Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit jelent az őszinteség egy párkapcsolatban? fórum

Mit jelent az őszinteség egy párkapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
38. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 35. - Sokcsoki)
2010. szept. 17. 13:34
és ez nem őszintétlenség, ha valaki nem avat be téged a múltjába.
37. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 35. - Sokcsoki)
2010. szept. 17. 13:33
+ezek szerint érzed, hogy nem boldog melletted. Akkor engedd el.
36. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 35. - Sokcsoki)
2010. szept. 17. 13:31

Nézd, ahogy minden ember más, ugy nincs egy hasonló kapcsolat se. Te tegyél meg minden tőled telhetőt, hogy boldoggá tedd, ahogy ő is ugyan ezt, ha nem működikm akkor el kell búcsúzni, mert akkor valószínűleg nem vagytok egymáshoz valók. Amúgy is, a kutakodás pontosan zárást indit egy embernél. Én pld. nem tűröm és nem is teszem. Nem kutakodok a másik ember multjába. Ha megtisztel vele-kincsként kezelem az infot, ha nem úgyis jó.


Egyszerűen értsd meg: nincs közöd hozzá.

35. Sokcsoki (válaszként erre: 34. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 17. 13:25
És ha tudni szeretném, hogy velem azért olyan, amilyen, mert én csak ennyit tudok kiváltani belőle, és miattam ilyen, vagy pedig egyszerűen ő így képzel el egy kapcsolatot, és ennyi időt-energiát tesz bele egy bármilyen kapcsolatba? Ez szerintem nem mindegy, viszont honnan tudhatom, mi a helyzet, ha nem kérdezek rá?
34. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 33. - Sokcsoki)
2010. szept. 17. 13:17

Egy embernek nincs köze a másik ember multjához.Felesleges kiváncsiskodnod. Ha ő úgy gondolja,megosztja veled, ha meg nem akkor tudomásl kell venned.


Ez nemn titkolodzás, egyszerűen nincs közöd hozzá.


Igen indiszkrét vagy.


ui: Csak a jelenéhez van közöd.

2010. szept. 17. 13:09
Szerintetek sem fér bele egy kapcsolatba, ha megkérdezem a barátomat, hogy mennyi és milyen komoly kapcsolata volt előttem (50 éves az illető)? Mert párszor kísérletet tettem erre, és mindannyiszor óriási összeveszés lett belőle, hogy a múltjához semmi közöm. Én meg ennél sokkal őszintébb vagyok, nem is értem, miért ez a titkolózás. Igenis kíváncsi lennék olyasmikre, hogy pl 1-1 hosszabb kapcsolata mennyire régen, és miért ért véget. Meg hogy mennyire komolyak voltak. Indiszkrét vagyok?
2010. máj. 15. 20:54
Az őszinteség igen kényes dolog. Van , amikor az a baj, ha az ember őszinte. Nálunk az történt, hogy a volt férjemet akkor ismertem meg, amikor mással volt kapcsolatom. Évekkel később találkoztunk, nem ragozom, lángoló nagy szerelem lett. Esküvő után pár hónappal kezdett kérdezősködni, hogy mi volt korábban, kik voltak, meg ilyenek. Semmi értelmét nem láttam, hogy elmondjam, mert szerintem ez nem tartozik rá, azt, hogy voltak mások tudta, akkor meg minek kell ez és ezen kívül éreztem benne valami természetelleneset. Javasoltam, hogy, ha mindenáron névsort akar, akkor olvasgassa a telefonkönyvet. A másik része az őszinteségnek viszont az, hogy attól a pillanattól kezdve, hogy egy kapcsolat létrejön, igen is őszintének kell lenni. Mindenben. Ha már nem a páromtól, hanem a mobiljától vagy a bankszámlakivonatától várom az őszinte infókat, akkor megette a fene az egészet.
2009. szept. 27. 13:41
alapot
30. Anyagi
2009. szept. 27. 12:52
válást!
2008. szept. 7. 22:04

Ha szeret az ember valakit , akar barat,akar tars annak ugyebar nem okoz fajdalmat ! /legalabbis tudatossan nem!/

Persze a parkapcsolatok,hazassagok ettöl sokkal bonyolultabbak , a szeretet neveben mar nagyon sok gonoszag lett okozva ! Na , hat most mit csinaljunk , amikor gyarlo emberek vagyunk ?

28. fbd0ceb525 (válaszként erre: 27. - 274c9996b8)
2008. szept. 6. 16:03

Érzései és gondolatai mindenkinek vannak, amit nem oszt meg senkivel.

Viszont a tetteit - pláne ha azokkal fájdalmat okozhat a másiknak - igenis ossza meg. Vállalja fel, hogy rosszul sülhet el, de így még mindig van lehetőség megbeszélni. Ha kerülő úton derül ki a hazugság, akkor ugrik a bizalom, ezzel pedig ugrik minden. /szerintem/

2008. szept. 6. 14:39
Semmi estre sem azt , hogy teljessen kiszolgaltatod magadat lelkileg,erzelmileg ! Vannak dolgok , erzesek amik meg a parodra sem tartoznak ! Az hogy , nem hajlando az ember bizonyos dolgokrol diskuralni , az meg nem azt jelenti hogy , nem öszinte ! Csak vannak "privat" gondolatok,erzesek.....
2008. szept. 6. 12:45
Nálam ez az alap. Nekem nem működne a kapcsolatom, ha nem lennénk kölcsönösen őszinték egymással.
2008. szept. 2. 14:38

Az őszinteségem miatt elvesztettem valakit.

Érdemes őszintének lenni?

24. 14775640c4 (válaszként erre: 23. - Lufi)
2008. febr. 27. 13:35

és inkább előbb derüljön ki mint utóbb mert az sokkal rosszabb

én ugy voltam vele nem kötelező engem választani ha nem tetszek mehet amerre akar

max nem változik semmi

jól elvoltam magam

de ha már életreszóló kapcs akkor olyan legyen hogy tényleg életre szóljon

sajna sokan házasodnak rögtön gyerek egyéb

utána meg rájönnek hogy nem olyan a párjuk :((

változni erőszakkal nem lehet ergo már válnak is

igy nem lehet

mi is változtunk mert jelentett annyit a másik hogy megtegyük egymásért

a főzés még mindig nem az erősségem de a család még él igy nem lehet baj :DDD

23. lufi (válaszként erre: 22. - 14775640c4)
2008. febr. 27. 13:29
Mi is kivillantottuk egymásnak a rosszabbik oldalunkat már a kapcsolatunk elején. Így legalább tudtuk mire számíthatunk és nem ért minket meglepetés. De azóta eltelt 10 év és azért sok mindenben javultunk. Jól összecsiszolódtunk. Sok képmutató ember van, de senki nem bújhat el saját maga elől. Előbb vagy utóbb mindenkiről kiderül az igazság.
22. 14775640c4 (válaszként erre: 21. - Lufi)
2008. febr. 27. 13:15

hát gondolhatod, én sem akartam mindenáron házasodni tök jól elvoltam szingliként

és minél több pasit megismertem és minél több tapasztalatot gyűjtöttem annál jobban tudtam hogy nem szabad csak ugy beleugrani

mert pórul is lehet járni

én azt vettem észre hogy sok korlátolt ember van aki ha együtt jár a másikkal igyekszik a legjobb szinben feltünni nehogy véletlenül szakitás legyen a vége

én nem voltam ilyen az elején mikor összekerültünk,szépen elmondtam hogy vigyázzon mert utálok főzni szétdobálom a ruhám néha terhány vagyok és imádok netezni

ő dettó

szóval hiába próbáltam elijeszteni :)))

nem ment

de lehet hogy igy volt jó.ha másképp állitom be magam akkor már nem lennénk együtt

ennyit az őszinteségről :))))

21. lufi (válaszként erre: 20. - 14775640c4)
2008. febr. 27. 13:08
A bizalom és a szex is hozzátartozik a jó kapcsolathoz, ja és a tisztelet a másik iránt. Ha ezek hiányoznak vagy hiányosak akkor van gáz. A házasság egy nagyon nagy lépés. Én mondjuk nem vagyok a híve. Tinédzserként még álmodoztam róla, de most már nem. Az emberek nagy része párkapcsolatban sem tud normálisan élni.
20. 14775640c4 (válaszként erre: 19. - Lufi)
2008. febr. 27. 12:32

hát nem?

ha nekem bajom van vagy a páromnak, akkor simán odaállunk

ha eleve fél a reakciótól akkor ott már baj van.és akkor az igazán nagy dolgokban szépen el is buknak

sőt tovább megyek ha nem bizok benne nem megyek hozzá :))

minek?csak kinozzuk egymást

19. lufi (válaszként erre: 12. - 14775640c4)
2008. febr. 27. 12:28
Így igaz. Az őszinteség nálam más szóval a kommunikáció. Mindent meg kell beszélni, mert csak így tudunk haladni egyről a kettőre. Ha ez hiányzik teljesen felesleges erőlködni egy kapcsolatban. Sokan azért nem mondják ki amit gondolnak, mert félnek a másik reakciójától. A jó kapcsolat lényege, hogy ismered a párod.
18. 8df16b904f (válaszként erre: 17. - 14775640c4)
2008. febr. 27. 11:58

Ügyesen csináltad...

Akkor bíztosra mentél....

Jó tudni, hogy vannak ilyen kapcsolatok! Erőt ad, hogy majd nekem is lesz....

Ez nem mindennapi!!

17. 14775640c4 (válaszként erre: 16. - 8df16b904f)
2008. febr. 27. 11:51

mi nagyon könnyen odalökjük a másiknak a bajunkat

vagy vágyunkat

akár miről van szó

igy igen

nem is kapkodtam el

nem véletlen nem házasodtam 30éves koromig :))))

16. 8df16b904f (válaszként erre: 15. - 14775640c4)
2008. febr. 27. 11:49

Akkor csak én nem találkoztam ilyennel!!!!

Ebben az esetben, nagyon szerencsés vagy....:)

Gratulálok!!!!

15. 14775640c4 (válaszként erre: 14. - 8df16b904f)
2008. febr. 27. 11:48

de van

a mienk az

nincs titok előttünk

legyen az szex vagy bármi

2008. febr. 27. 11:44

ÁÁÁÁÁÁ, ilyen kapcsolat már nincs!!!

valami minig kiderül és akkor omlik a bízalmi kártyavár!!!

2008. febr. 27. 11:22

ja és sajna ilyen kevés van

mi ilyenek vagyunk

2008. febr. 27. 11:21

mit jelent az őszinteség?

hát azt hogy nem vágjuk át a másikat, nem hazudunk ,nem titkolózunk, és mindent de mindent megosztunk a másikal.de nem csak jót hanem rosszat is

11. babybabo (válaszként erre: 5. - Alexcheca)
2008. febr. 27. 08:53
Nálunk is előfordul ez. Számomra nagyon fontos az őszinteség, szeretem tudni azokat a dolgokat is, ami számára lényegtelen, de közvetve vagy közvetlenül érinti a kapcsolatunkat.
10. LoLiNa
2008. febr. 17. 11:26
fontos
2008. febr. 16. 20:52
Számomra az az őszinteség, amikor valaki nem dobja félre a kapcsolat kedvéért az egyéniségét, hanem "magát" adja. Ez az alap. Utána lehet beszélni arról, hogy ki kinek mit mond el, vagy éppen nem mond el, de az már egy következő pont.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook