461. - Shivacica)
2007. dec. 16. 16:27
Azt szeretném kérdezni, h a suliban semmit nem mondtak az ezüst kolloidrol? elég sokan dicsérték és mondták h segit. ha még nem beszéltetek rola esetleg utána kérdeznél? elörre is köszönöm
2007. dec. 15. 11:59
Ami még fontos!Hiába szép a lábon a hosszú köröm,pont ez az ggyik kiindulópontja a gombának.meg tud telepedni.Főleg nyáron divat a nagyra hagyott köröm és így a fertőzésveszély is nagyobb.minél kisebb a lábon a köröm annál nehezebb Ásóka dolga!
2007. dec. 15. 11:55

Naponta a normál köröm kézen 0,1mm,lábon 0,05mm nő.Normális körömlemez vastagsága 0,5-0,75mm.

Ha gombás a körmünk semmilyen lakkal ne fedjük be,alatta jobban szaporodik a kis dög Ásóka!!Remélem hasznos tudnivalókat írtam le!!

2007. dec. 15. 11:31
Vmint az is fontos,hogy családtagjainkat se fertőzzük meg vele,mert sajnos fertőző!!Ami a lábon van gomba sajnos fertőzi és ebből lesz a körömgomba!Magától nem múlik el kezelni kell!Cipőt is fertőtleníteni kell!!(foralinnal)
2007. dec. 15. 11:25

Sziasztok!Pedikűrös suliba járok és engem is foglalkoztat a körömgömba!Amíteddig tanultam,szeretném megosztani veletek!:)

Tehát a körömgombárólKb 1-1,5év mire vki teljesen megszabadul tőle.E közben nem szabad abbahagyni a már elkezdett kezelést!Bőrgyógyász azért mindenképpen nézze meg,és tenyéssze ki a mintát,mivel nem mindegy milyen gomba.Ettől függ a gyógymód is.Létezik fonalasgomba(Köröm szélétől nőfehér v sárga színű)sarjadzó gomba a mátrix felől nő(sárga v fehér mátrix=körömgyökér)és penész gomba (fekete,szürke,barna)ez teljes felületen támad!Amít nekünk tanítottak testhőmérsékletű vízbe 20°%os ecet és tengeri só keveréke.Ahány liter a víz,annyi kanál ecet és tengeri só!15percig áztatni.Hetti 3-4ször ha már gombás és megelőzésként heti 1*.Vmint helyi kezelés is van,tengeri sóval bekenni hagyni 15 percig és kefével kefélni majd lemosni és krémezni gomba elleni szerrel!Ahhoz hogy a lábon a köröm lenőljön kell egy év, kézen fél év!!És ami nagyon fontos,a gomba spórával szaporodik,minden vele érintkező dolgot fertőtlenítsetek!!Használat előtt és után is!Papírreszelőt pedig 1használat után KIDOBNI!Visszafertőzi a körmöt!!Felületét szabad és kell is reszelni!Vmint a gomba keratinnal táplálkozik ami a köröm alkotója.Amit "kikakil" az a szín ami a köröm alatt van!!Remélem segítettem és várom a kérdéseket!Sziasztok!!

457. gombamama (válaszként erre: 456. - Kalenda)
2007. dec. 12. 22:41
De egy hét után javulást láttatok rajta? És miután abbahagytátok, nem sárgult be többé? Nem haragszol meg, ha kételkedem?
456. kalenda
2007. dec. 12. 18:13
Körömgomba és lábgomba ellen a férjemnél bevált recept :3liter vízet felforralni, megfelelő hőmérsékletre hűteni, 3 deci 15% ecetet bele tölteni és egy nagy fej fokhagymát belereszelni. Ezt egy hétig minden este csinálni!
455. lencsi (válaszként erre: 454. - Cleakm)
2007. dec. 12. 16:05
Én már szedek két és fél hónapja cinket,szelént, Evitamint, mégsem nő a beteg körmöm, de legalább nem romlik tovább. Kíváncsi lennék, hogy van e valaki, akinek gyógyszer nélkül elmúlt a gombája?
454. cleakm (válaszként erre: 453. - Gombamama)
2007. dec. 9. 21:57
Hat en arra tippeltem volna, hogy vitaminhiany miatt nem no...de lehet...nem vagyok ennyire kimuvelt.
453. gombamama (válaszként erre: 452. - Dálf)
2007. dec. 9. 21:04
Tééényleg? Ne nézzetek hülyének, de ez nekem tök új. Csak pislogok bután. Többiek! Ti tudtátok?
452. dálf
2007. dec. 9. 12:54
gombamama ! nő az a köröm , csak a gomba a végeit folyamatosan felemészti.
451. gombamama (válaszként erre: 450. - Cleakm)
2007. dec. 7. 20:45
Igen, egyetértek. Eltértünk a tárgytól. Pedig valaki megmondhatná, hogy miért nem nő egy centit sem a beteg körmöm... ?!?
450. cleakm
2007. dec. 7. 18:33

azt hiszem Oopsz óta leblokkolt a fórum...változtassunk már!

Hiányzik, hoyg írjon vki vmi fejleményt

2007. nov. 29. 17:48

...nem kell vele foglalkozni. Mindig vannak ilyen emberek, akik szeretnek gonoszkodni. Ha jól esik neki, tegye.. Rólam lepereg.. ;)


Ewiill! Sztem a legjobb megoldás a doki. Olyan makacs dolog ez a gomba. Sajnos keményen kell fellépni ellenük! :-/

448. Szofka (válaszként erre: 443. - 8a897208fc)
2007. nov. 29. 12:15
Latni,hogy mennyire jaratlan vagy ebben a temaban!!!!!! Egyaltalan mi volt a celod mikor erre a forumra beneztel? Mert ,hogy semmi joindulat azt gondolom!
447. lencsi (válaszként erre: 441. - 8a897208fc)
2007. nov. 29. 08:12

..."általában elhanyagolt állapotban jelentkezik"

írod Te. Én pl. pont pedikűrösnél szedtem össze sajnos, és nagyon nagyon sokféle kezelés hatására, és hosszú időbe telt mire remélem most már elmúlik. Ha olvastál volna erről a betegségről, tudnád, hogy ugyanígy össze lehet szedni fürdőben, műanyag zárt cipőtől, sőt sérüléstől, ütéstől is. De végre találtál egy fórumot, ahol teheted a rosszindúlatú megjegyzéseidet? Gondolom ezért van, hogy le is állt egy idő óta ez a fórum.

446. gombamama (válaszként erre: 443. - 8a897208fc)
2007. nov. 28. 20:45

Kedves Oopsz!

Véleménye másnak is lehet szerintem - még ha az épp nem is egyezik a Tiéddel. Csak azért nézel fel ide, hogy másoknak otromba megjegyzéseket tegyél? Erre semmi szükség. Felnőtt emberek vagyunk, mindenki eldönti, hogy melyik véleményt fogadja el tanácsként.

Neked azért szép napot kívánok!

445. EwiiL
2007. nov. 28. 12:12
Már 2 hónapja használok ezüstkolloidot napi 3 szor ecsetelek, de sajnos eddig nincs eredménye :(. Tény hogy tovább nem romlott a helyzet ( ami részeredményként felfogható ), de az új növekményt összehasonlítottam a másik egészséges lábujjammal és közel, se olyan szép :(. Olvastam dalf zeanettes hozzászólását szerintem még azt kipróbálom és ha az se hoz eredményt elnézek az orvoshoz a jövőév elején.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook