Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit érdemes tanulni egyetemen, ha külfödön szeretném hasznosítani, ha úgy adódna? fórum

Mit érdemes tanulni egyetemen, ha külfödön szeretném hasznosítani, ha úgy adódna? (beszélgetős fórum)


26. 65049930df (válaszként erre: 20. - Szakalyadri)
2011. máj. 13. 13:20
Ez nem azoknak az orvosoknak a hibája, akik úgy gondolták, hogy sok évnyi tanulás után nem akarnak éhbérért, számtalan esetben megbecsületlenül dolgozni, hanem azoké, akik ezeket a körülményeket kialakították.
25. 65049930df (válaszként erre: 19. - Szakalyadri)
2011. máj. 13. 13:18
Ja, itt küzdenek a szüleim is, számtalan ismerősöm, 95%-uk éhbérért (iskolázottan). Én nem túlélni akarom az életet, hanem megélni. Ha nem megy itt, hát sajnálom, akkor máshol kell.
2011. máj. 13. 01:21

Pokol mélyén a kis vasvillás ördögök nemzetiségenként vigyáznak az üstre, hogy ne szökjenek ki belőle a bűnös lelkek és ezért visszatömködik őket.

Az egyik kisördög, aki épp a franciák üstjénél őrködött, odaszól a szomszéd őrnek:

- Te koma, az az üst ott hátul, miért őrizetlen?

- Á ne is foglalkozz vele, azok magyarok, amelyikük kiakarna törni onnan a többiek úgyis visszahúzzák...

23. timycat (válaszként erre: 20. - Szakalyadri)
2011. máj. 13. 00:38
De, akkor is ezt mondom, és verem a fejem a falba, hogy én nem tettem
22. timycat (válaszként erre: 19. - Szakalyadri)
2011. máj. 13. 00:36
Persze, csak amikor azzal szembesül az ember, hogy elvégzi a sulit, nincs munka, megszűnik az egészségbiztosítás és neked, aki tanult és dolgozni akar pluszban kell fizetni, hogy egyáltalán egy vérvételre elmehess, míg azok akik 14 évesen ráálltak a gyermekgyártásra, "megélhetési" bűnözésre, eszük ágában sincs dolgozni és sokszorosan hátrányosnak kiáltjuk ki őket és nekik minden jár...
21. Kira88 (válaszként erre: 19. - Szakalyadri)
2011. máj. 13. 00:32

Ez a te döntésed,hogy itt maradsz,itt boldogulsz,de más meg másként látja,és ezért nem szabad senkit elítélni.


Mindenki nem mehet el,és nem is fog mindenki elmenni.(nem is alkalmas mindenki a külföldi létre egyébként)Akik visszatarthatják őket,azok nem mi vagyunk,hanem a tisztelt vezetők,de ők meg fel sem fogják szerintem,mekkora a baj.

Én végzős vagyok,a szaktársaim fele tervezi,hogy elmegy,a harmada már kinn van ösztöndíjon, szakmai gyakorlaton, és ha teheti, marad is...

20. szakalyadri (válaszként erre: 17. - Timycat)
2011. máj. 13. 00:25

Tudod nem rég volt kórházban a kislányom.Nagyon betegen,de orvos alig látta.

Hogy miért?Mert 6osztályon,köztük az onkológián ügyelt egy!Itt tartunk,mert nincs orvos.Az az egy pedig valóban ember feletti munkát végzett ott nevetséges fizetésért.

Akkor döbbenik erre rá sajnos mindenki mikor odakerül.Én csak megkérdeztem hogy mi van akkor ha még az az egy is úgy gondolja hogy elmegy?!

Mi lesz a véleményed ha a te gyereked fekszik ott ellátás nélkül 40fokos lázzal napokig úgy hogy nem tudják mi baja,mert nincs aki megvizsgáljon egy kétévest?!Vajon akkor is azt mondanád hogy jól tették az orvosok hogy elmentek?Kétlem.

19. szakalyadri (válaszként erre: 18. - Kira88)
2011. máj. 13. 00:11

Azért el kéne gondolkodni azon is hogy mégis mi a francból fizessenek meg egy olyan országban ami a nullán van.De huszon egy két évesen nehéz átlátni,könnyebb követelni.Csak az senkin nem segít.

Nem azt mondtam hogy ne menjen,nagyon szomorú hogy innen menekülni kell,ennyi!

Sokan ITT küzdünk,nem kevésbé tehetségesen mert mindenki nem mehet el.Mert ha elmegyünk mi is még ennyi se lesz!

18. Kira88 (válaszként erre: 15. - Szakalyadri)
2011. máj. 13. 00:01

Igazad van,a nagy átlag rosszul fizetett,de mindenki csak a saját életéért felelős!Aki tehetséges,szorgalmas ember,az vesszen el,csak mert történetesen Magyarországon született?

Ja,és majd akkor leszek lojális ehhez az országhoz,ha az is lojális velem szemben.Ha majd megfizetik a becsületes munkát,ha adnak esélyt,hogy egyről a kettőre juss.


Egy életünk van!Mindenki azt kezd vele,amit akar(vagy amit tud...)

17. timycat (válaszként erre: 16. - 65049930df)
2011. máj. 12. 23:48

Én maximálisan megértelek!

Ne azokat támadjuk, akik elvégeztek egy egyetemet nagy erőfeszítések és áldozatok árán és nem akarnak éhen halni itthon. Sajnos ez az ország még nem jutott el odáig, hogy megbecsülje a fiatal, tehetséges embereket.

Barátnőm évfolyamelsőként végzett Szegeden az orvosin, 3 évig dolgozott egy megyei kórházba ügyeletekkel, mentőzéssel együtt kb 95ezerért. A körülményeket ne is emlegessük... ő maga vette a kesztyűt, hogy legyen az ő méretére mindig steril kesztyűje, hogy a kórházban csak a legvastagabb méretű tű van vérvételre (ja és egy vérharang egy napra) mert azzal elméletileg mindenkitől lehet vért venni de az ő fejét ordítja le az 5 éves gyerek anyja ha eldurran a gyerek vénája, azt hogy kimegy életet menteni és az agyon támogatott kisebbség tagjai elkezdik rángatni, meg nekimennek a mentőnek... Szerintem ezért az éhbérét ezt senkitől sem várhatjuk el. Ő végig gürizte az egyetem 6 évét is, itt is tűrt 3 évet, de aztán kiment Angliába és jól tette. Nem akart kimenni, nem szereti, de normális körülmények között, elviselhető mennyiséget dolgozik amiért olyan pénzt kap, hogy kint is vígan megél

16. 65049930df (válaszként erre: 14. - Szakalyadri)
2011. máj. 12. 23:21

Van egy szakmám, amire azt mondták, hogy versenyképes, mégsem tudtam vele elhelyezkedni, sztriptíztáncosnőként dolgozom, hogy éhen ne haljak (igen). Most eljutottam oda, hogy jövőre ki kell választanom, melyik egyetemre menjek. Elvégzem, lediplomázok. Eszem ágában nincs elmenni az országból, ha találok rendes munkahelyet. Ha nem, továbbra sem fogok itt táncolni, esetleg gyárban dolgozni, mosogatni, ha máshol megbecsülnek. Pont.

Jó éjszakát mindenkinek! Köszönöm a hasznos válaszokat!

15. szakalyadri (válaszként erre: 5. - Kira88)
2011. máj. 12. 23:17

A nyugdíjas befizette azt amit visszakap,vonták tőle x évig,ahogy a kismamáktól is!

"Hagyjuk már ezt az "adófizetők pénzén" maszlagot...az adófizetők tartják el a sok gyeses kismamát, nyugdíjast, rokkantat,nem beszélve a rengeteg munkakerülő, segélyre váróról..."valamint fenntartják a főiskolákat,egyetemeket.Ha jól emlékszem 13millió forint az államnak egy orvos képzése.Aztán átveszi a diplomáját és elmegy máshova adózni.Nem csoda hogy itt tartunk.

Igen,igaz senki nincs megfizetve,a pénz semmit nem ér.De ez lenne így a helyes?Mindenki menjen?

14. szakalyadri (válaszként erre: 7. - 65049930df)
2011. máj. 12. 23:12
Ennyi erővel sajnos mindegyikünk csomagolhatna.
13. timycat (válaszként erre: 12. - 65049930df)
2011. máj. 12. 22:24

szerintem ne sajnáld, bár én szeretem, be kell vallanom szerencsém van a munkahelyemmel, igaz nem fizetnek halálra, de amúgy elég utálatos szakma.

Az orvosit is nagyon gondold át, nem mindenkinek való, pl az én családom orvos-család az lett volna a legegyszerűbb ha azt választottam volna, de mérlegeltem és beláttam, hogy annyira nem vagyok oda az emberekért...

A mérnökihez szerintem hülye lettem volna, nekem eszembe sem jutott, de abból még itthon is szépen meg lehet élni (párom mérnök) és nagyon érdekes, csak az egyetemen keserítik meg az ember életét

12. 65049930df (válaszként erre: 11. - Timycat)
2011. máj. 12. 22:17
igen. bár nagyon szerettem volna, de muszáj volt mérlegelnem
11. timycat (válaszként erre: 10. - 65049930df)
2011. máj. 12. 22:16
és milyen jól tetted... én jogász volnék, hát itthon nehéz kenyér
10. 65049930df (válaszként erre: 9. - Timycat)
2011. máj. 12. 22:15
igen, ezért vertem ki a fejemből a jogot
9. timycat (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2011. máj. 12. 22:14
Bármit azért nem, mert pl a jogot külföldön a hajadra kenheted vagy a tanári diplomát, de az orvosokat, mérnököket, informatikusokat nagyon keresik külföldön is, sőt külföldön nem csak keresik meg is fizetik
8. 65049930df (válaszként erre: 6. - Bared)
2011. máj. 12. 22:13
mérnökön gondolkodom :)
7. 65049930df (válaszként erre: 4. - Szakalyadri)
2011. máj. 12. 22:13
szomorú, ha az államnak tanulás mellett is fizetem az adót, mégsem biztosít korrekt munkalehetőséget, alapot a későbbi családalapításhoz, közbiztonságot
2011. máj. 12. 22:08

biológus, diplomás ápoló fősulin, orvos, mérnök...

ölnek a magyar tudásért...

5. Kira88 (válaszként erre: 4. - Szakalyadri)
2011. máj. 12. 22:07

A szomorú az,hogy ez az ország nem becsüli meg a tehetséges,jól képzett fiataljait. Ez a szégyen. Hogy el kell menni,hogy normális életet tudjon az ember élni...


Hagyjuk már ezt az "adófizetők pénzén" maszlagot...az adófizetők tartják el a sok gyeses kismamát, nyugdíjast, rokkantat,nem beszélve a rengeteg munkakerülő, segélyre váróról...

4. szakalyadri (válaszként erre: 1. - 65049930df)
2011. máj. 12. 22:03
Szomorú ha vki külföldön szeretné hasznosítani a tudását,itthon pedig diplomát szerezni az adófizetők pénzén.:(
2011. máj. 12. 22:02
Igazából tényleg azt,ami érdekel,csak arra figyelj,hogy a választott országod nyelvét a tökéleteshez közeli szinten megtanuld,és javaslom,hogy már egyetem alatt-ösztöndíjjal-tölts el kinn egy szemesztert.
2011. máj. 12. 21:55
Bármit ami érdekel. Orvos mondjuk, azokat most vadásszák.
2011. máj. 12. 21:42
Mit érdemes tanulni egyetemen, ha külfödön szeretném hasznosítani, ha úgy adódna?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook