Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondoltok a mesterséges megtermékenyítésről? fórum

Mit gondoltok a mesterséges megtermékenyítésről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
30. d3752afcf3 (válaszként erre: 27. - Dubadri)
2011. jan. 10. 15:24

Az a pár (vagyis jópár) injekció hormon injekció.

Lehetnek következményei...

2011. jan. 10. 15:22

5 támogat ,aztán már önköltséges.

1.nincs rá annyi pénz ,hogy bele tudjunk vágni

(hozzáteszem több százezerről van szó+gyógyszerek)

2.mivel sosem tudtak lefagyasztani,hogy azt esetleg majd vissza ültessék,mindig stimulálni kell

3. olyan nehezen reagálnak a petefészkeim hogy a normál 3x dózisú gyógyit kapok

Nem éri meg ,hogy beteg legyek és 40 évesen vmilyen rákban meghaljak.

Persze függetlenül ,meghalhatok rákban egyébként is.

4.a lelki teher magadban és a bárod lelkében

Ez az egész hogy el juss oda és a bizakodás,esetleges kudarc sokszor megtépázza a kapcsolatot és felőrli az embert

28. 5819723512 (válaszként erre: 17. - Bbeus73)
2011. jan. 10. 15:21
Köszönöm (pedig nem volt egyszerű számára a kezdet, örülök, hogy akkor vigyázott ránk Valaki)
27. dubadri (válaszként erre: 12. - D3752afcf3)
2011. jan. 10. 15:20

mi is inszemináción-s segítségre szorultunk,és egy pillanatra sem fordul meg a fejünkben,hogy nem kell az inszem, inkább ne legyen baba!

Igazából az inszem "csak" annyiban tér el a természetestől,hogy a nő kap pár injekciót,meg egy gyógyszert,aztán ha ezeknek meg van a hatásuk,akkor apa leadja a "mintát" és ha azzal is minden ok,akkor a doki egy katéter segítségével felhelyezi a kis katonákat!

Így a sikerélmény (ha van!) szerintem teljesen ugyan az,mintha otthon,párnák között sikerült volna!

Legalább is nálunk ez nem okozott gondot!

2011. jan. 10. 15:18
Szerintem ha nem sikerül természetes úton,élni kell a lehetőséggel.
25. d3752afcf3 (válaszként erre: 21. - Zsanetta)
2011. jan. 10. 15:18
:-)
2011. jan. 10. 15:18

Ha szereti a másikat az ember ,ezt elfogadja és nem foglalkozik azzal ,hogy hogy is fogant.

Persze bizti átfut az ember agyán ,a pasikéban jobban ,de nem ezen lesz a hangsúly.

23. d3752afcf3 (válaszként erre: 19. - Zsanetta)
2011. jan. 10. 15:16

Nem anyagi szempontból érdekel a dolog. :-)

Azt mondod, az 5 alkalmat kihasználod, de többet nem.

Miért?

2011. jan. 10. 15:16
Én mindent megtettem hogy legyen egy kisbabám négy évig küzdöttem de sajna nem jött össze sehogy sem.Lelkileg teljesen padlón voltam ha láttam az utcán egy kisbabát már a bőgés kerülgetett,de ezt valahogy fel kell dolgozni tudom igen nehéz hisz tapasztaltam nem is múlt el teljesen de evvel az érzéssel nem tudok mit kezdeni már befészkelte magát az agyamba ez már onnan nemigen fog kijönni.szóval adni kell egy esélyt mindennek és magunknak is.Csak így lehet.
21. Zsanetta (válaszként erre: 12. - D3752afcf3)
2011. jan. 10. 15:15

Lehet azért mert én vagyok beteg és nem a párom ,de semmilyen pluszt nem adna ha természetesen foganna meg a baba.

Ált. az emberek nem tudják melyik sexnél fogant.

De vannak kivételek persze.

Hidd el hatalmas sikerélményed van lombiknál is ha sikerül.

Csak elmondhatod majd a későbbiekben ,hogy te petri csészében fogantál kisfiam vagy kislányom:))))

20. a0cc3bd7dd (válaszként erre: 12. - D3752afcf3)
2011. jan. 10. 15:13

Ha valaki nagyon szeretne gyereket,és természetes úton nem lehet,nem fog azzal foglalkozni hogy nincs sikerélménye a gyereknemzés terén!

Én 5 inszemináció,és 3 lombikbébi programot csináltam végig,és egy percig nem volt egy szemernyi negatív gondolatom sem!És onnantól kezdve ahogy megtapadt minden ugyan olyan volt,mint aki természetes úton esik teherbe!És most van egy 5és fél éves kisfiam,aki nem született volna meg ha nincs ez a lehetőség!

19. Zsanetta (válaszként erre: 9. - D3752afcf3)
2011. jan. 10. 15:12

Megéri!

Az ember maga állít fel egy dolgot,hogy meddig megy el.

Én biztos hogy 5 alkalmat ingyenes(persze nem az),ezt ki fogom használni,mert a lelkiismeretemmel így tudnék elszámolni.

De többet nem.

Nem csak mert költséges ,azért is ,mert annyi hormonkezelésre a test vhogyan válaszol majd akár a későbbiekben.

Ha így nem jön össze ,akkor gondolkozom más variáción.

De ezt mindenki maga tudja.

18. d3752afcf3 (válaszként erre: 16. - 51ba54e3b2)
2011. jan. 10. 15:09

Hát igen, biztosan van, főként az anyának, mert a kihordás része ugyanaz, ugye, de a férfinak?

A férfiak mit gondolnak vajon erről?

17. bbeus73 (válaszként erre: 14. - 5819723512)
2011. jan. 10. 15:08
Tényleg gyönyörű a kisfiad!
16. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 12. - D3752afcf3)
2011. jan. 10. 15:06
Ők annyira vágynak egy babára és arra, hogy szülők lehessenek, hogy ezért mindent megtesznek, szóval nem hiszem, hogy e miatt ne lenne sikerélményük
15. 0d717b184a (válaszként erre: 13. - Bbeus73)
2011. jan. 10. 15:04
teljesen egyet értek
14. 5819723512 (válaszként erre: 9. - D3752afcf3)
2011. jan. 10. 15:04
Csak ránézek a kisfiamra és azt mondom, hogy mindennél többet ér, hogy van. (nem lombikos baba ugyan) Mi mást mondhat az anyai szív?!
2011. jan. 10. 15:03
Bár ne kellene senkinek ezen a kérdésen elgondolkodnia, hisz az azt jelentené, hogy mindenkinek jön a babaáldás, amikor akarja. DE sajnos igenis sokan vagyunk, s sajnos egyre többen, akik, ha nem lenne mesterséges megtermékenyítés, az élet csodájáról maradna le. Nekem inszeminációval lett gyermekem, most készülünk a másodikra, s a végsőkig fogok küzdeni, hogy igenis, legyen egy tesó. Mint, amikor az első gyermekemért küzdöttem. Nagyon nehéz, de megéri kitartani, s ezt a sorstársaim szerintem csak megerősíteni tudják, akár inszeminációval, akár lombikkal lett gyermekük. A mellékhatásokba pedig szerintem, aki ebbe a helyzetbe belekerül, az nem igazán gondolkodik. Aki gyereket szeretne, semmiképpen nem.
12. d3752afcf3 (válaszként erre: 8. - 51ba54e3b2)
2011. jan. 10. 15:01
Arra gondolok, hogy ad egy bizonyos sikerélményt a nőnek is meg a férfinak is, hogy gyereket tudnak nemzeni (természetes úton). Ez hiányzik a mesterségesnél.
11. 0d717b184a (válaszként erre: 9. - D3752afcf3)
2011. jan. 10. 15:00
teljes mértékben
10. 5819723512 (válaszként erre: 1. - D3752afcf3)
2011. jan. 10. 14:59

Szerintem is, ha egy pár babát szeretne és ilyen-olyan okból nem jön össze akkor minden lehetőséget kihasználnék még a mesterséges megtermékenyítést is.

Régen lehet, hogy ritkább volt vagy kevesebbet beszéltek róla, de ma már sajnos egyre gyakrabban hallani erről a megoldásról. DE legalább van megoldás.

Nem értem félre a szülővé válásos részt sem :)

Ez olyan dolog, mint jó anya vagy akkor is, ha nem tudsz sokáig szoptatni és akkor is, ha valami oknál fogva nem tudtad természetes módon megszülni a babád.

Ezekben az esetekben a végeredmény a lényeg, a lelki dolgokkal pedig úgyis meg kell küzdeni közben mindenkinek.

9. d3752afcf3 (válaszként erre: 5. - Zsanetta)
2011. jan. 10. 14:58
Igen szerintem is jó dolog, hogy van erre már lehetőség, csak kérdés, hogy ez mennyire éri meg?
2011. jan. 10. 14:58

"mesterséges megtermékenyítés útján szülővé válás ugyanúgy megadja a sikerélményt? "


Valahogy a kérdést sem tudom értelmezni...

Na nem szövegértési gondjaim vannak, csak nem értem, mire gondolsz...

7. d3752afcf3 (válaszként erre: 4. - 0d717b184a)
2011. jan. 10. 14:56

Nyilván mindenki maga dönti el.

Momentán engem érdekel, hogy más emberek erről miként vélekednek. :-)

2011. jan. 10. 14:56
Szerintem egy gyermek maga a csoda és örülök neki, hogy ma már itt tart az orvostudomány, hogy azoknak is lehet babájuk, akiknek 3,-40 éve (vagy még előbb) nem lehetett.
2011. jan. 10. 14:54

Én lombikos vagyok,és azért vállaltam mindenféle kivizsgálást és hormont hogy legyen kisbabám.

De van egy határ majd mikor el kell fogadnom hogy esetlegesen nem lehet,ha nem jön a várva várt baba.

Mindent megteszem hogy legyen babám ,de nem minden áron.

A lombik ,a sok hormon is káron a szervezetre,akár a későbbiekben rákot is tud okozni ,szóval tudni kell mikor kell azt mondani hogy elég.

Feladni egy álmot a legnehezebb.

Hogy oka van ,hogy nem lehet?

Persze a mai világban minden 10. pár meddő!

Sajnos!

De van lehetőség már a lombikra és inszeminációra ami segít a pároknak hogy babájuk legyen.

Ez egyáltalán nem baj,sőt szerintem jó dolog.

2011. jan. 10. 14:53

ezt mindenki saját maga döntse el, kit érdekel, hogy mások mit gondolnak?!!!!!

És ha saját magának ez nem egy alternatíva akkor nem kötelező.

De tudomásul lehet venni, ahogy azt is ha valakiről kiderül, hogy rákos beteg.

Lehet tudomásul venni és lehet küzdeni.

2011. jan. 10. 14:52
szerintem is megéri megpróbálni legalább egyszer, ha másképp nem lehet baba
2011. jan. 10. 14:48
szreintem ah valki gyereket akar akkor minden lehetoséget meg kell ragadni..szerintem akármilyen úton fogant a kicsi mindenkép nagyon fogják szeretni a szulei :)
2011. jan. 10. 14:46

Érdekelne, hogy ki mit gondol a mesterséges megtermékenyítésről.

Mennyire van értelme egy nőnek kitenni magát a hormonkúráknak?

Nem lenne-e jobb tudomásul venni, hogy nem adatott meg és kész, vagy inkább a tudomány adta minden lehetőséget kihasználva meg kell tenni mindent a gyermekáldásért?

Vajon a mesterséges megtermékenyítés útján szülővé válás ugyanúgy megadja a sikerélményt? (nem félreérteni :-))

Ki mit gondol ezekről a dolgokról?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook