Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


1434. kori54 (válaszként erre: 1433. - Zsuzso100)
2009. márc. 28. 13:59
Kinézete ugyanaz, stift- Nagelprotektor. És olcsóbb is. 3700-ért vettem, mikor a nailner 4600.- lett volna. A szaga egy kicsit enyhébb, tehát valami különbség lehet köztük.:)
1433. zsuzso100 (válaszként erre: 1432. - Kori54)
2009. márc. 28. 13:48
És mit használsz? Mennyibe kerül...?
1432. kori54 (válaszként erre: 1423. - Zsuzso100)
2009. márc. 28. 10:25

A stifttel óhatatlanul is a környező bőr bekenődik, akár a köröm tövénél akár a végénél.

Én mindig igyekeztem a végénél egy kicsit alá is kenni. Nekem is volt olyan szárító hatása a bőr pörkösödött, de nem gyulladt be. Ez a másik fajta stift használatával megszűnt!:) 21 napja használom és jobban működik a nailnernél! (eddig!)

1431. Anfema
2009. márc. 27. 18:05

Sziasztok!


Köszönöm a javaslatokat! Grapefruit cseppet is használtam már, eredménye annak sem volt. Az allergiás bőrgyulladás javulóban van, már majdnem tökéletes.Ezért most nagyon hálás vagyok a bőrgyógyásznak. Marad a gomba. :( Mindkét nagylábujjam körmének belső részén körülbelül borsónyi területet érint. Egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni. Van akinek az egész körömfelületét beborítja, mégis hatékonyan tudja kezelni. Valamit rosszul csinálhatok. Beszereztem ma egy ezüstszálas zoknit, illetve ki fogom próbálni az ezüstkolloidot is. Amint tapasztalattal rendelkezem jelentkezni fogok, talán végre pozitívval.

1430. mandors
2009. márc. 27. 11:15

Hát nem tudom, hogy az Unguir-t hogyan lenne jobb használni. Nekem a vazelines bekenés nem nagyon válik be. Mintha kevésbé szárítaná így a körmöt. Ráadásul mintha a beszívódást is gátolná, hiába előtte a szappanos lemosás.

Akik használják az Unguirt, milyen tapasztalataitok vannak?

1429. mandors (válaszként erre: 1428. - 454db8ee37)
2009. márc. 27. 11:11

Úgy tudom, a gyógyszertárban lehet kapni boraxos glicerint, pl. szoptatáshoz is fel szokták írni az anyukáknak az emlők fertőtlenítésére gombás tünetek esetén (interneten olvastam).

Szerintem inkább az Unguirból tartalékolj mindig előre.

1428. 454db8ee37 (válaszként erre: 1426. - Mandors)
2009. márc. 26. 19:36

Kössz az ötletet, glicerint már vettem, önmagában nemigen szívódott be a köröm alá, boraxot hogyan lehet venni?azt is a gyógyszertárban grammra?

Most meghozták az Unguirom, azzal folytatom, de ha megint elfogyna, arra az esetre bebiztosítom magam könnyen beszerezhető szerekkel.Mert az Unguirt itt a környékünkön nem ismerik.

1427. 454db8ee37 (válaszként erre: 1422. - Anfema)
2009. márc. 26. 19:30

Hát nem irigyellek...

Allergiás bőrgyulladást én is kaptam, de a 8 hónapos Nailner kezeléstől.Egy hónapig tartott, mire helyrejött, mert nagyon oda volt a lábom, a tusolóvíz ahogy ráfolyt, már az is fájt.Most az Unguirral kezelem , ettől még nem gyulladt be.

Talán próbáld meg, vagy amíg a doki nem engedi, addig áztatgasd valamilyen fertőtlenítőszeres vízben.Patikában lehet ilyen fertőtlenítőt kapni,nevét nem tudom.Vagy ecetes víz, ha nem csípi a bőrt.Vagy nem tudom...

1426. mandors (válaszként erre: 1421. - 454db8ee37)
2009. márc. 25. 11:25
Boraxos glicerin: a borax gombaölő, a glicerin vízmegkötő. Bár ezt nem körömre szokták használni, hanem bőrgomba esetén lemosásra vagy szájpenész esetén ecsetelésre.
2009. márc. 25. 11:22
Erősítsd meg az immunrendszeredet Aloe Vera géllel
1424. mandors
2009. márc. 25. 11:19

A teafától és a többi gombaölő illóolajtól (kakukkfű, oragano, fahéj stb.) nekem is nagyon begyullad, felhólyagzik.

Mivel az illóolaj nagyon jól beszívódik, ezért jóval a köröm alatti részekbe és a körömágyba is bejut, ahol aztán kiváltódik a heveny rakció.

Én az egyik lábamon a Nailbert használom, a másikon az Unguirt. Mindkettőnek van pozitív hatása, de az átütő sikert egyik sem akarja produkálni. Jobb híján azonban kitartóan csinálom ezt.

1423. zsuzso100
2009. márc. 24. 20:39

Próbáld ki a grapefruit cseppet, Nailnert.

Én nem tudom, hogy gyullad be egyeseknek a bőr tőle, hiszen csak a körmöt kened.

1422. Anfema
2009. márc. 24. 19:20

Sziasztok!


Hat éve küzdök Ásókával. :( Hosszú idő, sok csata, rengeteg módszer, még több rááldozott pénz, eredmény nulla. Voltam magándokinál (már kettőnél, használtam Locerylt, mindenféle ecsetelőket, de nem használt. Hosszas tanakodás után a doki javaslatára Orungalt kezdtem szedni. A májam bírta, a hajam azonban nem tolerálta. Legutóbb illóolajat használtam (teafa) de kb. egy hete borzasztó allergiás reakciót váltott ki. Cipőt sem tudtam hordani, csak kétszer nagyobb méretűt, mint a lábam. A bőrgyógyász segítségével kúrálom. El vagyok keseredve. Nagyon. A gombára jelenleg semmit nem használhatok. Voltatok már hasonló "cipőben"? Kiút?


Köszi

1421. 454db8ee37 (válaszként erre: 1419. - Mandors)
2009. márc. 24. 14:39
Köszönöm, ezt megpróbálom.
1420. mandors
2009. márc. 23. 15:12

f.eava61-nek:

Teafa olajat szerintem ne használj, mert a Nailnerben is az az egyik fő hatóanyag, és lehet, hogy éppen az okozza az allergiás reakciót a Nailner használatakor is. Ebben az esetben önmagában, töményen alkalmazva sokszorosan erősebb allergiás reakciót válthat ki.

Amint előzőleg írtam, szerintem próbáld addig a glicerint.

1419. mandors (válaszként erre: 1417. - 454db8ee37)
2009. márc. 23. 15:05

Szerintem addig használj glicerint, a patikában is lehet kapni.

Glicerin: A glicerin zsírok és olajok közé tartozik. Erősen vízkötő, ezért hidratáló anyagként szolgál. Vízkötő képessége olyan erős, hogy a levegőben lévő vizet is képes magához szívni.


Az is lehet, hogy az Unguir (egyik) hatóanyaga is ez.

1418. zsuzso100
2009. márc. 21. 16:52

Addig csepegtesd grapefruit vagy teafaolajjal.

Én úgy szoktam, hogy:

Reggel: Nailner és utána grapefruitolaj

Este: Unguir

2009. márc. 21. 16:34

S.O.S.!!!!

Elfogyott az Unguirom, csak 6 nap múlva lesz legközelebb. Mit tegyek?? Addig használjam a 8 hónap kezelés után megmaradt Nailnert? Félek, hogy megint begyullad a körömágybőr.Alig tudtam kikezelni.Egy hónapig tartott.Az Unguir pedig úgy tűnik, mintha jó lenne.Nem tudtok üzletet ahol lehet kapni Unguirt Zalaegerszeg-Keszthely-Balatonfüred-Veszprém környékén?A neten nem találtam.

1416. 454db8ee37 (válaszként erre: 1415. - Mandors)
2009. márc. 20. 18:28
Ha a használati utasítás is( amit az Unguirhoz adtak) ennyire érthető lenne,mint ahogyan leírtad, akkor biztosan nem értetlenkednénk ennyien, és hatékonyabban is használnánk. Kössz!!!
1415. mandors
2009. márc. 20. 11:16

Tudnivalók az Unguir-ról (a forgalmazó - és gondolom egyben gyártó - tájékoztatása alapján):

- Az Unguir olyan szer, amely vizet köt meg. Gombaellenes hatását ezáltal fejti ki, ugyanis a gombának szüksége van vízre, az Unguir viszont vizet von el, következésképpen a gomba elpusztul.

- Az Unguirt száraz körömre használjuk. Ez azt jelenti, hogy a tájékoztatón írt lábáztatás a köröm könnyebb kipucolása, vágása érdekében szükséges, ezt követően azonban mindenképpen meg kell várni, amíg a köröm megszárad (kb. fél óra), amit pl. hajszárítóval is lehet segíteni. Ugyanis ha fürdés vagy áztatás után közvetlenül használjuk a szert, akkor a még nedves körömben lévő víz megkötésére is "pazarlódik" a hatóanyag.

- Nem kell megvárni az Unguir beszívódását, a vazelint egyből lehet rákenni, így a hatóanyag nem párolog el a levegőbe. Az Unguir mellé adott vazelin is tartalmaz hatóanyagot, de ha ez a tubus vazelin elfogy, akkor patikában kapható sima vazelint is lehet használni.

- a kezelés alatt a körmöt folyamatosan reszelni, vágni kell, amennyire lehet (sérülés nélkül), a gombás törmelékeket pedig eltávolítani.

- kb. 1-2 hónap után már látszódnia kellene a javulásnak (egészséges köröm növekedésének megindulása), de a teljes kezelés 6-8 hónap.

1414. fannas (válaszként erre: 1411. - Zsuzso100)
2009. márc. 18. 20:29
A lakk gátolja a szerek felszívódását a köröm felületén. Mert a felületet is kenni és reszelni kell.
1413. fannas (válaszként erre: 1407. - Mandors)
2009. márc. 18. 20:28
Ja azt elfelejtettem írni, hogy egy héten 1x v. 2x áztatok, felváltva ecetes ill. szódabikarbónás vízzel.
1412. fannas (válaszként erre: 1406. - 454db8ee37)
2009. márc. 18. 20:26
Na szóval: én először is teljesen rövidre vágtam a körmöm, annyira amennyire csak lehetett. Ezért már nincs honnan kapargatni, mert levágtam ferdére a körmöm, hogy nem maradjon olyan rész, ami alatt meg tud bújni a gomba. Reszelem egy héten 1x a felületét a körömnek. Reggel és este kenem az Unguirral, a felületét és a széleket. Aztán rögtön utána jön a vazelin, mert nem szabad, hogy gyorsan elpárologjon, megszáradjon. Este nem veszek rá zoknit, de reggel igen. Amikor picit nő a körmöm akkor rögtön reszelem a hosszát is, hogy ott sem maradjon olyan hely, ahová beülhet a gomba. Nekem ugyan a bőrömre is rámegy a szer, de nem okoz semmilyen irritációt.
1411. zsuzso100
2009. márc. 18. 18:57
Szerintem heti pár órás lakkozás nem gáz, de mindjárt itt a nyár...addig le kell nőnie annak a pár mm-nek! :-)
1410. RoniSize (válaszként erre: 1403. - Vita)
2009. márc. 18. 13:03
De a gombás körmöt nem szabad lakkozni, mert csak tovább szaporodnak a gombák! Én is szégyelem, és dugdosom idegenek elől, na de annyit nem ér, hogy tovább rontsd a helyzetet!
1409. mandors
2009. márc. 18. 11:28

Gyógyszertári Revalid árak:

- kapszula 4899 Ft:

[link]

- hajtonik (energetizáló ampulla) 4949 Ft:

[link]

A többi Revalid termék leírása:

[link]

1408. mandors
2009. márc. 18. 11:16

A Revalid akciója: egy 90 darabos dobozhoz ajándékba adnak egy hajtonikot. Ez a Rossmann-ban árban azt jelenti, hogy az egyébként 4200 Ft körüli 90 db-os kapszula most akciósan 3699 Ft, és ráadásul 1 Ft-ért adják hozzá az amúgy 5000 Ft körüli Revalid hajtonikot, és még a vásárlási pontokat is megadják a teljes ár szerint. Azaz a 3700 Ft-ért: kapszula + hajtonik + 8 pont.

A Revalid honlapja alapján a gyógyszertárakban is fut az akció, én a tegnap a Rossmann-ban fedeztem fel, ott a fentiek szerint kapható.

Viszont a kapszula használati utasításában azt írja, hogy a köröm fertőzése esetén szedése nem ajánlott. Van valakinek tapasztalata? (úgy emlékszem, régebben írták páran, hogy szedték).

1407. mandors
2009. márc. 18. 10:51

A Szövetség utcában március 19-én 10 órakor nyitnak, addig vizsgáztatás miatt zárva. (Ha esetleg valaki épp ma akart volna oda menni vásárolni).

Az Unguir részletes használati és tapasztalati leírást én is várom. Például mennyi ideig áztatod? Milyen vízben? (sima, ecetes, fokhagymás, boraxos, szódabikarbónás stb.) Hogyan csepegteted? (én külön csepegtetővel) stb.

1406. 454db8ee37 (válaszként erre: 1405. - Fannas)
2009. márc. 18. 09:29
Végre valaki, aki meg van győződve arról, hogy neki melyik szer használt!!Leírnád, de nagyon részletesen, hogy hogyan használod az Unguirt? Minden nap áztatsz, kaparsz? Csak a köröm alá és az élére, vagy körbefut a köröm mellett is a folyadék? A csöppentés után azonnal kened a vazelinnel, vagy mennyi időre rá? Csupaszon hagyod a lábad amíg beszívódik, vagy húzol zoknit rá? Tényleg érdekelne minden apró részlet, mert én nem régóta használom, és jó lenne tudni, hogy akinek ilyen gyorsan hat,az hogyan használja. Előtte 8 hónapig lelkiismeretesen kentem a nailnerrel, de csak a köröm körüli bőr gyulladt be tőle , de az nagyon.előre is köszi a segítséget!!
1405. fannas
2009. márc. 16. 22:00
Hát én most már biztosan esküszöm az Unguirra! Most már majdnem 2 hónapja használom és mondhatom,hogy használ. Nekem a Nailner semmit sem ért, de ez jó! Annyira örülök,mert már azt hittem, hogy soha nem lesz normális körmöm. De nagyon kitartónak kell lenni! Minden nap 2x kell kenni. És kell a vazelint is kenni, hogy ne tudjon gyorsan elpárologni. Szóval kicsit macerás, de jó! Nekem érdekes módon a teafa sem használt magában. De kinek ez,kinek az. Nem vagyunk egyformák, meg nyilván a gombáink sem egyformák.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook