Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


297. warj (válaszként erre: 296. - Mátkám)
2009. dec. 1. 08:23
Még nem tudom mi van a sajttal, ma este fogom kicsomagolni, eddig cseppegtettem. Én is akartam neked venni lisztet, de nem volt csak két kiló, úgyhogy csütörtökre hozzák, viszont én vagy péntek este, vagy szombaton tudok érte menni, tehát jövőhétre lesz meg. Ha nem gond, de ha rákészültél adok át az enyémből. Privibe átküldöm a tegnapi eseményt pasi ügyben.
296. mátkám (válaszként erre: 295. - Warj)
2009. nov. 30. 21:51

Igen jól érted:) A steviát csak úgy szemre, tudod, üveg lefelé tart, jól megráz és annyi biztos elég:)

Nekem elég édes volt, de a fiúknak nem. Holnap ha lesz erőm, akkor sajtosat fogok csinálni. Tisztára belejöttem:)


A sajtod hogy sikerült? Úgy hallgatsz róla!


(Ma beszereztük a zabpehelylisztet.)

295. warj (válaszként erre: 294. - Mátkám)
2009. nov. 30. 13:08
Ugye jól értem a vaj 5 dkg, a sütőpor meg két teáskanál.Te mennyi steviát tettél? Én azt hiszem ma este ki is fogom próbálni. Nekem meggy van otthol, meg talán egy pár szem (4-5 málna).
2009. nov. 30. 12:44

No itt is vagyok a muffin recepttel, egész jók lettek az enyémek. Tegnap banános-tököset csináltam, bár tudom, hogy nem lehet banánt, de volt itthon egy nagyon érett és nem akartam kidobni. Ma pedig karobos-narancsosat és meggyeset készítettem, nagyon finomak lettek.A narancs sem ajánlott, tudom, de jól megmostam és a héját reszeltem bele az aroma végett.

Na bemásolom a receptet, amit a tutitippeknél találtam:


Alap muffin (12db)


* 2 csésze tk. liszt

* 2tk sütőpor

* 1-2 tojás (ízlés szerint)

* 50 gr vaj megolvasztva

* 1 csésze joghurt

édesítés(stevia, almalé stb.)


1. A lisztet keverjük el a sütőporral, egy másik tálban pedig a vajat, joghurtot, tojást.Adjuk a vajas keveréket a liszthez, és egy fakanállal keverjük el, amíg egy egyenletes masszát kapunk.

2. A tésztát egy evőkanállal muffinpapírral bélelt muffinsütő formába, és 200 fokon süssük kb 20 percig.


Tippek



* 1 tojás bőven elég, de glutén-mentes liszthez érdemes 2 tojást használni.

* Joghurt helyett használhatunk növényi tejet (pl rizs vagy szója) vagy 100%os almalevet is (otthon készítettet)


Variációk


Az alap receptet nagyon könnyen módosíthatjuk. Íme néhány ötlet:


*

Muffin-variációk:


*

Aszalt gyümölcsös muffin: télies muffinokat készíthetünk mazsola, aszalt áfonya és egyéb aszalt gyümölcsök hozzáadásával(Hozzáadott cukormentes!!!). 1 csésze lisztet helyettesítsünk 1 csésze zabpehellyel, vagy zabpehely liszttel ill. korpával. A masszához adjunk 1tk őrölt fahéjt, 1 tk őrölt szegfűszeget. Hagyjuk állni kb 15 percig mielőtt a sütőbe tesszük.

*

Mákos muffin: az alapmasszához adjunk fél csésze mákot és 1-2 ek reszelt ciromhéjat. Frissessége végett ez egy remek muffin tavaszra, nyárra.

*

Gyümölcsös muffin: a fekete áfonyás muffin a klasszikus, de meggyel, szederrel, málnával, ribizlivel, fekete ribizlivel is elkészíthető. A joghurtos keverékhez adjunk 1 tk vanília kivonatot (vagy 1 vanília rúd kikapart magját) majd keverjük el a masszát. Sütés előtt óvatosan keverjünk a masszába ízlés szerint 1-2 csésze apró gyümölcsöt.

*

Almás muffin: a masszához adjuk 1 csésze reszelt almát és 1kk fahéjat. Adhatunk hozzá fél csésze darált diót is! Nagyon finom őszi napokra.

*

Márványos muffin – a massza feléhez adjunk 1tk vanília kivonatot (vagy 1 vanília rúd kikapart magját) , a másik feléhez 1 ek karobot . A két masszát keverjük össze – de csak egyszer-kétszer – így márvány minta keletkezik. Óvatosan töltsük meg a muffin formákat.

293. mátkám (válaszként erre: 292. - Cszsuka)
2009. nov. 29. 22:29
Nem tudom, mert én csak bemásoltam a hozzászólást. A kérdés Dorcihoz szól.
292. Cszsuka (válaszként erre: 288. - Mátkám)
2009. nov. 29. 22:17
mi az, hogy natúr málnaszörp?
2009. nov. 29. 21:42

Finom lett!

Most szundi és holnap felrakom a receptet.

2009. nov. 29. 20:57

Na helló csajok!


Sajnálattal látom, hogy nagyon hanyagolt lett a fórum:( Tessék pakolni fel a fini recepteket!!!


Én ma meghibbantam, most sütöm a muffint. De hát az úgy volt, hogy hazaértem 8-kor a melóból és kiderült, ha a kedves lakótársam vett egy muffin sütőt és hát ki bírja azt ki, hogy ne süssön azonnal egy adagot?:)

Szóval sülnek, mindjárt kész lesz. Ha beválik a recept, akkor rakom fel nektek is!:)

289. warj (válaszként erre: 288. - Mátkám)
2009. nov. 29. 11:15
Köszi édes vagy, ki fogom próbálni de sajni itt sámsonban nem kaptam korpovit kekszet.
288. mátkám (válaszként erre: 287. - Warj)
2009. nov. 29. 10:30

Hajrá sajtgyártás!


Bemásolom neked Dorci hsz-át, amiben a kókuszgolyót írta le:


kókuszgolyó:

darált korpovit (vagy más, tk cukormentes keksz), karobpor, margarin/vaj, édesítő, víz, én tettem bele natúr málnaszörpöt, mert épp volt itthon, kókuszreszelék. meglepően jó :D


Tényleg fini és szerintem lehet bele tenni almalevet, lereszeled az almát, hagyod állni kb fél órát és alaposan kinyomkodod vagy krumplinyomón átnyomod. A levével ilyeneket lehet édesíteni. Almából meg csinálhatsz pitét. Alább ott a recept is. de amúgy vízzel is jó.

Ja és ebbe tényleg nagyon jó a karobpor!!!

287. warj
2009. nov. 29. 09:18
Mátkám, most próbálom az első recepted alapján a sajtot készíteni. Belekvertem a tejbe a joghurtot. Elég furán néz ki. Majd megírom, hogy sikerült e, ha nem jön össze, majd egyszer üsszejövünk és együtt megcsináljuk.
286. mátkám (válaszként erre: 285. - Cszsuka)
2009. nov. 27. 16:04
Bocsi, ezt elnéztem!:)
285. Cszsuka (válaszként erre: 283. - Mátkám)
2009. nov. 27. 14:39
Én is azt írtam :)
284. warj (válaszként erre: 283. - Mátkám)
2009. nov. 27. 14:06
Igen a tejszín és a tejfelt azt nno nagymamámtól megtanultam, bár tejfelt nem szoktam csinálni, de a tejszínt én a kávémba öntöm. Meg a meggylevest habartam azzal, amíg nem állt fenn a candida. Mostmár a habaráshoz ugye natur joghurtot használunk. De az aludtej, nem tudom bejön e a gyereknek, kipróbáljuk, apám nagyon szereti, úgyhogy kárba nem vész.
283. mátkám (válaszként erre: 279. - Cszsuka)
2009. nov. 27. 13:49
Mi is így szoktuk csinálni, bár én le szoktam szedni a tejszínt és tejföl is bőven szokott ezen a tejen lenni. Viszont az aludttejet mi lábasban kicsit melegítjük, amíg összeáll túróvá és aztán szűrjük le.
282. mátkám (válaszként erre: 278. - Warj)
2009. nov. 27. 13:45

Jó hogy érdekel!!!:)

A csapó utcán vettem a zabpehelylisztet 160 ft-ért azt hiszem.

281. Cszsuka (válaszként erre: 280. - Warj)
2009. nov. 27. 13:15
Ez a tejföl sem candidásoknak való, inkább add olyan családtagnak, aki megeheti. Az aludttejet viszont lehet enni.
280. warj (válaszként erre: 279. - Cszsuka)
2009. nov. 27. 13:07

Rendben, tehát akkor így fogom csinálni. Akkor a jelek szerint a tehéttejből készült tejfölt, aludtajet elvileg ugyanúgy meg lehet enni. Én azt hittem csak a túró ehető. Ezeket mi eddig nem ettük.

Most mindjárt megyek a gyerekkel a prolaborba, ha nem reagálnék vissza, minden percen érkezhet.

279. Cszsuka (válaszként erre: 277. - Warj)
2009. nov. 27. 13:02

Nem, azt úgy kell csinálni, hogy veszel 3 liter friss tejet, beleöntöd egy dunsztos üvegbe és elölhagyod valami jó meleg helyen. Szoktam fogni egy papírszalvétát és dunsztgumival ráfogatom, hogy ne menjen bele por vagy bogár. Kb. két nap alatt megalszik. Ha szeretitek az aludtejet, ezt lehet enni. A tetejét már másnap le lehet fölözni, azt tejfölként elhasználhatod. Nem szokott számottevő mennyiség lenni, úgyhogy vagy a cicának adom, vagy belesütöm valamibe.

Szóval, ha megaludt a tej, beleöntöm egy edénybe és felmelegítem. Vigyázni kell, hogy ne forrjon fel, csak forró legyen, s nem is kell forrásig melegíteni. Ezt hagyom visszahűlni, az edény hőtárolásától függően 5-8 órát, majd fogom a kis szűrőmet, aminek lábai is vannak, beleállítom a mosogatóba, teszek bele egy vékony konyharuhát és beleöntöm az egészet. Hagyom jól lecsöpögni. Ha szárazabb túróra van szükségem, akkor tovább hagyom, de akkor súlyra is kevesebb lesz.

278. warj (válaszként erre: 276. - Mátkám)
2009. nov. 27. 12:57

Ari vagy nagyon, de holnap jön a tejes hozzám, már nem tudom lemondani, de a jövőhetet megláttom. Ja én meg úgy néz ki tudok tönköly tk búzalisztet és roszlisztet 290 ft/kg ért, a rozsliszt árakkal nem vagyok tisztába, de én még tönköly lisztet nem vettem ilyen jó árban. Nálunk a pékséggel beszéltem meg, beszer áron ideadják. Ha tényleg olyan amire gondolok és érdekel majd, akkor szólj.


Tegnap a vár utcai bioboltban néztem egy kiló zabpehely liszt 450 Ft körül van, nekem úgy rémlik, te ezt valami nagyon olcsón vetted.

277. warj (válaszként erre: 273. - Cszsuka)
2009. nov. 27. 12:53
Én még csak akkor csináltam túrót, ha összekapta a tejet a forralás közben. A friss tejből is ugyanúgy túrósodik, ha tovább forralom? Én eddig tényleg csak akkor csináltam belőle, ha összekapta, és akkor már gondoltam ha így jártam legyen belőle túró.
276. mátkám (válaszként erre: 270. - Warj)
2009. nov. 27. 12:51
Vigyek neked ma valamit? a malompark mellett lakom.
275. mátkám (válaszként erre: 271. - Cszsuka)
2009. nov. 27. 12:50
Tojást szerintem én sem fogok legközelebb beletenni és ennyi vajat sem, mert nekem nagyon nehéz lett így. Frissen őrölt borssal, bazsalikommal, fokhagymával stb is finom lehet.
274. mátkám (válaszként erre: 269. - Warj)
2009. nov. 27. 12:47

Sima konyhai szűrőn csináltam én is, csak a receptben volt így írva.


Szerintem már hattól vagy héttől nyitva vannak és a malomparkban 6-ig, nagypiacon 2-ig vannak nyitva.

273. Cszsuka (válaszként erre: 270. - Warj)
2009. nov. 27. 12:41
Ha ügyes vagy, 3 liter tejből olyan 80 dkg túrót tudsz csinálni. Ehhez képest drága, de a munkát is meg kell fizetni.
272. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 270. - Warj)
2009. nov. 27. 12:39
Drágán?? Inkább olcsón! Nálunk fél kg túró 680 Ft
271. Cszsuka (válaszként erre: 268. - Mátkám)
2009. nov. 27. 12:38

Én is így csinálom, csak nem kávéfőző filterbe rakom, hanem fogok egy sima levesszűrőt, amibe teszek egy vékonyabb konyharuhát és azon öntöm át, majd hagyom lecsepegni. Ja, és tojást nem teszek bele. Helyette mindenfélét, pl. snidlinget, meg ehhez hasonlókat.

Minél tovább "főzöd", annál keményebb sajt lesz belőle, ha nem túl sokáig, akkor kenhető lesz, mint a boci sajt.

270. warj (válaszként erre: 267. - Mátkám)
2009. nov. 27. 12:33
És hánytól hányig van nyitva a piac. Nekem házhoz hozzák a bocitejet 1 l/140 Ft, a túró 0,5 kg kiló 400 Ft, ezek szerint drágán veszem?
269. warj (válaszként erre: 268. - Mátkám)
2009. nov. 27. 12:31
Mi van ha nincs olyan filteres kávéfőző szürő, gondolom simma szűrővel is lehet, csak legyen minél kissebb lyuku?
2009. nov. 27. 11:41

Mai sajtpróbálkozásom:


Ez is egy neten keringő recept, de amikor még volt tehenünk, anyukám is készítette a sajtot, bemásolom:


Hozzávalók:


1 l tej (120 Ft)

½ kg túró (250 Ft)

5 dkg vaj (nem margarin) (kb. 80 Ft)

1 tojás (30 Ft)

1 mk. szódabikarbóna

só, ízlés szerinti fűszerezés


Összesen kb. 480-500 Ft-ból jön ki az itteni piacos árakkal számolva kb 35-40 dkg-os kemény, szelhető sajt. És nem utolsó szempont, hogy tudod mi van benne. Íme az elkészítés:


A tejet felforralom, belemorzsolom a túrót, pár percig kevergetve hagyom a tűzön, míg megjelenik a savó. Leveszem a tűzről, hagyom egy kicsit állni, míg teljesen szétválik túró a savótól. Ekkor egy filteres kávéfőző szűrőjében leszűröm, hagyom jól lecsöpögni.


Egy edényben felolvasztom a vajat, beleteszem a túrót, sózom és lassú tűzön kevergetve addig főzöm, míg kissé nyúlóssá nem válik. Leveszem a tűzről, beleszórom a szódabikarbónát és a tojást, jól elkeverem, és egy formába nyomkodom a masszát. Már így is jól összeáll, de hagyom teljesen kihűlni, majd a formából kiborítva is hagyom egy kicsit szikkadni a külsejét.


Hát én alig bírtam elkeverni benne a tojást és szerintem a nélkül is finom lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook