Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Missed AB után újra próbálkozunk fórum

Missed AB után újra próbálkozunk (beszélgetős fórum)


40. Fishyke (válaszként erre: 38. - Bocika83)
2011. júl. 7. 09:05
Nekem is kéne:) Szép napot neked is:)
39. Fishyke (válaszként erre: 37. - Bocika83)
2011. júl. 7. 09:04
:) Én is nagyon kedvelem, megbeszéltük, hogy a későbbiekben is hozzá fogunk járni. Legalább már tudja az előzményeket is.
2011. júl. 7. 09:04
Na muszály melóznom, este még jövök addig is szép napot nektek!!!:)))
2011. júl. 7. 09:00

Fishyke!


Vissza olvastam a történeted és képzeld én is Dr. Timmerman Gábornál voltam a babával. Kicsi a világ, műteni végül nem ő műtött de ennek helyrajzi oka volt (Budán lakom és pont egy kórházzal szemben)teljesen megértette, és elfogadta ezt.

A rossz emlékek ellenére nagyon szimpatikus orvos.

36. sz.rozika (válaszként erre: 32. - Bocika83)
2011. júl. 7. 08:59

biztosan jót tett a sok vitamin, hisz a 2 hónap önmagáért beszél, általában 3-tól indul, bár lehet, hogy csak rosszul tudom...

nagyon szorítok, hogy ebben a hónapban összejöjjön!!!

35. Fishyke (válaszként erre: 31. - Sz.rozika)
2011. júl. 7. 08:54
Nekem utána 5 hétre jött meg először. Úgy kell érteni a 3 hónapot, hogy 3 mensit ki kellene várni. Nektek az inkább október lesz akkor szerintem. Azt mondta az orvosom, Czeizel vizsgálta, hogy mennyi az optimális idő utána, és és a három hónap volt vetélés után, ami minimum szükséges, mert ha előbb jön össze, nagyobb az esélye a vetélésnek újra. Koraszülés után pedig 6 hónap várakozást mondanak. Mi mindenképpen be akarjuk tartani, bár nehéz lesz. Csak félek, nehogy amiatt menjen el, mert még nem jöttek helyre a dolgok odabenn. Pl. az is lehet ilyenkor, hogy nem bírja a méhszáj a tágítás miatt és végigfekheti az ember a második felét:S
34. Fishyke (válaszként erre: 21. - Bocika83)
2011. júl. 7. 08:49
Jó reggelt:) Reméljük, hogy tényleg nem fog még egyszer előfordulni a családban! Bár, én sajnos elég pesszimista vagyok az esélyeket illetően, mert életkorból adódóan 1:1200-hoz volt az esélye, hogy down-os legyen a baba, és mégis pont én...Pedig terveztük, egy hónappal előtte elkezdtem szedni a terhesvitamint, ahogy kell, elsőre összejött szerencsére. Végig a spontán vetéléstől rettegtem, és mindenképp akartam, hogy legyen kombinált teszt, de azért álmomban nem gondoltam komolyan, hogy a miénk down-kóros lesz:( Nehéz ezt felfogni, hogy olyan sokból miért pont mi, mit rontottunk el, vagy mi baja a petémnek...De a dokik azt mondják, szerencsétlen véletlen, és nagyon kicsi az esélye, hogy újra előforduljon. Mire én: az elsőre is nagyon kevés esély volt:(( De azért próbálom pozitívabban nézni, csak nem mindig sikerül. Egy biztos, az önsajnálatba nem szabad belemerülni, mert akkor bedilizik az ember.
33. sz.rozika (válaszként erre: 28. - Bocika83)
2011. júl. 7. 08:49

Hűha nem semmi, lassan többet tudsz majd a témáról, mint némelyik doki...

csak csodálni tudom a kitartásod, tényleg! A méhpempőt én is hallottam, hogy nagyon egészséges, na meg persze a cickafark te is elég híres :) A homeos dolgokban nem vagyok otthon sajnos, pedig azt hiszem nem ártana lassan tájékozódni.. Még ezt a hetet adtam magamnak az önsajnálatra, jövő héten már nálam is indul az egészséges élet projekt, hogy mire elön az idő, ideális legyen a testem a babónak...

32. Bocika83 (válaszként erre: 31. - Sz.rozika)
2011. júl. 7. 08:48
Nekem január 17-én volt a műtét és március 22-én már zöldutat kaptunk, mert a doki mindent teljesen rendben talált, na meg a mensi is megjött rendesen. De csak áprilisban kezdtünk próbálkozik.
31. sz.rozika (válaszként erre: 26. - Fishyke)
2011. júl. 7. 08:44

Bizony, frissek...

De én nem mentem keresztül annyi szörnyűségen, mint mondjuk te vagy itt szinte mindenki...

Azt mondják, mindenkinek a sajátja, de én igenis látom a különbséget.. és nagyon sajnálom, hogy ennyi rossz dolog történik...

Jaja szeptember, de miután újra megjött el kell mennem a dokihoz, hogy egyeztessük a részleteket, a műtét után annyit mondott, hogy kb. 3 hónap, de majd megbeszéljük... ezért gondolom a szeptet, de annak inkább a végefelé, ha úgy jön meg, ahogy eddig szokott...

Nektek mit mondott a doki?

2011. júl. 7. 08:43

Kedves napzuhany!!


Megy a drukk holnapra, azért hagyjuk meg az esélyt, nagyon drukkolok, hogy csaljon a megérzésed és két csíkod legyen holnap!!!

Jajj most pont az ugrott be, hogy holnap reggel vidékre utazom és lehet hogy nem tudok majd netközelbe lenni, de tudd, hogy nagyon szorítok majd neked!!!!

29. Fishyke (válaszként erre: 22. - Napzuhany)
2011. júl. 7. 08:41
:(( Teljesen érthető, hogy néha depis vagy, azok után, amin keresztül kellett mennetek:(( Miből gondolod, hogy nem sikerült? Hányadik inszem? Szorítok, hogy pozitív legyen azért!!!:)
28. Bocika83 (válaszként erre: 18. - Sz.rozika)
2011. júl. 7. 08:39

Szia Rozika!


Ha tudnád mi mindent bevetettem, hogy újra babás legyek :))


Na kezdjük ott, hogy műtét után 2 hónapig minden reggel méhpempőt ettem + multivitamint. A méhpempő nagyon sok mindenre jó, és nekem bevált, mert a műtét utáni kontrollon márciusban azt mondta az orvos, hogy olyan mintha semmi sem történt volna, annyira rendbe lett minden odabenn.


Aztán jött a folsav+magneB6+e-vitamin+c-vitamin, e mellé 1 hónapig teáztam (cickafark tea ciklus első felében), most pedig 2 hónapja homeos bogyót (ovaria comp)szopogatok ciklus első felében és palástfű tinkturázom a ciklus második felében.


Valami majd csak beválik :)))

27. Fishyke (válaszként erre: 18. - Sz.rozika)
2011. júl. 7. 08:37
Mivel foglalatoskodom? Éljük a mindennapokat, dolgozunk, elkezdtem fogorvoshoz járni, mert van pár lyukas fogam, és rendbe akarom hozatni a következő próbálkozás előtt. Lakást veszünk, júli végén-aug. elején, felújítás, berendezés, költözés, reménykedem, hogy ez aug.-ra leköti a figyelmemet:)
26. Fishyke (válaszként erre: 17. - Sz.rozika)
2011. júl. 7. 08:34
Akkor neked még nagyon frissek a sebek...nagyon sajnálom, hogy ez történt:( Az már egy jó jel, hogy a folytatásra tudtok gondolni, hidd el, ahogy telik az idő, könnyebb lesz. Csak az a gond, ha várunk valamit, olyan lassan telik...Nekem 6 hete történt, és olyan, mintha csak vánszorogna az idő. Mi is szpetemberben kezdünk újra próbálkozni:)
25. Bocika83 (válaszként erre: 9. - Timycat)
2011. júl. 7. 08:24

Szia!


Borzalmas amit átéltél, nagyon sajnálom!

Ehhez képest én kispiskóta vagyok, de a műtét után 2 hónapig hisztirohamot kaptam, ha a párom megemlítette, hogy majd újra próbálkozunk. Akkor úgy éreztem, hogy soha többet nem akarok terhes lenni!!! Mivel nekünk első baba lett volna ez a kapcsolatunkat is próbára tette, felmerült, hogy akkor is velem marad-e ha soha többet nem akarok babát. De túlélte a kapcsolatunk is és én is. Most már próbálok bizakodni!!!

24. sz.rozika (válaszként erre: 22. - Napzuhany)
2011. júl. 7. 08:22

annyira sajnálom, hogy már 4 éve tart nálad mindez...

Honnan tudod, hogy nem sikerült? Megérzés?

23. Bocika83 (válaszként erre: 8. - Veroniks22)
2011. júl. 7. 08:15

Szia Veroniks22!


Szorítok, hogy minden eredmény rendben legyen a vizsgálatoknál!

Én pont azon gondolkodom, hogy ha Ősz végéig nem jön össze esetleg a baba, akkor igen is kikövetelem, hogy kezdjünk el vizsgálatokat csinálni (legalább egy hormonvizsgálatot).

Egyébként csak azt tudom mondna, hogy le a kalappal előtted, én egy műtét után azt mondtam hogy ezt soha többet nem csinálom végig!!!

Egyértelmű, hogy odafentről nagyon le akar születni egy baba hozzátok, és nagyon szurkolok, hogy amint lehet ez így is legyen!!

2011. júl. 7. 08:07
lányok, én is csatlakoznék. Én leszek a legidősebb??? Mi már inszeminációval próbálkozunk, mert másképp több mint két éve nem jön össze. Az elsőt holnap tesztelem, de tudom, hogy nem sikerült. 4 év után vagyunk babavárásügyileg, kettőt búcsúztattunk és néha én is depis vagyok. Ez talán érthető is, amin keresztül kellett mennünk, az rátett a mindennapokra. Most már szeretném a végét látni egy egészséges babavárásnak. Mindenkinek drukkolok.
21. Bocika83 (válaszként erre: 7. - Fishyke)
2011. júl. 7. 08:07

Szia Fishyke!


Tesómék kisfiának a betegsége iszonyatosan ritka, annyira hogy egész Magyarországon 100 alatt van a beteg szám. A genetikusok szerint semmi esély arra, hogy egy családon belül elő forduljon még egyszer ez a betegség, csak az a baj, hogy annyi féle betegség van, hogy ez egy a sok közül.

Pár hónapig még a nődokimtól is azt kaptam, hogy azért nem jön a baba mert túlságosan görcsölök a családi bajok miatt rajta. Ez nagyon feldühített, ezt tényleg csak az tudja átérezni, akinél közvetlen közelben él beteg gyerkőc.


A sírás szerintem teljesen normális, ebben a hónapban lesz 1/2 éve, hogy műtöttek de ha sírnom kell akkor sírok.


És igen az utolsó mondatodban benne van a jövő, valahogy csak meg kell próbálni mindig felállni és pozitívan gondolkodni.


Szép napot :)))

2011. júl. 7. 08:05

Sziasztok!

Itt a következő 83-as:(

A 9.héten vetéltem el,azóta szeptember óta nem sikerül.

Túl vagyok hormonkezelésen de azóta gyógyszer segítségével sincs peteérésem.

Azóta nem jövök rendbe,hormonzavar lett az eredménye.

Én egyenlőre lányok csak egy hozzászólás erejéig jöttem,próbálom túlélni és nem szeretnék beszélni róla,felejteni akarom.

Ahogy én olvasom a 9.héttel még szerencsés voltam,sokatokkal ez jóval később történt meg.Borzasztó.:(

2011. júl. 7. 07:58

Sziasztok!


Lányok, megdöbbentő hogy mindannyian egykorúak vagyunk, még a rangidősünk is :))) hiszen én épphogy átcsúsztam 83-ra :)


Nagyon örülök hogy alakul a fórum, gyorsan vissza is olvasok mindet. Nekem ez rengeteget jelent, mondhatni vannak időszakok mikor csak akkor érzem magam normális embernek ha a hoxán olvasgatok.


Na de gyorsan vissza olvasok és kommentelek!!!!


Üdvözlök mindenkit!!!!!!

2011. júl. 7. 07:44

Szóval úgy néz ki, én vagyok a rangidős 82-vel... :)


Hát lányok, nem semmi amin átmentetek, nagyon sajnálom mindannyiótokat!!!!


Bocika,

szörnyű lehetett az a 2 hét, nem tudom, én hogy bírtam volna ki, csodálom az erődet!

Olvastam, hogy 4. próbálkozós hónap, bevetettél valamilyen praktikát? :) (tea, bogyók stb..)

Én nem tudom, ha újra sikerül (már pedig így kell lennie) akkor hogy nem fogom szét aggódni magam, szeptemberig valahogy ezt le kell tisztázni magamban...


Fishyke, borzasztó nehéz döntés lehetett, el tudom képzelni mennyire összetört, de én is azzal bíztatom magam, hogy legalább teherbe tudok esni, nálunk is a szeptember az első próbálkozós hónap, de lehet átcsúszk októberre, még majd beszélnem kell a dokival... addig mivel foglalatoskodsz? :)

nekem olyan lassan telik az idő...


Veroniks, csak azt tudom mondani, nagyon szorítok, tarts ki, meglesz az az eredmény, minden ok lesz és próbálkozhattok!!!


Timycat, a lányod biztosan ad erőt átvészelni ezt az időszakot.. mennyi idős?

17. sz.rozika (válaszként erre: 1. - Bocika83)
2011. júl. 7. 07:06

Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni hozzátok.

Június 21-én vesztettem el a babám 9 hetesen. Azóta nem vagyok a régi, első baba volt.

Nem tudjuk mi történt. A vetélés megindult spontán, de műtéttel kellett befejezni..

Próbálok talpra állni, dolgozom és a következő babón gondolkodunk.. Szeptemberben próbálkozunk megint.

Talán morbid ezt írni, de örülök, hogy van ez a fórum, én is akartam indítani, csak akkor még nem volt erőm...

16. Fishyke (válaszként erre: 15. - Timycat)
2011. júl. 6. 21:34
Több csajjal is beszéltem már máshol, akikkel ez történt és ennyi idősek voltak...Magyarázhatjuk azzal is, hogy abban a korban vagyunk, de nekem akkor is furcsa.
2011. júl. 6. 21:22
nem tűnt fel, de barátnőm is 83as neki a 8. héten halt el a babája....
2011. júl. 6. 21:15
Csajok, csak nekem tűnt fel, hogy mind 83-asok vagyunk? Csak a véletlen műve lenne?
13. Fishyke (válaszként erre: 12. - 83ff5144bd)
2011. júl. 6. 21:14
Köszönjük a biztató szavakat!:) Sok boldogságot és jó babázást nektek:))
2011. júl. 6. 20:59

Sziasztok!

Csak azért írok, hogy felcsillantsam nektek a reményt :)

2009-ben első babánkat vártuk, mi örültünk neki, a családtagok nem... nem tudom a negatív hozzáállásuk mennyire befolyásolta a dolgokat, de nálunk a 12.hetes UH-on derült ki, hogy sajnos már nem él a baba... előjele volt, ugyanis megszűnt a hányinger és mellfeszülés 10 hetesen és korainak éreztem..de mindenki nyugtatott,hogy csak túlaggódom.. de sajna kiderült,hogy nem.. pénteki napon... hétvégére hivatalosak voltunk anyuékhoz, így lebeszéltük a dokival, hogy inkább hétfőn műtsenek.. az a hétvége maga volt a pokol... sokat írtam, de mikor senki nem látott hisztérikus rohamot kaptam,csapkodtam, toporzékoltam, stb.. hétfőn mások számára meglepő módon nyugodtan mentem vissza a kórházba 2009 július végén...(szülésznő hallgatóként amúgy is tudtam mi vár rám,és mindenkit ismertem)... megműtöttek, jót aludtam, majd hazamentünk.. pár napig barátnőmnél voltunk, jól kisírtam magam... majd rátaláltam a hoxára... itt pár sorstárssal átbeszéltük a dolgokat.. és a kezdeti depresszív hangulatból átváltottam megnyugvásra, és új szemléletmódra.. 3 hónap helyett csak 2 hónapot vártunk, szeptemberben megfogant a kislányunk, szülinapom után tudtuk meg :) őt a 13 hétig titkoltuk, megkímélve magunkat a család támadásától, őket pedig egy újabb tragédia esélyétől... a 12. hetes UH-on nála minden rendben volt, még azt is láttam, ahogy mocorgott :) igaz a 20.héttől feküdnöm kellett, mert a méhszájam nem bírta a strapát(valószínű az előző befejezés miatt), 2x kaptam magnézium-infúziót, 36. hétig szigorúan feküdtem.. mégis a legboldogabb várandósság volt :) a dokikat is leoltottam akik terhesség ként beszéltek róla.. kikértem magamnak, hogy én nem terhes vagyok,hanem várandós.. :P majd 39. hétre+5 napra(2 nappal a kiírt dátum előtt) 2010.06.04.én megszületett kicsi lányunk Flóra :) makk egészségesen,9/10es Apgarral, EDA nélkül, sima hüvelyi szüléssel :) igaz a zsinór 1x a nyakán volt, de szerencsére nem okozott gondot :) jelenleg 13. hónapos, boldog kiegyensúlyozott mosolygós baba :)

Itt a példa nektek, hogy missed ab. után is fel a fejjel, mert igenis van remény! :) SŐT!


Sok sikert Nektek egy egészséges kisbabához!!! :)

11. Fishyke (válaszként erre: 8. - Veroniks22)
2011. júl. 6. 20:22

Veroniks! Nagyon drukkolok nektek, elhiszem, hogy nehéz ezek után bízni és remélni:( De nagyon jól írod, menni kell tovább és lekötni magatokat, amíg megtudjátok az eredményt. Mi is épp lakásvásárlásban és felújításban leszünk pár hét múlva, én is ebben reménykedem, hogy leköt majd:)

Testileg rosszabbul...mondhatnám, hogy senkinek nem kívánom, amikor 8 óra vajúdás, tágító pálcikák, 4 adag infúzió után közölték, hogy semmit nem tágultam (!), de basszus, a ti helyetekben sem lennék:(( Rájöttem, nincsenek itt fokozatok, mindenkinek tragédia elveszíteni a kicsijét:(((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook