Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csinálnál, ha férjhez megy a barátnőd, akiben mostanában többször csalódtál és kijelenti, hogy pénzt kér nászajándékba? fórum

Mit csinálnál, ha férjhez megy a barátnőd, akiben mostanában többször csalódtál és kijelenti, hogy pénzt kér nászajándékba? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
119. Kiniand (válaszként erre: 118. - Ae12cc5be5)
2008. márc. 9. 19:14
Én is úgy tudtam, hogy az a rokonok kiváltsága.
2008. márc. 9. 18:23

Azért sem adnék pénzt.

Ajándék lónak ne nézd a fogát, pénzt különben is csak rokonoktól illik(?) kérni, vagy még tőlük sem.

117. Kiniand (válaszként erre: 115. - 14775640c4)
2008. márc. 9. 17:45

Hát ez az! Pont ez dúlt fel! Az ajándékot ÉN adom, amit kigondolok! Nem is az érték miatt, bár egy borítékban illik szép összeget tenni, míg egy ajándéknak nem az ára a lényeg, hanem amit jelent.

De már kezdem megemészteni ezt a pénz dolgot (sose szerettem, se karácsonyra, se szülinapra) a többiek hozzászólása alapján.

2008. márc. 9. 16:07
Most gondolkodtam,mi mit kaptunk 30 éve ajándékba ..és kiderült minden amit kaptunk megis van ! :))) És semmiből nem kaptunk kettőt ,ez véletlen lehetett :)) 30 éve őrzőm a dolgokat ,persze használjuk is .az étkészlet hiánytalanul is megvan ,pedig napi szinten használjuk .Sokan megdicsérik milyen szép ,és nem akarják elhinni ,hogy 30 éve megvan .Az evőeszközök is és minden amit kaptunk ..
115. 14775640c4 (válaszként erre: 114. - Badonyimariaeva)
2008. márc. 9. 15:06

igy van

nem kérni szokás

én is ugy tudom

2008. márc. 9. 15:01

Én már csak azért sem azt adnék neki!

Külömben is örüljön neki,hogy megtiszteled a jelenléteddel!

Mi az,hogy kér?

Kérdezted tőle,hogy mit szeretne?

2008. márc. 9. 14:55

meg aztán ugy tudom a nászajándékot nem kérni szokás

azt kap amit kap

112. 14775640c4 (válaszként erre: 111. - Kiniand)
2008. márc. 9. 14:53

akkor viszont nem tudom

a nem vesztetek össze akkor más

fene tudja

az ajándék is pénzbe kerül

hát ezt neked kell eldönteni :)))

111. Kiniand (válaszként erre: 110. - 14775640c4)
2008. márc. 8. 20:45
Itt most nem is az ajándékról volt szó, mert azt még szívesen is adnék. Itt útközben már írtam , hogy nem vesztünk össze vagy ilyesmi. Nekem csak a pénz kéréssel van bajom.
110. 14775640c4 (válaszként erre: 109. - Kiniand)
2008. márc. 8. 20:15

nézd neked kell tudnod

de ha ennyire csalódtál az illető csajban akkor inkább hagyd

én tuti nem mennék

mert már nem is lennénk barátok :)))

109. Kiniand (válaszként erre: 107. - 14775640c4)
2008. márc. 8. 20:07
Közel járok ahoz, hogy ne menjek el. De nagyon régi ismeretség miatt, lehet, hogy bunkónak tartanának vagy még így is számítanának az ajándékra.
108. 53cc09e608 (válaszként erre: 107. - 14775640c4)
2008. márc. 8. 19:43
Nem az én lányom vagy véletlenül ? Mindenben az a véleményed! :))))))))))))))))) Hát... a férjem ugyis kislányt akart nagyon ,de nem jött össze ! :))))
2008. márc. 8. 17:53

Mit csinálnál, ha férjhez megy a barátnőd, akiben mostanában többször csalódtál és kijelenti, hogy pénzt kér nászajándékba?


akiben többször csalódok nem is megyek el az esküvőjére

kezdjük ott

innentől a nászajándék már nem is fontos

hisz ha nem vagyok ott nem is adok

106. Kiniand
2008. márc. 8. 17:27
Hogy én mi mindenből maadtam ki!! Bár én csak egy hátast dobtam a mennyasszonyi ruhámban. Szerintem az is elég emlékezetes maradt a násznépnek:) És még csak nem is fizettek érte.
2008. márc. 8. 16:41
nálunk is van menyasszonylopás...lehet egy tájon lakunk?:))mármint a szülővároskánkban van,ahol lakok ott nem tudom,azt hiszem itt is
104. win (válaszként erre: 102. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 8. 16:38

:)))))


A férjem egyik munkatársáéknál volt egy nagyon jó, hihetetlenül feldobták a hangulatot, pont akkor, amikor mindeki kezdett kicsit leereszteni.

Nálunk még a menyasszonylopás a nagy divat.


Engem egy karaoke bárba loptak el, ami egy szálloda földszintjén van. A férjem "csapatából" a sógorom volt beavatva, hova kell értem jönni. Mikor bementünk, épp nem volt senki a recepción, így nem láttak minket. Amikor sógoromék odértek, megkérdezték, az addigra már előkerült recepcióst, hogy hoztak-e ide egy menyasszonyt. Az meg azt mondta, hogy nem. Sógorom ott hordott ki lábon egy infarktust, hogy nem itt vagyok, valamit félreértett és most mi lesz... :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2008. márc. 8. 16:32
mármint az...kimaradt egy betü:)
102. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 99. - Win)
2008. márc. 8. 16:31
a nálunk maskura:))
101. Kiniand
2008. márc. 8. 16:26
Hogy én miért nem jártam el a táncot? Eszembe se jutott, hogy így szedjek össze egy kis kezdőtőkét? Na mondjuk nekünk nem is vidéki lagzink volt. Hanem olyan kis egyszerű. De mi úgy éreztük jól magunkat.
100. win (válaszként erre: 97. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 8. 16:21
Én eddig szerencsére csak olyan helyen voltam, ahol borítékban adta mindenki a pénzt. Illetve, adhatta anélkül is, ha neki úgy jó volt, de nem nézték meg ott azonnal, hogy ki mennyit adott.
99. win (válaszként erre: 96. - 53cc09e608)
2008. márc. 8. 16:19

Hidd el, van olyan lakodalom, ahol táncolnak éjfél előtt menyasszonyi ruhában, öltönyben menyasszonytáncot, majd elmennek átöltözni és új asszonyként és új emberként táncol a pár menyecsketáncot IS.

Attól, hogy Te eddig nem hallottál róla, még lehet ilyen. ;))


Tavaly augusztusban nősült az egyik ismerősünk, náluk pl. volt mindkettő. Éjfél előtt letáncolták a menyasszonytáncot, majd gyertyafény-keringővel kivonultak. Aztán visszajöttek jó sokára, valamikor 2 óra után és akkor volt egy menyecsketánc is.

Csak mi a gyerek miatt már nem voltunk ott, mikor azt táncolták.


A bolond-lakodalom meg egy egészen más történet...

2008. márc. 8. 14:56
Ez azért sokkal szimpatikusabb. Így az ember is szívesebben adna pénzt. Ha nem az a lényeg, hogy túllicitálni a másikat.
97. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 92. - Win)
2008. márc. 8. 14:19
nálunk sokan boritékban adják a menyasszonytáncos pénzt is,ne tássa mindenki.Aki szeretné hogy tudják,tőlük van,rek mellé egy lapot,aláírva,esetleg jókívánségokkal....
2008. márc. 8. 13:28
Szerintem ,azt ,hogy mennyit adjon valaki azt maga döntse el ,mennyit bír a pénztálcája . És nincs külön két tánc csak egy ,amit mindenhol máskáppen neveznek ,lehet menyecsketánc vagy újasszonytánc ,de egy lagziban csak egyet táncolnak a menyasszonnyal ..és van a bolond menyasszony ,amikor egy férfi táncol vén banyának öltözve és ott adnak egy -két száz forintot neki , de az csak egy móka az egész ..
2008. márc. 8. 10:24
Ez azért durva. Nekem az ajándék, az amikor én adok, szívből, szeretetből, mostmeg már ott tartunk, hogy KELL, meg ennyi-annyi minimum. A következő az lesz, hogy az ifjúpár a meghívóban a számlaszámát is megadja valamint a minimum tarifát. :((( Láttátok a Szex és New Yorknak azt a részét, mikor a bababulin ellopják Carry szandiját? Bár kicsit sarkos volt a dolog, de összeszámolta, neki eddig mennyibe került egy ismerős pár összes örömteli eseménye..
94. win (válaszként erre: 93. - Kiniand)
2008. márc. 8. 10:07
Bezonyám! Szerintem is elég hülye szokás, és talán erre kezdenek rájönni, mert egyre kevesebb ilyenről hallok.
93. Kiniand (válaszként erre: 92. - Win)
2008. márc. 8. 09:34
Nemáánnn! És akinek törlesztésre kell a pénz, az inkább ne is menjen lagziba, mert leég a burája? Vagy csakazértis megmutajuk, mi urak vagyunk? Azt hóvégén meg zsírosdeszkára futja. Hát ettől borsodzik a hátam.
92. win (válaszként erre: 91. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 8. 08:15

Van olyan szokás egyes helyeken, hogy van menyasszony- és menyecsketánc is, mindkét alkalommal "illik" adni.

Én ilyen lakodalomban még nem voltam, de ha lettem volna, akkor ugyanazt az összeget adnám, mint ha csak egyik lenne- kétfelé osztva.

Felénk vagy egyik van vagy másik.


Ennél már csak az a durvább, hogy néhol "kikiabálják", ki mennyit adott! :SSSSSSSSSSSSSS

91. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 90. - Bernuska)
2008. márc. 7. 20:32
nos nem értem amit irtál,hogy plussz menyecsketánc....ahol van,ott nem akkor adják oda?Ahol én jártam ott az volt a szoksá mindenhol,hogy aki pénzt adottakkor adta oda,valaki beledobta,valaki borítékba tette....
90. Bernuska (válaszként erre: 85. - Kiniand)
2008. márc. 7. 20:30
:) Én vidéken leszek jó kis falusi lagziban... menyecsketáncosba :(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook