Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit fagyasszak le? fórum

Mit fagyasszak le? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 13. 11:34
Nagyon köszönöm a tippeket :)
2014. jan. 13. 11:33

Szia!

Pörköltet főzzél többet, egyik adagot akár máris összefőzheted hordós aprókáposztával = húsoskáposzta, csak a tejfölt kell majd rátennie!


Rántani való husikat bepanírozod, fémtálcára rakod szépen egymás mellé és úgy dugod a fagyasztóba. Egy pár óra múlva még meg is forgathatod. Majd amikor megfagytad, bezacsizhatod, annyit vesz majd ki belőle megsütni, amire éppen szüksége lesz!


Ugyanígy ha szereti a rántott karfiolt is lehet, bár azt előkészíteni elég munkás, nem tudom most célszerű-e vele bajlódnod.


Oldalast, tarját, hasonlókat lesütsz, vagy folpackba csomagolod adagonként és lefagyasztod, vagy az őskor módi: kislábasba rakod, és annyi tiszta zsírral öntöd fel, hogy teljesen, légmentesen ellepje. Ez esetben jól érzi magát akár hetekig-hónapokig is a normál hűtőben is.

Én pl. karácsonykor-újévkor raktam el így a kimaradt, megsütött hurka-kolbász-pecsenyét. Ez a nagyanyáink módszere volt, amikor még hűtő sem volt.


Húslevest is adagonként benne a hússal, zöldséggel, csak tésztát kell neki főznie.


Jó babavárást, jó egészséget neked is és a babának is!

2014. jan. 13. 11:31

addig ninc sok időm szerintem, 2 napom van vissza :) Gobndoltam,ma délután megcsinálom pket. Illetve korábban szerettem volna,de pár napot bennfogtak, így marad a ma :)


A milánói is jó ötlet,csak Párom nem szereti :) Csak akkor eszi meg,ha nagyon muszáj.


Akkor csinálok székelykáposztát,és lefagyasztom több adagba, az úgyis mindig elég 2 napig kettőnknek, és így lesz egy adag,ha hazajövök és 2 Neki :)


De azért várok még ötleteket,hogy változatos legyen :)


Köszönöm a tippeket :)

4. Zsú1965 (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2014. jan. 13. 11:29

A készre főzött nokedi, tészta és rizs is lefagyasztható, csak nem szabad gyorsan kiolvasztani. Én este kiveszem, és hagyom szobahőmérsékelten kiolvadni.


Székelykáposzta, töltött paprika, bableves, sült vagy főtt húsok, pörköltek, fasírt, húsleves (sajnos a zöldségek nem), palacsinta... ezek jutottak eszembe.

3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2014. jan. 13. 11:27

Szerintem mindent, amit addig főzöl és szereti, nyugodtan fagyaszd le.

Még olyat is csinálhatsz, ha időd van még rá, hogy előre készíts el pár ételt, mert ha megérkezel és fáradt leszel, nem igazán lesz erőd és kedved főzőcskézni :)

2. bnoi7525 (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2014. jan. 13. 11:26
Szia, gratulalok! :-) A krumpli nem jo fagyasztas utan. Viszont a szekelykaposzta szerintem igen. En szoktam milanoi szoszt is lefagyasztani.
2014. jan. 13. 11:23

Sziasztok!


Nem sokára szülök, Párom itthon lesz (legalább is míg ebédel :) ), de nem tudom,hogy miket tud(na) főzni,míg benn leszek. Tudom,hogy ügyes,de akkor is :)


Mit érdemes lefagyasztani arra a pár napra? Ti hogy csináltátok?


Én gondoltam,hogy a fokhagymás-sonkás-tejfölös szószt lefagyasztom,csak tésztát kell főzzön hozzá. A rakott kromplira is gondoltam,de a krumplit úgy olvastam,hogy bevizesedik olvasztás után. Pörköltet,amihez csak félkész nokedlit főzne ki, így 2-3 napra már van,de ha neadjisten császár lenne,akkor 5-6 napra kellene valami kaja.


Van valami ötletetek? Ami gyorsan kész van és finom a kiolvasztás után is?


A székely káposztát lehet így fagyasztani? Finom felolvasztás után?


Köszi előre is a segítséget!

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook