Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit kezdjek a 16 éves, makacs, szemtelen kamasz lányommal? fórum

Mit kezdjek a 16 éves, makacs, szemtelen kamasz lányommal? (tudásbázis kérdés)

1 2
20. 2d539db31c (válaszként erre: 3. - Judyt00032)
2008. aug. 27. 13:03
Szia! Nálunk már a gyerekünk neveli kamaszkorba lépett, lépő gyerekeit. Mélyen átérzem minden szülő felelősségét, erőfeszítését. Meg kell találni a kellő egyensúlyt a gyerekek nevelésében. Születésüktől kezdve az -adott koruknak megfelelően- be kell vonni őket a család mindennapjaiba. Lássa, tapasztalja, élje át a kis és a tágabb család szeretetét és az erőfeszítéseket, ami árán családként müködnek. A kamaszkor a gyereknek is kemény harc. Még nem felnőtt, de már nem érzi gyereknek sem magát. Próbálgatja magát a felnőtt szerepben, feszegeti a határokat, és megretten ha akadályba ütközik. Szeretné a felnőtteket megillető jogokat megszerezni, ugyanakkor még olyan jó a fészekmeleg, ha van. Nagyon sok szeretettel, és teljes odafigyeléssel kell a gyerekekkel foglalkozni, akkor is ha éppen kiálhatatlanok, dacosak, nagyszájúak. Jó ha a szülő vissza tud és mer emlékezni saját kamaszkorára, és az emlékeiből merítve próbálja megérteni a világban helyüket kereső gyerekeit. Ő már megharcolta a saját harcát, adott és kapott sebeket, szerzett jó és rossz tapasztalatokat. Ha odafigyelt és a leckét megtanulta a nehéz helyzetekben idézze fel és alkalmazza a tanultakat.
2008. aug. 27. 12:19
Szerintem ez nagyon durva kémkedés. Senkinek semmi köze a magán beszélgetéshez. Még egy szülőnek sem.
18. **Rita** (válaszként erre: 17. - **Rita**)
2008. aug. 27. 11:43

te mit szólnál ha megtudnád hogy a párod olvagatja a levelezésed, nézegeti mit nézel,mit mondasz a neten ?

Persze Ő is csak tájékozodásból csinálná

17. **Rita** (válaszként erre: 15. - Kiss Ildikó)
2008. aug. 27. 11:42
ez nem értelem kérdése
16. Kiss Ildikó (válaszként erre: 14. - **Rita**)
2008. aug. 27. 11:40
Úgy veszem észre, hogy a kamaszkort túlléptük. Most ebben a pillanatban elmondhatom, hogy kezd felnőtté válni. Júniusban betöltötte a 16. évét és azt érzem és látom, hogy a gondolkodása, cselekedetei a felnőttéválásra mutatnak. Megfontoltabb, nyugodtabb. Szerintem a 14 és a 15. életév a legkritikusabb.
15. Kiss Ildikó (válaszként erre: 13. - **Rita**)
2008. aug. 27. 11:36

Megtudta. De nem volt gond. Van olyan értelmes, hogy felmérte: Soha nem akarnék neki rosszat.


Ez nem kémkedésnek minősül. Informálódtam, hyogy hogyan beszélnek és miről. Annak megfelelően terelgettem a beszélgetések témáját.

14. **Rita** (válaszként erre: 12. - Kiss Ildikó)
2008. aug. 27. 11:29
Ha ez Neked bevállt a lányodnál igazán szerencsésnek mondhatod magad
13. **Rita** (válaszként erre: 12. - Kiss Ildikó)
2008. aug. 27. 11:27
és ha kiderül( és elöbb-utóbb kiderül) hogy beleolvas a beszélgetéseibe szerinted hogy fog rá reagálni?!
2008. júl. 8. 15:45

Üdv Judit!


Nekem is a lányom most 16 éves. Hidd el, hogy ha bármi gondot érzel a viselkedésében a barátai közt nézzél szét. Kérdezd meg tőle: Mia véleményed a barátaidról? Milyen iskolába járnak? Van tervük az érettségi után?


Csak kérdezz tőle. Hagy beszéljen, ne Te oktatsd, nem kell túlmagyarázni nekik a mi véleményünket. Előbb meg kell tudni, hogy Ők mire gondolnak, mi forog a fejükben. Ha mesél neked magáról a barátairól, halgatsd figyelemesen érdeklődve. Fog neki tetszeni, hogy érdekel amiről beszél és mesél. Kérdezz mindíg!


Én észrevettem, hogy volt egy barátnője a lányomnak aki iskolakerülő és csúnyán beszélt. Akkor a lányom is felvette a flegma stílust és ingerlékenyebb volt. Szerencsére összekaptak és már nem a barátnője. A mostani barátnők értelmesek tanulnak és nem kerülik a sulit. A lányom sokkal kedvesebb aranyosabb. Azonnal hallani a hangvételén ha valami idióta gyerekkel msn-ezik.


A számítógépen van naplózott beszélgetések funkció. Ott megtalálod kivel mikor és mint beszél. Olvass bele és tisztább lesz a képed róla. Meg persze azokról akikkel csetel. Azonnal tudni fogod kik vannak rá rossz hatással. Azoktól kell eltiltani okosan rafkósan rávezetni, hogy miért nem kell azokkal a gyerekekkel barátkoznia.

11. supin (válaszként erre: 8. - Zsikee)
2008. júl. 8. 11:12
Ez a helyes megoldás!!
10. cicaanya (válaszként erre: 7. - Emrus)
2008. júl. 8. 10:47
ez nem minden esetben jönn be sajnos:s :(((
2008. márc. 17. 07:14
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!A türelem bejött (egyenlőre),minden oké,egész jól kijövünk a lányommal!Tulajdonképpen ha vissza emlékszem én is elég kemény dió voltam:) de egy biztos veréssel ordibálással csak még jobban elvaditjuk a gyereket!Türelem szeretet-mindenkinek javaslom!Amikor agyonütném, inkább megölelem!Nehéz!!!!!De hatásos!
2008. febr. 9. 22:04
Nálunk a fiam volt ilyen. Én meg mondtam ha Te igy én is igy. Jött hogy fodrászra kéne, meg cipő kéne, meg táska kéne, elmenne a hétvégén. Hol a tiszta ruha, vasalt poló, kedvenc kaja??Én meg detto ugy csináltam mint ő velem. Nem figyeltem rá, flegma voltam vele..... Ma már belátja hogy kár velem kekeckednie csak ő húzza a rövidebbet.
2008. febr. 9. 16:49
Ne tiltsál neki semmit, csak ismertesd vele, hogy mire számithat. Ne várjál nagyon gyors eredményt, de ez a stratégia a barátnőmnél is bevált. Ne keseredj el még kb. két év és vége. Eggyütt érzek veled de az elszakadás mindenkinek nehéz. A barátnőmnél is volt ronda világ de most ez a lány süt, főz és gyönyörü két gyermeket nevel, nagyon csinos. Sok sikert! Ne tedd magad tönkre!
2008. jan. 30. 12:32
Köszönöm!Megpróbálok türelmes lenni!
2008. jan. 29. 15:36
A kamaszkor nem csak a szülőnek nehéz, hanem a gyereknek is. Borzasztó lehet a szülőnek, de csak azt lehet tenni, hogy végtelenül türelmes, megértő és szelíd, persze egy bizonyos fokig, nehogy a kamasz visszaéljen vele. Ilyenkor nem szabad sérelmezni, bántani vagy "megalázni", mert többet ártunk vele, mint segítünk. Én borzalmas kamasz voltam, nagyjából hasonló tüneteket produkáltam és sajnos a szüleim nem kezelték jól, ami azt eredményezte, hogy bezárkóztam és majd' 18 éves koromig nem voltam jóba velük. Nem is tudom, hogy bírják a szülők ezt elviselni, de kell hozzá lelkierő azt biztos.. Szerintem nagyon fontos a beszélgetés, és nem is a "faggatásszerű", hogy mi volt a suliban, miért nem sikerült ez és az a dogád stb, hanem jobb a könnyed baráti beszélgetés.. Nem tudom segítettem-e valamit, de a kamaszkor még közeli emlék nekem, csak tapasztalatból tudok beszélni:)
2008. jan. 29. 14:57

Sztem mondd meg neki, hogy ez neked milyen rosszul esik. H. te vagy érte a felelős. stb

és mindig számolj tízig mielőtt kiakadsz...

2008. jan. 29. 13:27
Nem jön haza időben,hazudik lerontotta a jegyeit!Flegmán beszél,visszaél a bizalmammal és türelmemmel!
2008. jan. 29. 13:24

Konkrétan mit jelent?

Miket csinál?

2008. jan. 29. 13:23
Mit kezdjek a 16 éves makacs szemtelen kamsz lányommal?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook