Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit egyen a 9 hós lányom tápszer, tejpép, tejbegríz helyett vacsorára?Egyiket sem fogadja el!!!!Segítség!!! fórum

Mit egyen a 9 hós lányom tápszer, tejpép, tejbegríz helyett vacsorára?Egyiket sem fogadja el!!!!Segítség!!! (beszélgetős fórum)


1 2
16. fancsika09 (válaszként erre: 13. - 40163fd81d)
2010. aug. 9. 11:14
Szerintetek baj ha nem eszik már ilyen korban tápszert?Ha az üveget meglátja, már vergődni kezd, rúg-vág!
2010. aug. 9. 11:13

Szia


Mi is jártunk hasonó cipöben kb. egy hónapja. Reni most 9és fél hónapos.Ö is ilyen nagy baba. Ö a tápszert nem akarta elfogadni és jobban eszi azokat amit mi is eszünk. Persze csak olyat amit ebben a korban lehet neki. Most megint elfogadja a tápszert. Kitartás!

14. drnéni (válaszként erre: 7. - B2076ec79b)
2010. aug. 9. 11:13

Az édesítéssel azt lehet elérni, hogy a gyerek megszokja, hogy többet egyen, mint a mire szüksége van. Én nagyon ellenzem. A gyerekek tudják, mennyi az elég. Én nagyon pici baba voltam, lassan is cseperedtem. Az akkori felfogásnak megfelelően az orvos és a védődnő rábeszélte anyukámat, hogy cukrozza a tápszeremet, adjon banánpürét, szóval tömjön. 18 éves korom óta meghatározza az életemet a túlsúllyal való elkeseredett küzdelem, mert nagyon nehéz kiölni magamból az igényt, hogy többet egyek, mint amire szükség van!


Nem tudom, a fogyásra mit mondott a dokitok, de az én tudomásom szerint nincs olyan, hogy a gyerek azért fogy, mert nem szereti az ételt. Ezért kicsiknél a fogyást mindig komolyan kell venni. (A stagnálásnak lehet pszichés oka.)

13. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:10

Miért kellene küzdeni?

Még egy kisbaba is tudja mikor éhes ,mikor nem.

Többször kínáld,de ne erőltesd,szerintem.

Olyannal kínáld amit szeret,gyümölcs ,főzelék.

12. fancsika09 (válaszként erre: 9. - Drnéni)
2010. aug. 9. 11:10
Nagyon fejlett!9,5kg és már megy az ágy és a szekrény mellett, folyton menni akar.Mond szótagokat:MAmamaa, papapa, nemnem,Reggel 7kor kel, 8kor reggelizik, 13,00ebéd, 17,00 vacsora az még megy is, de este nem akar enni 21,00után, viszont éjjel 10szer felébred, mert éhes.2db foga van és állandóan eszi az öklét!
11. b2076ec79b (válaszként erre: 8. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:09

Ezért ne okold magad!! Minden gyerek más. Nálunk is mostanában olyan hisztik vannak este... Inkább nem is mesélem :) De kinövi!

drnéni is jókat írt, bár nem tudom milyen az időbeosztásotok.

A főzelék is megér egy próbát...

10. fancsika09 (válaszként erre: 7. - B2076ec79b)
2010. aug. 9. 11:06
Én már tettem bele :cukrot, vanaliát, nesquik kakaót:::::SEMMI EREDMÉNY!!!!!!
2010. aug. 9. 11:05

Egyébként eleget eszik? Ne a táblázatot nézd, hanem a picit! Az én két lányom olyan keveset eszik általában, hogy a dokink el se hiszi, mégis fejlődnek, ahogy kell. Lehet, hogy a kislányod is ilyen madárétkű?

Ha nem erről van szó, próbáld rendezni az étkezések időpontját! Sztem kezdd reggel. Ha tudod, hogy felkelés után mindjárt nem éhes, játsszatok kicsit, vagy menjetek ki, és aztán add a reggelit. Ha szépen megette, ne kínáld újra túl korán, ne egyen falatokat. Minden érkezés legyen időben, a vacsit próbáld előrehozni talán, hogy ne legyen fáradt, dekoncentrált (a hiszti ennek lehet jele). Gondolom, fogzik is, ilyenkor sok gyerek érvágytalan, nem baj.

8. fancsika09 (válaszként erre: 4. - Heni86)
2010. aug. 9. 11:04
Hol vetted???Nem is hallottam róla.Nagyon el vagyok keseredve, minden este csak a vergődés megy nálunk.Tegnap már az apja is kiakadt, pedig végtelen türelmes ember és imádja a lányát, én pedig magamat okolom, mert ilyen gyereket szültem.Szar helyzet, a párom azzal vigasztal, hogy a lányunk egyéniség, de én már nagyon unom.
7. b2076ec79b (válaszként erre: 4. - Heni86)
2010. aug. 9. 11:02
Ja igen anno nekem is mondta a védőnő, hogy tegyek a tápszerbe egy kis darab banánt, vagy egy pici cukrot. Az én lányom olyan szinten nem evett, hogy elkezdett fogyni :S
2010. aug. 9. 11:02
Főzeléket. Én mindig azt adtam a fiamnak vacsorára :) krumplival sűrítsd, annak elég laktatónak kell lennie.
5. b2076ec79b (válaszként erre: 3. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:01

Szerintem egy főzelék elég laktató lehet :) Nálunk is ment egy ideig ez. Bár most egy ideje tej/kakaó van reggel-est (2,5 éves)

Sajnos nálatok az még korai....

2010. aug. 9. 11:00

Ízesíteni próbáltad??? Nálunk is volt, hogy nem ette pl. a tápszert és vettem Nestlés tápszer-tejpép ízesítőt. Több ízben lehet kapni. Na úgy már megette. :)

1 éves kora óta pedig Nesquick a sláger. :)

3. fancsika09 (válaszként erre: 2. - B2076ec79b)
2010. aug. 9. 10:57
Azt gondoltam, hogy valami laktatóbb kellene neki.Tegnap este sem evett semmit, mert hisztis!Egész éjjel vergődött!
2010. aug. 9. 10:56
főzelék?
2010. aug. 9. 10:52
Aki hasonló cipőben jár, kérem segítsen!!!!!Nagyon hálás lennék, mert már nagyon belefáradtam, hogy minden este küzdök, egyébként reggel is hasonló a helyzet.Köszönöm.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook