Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondoltok a suttogó könyvekről? (Suttogó titkai, A suttogó mindent megold...) Érdemes megvenni őket? fórum

Mit gondoltok a suttogó könyvekről? (Suttogó titkai, A suttogó mindent megold...) Érdemes megvenni őket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
79. sara1986 (válaszként erre: 77. - 6c4944c02f)
2010. márc. 9. 07:46

szerintem a férfi nagyon jó nőgyógyásznak, megygógyít, megműt, meg tudja tanulni, hogy hogyan gyógyítson. DE szülést kísérni a nők tudnak a legjobban, mert nekik személyes élményük is van általábna!

Én most nőnél fogok szülni, utána írok majd cikket a két szülésem összehasonlításáról...

78. sajert (válaszként erre: 75. - Bomee)
2010. márc. 8. 21:39

Én Ranschburg Jenőt nagy gyerekpszichológusnak tartom, DE nem Anya, ő - szerintem - elvi síkon, mások tapasztalatai, elmondásai alapján tud tanácsot adni, de ő maga SOHA nem érezhette át az Anya-Gyermek kapcsolatot.


Ez még az ő nagyságát nem kisebbíti, de azért megnézném a saját 2-4 éves, akaratos, hisztis gyerekével hogy bánna nap mint nap (nem csak alkalomadtán!), napi élethez tartozó helyzetekben (az én kétévesem ma a postán, meg a buszmegállóban arénázott speciel :-DD).

2010. márc. 8. 21:23
Tényleg miért van az, hogy a férfi nőgyógyászhoz sokkal többen járnak? Én nem tudnám elképzelni hogy nőhöz menjek, valamiért nekem bizarr..lehet másoknak is? Bár az egyik bnőm, nőnél szült,meg volt vele elégedve, de nekem nem volt jó tapasztalatom eggyel se.
2010. márc. 8. 21:20
Ja értem, akkor arra nem kéne egy könyv, hogy melyik anya melyik könyvet vegye meg? Azt mi alapján döntse el a kedves anyuka hogy hagyja ordítani a kicsit vagy hogy ne hagyja? Ne hagyja sirni a kicsit ami természetes, ehhez nem kell könyv, vagy hagyja sírni és akkor jöhet a pszichológus?? :D
75. bomee (válaszként erre: 72. - Drnéni)
2010. márc. 8. 15:06

Nahát! Akkor férfi nőgyógyászhoz senki ne menjen!

:-)

74. drnéni (válaszként erre: 30. - 51cb72b771)
2010. márc. 7. 18:52
Szerintem arra tökéletes. Másra nem.
73. drnéni (válaszként erre: 54. - 6c4944c02f)
2010. márc. 7. 18:50
A Suttogó száz helyen, kb. minden fejezetben felhívja a figyelmet, hogy a gyerek jelzéseit kell megérteni, és azok függvényében reagálni, ill. hogy az anyának kell legjobban tudnia, mi a jó a gyereknek. És hosszasan, több alkalommal boncolgatja, miért nem szabad soha sírni hagyni a gyereket. Az egy másik remekmű, ami erre buzdít.
72. drnéni (válaszként erre: 70. - Pteri)
2010. márc. 7. 18:41

A kettő egyeltalán nem csereszabatos. Rnschburg könyvei gyerekpszichológiáról szólnak. Leginkább azt tudhatod meg belőlük, mivel cseszheted el egy életre a gyereknevelést. De hiába forgatod, ha azt akarod megtudni, mennyit "illik" enni egy négyhónaposnak, mit csinálj, ha mégsem szeretnél minden éjjel 6x felkelni az egyéveshez (bár ettől nyilván roszz anya leszel), mitől lenne napirend. A Suttogó-könyvekből éppen azokat a kis trükköket lehet ellesni, amivel megkönnyítheted az életeteket. Ezeket a trükköket ma már nem hozzuk magunkkal a szülői házból, mert már nem élünk nagycsaládban, nekem bizony segített párszor, hogy elolvashattam őket. Ezeket bizony csak egy másik gyakorló anyától, ill. babagondozótól lehet ellesni, férfi pszichológustól nem.


Én egyébként csak a babagondozós kötetből merítettem, a gyereknevelési része már nagyon távol áll az én felfogásomtól, de lehet, hogy valakinek bejön, ebbe nem lehet beleszólni.

71. Basset (válaszként erre: 70. - Pteri)
2010. márc. 7. 18:23
Megbüntetnéd?! Mi háborított fel ennyire konkrétan?
70. pteri (válaszként erre: 1. - 51cb72b771)
2010. márc. 7. 16:02
Én azt is megbüntetném, aki ilyen könyvet kiad, annyira felháborított, amikor elolvastam. Inkább ajánlanám Ranschburg Jenő könyveit.
2010. márc. 7. 09:20
Hát igen anyukák ajánlgatják, meg én mikor vmit keresek a neten,vmi babás témát akkor mindig belebotlok vmilyen könyvbe..:)
68. Basset
2010. márc. 7. 07:34
Szerintem azoknak segítség, akik konkrétumokra vágynak, akik szeretnék, ha megmondanák nekik,hogy ezt így kell - az más kérdés,hogy a gyereknek bejön-e. Erre rugalmasnak kell lennie. Egyébként nagy reklámozásról én nem hallottam, szóval max. annyi reklámja lehetett, amit az anyák mondogattak. Sőt, az utóbbi években inkább negatív reklámja volt... Végül is az is reklám...
2010. márc. 6. 17:05
Én olvasni nem olvastam, de könyvesboltban dolgozom, s mivel sokan megvették már minden részét a könyvnek, s rendszeresen keresik, egyre többen úgy , hogy azzal jönnek be, hogy a barátjuk-ismerősük-rokonuk ajánlotta, nem lehet rossz szerintem.Ez alapján merem ajánlani másnak is.
66. Basset
2010. márc. 6. 17:01

Én elolvastam, amikor az első gyerkőcöt vártam és sok mindent kiszemezgettem belőle. Sőt, néha elég rendesen... :S DE, mint azt korábban írtam, az én gyerekem rettentően jól alkalmazkodott - és még mindig mindenhez, legyen az alvás, evés, óvoda... :) De komolyan! :) Szerintem, lehet, hogy nekem ezért jött be. Volt olyan, hogy na, kb. már mozognia kellene így és így - ő meg nem csinálta, és akkor összenéztünk a férjemmel és meghúztuk a vállunkat - "majd meglátjuk".

Szóval nekem jó volt, hogy itt volt, de érdekes, mégsem ajánlgatom senkinek (vagyis inkább úgy ajánlgatom, hogy hát olvassa el, de ne élje bele nagyon magát), mert szerintem a kisfiam volt kompatibilis és nem a könyv szuper... :S A lányomnál már elő se vettem, pl. Mondjuk, ő a bátyus miatt (is) sokkal hamarabb és ügyesebben is csinált mindent.

De azt meg kell, hogy mondjam, hogy nem nagyon volt körülöttem olyan idősebb, már szült emberke, aki okos tanáccsal látott volna el bármiben. Az ösztöneimet meg kevésnek éreztem - és az is volt.

2010. márc. 6. 16:57
Lehet ha mi is írnánk egy könyvet saját tapasztalatokról és jó kis hírverést csinálnánk neki,vinnék mint a cukrot :)
64. 6c4944c02f (válaszként erre: 63. - Bomee)
2010. márc. 6. 16:55
Persze elolvastam és csak leírtam a véleményem, és ezek szerint egyetértünk, persze mindenki maga dönti el hogyan neveli a gyermekét, könyvből vagy anélkül. Sokan ugy gondolják hogy ez egyfajta kapaszkodó nekik.
63. bomee (válaszként erre: 62. - 6c4944c02f)
2010. márc. 6. 15:57

Végigolvastad a hsz-omat? A suttogót kifejezetten rossz könyvnek tartom. Ha egy könyv összezavar és rosszabbat csinál, mint ami előtte volt, akkor az egy rossz könyv.

És igen, azt is írtam, h vannak olyan jó szülők, akiknek nem kell könyv, h jó anyák legyenek, mert különben is azok.

Azonban azt mondom, h olvasásról lebeszélni senkit nem szabad, mert jó könyvek igen is vannak, de főleg azok azok, amiket nem reklámoznak ezerrel.

A gyermeklélektannal foglalkozó munkák pedig pont nem a saját, hanem a gyerek helyzetén, kényelmén segít, ami természetesen csak a szülő megszólításán keresztül valósítható meg.

62. 6c4944c02f (válaszként erre: 56. - Bomee)
2010. márc. 6. 11:10

Igen lehet valakinek szüksége van efféle könyvekre,de nekem eszembe se jutott ilyeneket olvasni,mert csak összezavarodtam volna, nekem is voltak/vannak álmatlan éjszakáim,és szép lett volna ha hajnali 3-kor rohanok olvasni,hogy vajon mit is csinálok rosszul. Van hogy minden jó és mégis nehéz napok jönnek hiszen sokan nem képzelik magukat kicsinyük helyzetébe,hogy neki még minden idegen.

Lehet hogy sokaknál nincs ott a nagymama, hogy segítsen, nálam sincs mindig, de ő sem tudhatja, hiába szült már hogy mi a jó az én gyerekemnek pláne egy könyv írója akit sosem láttam.

Elfogadom hogy van akinek segít ez a könyv, és van akinek nem, de most mi lenne ha nem lenne könyv talán az az anyuka nem tudná felnevelni a gyermekét? Valóban a könyv saját kényelmünket szolgálja,hogy segítséggel túlessünk helyzeteken. Sajnos találkoztam olyan szülővel is aki elolvasta a könyvet és összezavarodott és nagyobb bajt okozott magának mint előtte,nos ez is egy véglet,és ez is csak egy vélemény!

2010. márc. 6. 07:38
én is ezt ajánlottam korábban ;)
2010. márc. 5. 22:39
Ha könyv akkor inkább Éjszakai gondoskodás.
59. Elvir
2010. márc. 4. 18:05
nagyon jók de szem előtt kell tartani hogy nem szent írás és nem egy sémára készültünk sem mi sem a gyerekeink!!!! Ösztönökre hallgatva sok jó tanács van bennük, de akad hülyeség is! Én könyvtárból kölcsönöztem ki minden kötetét
58. bomee (válaszként erre: 57. - Basset)
2010. márc. 4. 09:38
Igen, adtak már ki, nem is egyet! :-) Azért, ami úgy istenigazából tankönyvnek néz ki én sem nyitnám ki :-)))
57. Basset (válaszként erre: 56. - Bomee)
2010. márc. 4. 09:17
Igazad van! Egy sima, óvónő/tanító/tanár-képzős fejlődéslélektani tankönyv és kész. Gondolom, adtak már ki ilyet "színes" borítóval is... :)
56. bomee (válaszként erre: 54. - 6c4944c02f)
2010. márc. 4. 09:02

Annyiban nem értek egyet ezzel, hogy szerintem igenis szükség van könyvekre! Igaz azonban, hogy nem olyanokra, mint a suttogó, ami egy klisét húz rá minden babára, hanem olyanokra, amik ismertetnek fejlődéstani tényeket, de nem tukmál rád tuti fortélyokat. Jól jöhet az elmélet, amikor már a gyakorlati megvalósítás köbetkezne.

Mire jó egy elmélet? Van-e valami gyakorlati haszna annak, hogy a gyermek fejlődésének fázisait elemezgetik? Azok a szülők, akik éjszakánként síró gyermekük mellett virrasztanak, kevéssé tudják értékelni a könyvekben ismertetett elméleteket. Annyi hétköznapi gond van egy gyerek felnevelésével, oly sok igazi tennivaló. Van-e valamilyen gyakorlati haszna annak ha tudjuk, hogy a gyermek az egyik szakaszban így, a másikban úgy érzékeli a világot? Ismernünk kell-e ezeket a finom elméleti megfontolásokat, hogy jó szülők lehessünk? Nos, szigorúan véve, tulajdonképpen - nem. A jó szülők – elmélettel vagy anélkül – megbirkóznak a problémákkal. Mégis, úgy vélem. Hogy az elméleti ismeretek megkönnyíthetik a gyereknevelést. Csökkenthetik, legalábbis részben a rossz közérzetet, a szorongást és a bizonytalanságot, ami gyakran a legjobb szülőkön is úrrá lesz gyermekük felfoghatatlan viselkedése láttán. Támaszt nyújtanak a szülőknek a nehéz helyzetek leküzdésében, és így a gyereknek is segítenek megoldani az adott fejlődési szakasz jellegzetes problémáit.

55. Basset (válaszként erre: 54. - 6c4944c02f)
2010. márc. 1. 15:42

Igen, ez igaz, de régen nem egy panelben laktunk 200 km-re a nagyiktól, hanem ott voltak a fenekünkben mamák, nagyobb tesók, dédik, öregek. Amikor beteg volt a baba nem a dokihoz szaladtunk, hanem öreganyánkhoz. A kismamának problémája volt, ott volt a tapasztalt öreg és mondta, mit tegyen. Ott állt a szüléskor, fürdette a kisbabát, ha nagyobbacska lány volt... Szerintem ez nagyon hiányzik és kénytelenek vagyunk nem is tanácsért, inkább megnyugtatásért a könyvekhez fordulni... Sajnos... :(

Persze, fontos megismerni a gyerekünket, és szerintem ehhez nem kell 2 év, elég pár hónap is, de akkor is, az első másodperctől jót akarunk... mindenkinek...

2010. márc. 1. 08:42

Sziasztok! én nem olvastam de sztem nincs rá szükség, régen is felnőttek a gyerekek könyv nélkül, végülis ezért vagyunk otthon 2-3 évet hogy a babával foglalkozzunk és megismerjük egymást. Az a könyv inkább egy általánosságot ir le, minden gyerek más és más.

Te tudod mi a jó a gyereknek, ha nincs türelem akkor talán nem értél meg az anyaságra...

Nekem is voltak akadályok de minden megoldódik, kinövi jönnek új szokások.

Egy a lényeg, nem szabad a babát sírni hagyni, mivel az nekünk is jobb ha kiegyensúlyozott boldog babánk van!

53. bomee
2010. febr. 28. 09:37
Ugye? A gyerekem is imádja... széttépni :-)
52. Basset (válaszként erre: 51. - Bomee)
2010. febr. 28. 09:31
Teljesen igazad van, a Kismama csúcs!!! :)
51. bomee (válaszként erre: 27. - 51cb72b771)
2010. febr. 28. 09:29

Akkor nem is a gyermeklélektannal kapcsolatos könyv után érdeklődsz, hanem vmi praktikusabb témájú iránt, ha jól értem?

Gyermeklélektanban a Suttogónál 1000x jobbak Vekerdy Tamás, Raschburger Jenő vagy a már említett Selma H. Fraiberg könyvek. De ha a praktikumot nézzük a Suutogó tényleg semmi érdembelit nem tud nyújtani, helyette a Kismama magazinra való előfizetést ajánlom. Abban minden praktikus dolog benne van. Ha speciális kérdésed van azt fel is teheted levélben vagy e-mailben. A Baba-magazin sem rossz, de valahogy én a Kismamánál maradtam, jobban tetszik a szemlélete.

2010. febr. 27. 17:40
ha ők alakítják ki azt és nem rájuk erőltetjük
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook