Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit jelent számotokra a szerelem? fórum

Mit jelent számotokra a szerelem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
8. Niar (válaszként erre: 5. - Katuska8)
2013. máj. 20. 23:22
Hopsz. A 6-ost neked akartam írni.
7. Niar (válaszként erre: 3. - A97b9a4e4e)
2013. máj. 20. 23:21
Az érthető, hogy mindenkinek mást jelent. De vannak alap dolgok, amik mindenkinél szerepelnek. Ezen felül vannak az egyéni elvárások, mint pl. azok amiket írtál. A kérdés az, hogy ezek egyénről egyénre változnak, vagy szerelemről szerelemre is? Szóval pl. te mindenkitől pont ugyanezeket várod, ill. hogy ezeket az érzéseket váltsa ki, vagy előfordulhat, hogy valaki mást vált ki, de akkor is azt mondod, hogy szerelmes vagy? És ha ezek hiányoznak, akkor nem vagy szerelmes? Olyan nem lehet, hogy megvannak ezek a dolgok, de mégsem érzed úgy, hogy szerelmes vagy? Meg tudnád magyarázni miért, ha így lenne?
6. Niar
2013. máj. 20. 23:10
Az igaz, hogy én sem tudnám elmagyarázni mit éreztem vagy miért, amikor szerelmes voltam. De azt meg tudnám mondani, hogy mit éreztem amikor elmúlt. Vagyis azt, hogy honnan tudom, hogy nem vagyok szerelmes, miközben érzek szeretet, ragaszkodást, tiszteletet, vagy a többi jelét a szerelemnek. Nekem az a furcsa, hogy vannak akik egyszerűen nem tudják megmondani, hogy mi a baj. És közben azt mondja/mondod, volt/ál már szerelmes. Ha az igazi szerelem lett volna, akkor miért nem volt tartós? Én úgy gondolok vissza az elmúlt szerelmeimre, hogy nem voltak "igaziak". Persze akkor azt hittem, hogy de. És tényleg nagyon boldog voltam. És szívesen emlékszem a jó dolgokra. Még sajnálom is, hogy elmúlt az az állapot. De mivel elmúlt, egy percig sem sajnálom, hogy nem vagyok már együtt velük, és nem tartom nagy Ő-nek őket. Te annak tartod ez a volt szerelmedet? Miért lett vége akkor?
2013. máj. 20. 22:53
Mindig próbáljuk leírni a szerelmet, de ezt igazából nem lehet meghatározni, ezt érezni kell, persze nyilván amiket te, azok mind hozzá tartoznak, a tisztelet, az elfogadás, a ragaszkodás, bizalom, vagy, hogy mindig szeretnék vele lenni és fáj ha mással látom, de ez igazából egy szerelem nélküli kapcsolatban is benne van. Legalábbis én éreztem már ezeket olyankor is a másik iránt, amikor tudtam, hogy nem vagyok szerelmes. És igen igazából hasonlíthatsz engem is ahhoz a lányhoz, de én tudom, hogy nem voltam szerelmes abba a személybe. Volt már más, akibe az voltam és őszintén bevallom a mai napig nem tudom elfelejteni és szerintem nem is fogom soha, de köztünk már nm lesz semmi és jobb is így. 2 évig minden napot úgy éreztem, mintha az lenne a legszebb az életem során, senkivel nem volt olyan édes a csók, mint vele. Igazából tényleg nem tudom leírni azt az érzést.
4. Niar (válaszként erre: 2. - F1ed0b587a)
2013. máj. 20. 22:52
Ha csak ennyi, akkor ez arra bizonyíték, hogy nem lehet rá párkapcsolatot alapozni. Mert hát csak addig tart, amig összejön pár gyerek, aztán meg nem érdekli a fajfenntartást, hogy mi lesz a gyerekek meg a felnőttek lelki világával. Ez gondolom sokaknak nem tetszik.
2013. máj. 20. 22:46
Ez egy megfoghatatlan érzés szerintem, mindenkinek mást jelent. Nekem együtt álmodozást, egymás támogatását jóban-rosszban, sok poénos percet és fantáziadús szexet, ja és kiskiflit-nagykiflit. Kb. ennyit jelent.. nekem legalább is.
2013. máj. 20. 22:41
A szerelem csak egy ócska trükk, amit a természet játszik velünk, hogy fennmaradjon a fajunk.
1. Niar
2013. máj. 20. 22:37

Egy másik oldal egy fórumkérdésének kapcsán gondolkodtam el ezen a kérdésen, és kíváncsi vagyok ki-hogy gondolja.

Engem régebb óta foglalkoztat a kérdés, és azt hiszem nem vagyok ezzel egyedül.


Az említett fórumban egy fiatal lány azon tanakodik, hogy mi lehet a kapcsolatából, ha a fiú (huszonévesek) szerelmes belé, de ő a fiúba nem. A bonyolítás a helyzetben az, hogy a lány elmondása szerint, teljesen olyanok a reakciói a fiúval való kapcsolatában mintha szerelmes lenne: el tudja képzelni, hogy vele élné le az életét, úgy érzi megtalálta a másik felét, állandóan vele lenne, mindig jól érzi magát vele, hiányzik ha nincs ott. Pár hónapja vannak együtt, és kötődik hozzá. Szereti nagyon. De tudja, hogy nem szerelmes, mert volt már az, és ez nem olyan.


Bennem az a kérdés merült fel, hogy vajon a szerelem nem éppen ezt jelenti-e.

Szeretsz, tisztelsz és elfogadsz valakit, és ő ezt viszonozza. És el tudod képzelni vele az életed, és nem szeretnéd valaki mással látni. Amikor nem vagytok együtt, gondolsz rá. Jól érzed magad vele, csak úgy. Kívánod is, és élvezitek az együttléteket. Mi kell még ahhoz, hogy szerelemnek nevezzük, ha mindez megvan?


A lány azzal érvel, hogy volt már szerelmes és most nem érzi azt. Ezt az érvet nem először hallom, de sosem értettem, legalábbis ilyen kontextusban. Honnan tudja, hogy az szerelem volt és nem csak fellángolás? Melyik az "igazi szerelem"? Mire lehet tartós, boldog párkapcsolatot alapozni (nyíltan vagy titokban, de végső soron mindenkinek ez a célja)? Csakis a lángoló szerelemre? Mindenki erre a nagy lamúrra gondol a szerelem szó hallatán?


Nekem az a tapasztalatom, hogy ez pont nem elég egy boldog párkapcsolathoz (ha más nem, egy nagy adag szerencse kell mellé, ugyanis ez a nagy szerelem elvakítja az embert, de egy idő után fény derül az igazságra, hogy nem minden úgy van ahogy álmodtuk, és nem pont az az ember akinek képzeltük. Ha szerencsénk van akkor de. Csakhogy erre elég csekély az esély, hogy mindkét fél azt lássa meg a másikban a kijózanodás pillanatában, amit remélt. nem?)

Szóval a kérdés az, hogy érdemes-e a nagy lamúrt hajszolni. Érdemes-e feladni egy jónak tűnő kapcsolatot csak azért, mert hiányzik ez a nagy lángolás vagy nemistudommi. Hiszen éppen ez az, ami miatt elvakulunk és gyakran pofára esünk!


A lángoló szerelem csak ideig-óráig tart. Pl. forgatókönyv: 1-2 találkozás után belezúgsz valakibe. Ismered azt az embert? Nem, legfeljebb csak bemagyarázod magadnak, elképzelsz magadnak egy ideális párt és ráhúzod az adott személyre, hogy ő az. Aztán szépen lassan, ahogy megismered kibuknak az apró részletek, itt is hibádzik, ott is hibádzik az ideál. De nem baj, még mindig ragaszkodsz a gondolathoz, hogy de bizony ő az, még változtatni is hajlandó vagy az ideálon, csak hogy jobban illeszkedjen a választottadra. Egy idő után mégis rájössz, hogy nem jó. Erre mondjuk, hogy felszállt a rózsaszín köd. Ekkor jön általában a szakítás vagy ha a megszokás/félelem/sajnálat miatt mégsem következik ez be, akkor szenvedés, megcsalás, zűrös kapcsolat. Nem mondom, hogy nem lehet valakinek olyan szerencséje, hogy pont olyannal "szeretnek egymásba" akiről később kiderül, hogy tényleg egymás ideáljai, de azért ez a ritkább eset.. ezért van annyi boldogtalan ember, annyi szakítás, annyi rossz párkapcsolat. Szóval lehet olyan, hogy átalakul a lángoló szerelem a boldog kapcsolathoz szükséges és elégséges „elfogadó szeretetté“ (ami szerintem még mindig szerelem, ha közben a szex jól működik és a hűség nem kérdés, de ez csak az én véleményem, és úgy tűnik ez nem általánosan elfogadott).. Lehetne vajon fordítva is? Amikor hónapok alatt mélyebben megismersz valakit, rájöhetsz egyszer csak, hogy ő az ideális? Ha igen az bizonyára nem lesz akkora bumm, mint ha első látásra hitted volna ezt róla, de a végeredmény számít: az hogy boldog vagy vele, és nem kell attól tartanod, hogy egy napon "felszáll a köd" és semmi sem marad. Mi van akkor ha kimarad a nagy lamúr egy kapcsolatból? Akkor az nem teljes értékű kapcsolat szerintetek?


Mert az említett gondolatok kapcsán felmerült bennem, hogy talán a lángoló szerelemnek és a tartós boldog párkapcsolatnak nem feltétlenül van sok köze egymáshoz. Nem vagyok benne biztos, de elég jó magyarázatnak találom sok ember problémájára. Mert sokan úgy hiszik, ha szerelem van/volt akkor nagy baj nem lehet... és ahhoz a kapcsolathoz ragaszkodni kell. Ha pedig nincs szerelem, akkor nem lehet semmi, értelmetlen az egész, jobb minél előbb eldobni azt a kapcsolatot és keresni másikat.


Azt már ugye régen tudjuk, hogy a szerelem elvakít. Tehát akkor mondjuk, hogy a szerelem az az állapot amikor nem látod tisztán a valóságot, rózsaszín szemüveggel a felhők között jársz. És persze nem érdekel senki, csak Ő. De akkor mi a helyzet azokkal akik évtizedek óta házasok , és azt mondják, hogy szerelmesek? Aki ezt mondja az mire gondol? Mert azt feltételezem, hogy nem ugyanarra az állapotra. Egyszerűen nem hiszem, hogy ez tarthat évekig és talán nem is lenne jó „vakon élni“. De akkor létezik ez a más típusú szerelem is, és ez is szerelem? Ha létezik, akkor ez csak az előzőből fejlődhet ki, és önmagában nem?


Mi van, ha pont ez az igazi szerelem? Amikor annak látod a társad aki. És annak látod magad aki vagy. És úgy érzed, hogy neked ő jó és te neki jó vagy, elég és nem kell más?


Azt gondolom nehéz megválaszolni ezeket a kérdéseket, főleg azért mert az ember nehezen tapasztalja ezt ki. Nincs az életünk során annyi szerelmünk, és közben változunk is kapcsolatról kapcsolatra. Ráadásul könnyen félrevezethetjük magunkat. pl. valaki nem az igazi, de hisszük hogy az és erőltetjük. pl. a másik szakít és sosem tudjuk meg, hogy pár hónappal később mi tettük volna meg ugyanezt. pl. nem folytatunk egy olyan kapcsolatot, amiből úgy véljük, hogy hiányzik az „igazi szerelem“, (ahogy azt a lánynak tanácsolták, akit a legelején említettem) így sosem derül ki, hogy az tarthatott volna örökké.


Lehet, hogy tévedek. Voltam szerelmes nem egyszer, de még nem éltem le az életem valakivel.. Nálam a példa forgatókönyv volt eddig, viszont a másik részéről amit tovább gondoltam, nincs tapasztalatom. Szóval nem találtam meg az igazit, ahogy sokan mások sem. Viszont, hogy ezen elgondolkodtam most azt hiszem, hogy sokan nem is jó helyen keresik. Úgy tűnik én sem.

A kérdés azoknak szól első sorban akik már rég megtalálták az igazit: mit jelent számukra az igazi szerelem? Aki még nem találta meg, azoktól pedig azt szeretném kérdezni, hogy mikor, hogyan jöttek rá, hogy az elmúlt kapcsolataik véget kell érjenek. Valami hasonló az én forgatókönyvemhez? Minden történetet és véleményt szívesen olvasok.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook